החוזים העתידיים על ביטקוין משקפים את השליליות כשהשווקים המסורתיים הופכים לאדומים

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

ביטקוין (BTC) חווה שבוע מסובך מבחינת מחיר, שהושפע לא רק מההייפ של DeFi אלא גם משווקים מסורתיים, כמו זהב ומניות.

מיום שישי האחרון ועד יום שלישי זה, התשואה הגבוהה ביותר של פרויקטים של גידול תשואה במימון מבוזר העלתה את מחיר ה- Ether (ETH) לזינוק, מה שעזר גם לביטקוין. עם זאת, ביום רביעי, ירידה חדה במחיר הזהב הביאה לדפוס בולע דובי שנוצר בתרשים היומי של הביטקוין. מאז, מחיר ה- BTC המשיך להחליק ונשבר לבסוף מתחת ל -10,500 דולר מכיוון שגם המניות בארה”ב ראו תיקון משמעותי ביום חמישי.

החוזים העתידיים ברבעון OKEx (BTCUSD0925) ירדו במחיר של עד 9,902 דולר, ונסחרו בשלב מסוים מתחת למחיר הספוט, ומשקפים באופן מלא את הפסימיות לטווח הקצר של השוק. בהמשך, ציון 10,000 $ יהווה רמה פסיכולוגית חשובה לשוק.

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, היחס הארוך / הקצר עדיין מעל 1.2, מה שמעיד על כך שחלק מהארוכות עדיין מחזיקות בעמדותיהן ומצפות להפחית הפסדים בשיעור מחירים. עם זאת, מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, שהיה פעם בפרמיה שלילית, ממחיש את השליליות של השוק.

ריבית גלויה חזרה למקומה שהיה בסוף יולי, כאשר המחיר עלה מעל 10,000 דולר, מה שמעיד גם על כך שדובי הרווח סגרו בעיקר את עמדותיהם. עם רף של 10,000 דולר קרוב מאוד למחיר הנוכחי, סביר להניח שנראה תקופת איחוד.

חוזים עתידיים רבעוניים על BTC של OKEx (BTCUSD0925). החל מהשעה 6:00 בבוקר UTC ב -4 בספטמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

באשר ליחס הארוך / הקצר, הוא נותר נמוך לאורך עליית המחירים מיום שישי ליום שני, ונע בין 1.05 ל -1.20. זה מצביע על כך שמספר הסוחרים שרודף אחר ראלי המחירים לא היה גדול.

עם זאת, ביום רביעי, כאשר מחיר החוזים העתידיים הרבעוני ירד מ -12,000 דולר ל -11,300 דולר, יכולנו לראות בבירור עלייה ביחס הארוך / הקצר, וקפצה מ -1.20 ל -1.45. זה מראה גם כי סוחרים רבים תפסו עמדות ארוכות בדרך למטה. אבל האחזקות הארוכות הללו נמחצו לחלוטין ביום חמישי, כאשר המחיר צנח עוד יותר לכ -10,200 דולר.

היחס נסוג כעת משיא של 1.45 לסביבות 1.25, מה שמעיד כי ירידת המחירים הייתה פתאומית מאוד ומספר המוכרים הקצרים עדיין נמוך, בעוד שוורים רבים נושאים את מזוודותיהם ומצפים לריבאונד.


זמן איסוף נתונים: 28/28 4:00 בבוקר עד 9/4 4:00 בבוקר UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

במאמר של יום שישי בחוזים עתידיים בשבוע שעבר, ציינו כי "בסיס BTC מראה כי השוק אינו אופטימי כפי שהיה בתחילת החודש."

בשבעת הימים האחרונים הפרמיה על OKEx Futures Quarterly עלתה ל -160 דולר מ -110 דולר לפני ההחזר ביום רביעי. הפרמיה נמחקה כעת ביומיים רצופים של ירידות תלולות ונכנסה לטריטוריה שלילית בשלב מסוים. זו הפעם הראשונה מאז אמצע חודש מאי שהחוזים העתידיים הרבעוניים רואים פרמיה שלילית, מה שמעיד על סנטימנט שוק פסימי ביותר. מחיר החוזים העתידיים הרבעוני הנוכחי הפך כמעט זהה למחיר הספוט.

זמן איסוף נתונים: 28/28 4:00 בבוקר עד 9/4 4:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה נעה כמעט באותה צורה כמו המחיר, והגיעה לשיאה של 1.12 מיליארד דולר בשבוע לפני שנפלה ביום רביעי. ו- OI יורד כעת ל -886 מיליון דולר לאחר יומיים של המשך מכירה ופירוקים.

הירידה המהירה ב- OI מצביעה גם על כך שהדובים סגרו את עמדותיהם במהלך הצניחה. עם זאת, בשילוב עם היחס הארוך / הקצר, נראה שיש עדיין שוורים רבים שנמצאים בהפסד אך לא סגרו את עמדותיהם הארוכות..

זמן איסוף נתונים: 28/28 4:00 בבוקר עד 9/4 4:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס הלוואות השוליים השתנה מעט במהלך רוב השבוע, ונע בין 13 ל -15. עם זאת, לבסוף הוא ירד במהירות לסביבות 11 במהלך מכירת יום חמישי, מה שמעיד כי סוחרים ארוכים רבים שלוו USDT סגרו את עמדותיהם בהפסד..

עם זאת, היחס עדיין ברור מעל 1.0, שוק המסחר בשולי הספוט היה איטי יחסית להגיב והוא עדיין לא מחוץ לאינרציה של שוק השוורים הקודם..

זמן איסוף נתונים: 28/28 4:00 בבוקר עד 9/4 4:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מכירה זו לאחרונה הושפעה בעיקר משווקים מסורתיים, במיוחד משיגת רווחים לאחר המהפך בצורת ה- V בנכסים שונים. עלינו לשים לב במיוחד ליום המסחר האחרון של השבוע בשוק המניות בארצות הברית ובמדד הדולר האמריקני.

כשמסתכלים על שוק הקריפטו, הייתה התלהבות רבה מעריכת מחירים במחצית הראשונה של השבוע, במיוחד מההייפ של DeFi. עם זאת, לעת עתה, ציון 10,000 $ יהווה רמה פסיכולוגית חשובה במהלך תקופת האמצע, והפסקה מתחת לרמה זו עשויה לבחון את התמיכה של 9,300 דולר..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map