אילון מאסק מזכיר את שוק הביטקוין מחדש את השוק עם עניין קמעונאי חדש

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביום שישי, יזם הטכנולוגיה, המשקיע והאיש העשיר בעולם, אילון מאסק, עדכן את שלו טוויטר ביו עם המילה #Bitcoin. כשהשוק לוקח את זה כסימן שורי, ביטקוין הרים מיד 15% בתגובה, ופרץ את קו הצוואר של התבנית הקודמת כפולת התחתונה וניסה לחצות את ההתנגדות של 38,000 $..

במבט לאחור לשבעת הימים האחרונים, ביטקוין ערך ביצועים חלשים, ובחן את התמיכה של 30,000 USDT פעמיים, ב -22 בינואר וב- 27. בינואר. המצביע על חוסר האמון של השוק. עם זאת, הסנטימנט האנטי-ממסדי בראשות הימורי וול סטריט טלטל השבוע את השווקים.

ה- Dogecoin הראשון (DOGE) זינק ביותר מ -1,000% תוך קצת יותר מיממה, ואז הביטקוין נמשך ב -15% בתוך שעה. טוב יעשו הסוחרים אם הם יבקרו מחדש באסטרטגיות קודמות ויתכננו התפתחויות חדשות אלה.

הפרמיה לחוזים עתידיים רווחיים ב- BTC זינקה היום במהירות ל -1,200 דולר, או 3.4%, מה שמעיד על כך שהשוק שב להחזיר את אמונו כלפי מעלה. ההתעניינות הגלויה של BTC ב- OKEx חזרה גם היא מעל 2 מיליארד דולר, ואישר כי סבב חדש של הקרב הארוך-קצר החל..

גם שיעור המימון של החלפות נצחיות הועלה הבוקר ל -0.1%, מה שמעיד שיש משקיעים קמעונאיים שממונפים מאוד לרדוף אחר עצרת זו..

בעת כתיבת שורות אלה, החוזה הרבעוני BTCUSD0326 – שפג תוקפו בסוף מרץ – נסחר ברמות של 36,500 דולר ארה”ב עם פרמיה של 1,200 דולר ארה”ב, או 3.4%, על מחיר המדד.. 

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326), החל מהשעה 10:00 בבוקר ב- 29 בינואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

תנועת היחס הארוך / קצר השבוע הייתה כמעט זהה למחירים, דבר המצביע על כך שלמשקיעים הקמעונאיים לא היה מושג ברור כיצד יעבור השוק. אך מה שברור הוא שהיחס הארוך / הקצר ירד מהר מאוד במהלך הירידה של יום רביעי, דבר המצביע על כך ששוורים רבים שינו את דעתם באותה תקופה. מלכודת קצרה זו גרמה אולי לסוחרים רבים לפתוח מכנסיים קצרים חדשים ברמות מחירים נמוכות יותר.

זמן איסוף נתונים: 1/22 10:00 בבוקר UTC עד 1/29 10:00 בבוקר UTC


היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה על החוזה הרבעוני צנחה מאוד במהלך הירידה של יום רביעי לאחר שהגיעה ל -500 דולר ארה”ב. זה ממחיש לחלוטין את חוסר האמון של השוורים באותה תקופה.

בשעות האחרונות פרמיית החוזה הרבעונית נדחקה מעל ל -1,200 דולר ארה”ב, או 3.4%, חזרה למקום שבו הייתה בסוף השבוע שעבר, ועלינו להמשיך ולראות אם רמה זו תישמר. פרמיה של 1,000 דולר ומעלה עשויה להיות דרך לבסס את אמון השוק.

זמן איסוף נתונים: 1/22 10:00 בבוקר UTC עד 1/29 10:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה ירדה משני מיליארד דולר במהלך השבוע, דבר המצביע על המשך סגירת הפוזיציות הקצרות. עם זאת, במהלך ראלי המחירים אתמול, הריבית הפתוחה עלתה שוב וכעת היא חזרה לכ -2 מיליארד דולר, ונפח המסחר התפוצץ גם הוא בשעות האחרונות..

זמן איסוף נתונים: 1/22 10:00 בבוקר UTC עד 1/29 10:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

בניגוד ליחס הארוך / הקצר, הסוחרים בשוק הממונף הספציפי המשיכו להוסיף מינוף נוסף במהלך ירידת השבוע ואז החלו להיסגר לאחר ריבאונד המחירים. יחס הלוואות המרווח הגיע השבוע לנקודה אחת בנקודה אחת וכעת הוא חזר לקראת 16, מה שמרמז על כך שחלק מהסוחרים לקחו רווחים יחד עם ריבאונד המחירים..

זמן איסוף נתונים: 1/22 10:00 בבוקר UTC עד 1/29 10:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

העלייה המהירה בשעות האחרונות עשתה שינוי גדול בתרשים. ראשית, עלינו לבדוק אם ביטקוין יכול לשבור את קו המגמה שנוצר מאז תחילת ינואר. אם לא, הרמה הבאה לצפייה היא המחשוף בתבנית התחתונה הכפולה הממוקמת בסביבות 35,000 $ ממחיר המדד או 36,000 USDT של העתיד הרבעוני..

אולם סנטימנט השוק הכללי חיובי, כאשר יותר משקיעים קמעונאיים נכנסים לחלל.

דהוזי, סוחר קריפטו ב- TradingView

תנועת הביטקוין של ימינו היא קריטית מאוד לשוק האפטר. הדפוס התחתון הכפול נבנה בהצלחה עד כה. מנקודת מבט של סוחר, יחס הסיכון לתגמול עדיף להימשך זמן רב בשלב זה. עם זאת, אם בסופו של דבר המחיר יירד לאחור, וכתוצאה מכך כישלון דפוס התחתון הכפול, השוק יתחיל להיראות בלתי מבטיח.

חוזים עתידיים רבעוניים על OKEx BTC (BTCUSD0326), 12 שעות. מקור: TradingView

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map