החוזים העתידיים בביטקוין משקפים אופטימיות דוהה כאשר שוורים מודים בתבוסה

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

הביטקוין חווה ירידה מתמשכת במהלך הימים האחרונים וירד לשפל של 28,792 דולר בסביבות השעה 1:00 בבוקר UTC היום, וביטל את מרבית הרווחים מאז השנה החדשה. בהתאם למחיר אינדקס ה- BTC של OKEx, המטבע הדיגיטלי המוביל איבד כ -45% מערכו מאז שהגיע לשיא חדש בכל הזמנים של 41,998 דולר ב -7 בינואר.. 

ביום שישי העתידי בשבוע שעבר ראינו זהירות בקרב משתתפי השוק, ונתוני OKEX העתידי השבוע מראים כי שוורים החלו לסגור את עמדותיהם הארוכות ביום שלישי לאחר שביטקוין לא הצליח לדחוף מעל 38,000 דולר. מכירת השוק הגדולה גרמה לירידות שלאחר מכן עד יום שישי בבוקר.

באופן דומה, הפרמיה לחוזים עתידיים רבעוניים ב- BTC התכווצה מהשיא של יום שלישי בשיעור של 6% ל -3% הנוכחיים, והראתה שהסנטימנט השורי של השוק נחלש. ההתעניינות הפתוחה של BTC ב- OKEx עמדה גם מתחת ל -2 מיליארד דולר, שפל חדש מזה שבועיים, המאשר כי תחושת השוק המחוממת מתחילה להתקרר..

בזמן כתיבת שורות אלה, החוזה הרבעוני BTCUSD0326 – שתוקפו בסוף מרץ – נסחר ברמות של 31,000 $ עם פרמיה של 1,000 $, או 3.2%, על מחיר המדד.. 

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326) החל מהשעה 06:00 בבוקר ב- 22 בינואר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים. 

יחס BTC ארוך / קצר

הביטקוין התאושש ב -34,000 דולר והתגייס ל -38,000 דולר בין ראשון לשלישי, והעלה את היחס הארוך / הקצר מ -1,40 ל -1,80. בעוד שהמחיר הדפיס אז שיא נמוך יותר והחל לרדת במהירות, היחס הארוך / קצר לא התרחש, מה שמעיד שכמה סוחרים קמעונאיים עשויים להילכד.

אולם לאחר יום שלישי, היחס הארוך / הקצר ירד במקביל למחיר, וסנטימנט השוק אילץ את השוורים לסגור את עמדותיהם הארוכות או לגדר..

השוליים הממוצעים המשמשים את השוורים עדיין גבוהים, ואינדיקטור המסחר הממוצע בשימוש בשולי BTC הועלה לשיא כל הזמנים של 40% במהלך תיקון המחירים של אתמול..

זמן איסוף נתונים: 1/15 06:00 בבוקר עד 1/22 06:00 בבוקר UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיות לחוזים עתידיים רבעוניים היו תנודתיות השבוע. במהלך הריבאונד המוקדם דחפה הפרמיה מ -5.3% ל -6.3%, אך התיקון האחרון הוריד אותה ל -3%. הפרמיה הנוכחית של כ -3.2% משקפת את היחלשות הרגש השורי כאמור לעומת השבוע שעבר.

יתר על כן, שיעורי המימון הפכו שוב לאינדיקטור מוביל יעיל לתפניות בשוק. שלשום, שיעורי המימון נדחקו לשיא של כ -0.2%, אך המחיר לא יכול היה להישאר מעל 38,000 דולר. זה גרם לסגירת פוזיציות ארוכות, והמחיר ירד בתגובה.

זמן איסוף נתונים: 1/15 06:00 בבוקר עד 1/22 06:00 בבוקר UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

לצד הפרמיות הרבעוניות, הריבית הפתוחה ירדה מאוד לאחר יום שלישי. ה- OI נסוג משיא של 2.41 מיליארד דולר ל -1.93 מיליארד דולר במשך שלושה ימים, ואישר עוד יותר את העובדה ששוורים המשיכו לסגור את עמדותיהם בגלל חוסר אמון..

ה- OI הנוכחי, של פחות משני מיליארד דולר, חזר למקום בו היה לפני שבועיים. נראה כי סבב זה הסתיים בתבוסה עבור השוורים, וסביר להניח שנראה כאן איחוד מחירים כאשר OI מתחיל להתאושש..

זמן איסוף נתונים: 1/15 06:00 בבוקר עד 1/22 06:00 בבוקר UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות לשולי BTC נע בטווח של 21 עד 28 במהלך השבוע. עם זאת, היחס חזר לשפל באמצע השבוע בעקבות ירידת המחירים, מה שמעיד גם על כך שסוחרי הספוט הפחיתו את המינוף שלהם. אמון השוק ספג בבירור מכה מה- retracement האחרונה.

זמן איסוף נתונים: 1/15 06:00 בבוקר עד 1/22 06:00 בבוקר UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון.. 

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

סנטימנט השוק התחלף לרעה לאחר יום שלישי. שמנו לב כי עמדות ארוכות נסגרות בגלל חוסר אמון בסיכויים לטווח הקצר.

רווחים מוגזמים בחודשים האחרונים עודדו גם את קבלת הרווח, וכעת כשהמחיר ירד מתחת ל -35,000 דולר, שורי הביטקוין יצטרכו להיאבק קשה להחלמה חזקה.

דהוזי, סוחר קריפטו ב- TradingView

ביטקוין עשוי עדיין להיות בסיכון של הדפסת תבנית תחתית כפולה. 28,000 עד 29,000 דולר לפי מחיר האינדקס או 29,000 עד 30,000 דולר בתרשים העתידי הרבעוני עשויים להוות תחתית בסיבוב זה של תיקון. הסיכויים לטווח בינוני עדיין נותרים שוריים.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD0326), 4 שעות. מקור: TradingView

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner