ביטקוין ושווקים רחבים יותר נותרים בלתי צפויים כאשר הימורי וול סטריט הולכים בגדול

Market Watch Weekly הוא סקירה של שווקי הצפנה והתפתחויות בכל שבוע.

שוק הקריפטו היה תנודתי במהלך השבוע האחרון בגלל גורמים חיצוניים, הקשורים לשווקים בכלל, והדרמה סביב הימורי וול סטריט. התנועה אמנם גרמה לחלק מהמניות להעריך את המחיר, אך היא גם הביאה לחוסר יציבות כללית בשוק המניות, עם ירידה של שבבים כחולים.

תופעת ה- WSB עברה גם בשוקי המטבעות הקריפטוגרפיים, מכיוון שהיא גרמה למטבע הממים המפורסם, DOGE, לזנק מעל 1,000% לאורך יומיים. יתר על כן, ביום שישי אילון מאסק שינה את הביו שלו בטוויטר ל- "# ביטקוין," דוחף את מחיר הביטקוין ל -20% תוך מספר שעות. עם זאת, מוביל השוק החזיר כמעט את כל ה "עצרת אילון" רווחים בסוף השבוע.

בתנאים שבועיים, הביטקוין חווה תנופה גדולה של כמעט 10,000 USDT והדפיס צל עליון ארוך וסגר את השבוע בעלייה של 2.58%, לפי מחיר הספוט של OKEx. ביטקוין נסחר כרגע בסביבות 34,600 רמות USDT לאחר הקפצה צנועה ביום שני.

תנועת המחירים הנוכחית מראה כי ההייפ של יום שישי היה קצר מאוד, במיוחד עם הפרמיה החוזית הרבעונית – אינדיקטור לאופטימיות של השוק לסוף מרץ – ירידה של 4% לעומת רמת השיעור של אמצע ינואר בשיעור של 6%. בנוסף, שמנו לב שלאחר הציוץ של אילון ביום שישי, הפרמיה של אפור ביטקוין אפור הפכה לשלילית, תופעה שלא נצפתה קודם לכן.

פרמיה עתידית רבעונית של OKEx BTC, 1/11 עד 2/1. מקור: OKEx

XRP הופך לגולת הכותרת בשוק

בדרך כלל הביאו אלטקוינים גדולים פחות מביצועי הביטקוין בשבוע שעבר. Ether (ETH), בעודו מגיע לשיא לאחרונה של 1,475 USDT בנקודה אחת באמצע השבוע, צנח חזרה לכמעט 1,300 USDT, ירידה של 9.54% לשבוע. גם בפולקדות (DOT), Chainlink (LINK) ו- Litecoin (LTC) נרשמו ירידות דומות של כ -10%. 

מלבד DOGE, אלטקוין נוסף שעלה בחדות בגב קדחת הממסד הוא XRP. המטבע זינק ב -74% בשבוע שעבר, ומגמת העלייה נמשכה ללא הפסקה ביום שני, מכיוון שהוא עלה בעוד 30% והגיע ל 0.65 USDT. 

החזר שבועי של אלטקוינים גדולים, 1/25 עד 1/31. מקור: TradingView

ה מדד העונה של Altcoin עלה על רף 50 בשבוע שעבר, ולמרות שהוא תוקן מאז, נראה שהמדד מוגדר לשיאים חדשים לטווח הקצר הגבוה. העלייה באסימוני DeFi היא הסיבה העיקרית להתנהגות זו. 

מדד העונה של אלטקוין זינק בינואר. מָקוֹר: blockchaincenter.net


מסחר ללא היתר הופך את DeFi לשונה מ- Robinhood

פרוטוקולי DeFi ללא הרשאה וחסרי אמון עשויים לראות אימוץ מואץ מכיוון שרובינודה הפסיקה שוב ושוב את המסחר הרגיל במהלך השבוע. כל מעבר משמעותי מפלטפורמות מורשות כאלה עשוי להגביר עוד יותר את מרחב DeFi.

במהלך שלב הצידה של ביטקוין, מספר אסימונים של DeFi הגיעו לשיאים חדשים בכל הזמנים, במיוחד בתחום הבורסות המבוזרות. Uniswap (UNI) שברה בשבוע שעבר את רף 20 USDT בנקודה אחת וסגרה עם רווח שבועי של 37.59%. 1INCH ראתה דחיפה נוספת לרמה של 5.55 דולר ארה”ב במהלך סוף השבוע – ה- DEX המתהווה עלה ב -500% מהשפל של 1 דולר ארה”ב בינואר. לעומת זאת, טוקלון (LON) הגיע לשיא כל הזמנים של 10 USDT, תשואה פי 10 ממחיר הרישום של 1 USDT ב- 22 בדצמבר..

החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 1/25 עד 1/31. מקור: TradingView

הערך הכולל הנעול בפרוטוקולי DeFi הגיע לשיא כל הזמנים של 39.84 מיליארד דולר, לפי נתונים מ דבנק. בהתאם לטלוויזיות בודדות, פרוטוקול ההלוואות Maker (MKR) עמד בראש הרשימה עם 4.7 מיליארד דולר נעולים, ואחריהם 3.4 מיליארד דולר של Uniswap.. 

הערך הכולל נעול ב- DeFi. מָקוֹר: דבנק

המוסדות היו מוכנים היטב למשכורת של 6,000 דולר

CME עדכנה את החוזים העתידיים שלה בביטקוין (החל מ- 26 בינואר) נתוני מיקום בתאריך 30. ינואר. בתקופת דיווח זו הביטקוין ראה נסיגה חדה של 6,000 דולר, ובמקביל ירד מתחת לסף של 30,000 דולר לפני שהתאושש. 

במהלך תקופה זו, הריבית הפתוחה צנחה עוד יותר מ- 11,945 ל- 10,787, ולאחר שבועיים רצופים של צמצומים, OI חוזר כעת לשפל של 15 שבועות, שנקבע לפני חודש.

בעיקר, חשבונות מנהלי נכסים ראו כי עמדותיהם הארוכות מצטמצמות מ -639 ל -308, שפל חדש בן 18 שבועות. אמנם המשרות הקצרות כמעט הוכפלו מ 123 ל 225, והגיעו לשיא חדש מאז השבוע של 18 באוגוסט, בשנה שעברה.

בחשבונות קרנות ממונפות נרשמה ירידת עמדות ארוכות מ -3,911 ל -3,605, בעוד שמיקומים קצרים הצטמצמו מ -9,119 ל -7,991. ירידה זו בשני הכיוונים מראה גם על חשש מצד מנהלי הקרנות. בסך הכל, המוסדות הגדילו עוד יותר את עמדותיהם הקצרות, מה שאמור להשמיע אזעקה למשקיעים קמעונאיים.

נתוני CME Bitcoin עתידיים – מספר חשבונות מנהל הנכסים משתוקקים לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl

במבט קדימה השבוע

נכון ליום שישי האחרון, יותר מ -70% מה- S&הרווחים של חברות המונפקות ב- P גברו על ציפיות השוק לרבעון הרביעי של 2020, אך שלושת מדדי המניות הגדולים בארה”ב צנחו בשבוע שעבר, עם כל 11 הגדולים&מגזרי P נסגרים נמוכים יותר. מדד התנודתיות של Cboe, VIX, עלה בצורה חדה ביום רביעי ופרץ מתחום האיחוד המשולש של כמעט שלושה חודשים, שהחליש את מחירי נכסי הסיכון..

מבחינה טכנית, זה יהיה חשוב במיוחד עבור ה- S&P להחזיק את הממוצע הנע של 50 יום בשבוע הקרוב. אם המדד לא יצליח להחזיק את הרמה הזו, השוק ייכנס לתקופת תיקון חותכת, מה שעלול להפעיל לחץ גם על מחירי הביטקוין..

ס&מדד P צלל בעוד VIX פרצה את קו המגמה כלפי מטה. מקור: TradingView

במרחב הקריפטו, CME תשיק את החוזים העתידיים על ETH ב 8. בפברואר לפני שלוש שנים, CME השיקה חוזה עתידי של BTC, אשר חפף את צמרת שוק השוורים האחרון של ביטקוין. מומלץ לסוחרים לפקוח על ביצועי העתיד עם ההשקה.

נכון לעכשיו, ערך הריבית הפתוחה של BTC של CME הצטבר ל -1.59 מיליארד דולר, ומדורג השלישי בכל הבורסות לפי נתוני הטיה, המצביע על שכיחות האינטרס המוסדי.

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map