ריבאונד של BTC לא מצליח להרשים, אך אלטקוינים מסוימים מציגים רווחים בולטים

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

במהלך השבוע האחרון, הביטקוין ראה תשואות חיוביות בחמישה ימי מסחר, בעוד שהמחיר התגבר מ- 33,000 USDT לרמה הגבוהה ביותר של 40,950 USDT לפני שנפל בחזרה לסביבות 38,000 USDT ביום ראשון, בהתאם למחיר הספציפי של OKEx. מובילת השוק השיגה תשואה שבועית של 19% אך לא הצליחה להישאר מעל לרמה של 40,000 USDT.

מחיר נקודה של OKEx BTC, החל מהשעה 12:00 בבוקר UTC ב 8 בפברואר. מקור: OKEx, TradingView

בעוד שמשתתפי השוק בירכו על עצרת השבוע שעבר, הסנטימנט לחלוף זמן רב לא היה בולט. במאמר האחרון של יום שישי בחוזים עתידיים ראינו שהיחס הארוך / הקצר נע סביב 1.2 ושיעורי המימון להחלפות נצחיות לא התחממו יתר על המידה..

בשוק האופציות, הטיות של חודש ושלושה חודשים כמעט ולא חצו את רף ה- 0% בציר ה- Y בשבוע שעבר, למרות הריצה כלפי מעלה, מה שאומר שאופציות מתמחרות בפסימיות וסוחרים עשויים לקנות מכירות כדי לגדר סיכון שלילי. תחושת השוק הזהירה הנוכחית עשויה להתהפך אם ביטקוין יעמוד איתן מעל 40,000 דולר USDT.

BTC תנודתיות משתמעת של חודש ושלושה חודשים. מקור: OKEx

DOGE ו- ADA מושכים תשומת לב

Ether (ETH) עלה על ביטקוין בשבוע שעבר, כאשר פרוטוקול החוזה החכם החל את מהלך העלייה שלו מ -1,300 USDT, ושבר את השיאים הקודמים לקביעת שיא חדש בכל הזמנים של 1,762 USDT ביום שישי, בהתאם למחיר הנקוב של OKEx ETH. עם זאת, מכיוון שלא הצליח לקיים את המהלך המהיר, ETH משך כמעט 15% לאחור וסגר את השבוע עם תשואה של 10%.

בין האלטקוינים הגדולים, Dogecoin (DOGE) ו- Cardano (ADA) היו נקודות השיא של השבוע. הודות לציוצים החוזרים ונשנים של אילון מאסק שקידמו את DOGE, שהובילו לקנייה מסיבית של משקיעים קמעונאיים, מחירו הוכפל בתוך שבוע. נכון למחיר הסגירה של יום ראשון, DOGE עלתה על ליטקוין (LTC) במקום השביעי מבחינת שווי שוק.

ADA רשמה גם עליות משמעותיות, ועלתה בנקודה אחת מעל 0.7 USDT והסתיימה בתשואה שבועית של 96%. הפעם האחרונה בה ADA הייתה יקרה כל כך הייתה במהלך שוק השוורים בינואר 2018. הסיבה לזינוק זה עשויה להיות הפריסה המוצלחת של עדכון מרי לרשת המבחנים הציבורית, מה שקרב את קרדנו להיות פלטפורמת חוזה חכם רב נכסים. ADA מדורגת כעת במקום השלישי מבחינת שווי שוק אם אנו לא כוללים USDT.

אלטקוינים גדולים אחרים עם רווחים שבועיים של יותר מ -20% כוללים פולקדות (DOT) ו- Stellar’s Lumen (XLM). לעומת זאת, XRP היה האלטקוין הגדול היחיד עם תשואה שבועית שלילית, ירידה של 12%.

החזר שבועי של אלטקויונים גדולים, 2/1 עד 2/7. מקור: TradingView


DeFi נסוג לאחר משיכה חדה

הערך הכולל הנעול בפרוטוקולי DeFi זכה לעלייה מהירה ביותר בשבעת הימים האחרונים, והסיבה העיקרית היא העלאת מחיר אסימוני DeFi. TVL קפצה לכמעט 50 מיליארד דולר ביום שישי לפני שנסוגה ל -48.5 מיליארד דולר הנוכחיים, לפי נתוני דבנק..

שלושת השמות הראשונים הנוכחיים במונחים של TVL הם Maker Protocol Maker (MKR), פרוטוקול ההלוואות AAVE (V1 + V2) ו- WTCTC אסימונים עם BTC..

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

אם מסתכלים על התשואות, אסימונים גדולים של DeFi היו מעלים. מעניין לציין שלפני סוף השבוע שעבר, תחום הדפי היה מבוקש מאוד על ידי השוק ועלה מאוד. אבל ביום שבת, כאשר הביטקוין בדק 40,000 דולר אמריקאי, המגזר ראה נסיגה עצומה בגלל רווחיות, בעוד שהדומיננטיות של ביטקוין התחדשה..

AAVE המריאה מ- 300 USDT, עלתה במהירות על 500 USDT, והגיעה לשיא חדש בכל הזמנים של 542 USDT ב- OKEx. עם זאת, אז היא חווה נסיגה של 28%, ומצאה תמיכה בסביבות 400 דולר USD לפני סגירת השבוע במחיר של 472 דולר USD וקצרה תשואה שבועית של 61%. יתר על כן, UMA, שלא מופיע בתרשים שלהלן, השיגה תשואה ענקית של 163% לשבוע, ועלתה כמעט 300% בנקודה אחת באמצע. מצד שני, שחקן חלש היה Yearn Finance (YFI), שסבל מנצל עם 11 מיליון דולר שהוזל.

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 2/1 עד 2/7. מקור: TradingView

מוסדות לא הצליחו לרדוף אחר העצרת

CME עדכנה את החוזים העתידיים האחרונים (החל מה -2 בפברואר) על ביטקוין נתוני מיקום בתאריך .6 בפברואר. בתקופת דיווח זו, ביטקוין חווה את "עצרת אילון" וזינק כמעט ב -4,000 דולר.

עם זאת, במהלך תקופה זו, הריבית הפתוחה צנחה עוד יותר מ -10,787 ל -9,469, הרמה הנמוכה ביותר מזה 15 שבועות. זה מראה כי ריבאונד המחירים לטווח הקצר לא הפך את הסנטימנט הדובי בשוק.

בעיקר, חשבונות מנהלי נכסים ראו את העמדות הארוכות שלהם ללא שינוי והסתכמו ב -308, בעוד הפוזיציות הקצרות המשיכו לצמוח משמעותית, ועלו עוד יותר מ -225 ל -357 – שיא ​​חדש בן 24 שבועות. לראשונה מזה חמישה חודשים עמדות קצרות עקפו עמדות ארוכות, והראו שמנהלי הנכסים נותרים פסימיים למרות שהמחיר התחדש..

נתוני CME Bitcoin עתידיים – מספר חשבונות מנהל הנכסים משתוקקים לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl

חשבונות קרנות ממונפות גם צפו במיקומים הארוכים שלהם מ -3,605 ל -3,031, והגדירו שפל של 17 שבועות. בעוד שתפקידים קצרים הצטמצמו מ -7,991 ל -7,224. קרנות ממונפות צמצמו את עמדותיהן בשני הכיוונים במשך השבוע השלישי ברציפות, וההפחתה בתפקידים ארוכים הייתה משמעותית יותר מאשר במשרות קצרות, והראתה את עמדתן הדובית.

נתוני CME Bitcoin עתידיים – מספר חשבונות הקרנות הממונפות משתוקקים לעומת קצרים. מָקוֹר: Quandl

בסך הכל, המשקיעים המוסדיים הביעו באופן קוהרנטי חוסר אמון בשוק, שיצר סטייה בין הסנטימנט הדובי שלהם לבין ביצועי המחירים המתחזרים של הביטקוין..

במבט קדימה השבוע

בחלל הקריפטו, האירוע החשוב ביותר הוא השקת החוזים העתידיים של EH של שיקגו. לפני שלוש שנים, CME השיקה חוזים עתידיים על BTC, אשר חפפה את צמרת שוק השוורים האחרון. ברור שהשוק שונה מאוד כעת מאשר לפני שלוש שנים, ו- CME הפכה למוצא חשוב למשקיעים המוסדיים לשמור על חשיפה לשוק הקריפטו. רישום ה- CME עשוי להגביר עוד יותר את אימוץ אתר בקרב מוסדות, אך עדיין יש לראות את השפעתו לטווח הקצר על השוק.

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map