מחירי הביטקוין התחדשו, אז מה הלאה?

סקירה כללית

מחירי הביטקוין התייצבו בתחילה בסמוך לרמות 7500 לאחר שטבלו באזור 6500 בתחילת השבוע. כשנסיים את נובמבר, לאן ילכו מחירי הביטקוין מכאן? בעוד שאלטקוינים הראו גם סימני התאוששות, מה המשמעות של מאמיני “עונת האלט”?

ביטקוין: לטווח קצר אופטימי בזהירות; לטווח בינוני עדיין מעונן

מחירי הביטקוין התאוששו בתחילה מהשפל בנובמבר 6513, אך התחזיות לטווח הקצר והבינוני של המטבע המוביל יכול להיות שתי תמונות שונות. בחזית לטווח הקצר, נתונים ראשוניים מראים כי סנטימנט השוק הפך חיובי מעט לצד ריבאונד המחירים. הפחד מהקריפטו & מדד החמדנות זינק מ -17 ל -32 ב -28 בספטמבר, דבר המצביע על כך שמשתתפי השוק הקלו על דאגותיהם ככל שהתייצב המחיר, אם כי הקריאה עדיין נחשבת ברמה “פחד”..

איור 1: Crypto Dear & מדד חמדנות (מקור: Alternative.me)

מבחינה טכנית, ראינו גם אותות התאוששות ראשוניים, אך הריבאונד יכול להיבדק בקרוב שוב, והימים הקרובים עשויים להיות המפתח כדי לקבוע אם זה מהפך אמיתי או סתם עצרת קצרת מועד.

איור 2 א מראה ש- BTCUSDT יצר בתחילה מגמת עלייה בתרשים של 3 שעות (ערוץ אדום), הריבאונד פגע בקצהו העליון של הערוץ, שנמצא גם בסמוך לקו ההתנגדות הראשי מאז סוף אוקטובר (קו צהוב).

בעוד שהמתנד האולטימטיבי וגם ה- RSI הניבו שיאים גבוהים יותר, מה שמרמז על המומנטום ההפוך. מכאן יכולים להתרחש שני תרחישים. 1) התרשים בן 3 השעות יכול היה למצוא תחילה את התמיכה התחתונה במגמת העלייה האחרונה לפני בדיקה חוזרת של ההתנגדות באוקטובר, בהתחשב בכך שהזוג חייב לייצר שפל גבוה יותר. 2) הצמד מתמזג ברמות הנוכחיות עד שהמומנטום דוהה, אם נראה, שבירת הקצה התחתון של מגמת העלייה עשויה להיות סימן האזהרה הראשון לתיקונים נוספים. אם נתחיל לראות עלייה של 3 שעות כמו ההטיה שלנו, זה יתמוך עוד יותר בסבירות התרחיש הראשון..

איור 2 א: תרשים BTCUSDT למשך 3 שעות (מקור: OKEx; Tradingview) איור 2 א: תרשים BTCUSDT למשך 3 שעות (מקור: OKEx; Tradingview) איור 2 ב: תרשים יומי של BTCUSDT (מקור: OKEx; ראיית מסחר)

עם זאת, הדברים יהיו פחות אופטימיים אם נראה זאת מנקודת המבט היומית של התרשים. איור 2 ב מציג היפוך יומי ראשוני של BTCUSDT והריבאונד החזיר את המחיר חזרה מעל לרמות ההתנגדות של יוני (קו אדום). ראינו כי עצרת אוקטובר שלחה את המחיר מעל לרמות ההתנגדות; עם זאת, הצמד לא הצליח להפוך אותו לתמיכה מכיוון שהאצלה נגמרה בקיטור.

בעוד שההיפוך, בינתיים, מוקדם מכדי לקרוא היפוך מגמה אמיתי, נרצה לראות את מדדי המומנטום הללו כדי לייצר שיאים גבוהים יותר, ועד כה זה לא קרה. אם המומנטום בעצרת לא יצליח להתקיים, לא ניתן היה לשלול בדיקה חוזרת של קו התמיכה הכחול.

איור 3: הטיה אסטרטגית של ביטקוין של Sentix (מקור: Sentix)

מנקודת מבט ארוכת טווח, נתונים של Sentix מצביעים על כך שמשקיעים מסוימים עדיין מאמינים כי הביטקוין נותר בערך יתר. הטיה האסטרטגית של ביטקוין ביטקוין, שמודדת את ערך התפיסה של הביטקוין למשך חצי שנה. זה משקף את ההשקפה האסטרטגית של משתתפי השוק, כמו גם את האמונות הבסיסיות ותפיסות הערך שלהם בשוק הקריפטו. הטיה עוברת בערוץ למטה מאז אוגוסט. התפיסה השלילית עשויה להפריע למשקיעים להיכנס לשוק בשלב זה, במיוחד עבור HODLers לטווח הארוך.

אלט-סיזן: דרך ארוכה ללכת


בעוד האלטקוינים הגדולים כבר ירדו מהשפל האחרון שלהם, אנחנו עדיין רחוקים מאוד מהתחלה אמיתית של “עונת אלט”.

האלטקוינים הרחבים יותר עשו את ניסיונם השלישי להתפרץ מערוץ שווי השוק כלפי מטה בתחילת נובמבר, במקביל, הוא ניסה להישבר מעל הממוצע הנע 365 יום (קו כתום). ככל שמומנטום הראלי מתפוגג, אלטקוין נסוג לערוץ בסוף נובמבר.

איור 4: Crypto סך שווי השוק Ex-BTC בסולם היומנים (מקור: Tradingview)

הקצה התחתון של הערוץ (קו כחול) נראה כתמיכה הגונה בשלב זה. עם זאת, מכיוון שהסנטימנט השמרני הכללי מתמשך, לדעתנו, אנו סבורים כי יש צורך בהתאחדות רבה יותר עבור שווי שוק האלטקוין לפני שקורה ניסיון הפריצה הבא. תרשים זה יכול להיות דרך מהירה למדוד את תפיסות שוק האלטקוין הרחבות יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map