נתוני עתיד נותנים איתותים מעורבים כאשר הביטקוין עוקב אחר נכסים בסיכון גבוה: עתיד שישי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביטקוין (BTC) המחיר נסחר בטווח צפוף, בין 9,500 דולר ל -10,000 דולר במהלך השבוע, לפני ירידה חדה שהורידה אותו עד 9,033 דולר ביום חמישי, לפי העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925) מחיר. עם זאת, המטבע הדיגיטלי המוביל התאושש מאז לכדי כתיבת 9,400 דולר.

החיסרון הגדול אתמול התאים להתנהגות השוק העולמי בכל הקשור לנכסים בסיכון גבוה. עם התחזית הכלכלית שמספקת שירות פדרלי והשני מיליון מקרה של נגיף הקורונה מדווח בארצות הברית, מדד התנודתיות (VIX) זינק שוב. VIX עבר היסטורית בניגוד לזה של ביטקוין כיוון.

בינתיים, נתוני המסחר של OKEx הראו אותות מעורבים. פרמיית החוזים העתידיים הרבעוניים על סך של פחות מ- $ 100 עדיין מציגה אמון לטווח בינוני, אך היחס הארוך / הקצר מתחת ל -1.0 ויחס ההלוואות המרבי מתחת 2.0 מצביעים על סוחרים קמעונאיים שפרקו את אחזקתם.

הירידה בריבית פתוחה (OI) רומזת גם על רווחיות מסוימת, אך סוחרים עשויים לרצות לאמץ לחכות ולראות גישה עד שהשוק יבחר כיוון..

תרשים BTC דולרתרשים 1D של OKEx BTC רבעוני (BTCUSD0925). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

היחס הארוך / הקצר רץ מתחת ל -1.2 בשבעת הימים האחרונים. לאחר שירד ביום שלישי מתחת ל -1.0, הוא עלה שוב בקצרה, אך החיסרון של יום חמישי הוריד את היחס ל 0.9, מה שמרמז על מעבר לכיוון עמדות קצרות..

יחס קצר קצר של ביטקויןזמן איסוף נתונים: 6/5 0:00 בבוקר עד 6/12 6:00 בבוקר (UTC)

היחס הארוך / הקצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. משמעות הדבר היא כי המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כאשר היחס נמוך מ -1, זה מצביע על כך שיותר אנשים מחזיקים במכנסיים קצרים ולהיפך.

בסיס BTC

החוזים העתידיים האחרונים דו-רבעוניים עלו היום לאוויר, ועברו מ BTCUSD0925 ל BTCUSD1225, וראינו פרמיה גבוהה של 140 דולר בזמן ההשקה.


עתיד החוזה הרבעוני הוא כעת BTCUSD0925 במקום BTCUSD0626, והפרמיה שלה ירדה מסביבות 200 דולר באמצע השבוע לפחות מ -100 דולר עכשיו. עם זאת, זה עדיין מראה ביטחון מסוים בקרב משתתפי השוק לטווח הארוך.

בסיס BTCזמן איסוף נתונים: 6/5 0:00 בבוקר עד 6/12 6:00 בבוקר (UTC)

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט, וגם את הבדל הבסיס ביניהם. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

פתוח ריבית ונפח מסחר

הריבית הפתוחה (OI) הגיעה לשיאה ביום חמישי ב -6.6 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר) אך צנחה משמעותית ל -5.8 מיליון חוזים עם ירידת המחיר. המהלך מעיד על כך שכמה לוויתנים עם מכנסיים קצרים שנפתחו בעבר סגרו את עמדותיהם, יחד עם חיסולים גדולים.

ריבית ביטקוין פתוחהזמן איסוף נתונים: 6/5 0:00 בבוקר עד 6/12 6:00 בבוקר (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות חדשות.

יחס הלוואות שוליים של BTC

יחס ההלוואות של שוליים השתנה במהלך השבוע, דבר המצביע על כך שהסוחרים אינם בטוחים במיוחד. לאחר הצניחה של יום חמישי, היחס הגיע לשפל האחרון של 1.94 ונסחר כעת בסמוך ל -2.0, המשקף את הסנטימנט הדובי לטווח הקצר בשוק הספוט..

יחס הלוואות מרווח ביטקויןזמן איסוף נתונים: 6/5 0:00 בבוקר עד 6/12 6:00 בבוקר (UTC)

יחס הלוואות השוליים הם נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת אלו הלווים BTC בערך USDT בפרק זמן נתון.

יחס זה מסייע גם לסוחרים להעריך את סנטימנט השוק. בדרך כלל, אלו הלווים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס ההלוואות בשוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

לאחר ההתרסקות של יום חמישי, התמיכה של 9,300 דולר הפכה לרמה חשובה. פריצה מתחת לרמה זו ככל הנראה תבחן 8,500. עם זאת, הריבאונד המהיר של יום שישי הקשה על הסוחרים להיות פסימיים מדי. כעת, כאשר המתאם של ביטקוין עם נכסים אחרים בסיכון גבוה נמצא שוב באור הזרקורים, הסוחרים ירוויחו לפקוח עין על שווקים שונים..

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map