סוחרים קמעונאיים נזהרים מהחלמת המחירים של ביטקוין לאחר הצניחה הקשה של יום שלישי: יום שישי העתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

ביטקויןמחיר (BTC) נמצא ברכבת רכבת הרים בשבעת הימים האחרונים, החל מזרם מהיר בתחילת השבוע, והגיע לשיא של 10,548 דולר יוֹם שֵׁנִי לַיְלָה. עם זאת, לאחר פחות מיום מסחר של יותר מ -10,000 דולר, BTC נסוגה ביום שלישי אחר הצהריים, וצנחה עד 9,195 דולר. המחיר הועלה שוב מאז וכיום הוא סביב 9,850 דולר, על פי העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0626) שוק.

מסתכל על נתוני מסחר של OKEx, אנו רואים כי יחס BTC ארוך / קצר והן יחס הלוואות שוליים רמזו כלפי סוחרים קמעונאיים שרודפים אחר ראלי המחירים בתחילת השבוע. הריבית הפתוחה (OI), לעומת זאת, מעידה על כך שלוויתנים גדולים פתחו פוזיציות קצרות בחלק העליון של טווח המסחר של יום שני, כאשר מספר גדול של פקודות הפירוק דחף את המחיר..

נכון להיום, בסיס ה- BTC החיובי והתאוששות האיטית של ריבית פתוחה מצביעים על כך שהרגש בשוק נותר אופטימי, אך סוחרים קמעונאיים נזהרים עם עמדות ארוכות.

מחיר OKEx BTC דולרתרשים 1D של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0626). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר של OKEx

לְבַקֵר דף נתוני המסחר של OKEx לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

מיום שני בערב עד יום שלישי, יכולנו לראות את יחס ה- BTC ארוך / קצר נע מעלה ומטה בד בבד עם מחיר הביטקוין. היחס עלה ל -1.76 לעומת 1.19 בפחות משש שעות, מה שמעיד על מרדף אחר סוחרים קמעונאיים. לאחר שסוחרים ומשקיעים קמעונאיים החלו לעסוק ב- FOMO, השוק עבר כיוון, והיחס ירד ל -1.1 בעקבות התיקון ביום שלישי..

היחס מחזיק כיום בערך באותה רמה (1.1) למרות שהמחיר התאושש בסך של 700 דולר, מה שמעיד על חוסר החלטיות וזהירות בקרב סוחרי קמעונאות..

OKEx BTC ארוך / קצרזמן איסוף נתונים: 5/29 6:00 בבוקר עד 6/5 6:00 בבוקר (UTC)

היחס הארוך / הקצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה של OKEx BTC Quarterly Future עלתה ל -160 דולר לאחר העצרת יום שני. אך הפרמיה הגבוהה ושיעור המימון הגבוה משכו הרבה סוחרי ארביטראז ‘שנכנסו לתפקידים קצרים כדי לנצל את הפרש המחירים. תיקון המחירים החד של יום שלישי הוריד את הפרמיה לפחות מ- 30 דולר. עם זאת, הוא התאושש שוב בימים הקרובים מכיוון שנראה כי הביטקוין עומד לבדוק שוב 10,000 דולר.


בסיס BTCזמן איסוף נתונים: 5/29 6:00 בבוקר עד 6/5 6:00 בבוקר (UTC)

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט, וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

פתוח ריבית ונפח מסחר

אינטרס פתוח (OI) חושף תובנות אפשריות לגבי התנהגות לווייתני הקריפטו. ביום שני בלילה, מחיר הביטקוין עלה מסביבות 9,600 דולר ליותר מ -10,300 דולר ו- OI עלה מ -640 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר) ל -810 מיליון. ראינו את עליית המחירים מפעילה חיסולים בפוזיציות קצרות, אך ה- OI לא צנח לצד.

התנהגות זו מצביעה על כך שחלק מהלווייתנים פתחו עמדות קצרות בראש הטווח כאשר צווי הפירוק דחקו את המחיר. גם תיקון המחירים החריף של יום שלישי תומך בהשקפה זו.

ה- OI צמח באטיות בימים האחרונים וניתן לצפות שהוא ימשיך ויגדל ככל שהביטקוין יעריך את מחירו.

ריבית פתוחה של BTCזמן איסוף נתונים: 5/29 6:00 בבוקר עד 6/5 6:00 בבוקר (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות שוליים של BTC

השינוי ביחס הלוואות השוליים היה דומה ליחס הארוך / הקצר שנדון לעיל, אך עם עיכוב קל. היחס עלה מ -3.3 והגיע לסביבות 7.1 ביום שלישי אחר הצהריים, רגע לפני קריסת המחירים. מאז יחס זה לא השתפר והוא נע סביב 2.5.

יחס הלוואות שוליים של BTCזמן איסוף נתונים: 5/29 6:00 בבוקר עד 6/5 6:00 בבוקר (UTC)

יחס הלוואות השוליים הם נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת הלוואה BTC בערך USDT על פני תקופת זמן נתונה.

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס ההלוואות בשוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

זה היה שבוע תנודתי מאוד עם שאיבה וזרוק של 10 אחוז תוך יום – תנועת ביטקוין אופיינית. אנו עשויים לראות את התנודתיות פוחתת ביומיים הקרובים, מכיוון שהאינטרס הפתוח מתאושש לאט מאוד.

בינתיים, נפח הקנייה המתמשך בשוק הספוט עשוי להעלות את המחיר במהלך סוף השבוע. סף 9,450 דולר הוא רמה מכריעה באמצע המונח, ואם המחיר יכול להחזיק מעל זה, סביר להניח שמבחן נוסף של 10,000 דולר או 10,200 דולר..

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map