העתיד של ביטקוין משקף אופטימיות לקראת תוצאות הבחירות למרות לקיחת רווחים מתונה

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

הבחירות הסוערות בארה”ב היו ללא ספק האירוע הגדול ביותר שהשפיע על השווקים השבוע. מרבית מדינות הזריקה פנו לטראמפ בתחילת ליל הבחירות, אך לאחר שהצבעות הדיוור החלו לספור, ביידן החזיר את ההובלה במספר מדינות בשדה הקרב. השווקים הגיבו במהירות לתהליכים אלה, מכיוון שביטקוין הגיע לירידה ביחד עם שוק המניות לאחר שסקרי הבחירות התהפכו בוויסקונסין ביום רביעי בבוקר..

מאחר שתוצאות הבחירות מעדיפות יותר ויותר ניצחון של ביידן, הן המניות והן המטבעות הקריפטוגרפיים ממשיכים בריצה השורית. ביטקוין השיג עלייה של 10% ביום חמישי והגיע הבוקר לשיא של שלוש שנים של 15,968 דולר, בהתאם למחיר מדד OKEx BTC. נכון לעכשיו, החוזים העתידיים של OKEx (BTCUSD1225) נסחרים בפרמיה של 300 דולר, או 2%, על פני מחיר המדד.

במאמר של יום שישי עתידי בשבוע שעבר ציינו כיצד נתוני המסחר של OKEx משקפים את אמון השוק במחירים ארוכי טווח. העלייה המהירה השבוע ביחס הארוך / הקצר מעידה על כך שמשקיעים קמעונאיים רדפו אחר ראלי המחירים. בינתיים, מחזורי המסחר התגברו החל מיום רביעי ולוו בעלייה בבסיס ה- BTC.

טכניקות אלה מצביעות על כך שהסנטימנט בשוק מעדיף עליית מחירים לטווח הקצר. עם זאת, רווחיות בשוק הממונף הספציפי עשויה להפעיל לחץ כלפי מטה על המחיר.

בתרשים של ארבע שעות, הממוצעים הנעים 30 ו -60 מראים יישור שורי ברור – ובסך הכל התחושה הזו מתחזקת והיא עשויה להמשך בעתיד הקרוב..

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225), החל מהשעה 7:00 בבוקר UTC ב -6 בנובמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר היה ברובו שטוח לפני יום חמישי, וריחף בטווח של 0.7 עד 0.8. העלייה החדה הגיעה לאחר שמחיר החוזים העתידיים הרבעוניים עלה מעל 15,000 דולר ביום חמישי בבוקר, כאשר היחס קפץ מ -0.8 ל -0.95. זוהי גם הנקודה הגבוהה ביותר אליה הגיע מדד זה מאז אמצע אוקטובר. עלייה זו ביחס הארוך / הקצר מעידה על כך שמשקיעים קמעונאיים רדפו אחר ראלי המחירים.

בנוסף, מכיוון ששיעורי המימון בהחלפת BTC נצחית עדיין אינם מתחממים יתר על המידה, אנו יכולים לצפות שהסנטימנט השורי הנוכחי יימשך בטווח הקצר..

זמן איסוף נתונים: 30/10 04:00 UTC עד 11/6 04:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הבסיס בין עתיד רבעוני לספוט עומד כעת על 300 דולר, או בסביבות 2% – לעומת 180 דולר ביום רביעי בבוקר. עם זאת, פרמיה זו אינה כה גבוהה בהשוואה ל -350 $, או 2.7%, ביום ראשון האחרון באוקטובר, אז המחיר פרץ דרך 13,000 $..

באופן יחסי, הפרמיה הנוכחית היא ברמות בריאות ומראה אמון בשוק. אך בשבוע הבא, על משתתפי השוק לפקוח על בסיס שעלול להתחמם יתר על המידה, ומסמן לתיקון הקרוב.

זמן איסוף נתונים: 30/10 04:00 UTC עד 11/6 04:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה המשיכה להשתנות סביב מיליארד דולר עד יום רביעי. אבל ביום חמישי ראינו שהוא מגיע לשיא של 1.15 מיליארד דולר לשבוע, מה שמעיד על כך שהרגש בשוק תואם את תנועת המחירים. כמויות המסחר גדלו גם לאחר יום רביעי, מה שמראה כי משתתפי השוק רדפו אחר פעולת המחיר.

זמן איסוף נתונים: 30/10 04:00 UTC עד 11/6 04:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

מעניין ששיעור ההלוואות בשולי BTC עבר שוב בכיוון ההפוך ליחס הארוך / הקצר – הוא ירד מ -11.5 לגעת ב -7.8 אתמול, כשהמחיר עלה. זה מצביע על כך שסוחרים בשוק המינוף הספוט החלו לסגור עמדות ולקחת רווחים.

עלינו לצפות בתנועה שלאחר מכן של יחס זה כדי לראות אם סוחרים מתחילים סיבוב נוסף של מינוף, מה שיהווה סימן חיובי לשוק..

זמן איסוף נתונים: 30/10 04:00 UTC עד 11/6 04:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

הזינוק של יום חמישי שיפר מאוד את הרגש השורי בשוק וביכולתו סלל את הדרך לביטקוין לפחות לבדוק את שיא כל הזמנים.

מבחינה טכנית, ההבדל הפוטנציאלי הדובי לשעבר ברמה של ארבע שעות הוסר לאחר המשאבה של יום חמישי. רמת התמיכה בתוך היום ממוקמת ב -15,650 דולר, לפי מחיר עתידי רבעוני, או 15,350 דולר בשוק הספוט..

עם זאת, ההתפתחויות בבחירות בארה”ב עשויות להמשיך ולהשפיע על פעולות המחירים לטווח הקצר ועל התנודתיות.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner