משיכות מחיר של BTC מותירות את משתתפי השוק המורחבים יתר על המידה עם הפסדים כבדים

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

לאחר ארבעה שבועות רצופים של עליות מהירות וקריאת תיגר על רמת המחירים הפסיכולוגית של 40,000 $, הביטקוין סבל סוף סוף ממכירה כבדה ביום ראשון בערב, והירידה המשיכה להתרחב לקראת יום שני. במהלך 24 השעות האחרונות, מחיר הביטקוין צלל ביותר מ -20%, מ -41.000 דולר לרמות נמוכות עד 32,250 דולר, לפי מחיר מדד OKEx BTC, ובמידה רבה מחק את העלייה מהשבוע הקודם. החיסרון האחרון חוסל 2.68 מיליארד דולר שווי עמדות בחילופי נגזרים. 

לפני כן, אף על פי שביטקוין שבר 40,000 $, הגעגועים הפכו לרוויים וניתן היה לראות הפרשות דוביות במחוון ה- RSI בטווחי זמן נמוכים יותר. בינתיים, התכווצות נפח המסחר לא הצליחה לדחוף את המחירים לשיאים חדשים.

הפעם האחרונה שראינו נסיגה של 20% הייתה בסוף השבוע הראשון של ינואר, כאשר קנייה חזקה החזירה במהירות את המחירים ל -30,000 דולר. עם זאת, במהלך 24 השעות האחרונות, המחיר המשיך לרשום שפל נמוך יותר, וכוח הקנייה לא היה חזק כמו בפעם האחרונה. עם זאת, לאור הרגשת השוק האחרונה, זה יכול להוכיח תיקון זמני נוסף לפני שהמחיר יגיע שוב ל 40,000 $.

ביטקוין חווה שני נסיגות של 20% + בשבוע. מקור: TradingView

חלק מהמוסדות תפסו את הסיכון המתקרב

עוד ציינו כי הצניחה בביטקוין מראה מתאם מסוים עם השווקים המסורתיים. במידה מסוימת, אופי המסחר הפועל 24 שעות ביממה של ביטקוין הופך אותו לאינדיקטור מוביל, המגיב לפני שווקים אופייניים. מחיר עתיד הזהב ו- S&החוזים העתידיים על P 500 צנחו ב -1.5% ו -0.8% בהתאמה, לאחר שנפתחו ביום ראשון בערב UTC. הסיבה מאחורי מצב זה יכולה להיות ציפיית השוק לריבית גבוהה יותר, שהתבטאה בזינוק של החוזים העתידיים על מדד הדולר לאחר פעמון הפתיחה מוקדם הבוקר. עליית הריבית בסך הכל תפגע במחירי הנכסים המסוכנים וכן בנכסים שאינם נושאי ריבית כמו זהב.

גורם סיכון מאקרו זה אולי נוצל על ידי כמה משקיעים מוסדיים. CME עדכנה את החוזים העתידיים שלה בביטקוין (החל מ -5 בינואר) נתוני מיקום ב -9 בינואר תקופת דיווח זו מכסה את הפריצה ההיסטורית של ביטקוין מעל 30,000 $, אך היא כללה גם את החיסרון העמוק של כ -7,000 $ ב -4 בינואר..

במהלך תקופה זו, קרנות ממונפות הגדילו את עמדותיהן הקצרות מ -8,466 ל -9,058 והפחיתו את עמדותיהן הארוכות מ -3,679 ל -3,544. משמעות הדבר היא שקרנות ממונפות הביעו יחס דובי ברור לטווח הקצר.

נהפוך הוא, חשבונות דיווחים אחרים המשיכו לארוך זמן רב, עם עמדות ארוכות שעלו מ -2,233 ל -2,672, ופוזיציות קצרות רק גדלו מ -235 ל -261. חשבונות שאינם ניתנים לדיווח עשו את אותו מהלך, כאשר עמדות ארוכות קפצו מ -3,165 ל -3,343 ואילו קצרות. עמדות הוסיפו רק 54.

נתוני החוזים העתידיים של CME Bitcoin – מספר הקרנות הממונפות, ארוכות לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl

רווחים חדים באמצע השבוע פיצו הפסדים בסוף השבוע

בגלל הצניחה במחיר ביום שני, חישבנו תשואות אלטקוין גדולות מחצות ביום שני שעבר עד 6:00 בבוקר UTC ביום שני הקרוב. למרות הירידה הגדולה, ישנם עדיין אלטקוינים רבים שקצרו תשואות חיוביות עקב העלייה המהירה במחצית הראשונה של השבוע שעבר..

לומן של Stellar (XLM) זינק ב -180% בשלושת ימי המסחר הראשונים של השבוע שעבר ואז החל בשיעור דרמטי, אך הוא עדיין מחזיק ברווח של 66.77%. Bitcoin Cash (BCH) ו- Bitcoin SV (BSV) רשמו גם תשואות חיוביות של 11.40% ו- 5.47% בהתאמה. במקביל, Ether (ETH) צנח ל -1,000 דולר לפני שהתאושש מעט במהלך השעות האחרונות, והבין 5.23% מתונים בשבוע.. 


החזר שבועי של אלטקויונים גדולים, בין השעות 1/4 עד 6:00 בבוקר UTC 1/11. מקור: TradingView

ספקי נזילות משכו כספים גדולים מבריכות

Maker (MKR) היה ללא ספק אסימון ה- DeFi המרשים ביותר בשבוע שעבר, מכיוון שהמשיכה שלו העלתה את המחיר ל -1,900 דולר בשבת לפני שהיא חזרה לרמה של 1,300 דולר בעקבות השוק הרחב יותר, אך היא עדיין מצליחה להישאר 88%. בנוסף, סינטטי (SNX) ו- Loopring (LRC) היו גמישים יותר במהלך התיקון הגדול, וקצרו תשואה שבועית של 20.51% ו- 14.45%, בהתאמה.. 

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, בין השעות 1/4 עד 6:00 בבוקר UTC 1/11. מקור: TradingView

בשבת, הערך הכולל הנעול בפרוטוקולי DeFi עלה לשיא היסטורי של 32.8 מיליארד דולר, אך המהלך הבא של ירידת המחירים האסימוניים הביא אותו לסביבות 28.5 מיליארד דולר, לפי נתוני דבנק. הנסיגה המהירה של ספקי נזילות מבריכות גרמה גם לדמי הגז באת’ריום לנסוק.

שלושת השמות הראשונים הנוכחיים במונחים של TVL הם WBTC אסימונים עם BTC, פרוטוקול ההלוואות Maker והמרת ביזור Uniswap (UNI). וחמשת פרוטוקולי ה- DeFi הראשונים ראו ירידות TVL של יותר מ -10% ב -24 השעות האחרונות.

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

במבט קדימה השבוע

כאשר המפלגה הדמוקרטית בארצות הברית תצליח לשלוט בבית ובסנאט, הסיבוב השני בחבילת הגירוי של טריליון הדולרים צפוי להתקדם. משתתפי השוק עדיין צריכים לראות את ההשפעה של היפוך אפשרי במדד הדולר על שוק המניות כמו גם על הביטקוין.

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map