קמעונאות מינוף את עצרת ה- BTC בשבוע שעבר, בעוד שנראה כי מוסדות החמיצו

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

השבוע שעבר היה היסטורי עבור הביטקוין, שכן מחירו עבר בהצלחה את רף 20,000 הדולר בכל הבורסות, וקבע שיא חדש בכל הזמנים. ביום ראשון פירסם הביטקוין את המחיר הגבוה ביותר עד כה, במחיר של 24,302 דולר, שהעניק למטבע הדיגיטלי המוביל תשואה שבועית של 24%, לפי מחיר מדד OKEx BTC.

שוק נכנס לתקופת המסחר הפעילה ביותר בשנה

יחד עם ביטקוין שמגיע לשיאים של כל הזמנים, הנפח עולה במהירות. ההיקף השבועי המצטבר של חוזים עתידיים על BTC הגיע ל -270 מיליארד דולר בבורסות נגזרים, והראה את המצב הפעיל ביותר בשווקים.

חוזים עתידיים על BTC – נפחים יומיים מצטברים. מָקוֹר: לְסַלֵף

במקביל, הריבית הגלויה הגיעה ביום שבת לשיא כל הזמנים של 8.9 מיליארד דולר, כאשר OKEx הובילה את כל הבורסות עם 1.6 מיליארד דולר ב- OI. גם ה- OI הנוכחי של 8.8 מיליארד דולר עולה 22% משמעותיים לעומת השבוע שעבר.

חוזים עתידיים על BTC – ריבית פתוחה מצטברת. מקור: הטיה

עם העלייה המקבילה במחירי הביטקוין וקדחת המסחר, מחיר השווי המתמיד של BTC עבר את מחיר המדד, ושיעורי המימון הגיעו לשיא נוסף לאחר השבוע האחרון של נובמבר. שיעורי מימון מוגזמים מעידים על עלייה במינוף בשוק.

BTC שיעורי מימון מתמידים. מקור: הטיה

יתרה מכך, מכיוון שתאריך החוזים העתידיים והסדר האופציות יגיע ביום שישי הקרוב, אנו מצפים שביטקוין יכול לראות תנודתיות רבה יותר בימים הקרובים. מספר גדול של אפשרויות שפג תוקפן עשוי להוביל לכך שהמחיר יתקדם לעבר "מקס כאב," שהוא מחיר השביתה עם מספר החוזים הפתוחים ביותר, ויגרום להפסד כספי למספר הגדול ביותר של מחזיקי האופציות בתום תפוגתו. נכון לעכשיו, מחיר הכאב המקסימלי עומד על 23,750 דולר, לפי נתוני CoinOptionsTrack.

מקס כאב בגין חוזי אופציות שמסתיימים ב -25 בדצמבר. מקור: CoinOptionsTrack

משקיעים מוסדיים החמיצו את המהלך הגדול

CME פרסמה את החוזים העתידיים האחרונים (החל מה- 15 בדצמבר) על ביטקוין נתוני מיקום ב -19 בדצמבר תקופת דיווח זו הסתיימה רגע לפני שביטקוין השלים את הפריצה ההיסטורית של 20,000 $, ובכך הציג עמדות של חשבונות שונים בתגובה לפריצה המואצת של השוק כלפי מעלה..

הריבית הפתוחה ירדה באופן עקבי בשלוש תקופות הדיווח האחרונות, ירידה מ -11,750 ל -11,370. זה ממשיך להראות שהמשקיעים המוסדיים קיבלו רווחים, וכי הם בעיקר החמיצו את העצרת האחרונה.


התפקידים הארוכים של מנהלי הנכסים צנחו מ -544 ל -492, ואילו התפקידים הקצרים עלו מ -11 ל -26, דבר המצביע על שיקול דעתם מוטעה של פריצת השוק כלפי מעלה. הפוזיציות הארוכות של קרנות ממונפות ירדו מ -4,365 ל -3,946, בעוד שהפוזיציות הקצרות ירדו בו זמנית מ -9,354 ל -8,702. צמצומי העמדות בשני הכיוונים מעידים כי הם גם לא הצליחו לצפות את עליית המחירים.

גם בחשבונות שאינם ניתנים לדיווח חלה עלייה במיקומים קצרים במהלך תקופת הדיווח, אך עדיין שמרו על יחס ארוך-קצר גבוה במיוחד. עמדות ארוכות צנחו מ -3,403 ל -3,134, ואילו עמדות קצרות עלו עוד מ -506 ל -606.

נתוני החוזים העתידיים של CME Bitcoin – מספר הבלתי-דיווח, longs לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl

מטבעות PoW עלו על השוק

אם מסתכלים על תשואות altcoins הגדולות בשבוע שעבר, מטבעות הוכחה לעבודה עלו בדרך כלל על מטבעות קריפטוגרפיים אחרים, ונהנו מהעלייה החדה בביטקוין. ביניהם, ליטקוין הציגה תשואה שבועית של 44.23%, יחד עם תשואה של 33.79% מביטקוין מזומן (BCH).

בעוד שהאתר (ETH) צבר השבוע 9.99%, מחירו מול BTC המשיך לרדת. יש לציין כי תחנת הכוח הנגזרת, קבוצת CME, היא מוגדר להשקה עתיד לאתרים ב 8 בפברואר בשנה הבאה. מכיוון שביטקוין ממשיך להישאר באור הזרקורים, עונת אלט עשויה לקחת זמן בהתהוות.

תשואות שבועיות של מטבעות קריפטוגרפיים גדולים, 12 / 14–12 / 20. מקור: TradingView

הערך הכולל הנעול ב- DeFi עלה על 20 מיליארד דולר

במגזר DeFi, הערך הכולל הנעול הגיע לראשונה לראשונה ל -20 מיליארד דולר בשבת האחרונה, מה שמעיד כי תנופת DeFi תמשיך עד 2021.

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

מבחינת התשואות, Synthetix (SNX) זינק בשבוע שעבר עם 31.37% עקב הרישום של Coinbase. ואסימונים מקוריים של חילופי מבוזרים עלו על מגזרים אחרים, כאשר SushiSwap (SUSHI) ו- Uniswap (UNI) זינקו בהתאמה ב -19.47% וב- 17.44%. מנגד, הכספים הכספיים (YFI) לא הביאו טוב בהשוואה לשוק הרחב יותר, וקצרו רק 1.85% במהלך השבוע..

שיא נוסף ב- DeFi בשבוע שעבר היה הגרף (GRT). הפרויקט הוא פרוטוקול אינדקס נתונים מבוזר השואל ואוחסן נתונים ברשת הבלוקצ’יין. מחיר GRT זינק ל -0.78 דולר, עלייה פי 25 ממחיר המכירה הציבורית לפני חודש.

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 12 / 14-12 / 20. מקור: TradingView

במבט קדימה השבוע

מנהיגים דמוקרטים ורפובליקנים הגיעו להסכמה על הסכם חדש להקלה על נגיף העטרה בשווי של כ- 900 מיליארד דולר כיום. זו יכולה להיות אחת הסיבות למה שמכונה "עצרת סנטה קלאוס" עבור נכסי סיכון.

המצב הכלכלי עשוי להשתפר בהדרגה ככל שהחיסון מתחיל להיות מופץ רשמית. אך פנדמיה קשה, התוצר האמריקני יצטמצם בשיעור חד ב -5% בשנת 2020. השנה אמור הכלכלה להידרדר עוד יותר ממה שהיה במהלך המשבר הפיננסי של 2009..

על פי סקר FactSet, השוק מצפה כעת ל- S.&מדד P 500 יגיע ל -4,000 עד סוף השנה הבאה. בנקים גדולים להשקעות פרסמו גם את התחזיות שלהם, כאשר JPMorgan Chase העניקה את היעד האופטימי ביותר של 4,400. גולדמן זאקס נתן רמת יעד של 4,300. עם זאת, מהסטטיסטיקה של 15 השנים האחרונות נראה כי אנליסטים בשוק הם בדרך כלל בצד האופטימי.

לבסוף סך הנכסים של מאזן הפדרל ריזרב עלה על 30 טריליון דולר. הזינוק הכללי במחירי נכסי הסיכון השנה הסתמך רבות על רכישות הנכסים של הפדרל ריזרב ועל שיעורי ריבית נמוכים במיוחד. הדרך שבה היא נוקטת יציאה בטוחה בשנת 2021 תעמוד במוקד תשומת הלב בשוק שלאחר מכן, וכל שינוי במדיניות המוניטרית עלול להפעיל לחץ על השוק..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map