במה ההשקה העתידית של CME ETH שונה מחוזים עתידיים של BTC בשנת 2017

מבט מקרוב על השקת החוזים העתידיים של CME וההשפעה הפוטנציאלית שלה על מחיר ה- ETH

עתיד אתרים הושק בבורסת הסחורה בשיקגו ב -7 בפברואר 2021. המכשיר המצופה מאוד הוא הראשון מסוגו עבור המטבע המקורי של רשת את’ריום – שמקורו בבורסה מבוססת, בעלת שם עולמי..

בדו”ח OKEx Insights זה, אנו בוחנים את המוצר החדש של CME ואת השלכותיו על שוק ה- ETH. בכך אנו מנתחים את פעולות מחירי ה- ETH האחרונות ומשווים אותה להיסטוריית המחירים של BTC לפני, במהלך ואחרי השקת החוזים העתידיים של CME Bitcoin – מכיוון שמגמות קודמות באחרונה עשויות לשפוך מעט אור על מהלכי מחיר עתידיים של ETH..

אך ראשית, הערה מהירה – תעשיית הקריפטוגרפים של ימינו שונה מזו של סוף 2017. לכן נותר לראות את האמינות בה היסטוריית המחירים של BTC יכולה להודיע ​​על מסלול ETH עצמו.

מבט מקרוב על עתיד CME Ether

החוזים העתידיים של CME הם מכשיר פיננסי חדש שמוסדר במזומן על בסיס מחיר המטבע המקורי של את’ריום. הם נסחרים תחת קוד המוצר "ETH" בין השעות 23: 00-22: 00 UTC, בימים ראשון עד שישי. כל חוזה עומד על 50 ETH ומצוטט במחיר הנוכחי של USD / ETH, בהתאם לשיעור ההתייחסות של CME CF Ether-Dollar. חשוב לציין כי החוזים יפוגו ביום שישי האחרון של חודש החוזה הרלוונטי.

CME היא בורסת הנגזרים הגדולה בעולם. היא רואה באופן שגרתי כמויות יומיות ופתוחה ריביות בעשרות מיליארדי דולרים. בעוד ש- OKEx ומקומות סחר אחרים מציעים חוזים עתידיים על ETH מזה זמן, ההשפעה שה- CME נושאת בשווקים המסורתיים בהחלט עושה הרבה כדי להכשיר את אתריום בפני סוג חדש של משקיעים..

הדומיננטיות בשוק ה- ETH גדלה מאז הכרזת CME

בשבועות שחלפו מאז הודיעה CME על חוזים עתידיים על ETH ב- 16 בדצמבר, מחיר ה- ETH עלה מכ- 662 דולר לשיא כל הזמנים של יותר מ -1,825 דולר. עם זאת, כמעט כל מטבע קריפטוגרפי גדול חווה עליות משמעותיות משלו באותה תקופה. לכן, קשה לאמוד את ההשפעה האמיתית שהמכשיר החדש כבר השפיע על מחיר הנכס המקומי של את’ריום.

עם זאת, השוואות בין שווי השוק הכולל של קריפטוגרפי לבין אלו של BTC ו- ETH מצביעות על כך שהנהון האישור של CME עודד קנייה יחסית גבוהה יותר של ETH. מבחינת רווחים באחוזים בין ההכרזה הראשונית להשקה ב -7 בפברואר, ETH גברה על השוק הרחב יותר ועל BTC.

בסך קצת יותר מ -67 מיליארד דולר ב -16 בדצמבר, שווי השוק של ETH התנפח ליותר מ -192 מיליארד דולר – עלייה של כ -186.5% – ככל שהחוזים העתידיים על ETH עלו לאוויר. באותה תקופה שוק BTC צמח מ- 365 מיליארד דולר ל -725 מיליארד דולר – עלייה של כ- 98.6%. שוק המטבעות הכולל עלה מ -574.1 מיליארד דולר ל -1.2 טריליון דולר, או כ -110%..

שווי השוק של ETH עלה בכ- 186.5% מאז ש- CME הכריזה על עתיד ETH. מָקוֹר: CoinGecko

הדומיננטיות העולה בשוק של ETH לעומת שאר הענפים מעידה על התלהבות מיוחדת ל- ETH בעקבות הכרזת CME. 11.64% מכלל תעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים ב -16 בדצמבר, נתח השוק הכולל של ETH הגיע לשיא של מעל 17.5% ב -5 בפברואר, לפי נתונים מ TradingView.

"הפעם, זה שונה"

לקראת עתיד ה- ETH שיעלה לאוויר, משקיפים רבים מיהרו להזכיר לאת’רים האופוריים ביותר את הופעת הבכורה של BTC ב- CME. בעקבות ההודעה על נגזרת המטבעות הקריפטוגרפית דומה ב- 31 באוקטובר 2017, מחיר ה- BTC / USD התגבר מסביבות 6,500 דולר..

השיא הגיע לשיעור של פחות מ -20,000 דולר ב -16 בדצמבר, יום לפני שהשוק העתידי של CME הושק. מיד הגיע שוק דובים שנמשך שנה, שדיכא את מחירי ה- BTC לשפל של כ -3,220 דולר עד דצמבר 2018.

מחיר ה- BTC צנח בכ- 83% בין דצמבר 2017 לדצמבר 2018. מקור: CoinGecko

כמו BTC בסוף 2017, ETH הגיע לשיא חדש בכל הזמנים בימים שקדמו להשקת CME העתידית שלו. עם זאת, ההקשר הרחב יותר סביב שני האירועים שונה לחלוטין. החוזים העתידיים על BTC החלו להיסחר לאחר מספר חודשים של רווחים פרבוליים. המטבע הקריפטוגרפי המוביל שבר את שיאו הקודם בכל הזמנים ב -4 בינואר 2017 – כמעט שנה לפני שהחלו החוזים העתידיים על BTC. עד דצמבר, מאניה ספקולטיבית מלאה, המונעת בחלקה על ידי שיגעון ההצעה הראשוני של המטבעות, בלעה את השוק. כל מה שקשור לבלוקצ’יין היה קבלה תשומת לב יתרה של משקיעים. ההייפ דחף את מחיר ה- BTC מעל לשיא של 1,130 דולר שנקבע בסוף 2013 ביותר מ -1,600%. בדיעבד, הדף העליון היה בלתי נמנע.

לעומת זאת, החוזים העתידיים על ETH עלו לאוויר במה שרבים מאמינים שהוא תחילתו של שוק שוורים רב-חודשי. כאשר CME השיקה את המכשיר השבוע, מחיר ה- ETH היה לאחרונה התעלה השיא הקודם של כל הזמנים היה כ -1,450 דולר. ואכן, בימים שחלפו מאז ההשקה, המטבע הדיגיטלי המדורג שני לפי שווי שוק המשיך בעלייתו והגיע לשיא חדש מעל 1,825 דולר ב -10 בפברואר..

במקרה של ETH, הלגיטימיות שהשקת CME מביאה עשויה להשלים את הוצאתה האחרונה מפסגת כל הזמנים. לאחר שנים שנסחר מתחת לצמרת השוק, שיאים חדשים מובילים לרוב ליותר הפוך – ולא לתיקון מורחב.  

תעשיית המטבעות הקריפטו בשלה יותר בשנת 2021

התומך במקרה של המשך הפוך של ה- ETH הוא הבגרות המוגברת של שוק הקריפטוגרפי בשנת 2021. הריצת השוורים לשנת 2017 הייתה מונעת קמעונאית. לעומת זאת, עדויות מצביעות על התעניינות מוסדית גוברת ב- BTC וב- ETH כיום.

Grayscale, מנהל הנכסים הדיגיטליים הגדול ביותר, קנה כמויות אדירות של ETH בחודשים האחרונים. בנכסי 10 בפברואר שנחשפו לגילוי הנהלה, החברה הוכרז אחזקות ETH בסך 5.4 מיליארד דולר.

ההקצאה מהווה גידול של יותר מ -200% לעומת 1.79 מיליארד הדולר מוּצהָר ביום בו הודיעה CME על חוזי החוזים העתידיים שלה. חברת ההשקעות ידידותית למוסדות תמכה בדוח של חודש פברואר על קנייה מוגברת פירוט הצעת הערך של את’ריום ללקוחות.

אנליסטים מאמינים כי הפוטנציאל של מימון מבוזר עשוי למשוך גם משקיעים מוסדיים של ETH. בעוד שמעללים ספציפיים לפרוטוקול ופגיעות בחוזים חכמים ממשיכים להוות חסם כניסה למנהלי הכספים הגדולים ביותר בכדור הארץ, כמה פרשנים לְהֶאֱמִין שמוסדות משקיעים ב- ETH כדרך להפיק תועלת מהצמיחה של תחום הסיכון הגבוה עדיין.

כיצד עתיד CME עשוי להשפיע על מחיר ה- ETH

למרות היותו מוסדר במזומן ואינו דורש שום ETH אמיתי להחליף ידיים, ההשקה העתידית של אתר נראית משלימה לסנטימנט ההולך וגובר סביב את’ריום. אמנם לא סביר שהמוצר החדש יניע שוק דובי רב שנתי, אך ישנן עדויות המצביעות על כך שהחוזים עצמם עשויים להשפיע על מחיר ה- ETH בטווחי זמן קצרים יותר..

הכנסת חוזים עתידיים מאפשרת לפסימיסטים להמר על פחת מחירים, וליצור לחץ מחיר כלפי מטה על נכס הבסיס. יש מחקרים רבים נחקר הקשר בין מחיר BTC נקודתי למסחר עתידי. ואכן, יש אפילו המשערים שההצעה העתידית של CME בביטקוין הייתה חלקית מאמץ לִשְׁלוֹט מחיר BTC.

בדומה למוצר ה- ETH החדש של CME, עתיד BTC של הבורסה יפוג ביום שישי האחרון של חודש החוזה הרלוונטי. ניתוח BTC ושווקים אחרים הערות נפח מוגבר ותנודתיות סביב תאריכי תפוגת עתיד.

Equities.com מסכם שנמכרות בדרך כלל לפני פקיעת ההתקשרות, כאשר מחיר ה- BTC חוזר לרוב במהלך 24 השעות שאחריו. באופן דומה, 2019 להגיש תלונה על ידי Arcane Research נצפתה על ירידת מחיר BTC ממוצעת של 2.27%, יחד עם עליות נפח ותנודתיות, בימים שקדמו לתום. הגורמים הסבירים למדדי שוק כאלה משתנים הם שינוי הדמויות הפתאומי של עמדות הסוחרים עם התקרבות התפוגה, יחד עם המאמצים של משתתפי השוק הגדולים ביותר להעביר את המחיר לטובה..

כמו לקראת השקת החוזים העתידיים על BTC, נראה כי נגזרת האתרים החדשה של CME כבר השפיעה לטובה על מחיר ה- ETH. קבלה מאחד ממקומות הסחר הגדולים ביותר בפלנטה עודדה קנייה מוסדית גדולה יותר, כפי שמעידה הקצאת ETH ההולכת וגדלה של גרייסקייל.

עם זאת, בהתרחשות בשלבים שונים לחלוטין ממחזורי השוק שלהם, מכירת ETH ממושכת בעקבות ההשקה העתידית נראית בלתי סבירה. ההתלהבות של את’ריום – בחלקה מונעת על ידי מגזר DeFi ההולך וגדל והיא תומכת בחלקה על ידי פעולת מחיר BTC שורי – נראה כי היא הולכת ונבנית, אך היא לא נמצאת קרוב למגרש החום של סוף שנת 2017.

בסוף השבוע הראשון של המסחר מוקדם מדי לקבוע אם תצפיות אלה שנובעות ממגמות סביב תפוגת החוזים העתידיים של CME יתקיימו במחיר ה- ETH. עם זאת, בהתחשב בכך שנראה כי BTC מציג את אותן מגמות כלליות כמו שווקים מסורתיים יותר סביב תפוגת החוזים העתידיים, יתכן והוגן להסיק כי ETH יתנהג באופן דומה. הימים שקדמו ליום שישי האחרון של החודש יהיו בהחלט אלה שצפו עבור אלה המסחרים באופן פעיל את האלטקוין החשוב ביותר.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner