הביטקוין רואה פעולה איטית של שבוע ומחירים חלשים על רקע זהירות קמעונאית כי סוחרים קמעונאיים נותרים זהירים ולווייתנים חסרים – עתיד שישי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

מחיר הביטקוין (BTC) הוחזק בדפוס איחוד חלש מאז יום שישי האחרון. אמנם היו תנודות, כמו למשל ירידה ל -8,800 דולר בשבת, ואחריה ריבאונד מהיר, אך הסף האמצעי של 9,400 דולר נותר על כנו. פעולת מחירים חלשה זו הביאה לנסיגה נוספת שבדקה את התמיכה בסך 9,000 דולר, ולאחר מכן המחיר הוא ברמה הנוכחית של 9,150 דולר, על פי שוק OKEx Quarterly Future (BTCUSD0925)..

אם מסתכלים על נתוני המסחר של OKEx, אנו יכולים לראות שהיחס הארוך / הקצר של BTC לא עלה במהלך השבוע. עם זאת, יחס הלוואות השוליים רמז לעבר סוחרים קמעונאיים שרדפו אחרי ריבאונד המחירים ביום רביעי, רגע לפני קריסת המחירים ביום חמישי..

נכון לעכשיו, הריבית הפתוחה נותרת ברמה נורמלית עם בסיס BTC בסך 60 דולר, דבר המצביע על כך שהשוק עדיין בשלב איחוד. נראה שלווייתנים נעדרים מהפעולה לעת עתה.

תרשים 4 שעות של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0626). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

היחס הארוך / קצר לא זז הרבה בשבעת הימים האחרונים, ונע סביב 1.0. בשוק שורי בעיקרו, מגמה זו מרמזת על סנטימנט דובי קצר טווח מצד סוחרים קמעונאיים.

לעומת זאת בנסיגה של יום חמישי, יחס זה ירד עד 0.85. כפי שהזכרנו בעבר, יחס ארוך / קצר קרוב ל 0.8 יכול להצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים הם דובי מדי וכי השוק עשוי להקפיץ חזרה..

היחס עומד כעת על 0.9, המייצג את התחזית הדובית כיום.

זמן איסוף נתונים: 6/26 6:00 בבוקר עד 7/3 6:00 בבוקר (UTC)

היחס הארוך / הקצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

בשל התנודתיות הנמוכה לאורך כל השבוע, השינוי בבסיס ה- BTC לא היה משמעותי, אך הוא נותר חיובי. בתגובה של יום שבת, הפרמיה של OKEx BTC Quarterly Future ירדה מתחת ל -20 $, אך היא חזרה במהירות ל -60 $ ונשארה בטווח זה.

סנטימנט השוק הכללי לא היה אופטימי במיוחד, אך הפרמיה בסך 60 דולר מראה שהמשתתפים עדיין מצפים שהמחיר יתייקר בסוף הרבעון השלישי.

זמן איסוף נתונים: 6/26 6:00 בבוקר עד 7/3 6:00 בבוקר (UTC)

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט, וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

פתוח ריבית ונפח מסחר

בעבר ציינו את הירידה החדה בעניין הפתוח ביום שישי האחרון. מאז, OI פועלת הצידה, עם עלייה ביום חמישי שהביאה אותה לשיא שבועי של 567 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר), אך הנתון הכללי נותר ניטרלי ללא כל סימן של פעילות לוויתן או הצטברות גדולה..

זמן איסוף נתונים: 6/26 6:00 בבוקר עד 7/3 6:00 בבוקר (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של החוזים העתידיים / החלפות החוב שלא נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם ישנם 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה יורדת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות שוליים BTC

יחס הלוואות השוליים הוא עדיין אינדיקטור בפיגור ורשם ביום חמישי 2.78 – הערך הגבוה ביותר בשבוע – רגע לפני שירד המחיר. מאז, היחס חזר ל -2.17, טווח נורמלי.

זמן איסוף נתונים: 6/26 6:00 בבוקר עד 7/3 6:00 בבוקר (UTC)

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת השאלת BTC בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס ההלוואות בשוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

זה היה עוד שבוע איטי שבו הביטקוין התאגד בין 8,800 $ ל 9,400 $. כל עוד סף 9,400 דולר לא נשבר, פעולת המחיר עשויה להישאר מדוכאת.

מכיוון שה- OI מתאושש לאט מאוד, אנו עשויים להמשיך לראות שהמחירים נעים בטווח הדוק. עם זאת, היחס הנוכחי הנמוך והארוך / הקצר מעיד על כך שסוחרים קמעונאיים אינם אופטימיים בטווח הקצר, וזה יכול להיות סימן לכך שהמחיר עשוי להמשיך לבדוק את התמיכה של 8,800 דולר..

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner