הביטקוין נשאר שורי מכיוון שהשוק ממתין לסגירה והסוחרים מתחילים להרוויח רווחים

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביטקוין (BTC) נמצא כעת בשבוע השביעי ברציפות של הערכת מחירים, כאשר העצרת האחרונה החלה ביום שני השבוע והגיעה לשיא של 18,485 דולר ביום רביעי, לפי מחיר מדד OKEx BTC. בעוד שמדד BTC עומד כיום על 18,225 דולר, החוזים העתידיים ברבעון OKEx (BTCUSD1225) נסחרים בסביבות 18,475 דולר עם פרמיה של 250 דולר, או בערך 1.40%, על מחיר המדד..

במאמר של יום שישי עתידי בשבוע שעבר, ציינו כיצד נתוני המסחר של OKEx הראו שלביטקוין יש עדיין מקום לעלות למרות החשש הקמעונאי, ואם המחיר מסוגל לפרוץ את רמת ההתנגדות של 16,000 דולר, הוא יכול להמשיך במומנטום השורי..

השבוע, למרות שהמחיר עלה בכמעט 2,000 דולר, מספר נתוני המסחר של OKEx עדיין לא מתחממים יתר על המידה, והמשקיעים חוששים מהמחיר שמתקרב לראש שלב זה. יחס הלוואות השוליים ירד משמעותית גם כאשר סוחרים ממונפים נקודתיים החלו לקחת רווחים. בינתיים, העניין הפתוח הגבוה בכל הזמנים אילץ את הסוחרים להתמודד עם הסיכון.

כוח הקנייה ממוסדות עדיין חזק, אולם הוא המניע העיקרי לעלייתו המתמשכת של ביטקוין. נכון ל -18 בנובמבר, נכסי ה”אפור ביטקוין אמין “עלו ל -10 מיליארד דולר לעומת 1.9 מיליארד דולר בתחילת השנה, גידול של כ -426% בשנת 2020.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225), החל מהשעה 8:00 בבוקר UTC ב -20 בנובמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס BTC ארוך / קצר

שלא כמו בשבוע שעבר, היחס הארוך / הקצר של BTC השבוע התנהל בערך בהתאם לתנועת המחירים, אם כי באיחור מסוים. זה למעשה שיקף את העובדה שסוחרים קמעונאיים רודפים אחר עליות המחירים והירידות.

היחס הסתכם ב -0.75 ביום שני, כאשר מחיר החוזים העתידיים הרבעוני עלה על 17,000 $ והגיע לשיא שבועי של 0.93 ביום חמישי בבוקר, כאשר המחיר הגיע ל -18,000 $. נכון לעכשיו, היחס עדיין לא משקף שום סנטימנט FOMO קמעונאי, וזה סימן טוב לצמיחת מחירים נוספת.

זמן איסוף נתונים: 11/13 06:00 UTC עד 11/20 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.


בסיס BTC

כאשר עתיד הרבעון צפוי להסתיים בעוד כחודש, רמות הפרמיה מתחילות לרדת בגלל ההשפעה של ריקבון הזמן. למרות העלייה של 2,000 דולר במחיר ה- BTC השבוע, רמת הפרימיום נותרה כעת דומה ל -250 דולר ביום שישי האחרון, או 1.45%, שעדיין בריא ומשקף את סנטימנט השוק השורי.. 

זמן איסוף נתונים: 11/13 06:00 UTC עד 11/20 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

ביום רביעי, ביטקוין חזר במהירות על 1,000 דולר לאחר ששיג לאחרונה, מה שהוביל למספר גדול של עמדות ארוכות לחיסול. לאחר מכן, המחיר עבר לשלב איחוד עם תנודתיות משמעותית לטווח הקצר.

הדבר בא לידי ביטוי גם בשינוי הריבית הגלויה, כאשר OI קבעה ביום רביעי שיא של 1.2 מיליארד דולר לפני שנפלה במהירות ל -1.1 מיליארד דולר. OI הצטבר שוב היום, אולם כעת הוא צבר שוב ל -1.186 מיליארד דולר.

הריבית הפתוחה המצטברת בכל הבורסות הגיעה היום לשיא של כל הזמנים – 6.5 מיליארד דולר, לפי נתונים מהטייה, הגבוה ב- 0.4 מיליארד דולר מזה של יום שישי האחרון. ה- OI ב- CME הגיע גם למיליארד דולר, כלומר הפעילות המוסדית נותרה ללא הפסקה.

זמן איסוף נתונים: 11/13 06:00 UTC עד 11/20 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות בשולי BTC הראה ירידה ככל שהמחירים עלו, מה שעשוי לנבוע מרווחיות בשוק הממונף הספציפי. היחס ירד מ 12.0 ל 7.7 הנוכחי בשלושה ימים, אך רמות המינוף הנמוכות יותר גורמות גם שהשוק אינו מתחמם יתר על המידה עם עליית מחירים זו..

זמן איסוף נתונים: 11/13 06:00 UTC עד 11/20 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

אחרי שבעה שבועות רצופים של עליות, ברור שכולם מתחילים לשקול את הסיכון להפסד. זו יכולה להיות גם אחת הסיבות לכך שנתוני המסחר של OKEx אינם מתחממים יתר על המידה לאחר משאבה נוספת של 2,000 דולר.

בצד הטכני, המחוון הרצף של TD מכנה שלב עליון. TD 9 הוא אות מכירה, שהופיע בטבלה היומית של יום חמישי, והוא עשוי להופיע הן בתרשים השבועי והן בחודש החודש ביום שני..

עם זאת, עדיין לא ברור אם יבוא היפוך עמוק או לא. השוק משקף ריצה שורית בכל מסגרות הזמן, ובחסרון, האזור שבין 16,500 $ ל -17,000 $ עשוי לספק תמיכה חזקה..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map