תנודתיות הביטקוין צפויה להחזיר ככל שהריבית הפתוחה בחוזים עתידיים תעלה השבוע: יום שישי העתידי

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx.

תמונת עתיד שישי

בשבעת הימים האחרונים, ביטקוין (BTCהמחיר לא סטה באותה מידה, והגיע לשפל האחרון של 8,940 $ ביום ראשון, אך לאחר מכן התאושש בעקבות מניות עולמיות והגיע לשיא שבועי של 9,599 $ ביום רביעי. עם זאת, המחיר נחלש מאז וצנח לרמה של 9,300 דולר, על פי העתיד הרבעוני של OKEx (BTCUSD0925) המשקף גם פרמיה של 80 דולר.

מסתכל על נתוני מסחר של OKEx, אנו יכולים לראות שהריבית הפתוחה, או OI, עלתה השבוע על ידי 200 מיליון חוזים וחזרה לרמת אמצע מרץ. למרות שהיחס הארוך / הקצר עדיין נע סביב 1.0, יחס הלוואות השוליים הגיע לשיא של 4.1 לאחרונה.

בסיס BTC לא עלה יחד עם המחיר ביום רביעי והעניק לסוחרים התראת סיכון אפשרית, אך היא נותרה גבוהה מזו של יום שישי שעבר, מה שמרמז על שינוי סנטימנט שולי לאחר התיקון של יום חמישי..

תרשים 4 שעות של OKEx BTC Futures Quarterly (BTCUSD0925). מקור: OKEx

קריאות נתוני מסחר OKEx

לְבַקֵר דף נתוני המסחר של OKEx לחקור אינדיקטורים נוספים.

יחס ארוך / קצר BTC

היחס הארוך / הקצר, שנע סביב 1.0, לא השתנה הרבה לאחר טיפוס מהיר מעל 0.9 ביום שישי האחרון. הוא הגיע לשיא שבועי של 1.1 ביום שלישי, אך נסוג ביום רביעי במהלך הזינוק המהיר של ביטקוין, מה שמעיד על סוחרים קמעונאיים שנכנסו למיקומים קצרים על רקע עליית מחירים.

נכון לעכשיו היחס נע סביב 1.05, מה שמעיד על אופטימיות מוגנת של משתתפי השוק.

זמן איסוף נתונים: 7/3 4:00 בבוקר עד 7/10 4:00 בבוקר (UTC)

היחס הארוך / הקצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.

בסיס BTC


עצרת ה- BTC ביום שני לקחה את OKEx BTC Quarterly Future’s פרמיה עד 126 דולר. עם זאת, הפרמיה לא עקבה אחר עליית המחירים ביום רביעי, ורמזה על אופייה הבלתי-בר-קיימא.

אולם לאחר הצניחה של יום חמישי הפרמיה יורדת ל -80 דולר או ל -0.9%, אך היא עדיין גבוהה יותר מ -70 דולר של יום שישי שעבר, מה שמרמז על משתתפי השוק לא דובי יותר מדי.

זמן איסוף נתונים: 7/3 4:00 בבוקר עד 7/10 4:00 בבוקר (UTC)

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט, וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידי הרבעוני מינוס מחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

פתוח ריבית ונפח מסחר

OI קפץ לפתע בשעות הבוקר המוקדמות של יום שני, ועלה מ -665 מיליון חוזים ל -775 מיליון (חוזה אחד = 100 דולר). בינתיים המחיר זינק מ- 9,200 $ למעל 9,300 $. ואז OI טיפס לשיא שבועי של 868 מיליון ביום רביעי יחד עם עליית המחיר.

במהלך התיקון החד של יום חמישי, ראינו מחזורי מסחר גבוהים משמעותית אך הירידה ב- OI הייתה מתונה יחסית. ה- OI הנוכחי כמעט חזר לרמתו לפני התרסקות אמצע מרץ, אך OI גבוה יותר מעיד גם על סיכון מצטבר..

זמן איסוף נתונים: 7/3 4:00 בבוקר עד 7/10 4:00 בבוקר (UTC)

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של החוזים העתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות תמידיות לאורך פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם היקף המסחר עולה וה- OI יורד בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם גם נפח המסחר וגם ה- OI גדל, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות שוליים BTC

יחס הלוואות השוליים עלה מ -2.2 ביום שישי האחרון לערך הנוכחי של 4.1 – שיא ​​חדש מאז אמצע יוני. יחס זה מעיד על כך שסוחרים בשוק השוליים הספוטיים אופטימיים יותר כעת, אך יש להתבונן מקרוב גם בערכים קיצוניים כסימנים אפשריים להיפוך.

זמן איסוף נתונים: 7/3 4:00 בבוקר עד 7/10 4:00 בבוקר (UTC)

יחס ההלוואות לשוליים הם נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT על פני תקופת זמן נתונה.

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס ההלוואות בשוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

רובי, מנתח השקעות OKEx

מאחר ש- OI הרים הרבה במהלך השבוע, המחיר צפוי להיות שוב תנודתי באמצע הטווח. עם זאת, מאחר שתנועותיו האחרונות של ביטקוין היו קשורות קשר הדוק מאוד לשוק המניות, קשה לצוץ מגמה עצמאית.

הביטקוין ביצע פריצה מזויפת ביחס לממוצע הנע של 60 יום השבוע (סביב 9,400 דולר), אך רמה זו נותרה עמידה מרכזית. ניתן לראות את רמת התמיכה הבאה בסכום של 9,000 $, שאם תישבר, תפתח את הדרך למבחן של 8,500 $ באמצע הקדנציה..

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map