סביר להניח כי הביטקוין יישאר שורי, שכן אינדיקטורים לשוק משקפים מקום להערכה נוספת – יום שישי העתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

בשבעת הימים האחרונים, בהתאם לנכסים הגלובליים, מחיר הביטקוין (BTC) זינק בכמעט 20%, כאשר מחיר העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925) שובר את המחסומים של 9,800 $ ו- 11,000 $.

מצד שני, אופציות ביטקוין בשווי של יותר מ- 700 מיליון דולר יפוג היום. עם זאת, בהתחשב בכך שחוזי האופציות של ביטקוין מועברים בעיקר במזומן וכי BTC ריחף בחודשים האחרונים בסביבות 9,000 דולר, סביר להניח שחלק נכבד מהאופציות הפוגות הללו יפוג. "מכניס" שלא ימומש.

בהסתכלות על נתוני המסחר של OKEx, מספר יחסים – כולל יחסי ההלוואות הארוכים קצרים והמרווחים – עלו בצורה חדה לפני יום רביעי, ורמזו על סוחרים קמעונאיים שרודפים אחר עצרת יום שני. נכון להיום, יחס הלוואות השוליים עדיין גבוה, אך אינו בלתי סביר בהשוואה למספרי מרץ.

גם הפרמיות העתידיות הרבעוניות עלו במהירות השבוע, והפרמיה הנוכחית של 3% עולה בקנה אחד עם הציפיות בשוק השוורים. עם זאת, זה מושך גם יותר ארביטראז’רים.

בסך הכל, תחושת השוק הנוכחית בריאה ומשקיעים קמעונאיים אינם במצב רוח של FOMO. לביטקוין, שעבר לאחרונה יותר סנכרון עם זהב, עדיין יש פוטנציאל הפוך גדול.

תרשים 4 שעות של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0925). מקור: OKExתרשים 4 שעות של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0925). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

לפני 27 ביולי, אז עלה המחיר העתידי הרבעוני של BTC מ -9,700 דולר ל -10,700 דולר, היחס הארוך / קצר היה ברמות ממוצעות, ונע בטווח של 0.82 ל -1.12. אפילו נרשמה מגמת ירידה ביחס הארוך / הקצר כשהמחיר עלה, דבר המצביע על כך שלמשקיעים הקמעונאיים לא היה אמון רב בעצרת הראשונית. העלייה ביחס הארוך / הקצר החלה להאיץ לאחר שהמחיר עלה מעל 10,800 דולר – ובמחצית היום שלאחר מכן, היחס עלה במהירות מ 0.96 לשיא שבועי של 1.41.

היחס הארוך / הקצר פועל כעת ליד 1.2, שהוא פושר. עם זאת, זה גם מראה שלמרות שהמחירים עלו מאוד, הרגש השורי הכללי בקרב המשקיעים הקמעונאיים עדיין לא מתחמם יתר על המידה..

זמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTC


היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה של OKEx BTC Quarterly Future עלתה במהירות מ -150 דולר (כ -1.6%) ביום שישי האחרון ל -360 דולר הנוכחי (או 3.23%). זה מצביע על ציפיית שוק חיובית מאוד לסוף ספטמבר. עם זאת, פרמיות גבוהות יותר ימשכו מכנסי פתיחה של ארביטראז’ר בחוזים עתידיים רבעוניים, מה שעשוי להפעיל לחץ על העלאות פרמיה נוספות.

זמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה עלתה בהדרגה בשבעת הימים האחרונים ליותר מ -1.2 מיליארד דולר, לעומת 988 מיליון דולר ביום שישי. עם זאת, קצב העלייה הואט לאחר יום רביעי.

עם מינוף השוק הכללי לא גבוה כמו בחודש מרץ, OI צפוי להמשיך ולעלות בהתלהבות מחירים ומחירי השוק.

זמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTCזמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

לאחר שעלה ל 7.4 לעומת 3.5 בשבוע שעבר, יחס הלוואות השוליים המשיך השבוע בטיפוס המהיר לשיא של 15.82. אך בדומה לעלייה ב- OI, היחס עלה בקצב איטי יותר לאחר יום רביעי. נכון לעכשיו, היא מתאגדת בין 13.0 ל -16.0.

יחס הלוואות השוליים הוכפל בשבעת הימים האחרונים, מה שמרמז על המשקיעים הקמעונאיים יותר שוריים בשוק הממונף הספציפי. בהשוואה לשיא אמצע פברואר, 33.0, היחס הנוכחי גבוה במידה ניכרת, אך לא גבוה במיוחד.

זמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTCזמן איסוף נתונים: 24/7 04:00 UTC עד 31/7 04:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

בהתחשב ברווחים הגדולים של ביטקוין בשבעת הימים האחרונים, הוא עלול להיכנס לשלב איחוד בין 11,000 ל -11,700 דולר בטווח הקרוב. מגמת המאקרו עדיין שורית בעליל, והתאמות לטווח הקצר ככל הנראה לא יהפכו את הדפוס העולה. עם זאת, הסיכוי להפגנה ממושכת לטווח קצר כמו תחילת השבוע הזה הוא קלוש.

תנועת השוק מונעת מסנטימנט המשקיעים. מבחינת נתוני המסחר, ברור כי משתתפי השוק היו חיוביים יותר בשבוע האחרון ולא ערמו שום לחץ מכר.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map