החוזים העתידיים על BTC משקפים אופטימיות מחודשת העשויה להימשך גם בסוף השבוע

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

למרות שביטקוין החזיר כמעט את כל "עצרת אילון" עלייה בסוף השבוע האחרון ובדקה מחדש את התמיכה בסך 32,000 USDT, ביום שני הראשון של פברואר, ראתה כי מובילת השוק נכנסת למגמת עלייה. מחירו של ביטקוין עלה מאז מ- 33,000 USDT לכמעט 39,000 USDT בארבעה ימים, בהתאם למחיר הספוט של OKEx BTC. למרות שהמחיר עדיין כלול מתחת ל -40,000 דולר, מגמת העלייה של ביטקוין גרמה למחירי האלטקוינים, במיוחד תחום DeFi, לנסוק. 

ביום שישי העתידי בשבוע שעבר ראינו את הפרמיה לחוזים עתידיים רבעוניים ב- BTC 3% וכי הסנטימנט השורי בשוק נחלש. נתוני OKEx העתידיים השבוע מראים כי הפרמיה חזרה לכ -5%, יחד עם ריבית פתוחה העולה על 2 מיליארד דולר, מה שמעיד על התאוששות מהירה באמון השוק. בשילוב עם יחס ארוך / קצר המרחף סביב 1.2 ושיעורי מימון של החלפות תמידיות שעדיין לא התחממו יתר על המידה, יש לנו סיבה להיות אופטימיים שביטקוין ימשיך במגמה החזקה השבוע בסוף השבוע..

בזמן כתיבת שורות אלה, החוזה הרבעוני BTCUSD0326 – שתוקפו בסוף מרץ – נסחר ברמות 39,500 דולר ארה”ב עם פרמיה של 1,800 דולר, או 4.9%, על מחיר המדד.. 

חוזים עתידיים רווחיים על OKEx BTC (BTCUSD0326), החל מהשעה 8:00 בבוקר UTC ב -5 בפברואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר היה מעט עליות וירידות במהלך השבוע, ונע בין 1.07 ל -1.53, ולמרות שהמחירים המשיכו לנוע גבוה יותר, היחס לא חזר לשיא של יום שישי האחרון – 1.80.

זה גם מצביע על כך שהחיסרון בסוף השבוע שעבר השפיע על המוטיבציה של המשקיעים הקמעונאיים להימשך זמן רב וכי הם אינם ממונפים מאוד לרדוף אחר עצרת השבוע. היחס הארוך / הקצר העומד כיום ליד 1.20 הוא ברמה נמוכה לאחרונה, מה שעשוי להעדיף עלייה נוספת במחירי הביטקוין.

זמן איסוף נתונים: 1/29 8:00 בבוקר UTC עד 2/5 8:00 בבוקר UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..


בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית הגיעה ביום האחרון של ינואר לשפל האחרון של 1.84%, או 600 דולר, ואז החלה לזנק יחד עם המחיר. הפרמיה חזרה כיום ל -4.8%, או 1,800 דולר, מה שמעיד על כך שהשוק חוזר לעצמו במהירות רבה.

יתרה מכך, שיעור המימון להחלפות תמידיות, העוקבות באותה מגמה כמו פרמיה עתידית רבעונית, המשיך להתקדם במהלך השבוע. היא הגיעה לשיא של 0.19% ביום חמישי בבוקר לפני שהמחיר חזר לתיקון לטווח קצר. שיעור המימון הנוכחי נע סביב 0.06%, הנמצא בטווח הרגיל ומשאיר מקום לביטקוין להמשיך בתנועתו כלפי מעלה.. 

זמן איסוף נתונים: 1/29 8:00 בבוקר UTC עד 2/5 8:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

עניין הפתיחה הראה מהפך בצורת V בשבעת הימים האחרונים. ראשית, ה- OI ירד עם ירידת המחירים, ואז קפץ במהירות ביום שלישי בבוקר כדי להחזיר את הרמה של 2.1 מיליארד דולר. נתון זה מצביע גם על כך שהשוק נמצא שוב בשלב מסחר פעיל וכי המחירים עשויים לראות תנודתיות נוספת.

מעניין ש- OI, יחס ארוך / קצר ושיעורי מימון קפצו בסביבות השעה 8:00 בבוקר UTC ב -2 בפברואר, מה שבמקביל התפרץ המחיר מתבנית כפולה תחתונה של 34,500 דולר ארה”ב במקום, או 35,600 בחוזים עתידיים רבעוניים. . רמת מחירים זו תהווה תמיכה חשובה בעתיד.

זמן איסוף נתונים: 1/29 8:00 בבוקר UTC עד 2/5 8:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

התנועה של יחס ההלוואות בשולי BTC מנוגדת בדיוק לאינדיקטורים שלעיל, שהמשיכו לנוע מ -15 ל -22 בשלב ירידת המחירים והחלו לרדת בחדות במהלך הריבאונד השבוע. זה מצביע על כך שסוחרי מינוף נקודתי קנו בטבילה וסגרו את עמדותיהם בעצרת. ביממה האחרונה היחס היה שטוח ונע סביב ה -15.

זמן איסוף נתונים: 1/29 8:00 בבוקר UTC עד 2/5 8:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

סנטימנט השוק מתאושש במהירות בגלל עצרת 6,000 הדולר השבוע. דפוס שורי ייווצר אם הסגירה היומית יכולה להיות מעל לשיא ביום שישי האחרון. אם זה יקרה, ביטקוין עשוי לאתגר את סימן 40,000 USDT ואת השיא של כל הזמנים ליד 42,000 USDT.

רמות התמיכה ממוקמות כיום ב -34,500 דולר ארה”ב ו -32,000 דולר ארה”ב. עם זאת, כל האינדיקטורים נראים בריאים, ואין סימנים ניכרים להפסקה משמעותית בטווח הקצר.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map