החוזים העתידיים בביטקוין משקפים אופטימיות מתונה, אך האיחוד עומד על הפרק

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

ביום שישי האחרון התרחש הביטקוין מטפס במהירות, על ידי ידיעות על חברת השירותים הפיננסיים האמריקאית Square שרכשה BTC בשווי 50 מיליון דולר. בשלב האיחוד הבא, המחיר לא ירד מתחת לרף המפתח לטווח הקצר של 11,450 דולר, בהתאם למחיר החוזים העתידיים של OKEx (BTCUSD1225), עם פרמיה של 200 דולר בשוק הספוט..

נתוני המסחר של OKEx השבוע מראים הרחבה של האופטימיות בשוק זה, החל מהיחס הארוך / הקצר שרשם שיא אחרון שעומד על 0.95, בעוד שהפרמיה נשארה מעל 200 דולר. העלייה המתמדת ביחס הלוואות השוליים בשוק הספוט מעידה גם על כך שמשתתפי השוק החזיקו במטבעותיהם ולא נרעשו מתנודות מחירים קטנות..

המגמה הכללית בביטקוין חיובית, מכיוון שהאינטרס של מוסדות גדולים ממשיך להיות גבוה. השבוע ראינו גם סנטימנט לא מסכן בקרב משתתפי השוק, אך תגובת הביטקוין לביטול המניות הייתה מוגבלת.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225), החל מהשעה 03:00 בבוקר UTC ב -16 באוקטובר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / הקצר בשבעת הימים האחרונים נע בטווח שבין 0.85 ל 0.95, בעלייה משמעותית מהטווח 0.7 ל- 0.85 במהלך השבוע הראשון של אוקטובר. זה גם קשור מאוד למחיר הנמוך מעל 11,000 $ ולשיפור הרגש בשוק.

זמן איסוף נתונים: 10/9 02:00 UTC עד 16/10 02:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הבסיס בין עתיד רבעוני לספוט השתפר מ- 1.9% ביום שישי האחרון ל -2.1% הנוכחי. הבסיס עלה ביום שני ל -300 דולר, או בערך 2.5%, המאשר את האופטימיות בשוק, שכן כל ערך מעל 2% בריא לשוק שוורים..


זמן איסוף נתונים: 10/9 02:00 UTC עד 16/10 02:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה נותרה מעל 900 מיליון דולר השבוע והגיעה ל -950 מיליון דולר בעצרת יום שני, אך מאז ירדה בגלל נטילת רווחים ופירוק מיקום קצר. אם נסתכל על ה- OI בשלושת השבועות האחרונים, הוא עלה בהתמדה מ -800 מיליון דולר ל -900 מיליון דולר.

זמן איסוף נתונים: 10/9 02:00 UTC עד 16/10 02:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של החוזים העתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם היקף המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות בשולי BTC נע בהתמדה מעלה במהלך השבוע, מסביבות 6.0 בסוף השבוע שעבר ל -9.0 הנוכחי, והיחס לא נסוג בצורה חדה בתגובה לתנודות המחירים במהלך השבוע. המשמעות היא גם שסוחרים המחזיקים מטבעות בשוק השוליים הספוטיים נוחים ובטוחים בשוק.

זמן איסוף נתונים: 10/9 02:00 UTC עד 16/10 02:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

כמה נסיגות בימים האחרונים נעצרו בסביבות 11,450 $ לפי המחיר העתידי הרבעוני של OKEx, והדפוס השורי לטווח הקצר עד הבינוני עדיין תקף. עם זאת, מחיר ה- BTC עדיין אינו מחוץ לאזור המסחר הכבד בין 11,200 ל -12,000 דולר, מכיוון שלחץ המכירה עדיין חזק. ההתנגדות ממוקמת בסביבות 12,000 עד 12,300 $ ו- BTC עשוי להמשיך להתמזג בבחירות בארה”ב.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map