סוחרי קמעונאות בביטקוין נלכדו בפייאוף של יום שני כשעתיד חושף ביטחון יורד

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

השבוע ביטקוין (BTC) רשמה ירידה מהירה לאחר עלייה חדה באותה מידה. החוזים העתידיים ברבעון OKEx (BTCUSD0925) הוקפצו ביום שני מעל 12,800 דולר, וביצעו פריצה מזויפת לפני שירדו חזרה אל מתחת ל 12,000 דולר ביום רביעי. מאז, Bitcoin מסתובב סביב 12,000 $ עם תנודתיות פוחתת.

יש לציין כי ביטקוין ואסימונים פיננסיים מבוזרים ראו סטייה במגמות המחירים שלהם. ביום שני ביטקוין חזר לעצמו 1.5% מהדומיננטיות שלו, אך לאחר יום רביעי, כאשר תחום DeFi תפס תאוצה שורית, הביטקוין נותר חלש.

למרות שהמטבע הדיגיטלי המוביל בדק כעת את התמיכה של 11,800 דולר שלוש פעמים מאז יום רביעי, הריבאונדים לא היו כל כך חזקים.

כשנתבונן בנתוני המסחר של OKEx, שוב, אנו רואים משקיעים קמעונאיים רודפים אחר העצרת ובסופו של דבר נקלעים לשיאים. הדבר ניכר על ידי המתאם ההפוך בין היחס הארוך / הקצר למחיר.

בסיס ה- BTC בין העתיד הרבעוני לנקודה נפל במהירות רבה מאוד לאחר יום רביעי, מה שמעיד כי הפריצה המזויפת באמצע השבוע גרמה למשתתפי השוק לאבד את אמונם באמצע הטווח..

תרשים ביטחוני רבעוני של ביטקויןגרף חוזים עתידיים רבעוני של OKEx (BTCUSD0925) – שעת שעה – 21/8. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / קצר רק עלה במהירות לאחר העלייה של יום שני, החל מ 1.03 והגיע ל -1.37 של יום חמישי. זה מצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים רדפו אחר ראלי המחירים ורכשו בהפסד.

יתר על כן, מכיוון שלא הייתה פריצת דרך נוספת במחיר מכיוון שהיחס עמד גבוה יותר ביום חמישי – לאחר מכן ירד לרמה הנוכחית של 1.08 – נראה כי סוחרים קמעונאיים נכנעו ברמות נמוכות יותר..

היחס הארוך / הקצר הנוכחי נמוך בשוק השוורים, אך ערך גדול מ -1 מצביע גם על כך שהשוק עדיין לא מאוד דובי. בינתיים, העניין הפתוח לא השתפר לאחר הצניחה הגדולה, כלומר הסוחרים נוקטים בגישה המתנה.


יחס ביטקוין ארוך / קצר - 8 / 14-8 / 21זמן איסוף נתונים: 8/14 04:00 UTC עד 8/21 4:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל החוזים העתידיים וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC

הפרמיה על OKEx העתיד הרבעוני הגיעה ביום שני לשיא של 350 דולר ואז הצטמצמה במהירות מפתיעה עם ירידת המחיר. הוא צנח היום ל -180 דולר – ואפילו בהשוואה ל -280 דולר ביום שישי האחרון, מדובר בירידה משמעותית. זה מצביע על חוסר אמון בשוק מובהק לאחר הפריצה המזויפת של אמצע השבוע.

תרשים בסיס ביטקוין - 8 / 14-8 / 21זמן איסוף נתונים: 8/14 04:00 UTC עד 8/21 4:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה הגיעה לשיאה של 1.33 מיליארד דולר לאחר הפריצה ביום שני ואז החלה ירידה הדרגתית. בשילוב עם המשקיעים הקמעונאיים שרודפים אחר מחירים גבוהים יותר, ברור שהלווייתנים סגרו בהדרגה את הרווחים לאחר ראלי המחירים.

כאשר ה- OI חוזר כעת על 1.14 מיליארד דולר – שהוא אפילו נמוך יותר מ -1.2 מיליארד דולר ביום שישי האחרון – השוק עשוי להזדקק ליותר זמן לצבור עמדות לפני המהלך הגדול הבא.

ריבית פתוחה ונפח המסחר בביטקוין - 8 / 14-8 / 21זמן איסוף נתונים: 8/14 04:00 UTC עד 8/21 4:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

מעניין לציין כי יחס ההלוואות בשולי BTC, בדומה ליחס הארוך / הקצר, היה בירידה במהלך העלייה של יום שני, וירד מ -14 ל -11 עד 11 במשך 12 שעות. זה גם הרים במהירות לאחר שהמחיר הגיע לשיעור של 12,800 $, מה שאולי מעיד על כך שהיו כמה משתתפי שוק שלוו BTC כדי לקצר את נכס הבסיס במהלך העלייה..

יחס זה חזר כעת לקירוב ל- 14, כמעט אותו ערך כמו ביום שישי האחרון, ללא שינויים נוספים.

יחס הלוואות מרווח ביטקוין 8 / 14-8 / 21זמן איסוף נתונים: 8/14 04:00 UTC עד 8/21 4:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנה של סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

ראינו רווחיות כבדה לאחר הזינוק של יום שני, ומגמה זו נותרה פעילה במידה מסוימת, כאשר ביטקוין אינו מסוגל לחזור בצורה חזקה מרמות התמיכה. לעת עתה, נראה כי השוורים הולכים ומתרחקים – מדולדל מההתרסקות – וביטקוין פחות צפוי להחלים בצורה חזקה בטווח הקצר..

בהמשך, המחיר צריך לקחת מחדש 12,300 דולר לפני שהשוק יוכל להחזיר לעצמו את האמון בפריצה מעל ההתנגדות הקריטית הקודמת של 12,800 דולר..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map