מחיר BTC נכנס לאיחוד ושווי השווי של DeFi עולה לשיאים חדשים

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

במבט לאחור על השבוע האחרון, מחירו של ביטקוין חווה התאוששות הדרגתית לאחר נפילת יום שני. הקריפטו המוביל, שהושפע משווקים מסורתיים, צנח בכ -20% בתחילת השבוע שעבר. אף על פי שהביטקוין התאושש לאחר מכן, המחיר נותר תנודתי מאוד – לפי מחיר מדד OKTC של BTC – נסחר ברמות של 35,000-40,000 $ וסגר את השבוע 3.3% באדום..

נראה כי הביטקוין מצא בסיס סביב 35,000 $. מקור: OKEx 

תנודתיות מרומזת מראה רגש שורי לטווח ארוך

תרשימי התנודתיות המשתמעים להלן מראים כיצד העקומה לאופציות לטווח הקצר, שתוקפה ב -29 בינואר, מוטה שמאלה, מה שמצביע על תחזיות דוביות, ואילו העקומה לאופציות לטווח הארוך, שתסתיים ב -31 בדצמבר, היא מוטה ימינה, המשקף סנטימנט שורי.

IV של אופציות שתוקפן בסוף החודש לעומת סוף השנה. מָקוֹר: gvol.io

אלטקוינים נבחרים עלו על ביטקוין

Altcoins ראו מהלכים טובים במהלך איחוד הביטקוין. ה מדד העונה של אלטקוין קפץ מ -25 ל -37 בעוד שהדומיננטיות של ביטקוין ירדה ב -2%, לפי הנתונים מ- CoinMarketCap

מדד העונה של אלטקוין זינק בינואר. מָקוֹר: blockchaincenter.net

בתחום האלטקוינים העיקרי, פולקדות (DOT) כמעט הוכפלה בשבוע האחרון, וחצתה את XRP והגיעה למקום הרביעי ברשימת שווי השוק. Chainlink (LINK) היה שחקן מוביל נוסף שהניב 46% תשואה שבועית. LINK עקפה את Bitcoin Cash (BCH) כדי להגיע למקום השמיני מבחינת שווי שוק, והיא רחוקה מ -300 מיליון דולר בלבד מלהעיף ליטקוין (LTC), לפי נתונים מ CoinGecko.

מטבעות שקשורים היסטורית לביצועים של ביטקוין לא הסתדרו טוב מדי בשבוע האחרון, כאשר LTC, Bitcoin SV (BSV) ו- BCH קצרו הפסדים של 14% ומעלה. בעוד Ether (ETH) עלה על ביטקוין, הוא רשם רק עלייה שולית של 2%. 

החזר שבועי של אלטקויונים גדולים, 1/11 עד 1/17. מקור: TradingView

DeFi ממשיך לעלות

סקטור DeFi התאושש מהמהיר ביותר במהירות, עם אסימונים רבים שהגיעו לשיאים האחרונים לאחר פרסום מהפכים בצורת V. נראה כי השוק מחזיר מחדש אסימוני DeFi רבים ומעניק להם הערכות שווי גבוהות יותר על בסיס יסודות מוצקים. הערך הכולל הנעול בפרוטוקולי DeFi גם פעל לפי דפוס V והגיע ביום ראשון לשיא של 34 מיליארד דולר בכל הזמנים, לפי הנתונים מ- דבנק


הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

נפח המסחר הכולל של הבורסות המבוזרות החודש כבר עלה על המחזור החודשי הגבוה ביותר הקודם, והגיע ל -33 מיליארד דולר, לפי נתונים של Dune Analytics. Uniswap (UNI) מדורגת כיום במקום הראשון, עם כ 45% מסך הנפח של ינואר, בעוד SushiSwap (SUSHI) ו- Curve (CRV) במקום השני והשלישי. 

נפח המסחר של DEX לפי חודש. מָקוֹר: Dune Analytics

מבחינת תשואות, CRV הובילה את תחום DeFi עם תשואה שבועית של 130%. בינתיים, 1 אינץ ‘ו- SUSHI גבו גם רווחים של כ -70%. יתרה מכך, לאחר שקצרה תשואה של 57% בשבוע שעבר, AAVE מדורגת כעת בין 20 הראשונות מבחינת שווי השוק והיא עשויה לעקוף את EOS שמדורגת במקום ה -16. סינתטית (SNX) ו- UNI מדורגות כיום במקום ה -21 וה -24 בהתאמה, וצברו עליות של 13% ו -48% בשבוע האחרון. 

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 1/1 עד 1/17. מקור: TradingView

מוסדות שלא נפגעים מנסיגת BTC

אם נחזור לביטקוין, CME עדכנה את החוזים העתידיים שלהם על ביטקוין (החל מ- 12 בינואר) נתוני מיקום בתאריך 16. ינואר. בתקופת דיווח זו ביטקוין פרץ דרך היסטורי בסך 40,000 דולר, אך אז נסוג בחדות. הריבית הפתוחה עלתה עוד יותר, מ- 11,296 ל- 12,039, בתקופת הדיווח האחרונה, והנסיגה לא אילצה את המוסדות למכור. 

במהלך תקופה זו, קרנות המינוף גדלו לשני הכיוונים. עמדות ארוכות התאוששו ל -4,107 מ -3,544, ותפקידים קצרים עלו ל -9,602 מ -9,058. אם מסתכלים על הנתונים ההיסטוריים, מהלך זה מראה כי קרנות ממונפות רדפו אחר ראלי המחירים. בינתיים, בחשבונות מנהלי הנכסים עמדות ארוכות עלו מ -733 ל -793, בעוד שעמדות קצרות נסגרו.

חשבונות דיווחים אחרים הראו רגישות לסיכונים, והפחיתו את עמדותיהם הארוכות מ -2,672 ל -2,522, תוך שהם הוסיפו עוד 112 עמדות קצרות.

נתוני CME Bitcoin עתידיים – מספר אורכי דיווח אחרים לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl

במבט קדימה השבוע

נשיא ארצות הברית הנבחר ג’ו ביידן הודיע ​​כי ישיק חבילת גירוי כלכלית חדשה זמן קצר לאחר כניסתו לתפקיד ב -20 בינואר. אנו יכולים לצפות שהשוק ימתין להודעות רשמיות בנוגע לצעדים חדשים אלה.

משתתפי השוק יצטרכו לשים לב היטב לכיוון מדד הדולר האמריקאי ומדד הפאניקה (VIX) בטווח הקרוב. מדד הדולר הפסיק לרדת באופן זמני מהאזור הנמוך כמעט לחמש שנים, ואם הוא ימשיך להתאושש גבוה יותר, הוא יפעיל לחץ כלפי מטה על נכסים מסוכנים, כולל ביטקוין..

תרשים מדד דולר ארה”ב 1 מיליון – 1/18. מקור: TradingView

בנוסף, VIX פועל במשולש מאז נובמבר והיה קרוב מאוד לקצה העליון של הטווח ביום שישי. לחץ על ביטקוין יתפרק ברגע ש- VIX יעלה לאחור, מכיוון שנתונים היסטוריים מראים שביטקוין בדרך כלל עולה מהר יותר כאשר ה- VIX נמוך..

תרשים 1D מדד פאניקה – 1/18. מקור: TradingView

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map