הירידה האחרונה של BTC נוצרה מגורמי מאקרו, אך הלווייתנים המשיכו להצטבר

סקירה של המסחר האחרון של ביטקוין, הגורמים המובילים אליו ואיך קונים לווייתנים מסוחרים קמעונאיים.

מחירי הביטקוין צללו 27.88% בשלושה ימים, עם הנר האדום הגדול ביותר שנראה ב -11 בינואר 2021, ו מדיה מסורתית התחיל לקרוא לזה התחלה של שוק דובים. אולם, במציאות, צניחתו של ביטקוין מהשיא של כל הזמנים ביום שישי האחרון של 41,998 דולר למחיר של 30,287 דולר אתמול – לפי מחיר מדד OKEx BTC – רק עקפה את העלייה שהושגה לאחרונה ב -2 בינואר, אז נסחרה ברמות של כ- 30,000 דולר..

בינתיים ראינו פעולות קנייה מחודשות מאז אתמול אחר הצהריים שעון אירופה, והמטבע הדיגיטלי המוביל כעת חוזר סביב רמות של 33,000 $, מה שמציב את רווחי ה- YTD סביב 15%..

בפרשנות שוק זו, ניתן יותר הקשר לתנועות המחירים האחרונות של ביטקוין, ונדון כיצד הם מושפעים מגורמים מקרו-כלכליים ומה המשמעות שלהם עבור סוחרים באופן כללי..

הביטקוין עדיין בירוק למרות החיסרון של יום שני קרוב ל -30%. מקור: OKEx

החסרונות של ביטקוין השנה עשויים להיות פחות דרמטיים

המסחר החריף של אתמול היה אסון בשוק הנגזרים, עם עמדות של 2.5 מיליארד דולר שחוסלו ביום שני, לפי נתוני bybt. נתון זה עולה על פירוק של 1.74 מיליארד דולר ב -3 בינואר ועל 1.87 מיליארד דולר ב -25 בנובמבר, ולמרות שהמחיר משפיע ישירות עליו, זה גם משקף את העלייה בתנודתיות האחרונה..

החיסולים הגיעו לשיא נוסף ביום שני. מָקוֹר: ספק

למרות שהתנודתיות נכנסה לשלב כלפי מעלה עד לדצמבר, היא עדיין רחוקה מ- 2017, כפי שמוצג בתרשים שלהלן. בממוצע, קריסות של כ -35% אירעו מדי כמה שבועות במהלך ריצת השור 2017, בעוד התנודתיות של 60 יום בביטקוין לא עברה 4% במשך תקופה ממושכת מאז יוני 2020..

התנודתיות של 60 יום בביטקוין הייתה נמוכה מ -4% מאז יוני 2020. מקור: מדדי מטבעות

ככל שמשקיעים מוסדיים רבים יותר נכנסו לשוק הקריפטו בשנה האחרונה, אנו עדים לירידה בתנודתיות, וסביר מאוד להניח שהמשיכות השנה יהיו הרבה פחות דרמטיות בהשוואה לריצת השוורים הקודמת..

תקלות טכניות בבורסות הורידו את המחיר עוד יותר

בורסת הקריפטו המווסתת בארה”ב, Coinbase, סבלה מכסף אחר תקלה טכנית במהלך מכירת האתמול. משתמשים רבים דיווח אי יכולת לבצע הזמנות קנייה. בינתיים, גם קראקן, בורסת הקריפטו האמריקאית השנייה בגודלה נתקל בבעיות. מכיוון שכמה משווקי נגזרות ביטקוין משתמשים בנתונים משני הבורסות כמרכיבי אינדקס, הדבר הוביל לחיסולים נוספים בחוזים עתידיים ובחלפות.

פרמיות קודמות של Coinbase עקב ביקוש רב בארה”ב נעלמו במהלך החיסרון של יום שני. בגלל התקלה הטכנית, מחיר הספוט של Coinbase, בשלב מסוים, היה פרמיה שלילית של כ -1,000 $ בהשוואה ל- OKEx.


Coinbase ראתה פרמיה שלילית של מעל 1,000 $ בגלל התקלה הטכנית. מקור: TradingView

הירידה בביטקוין הושפעה מהשווקים המסורתיים

מסחר בביטקוין מסביב לשעון הופך אותו לאינדיקטור מוביל המגיב לתיאבון הסיכון המשתנה בשוק בסוף השבוע. הצניחה בביטקוין היא במקביל לירידה בנכסים מסוכנים אחרים כמו גם בנכסים שאינם נושאים ריבית.

שוק המניות בארה”ב נפל לראשונה מזה חמישה ימי מסחר ביום שני לאחר שהגיע לשיאים רצופים של כל הזמנים, שהיו במגמה זהה לביטקוין. מחירי הנפט, גם הם, עצרו את רצף הזכייה שלהם לארבעה ימים בעוד שמחיר הזהב הספציפי ירד לשפל של שישה שבועות..

הסיבה לחיסולים אלה היא העלייה בתשואת האוצר האמריקאית ל -10 שנים לאחר שהדמוקרטים זכו בשני מושבים בסנאט בג’ורג’יה. התשואה שברה את מחסום 1% החשוב ביום שישי האחרון והיא עמדה על מעל 1.15% לאחר שפרסמה את העלייה השבועית הגדולה ביותר מאז יוני. שוק האג”ח נמצא גם תחת לחץ על רקע החשש שקונגרס בשליטה דמוקרטית יכול להקל עוד יותר על המדיניות הפיסקלית, ולהעלות את ציפיות האינפלציה..

השוק מודאג כיום יותר מתשואות גבוהות יותר ומפחתת נזילות כתוצאה מכך. מניות הצמיחה צפויות להיות מוגבלות יותר על ידי עלות ההלוואות בדולרים, וזה משפיע על הביטקוין, שכן לאחרונה הוא נע יותר בקנה אחד עם מניות הטכנולוגיה הגדולות, כמו טסלה, שצנחה ביום שני ב -7.8%..

עליית תשואת האוצר ומדד הדולר דיכאו את מגמת העלייה של נכסים מסוכנים. מָקוֹר: CNBC

בנוסף, מדד הדולר, המתואם באופן שלילי לסחורות, עלה גם הוא בשבוע שעבר, כשהוא ממתג את השווקים שהתחממו יתר על המידה. ניתן לומר כי המכירה של יום שני הייתה פשוט באיחור "תיקון בריא" כיוון שמחירי הנכסים, שנסקו מאז מרץ, הפכו לספקולציות יותר ויותר.

מספר אינדיקטורים שיקפו את הרגש המחומם יתר על המידה

סנטימנט השוק שחומם יתר על המידה נעשה בולט יותר כאשר ביטקוין המשיך להגיע לשיאים חדשים. שיעורי המימון בהחלפות תמידיות עלו בשבוע האחרון והיו גבוהים משמעותית בהשוואה לעליות בעבר. מגמה זו מצביעה על כך שהשוק ממונף יתר על המידה והסוחרים עקביים מדי בכיווני ההימורים שלהם.

שתי תקופות מימון גבוהות במיוחד בשנת 2021 מצביעות על שוק מתחמם יתר על המידה ועל הסיכון להפסד. מָקוֹר: ספק

SOPR מותאם (כלומר יחס רווח התפוקה המושקע) מספק אות מדויק יותר של עסקאות מכירה / רכישה בפועל. אינדיקטור זה הגיע לשיאו בשנת 2017 לאחר עצרת שלשה חודשים מנקודת האיפוס של אפס. המצב הנוכחי דומה, והמדד מציע כי רווחיות עשויה להתרחש בכל עת, אם כי הסיכויים לטווח הארוך נותרים שוריים.

נתוני רשת מצביעים על כך שהשוק נמצא תחת לחץ מכר המניב רווחים. מָקוֹר: צמת הזכוכית

ידיים חלשות מכרו ביטקוין לווייתנים

המעבר הגדול הראשון במחזור השורי הזה הושלם ועלות הכניסה הממוצעת לחדשים במרחב גבוהה יותר. ידיים חלשות נמכרו בדחיפות בדרך למטה, בעוד שמשקיעים שוריים לטווח ארוך המשיכו לקנות. אנו רואים שמספר הכתובות עם יתרות מעל 1,000 BTC המשיך לעלות, ולא הושפע מה- retracement האחרון.

לווייתנים לא הושפעו מהמסחר האחרון וממשיכים לצבור ביטקוין. מָקוֹר: צמת הזכוכית

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map