נתונים עתידיים של ביטקוין משקפים אופטימיות זהירה לעליית מחירים לטווח קצר

Futures Friday הוא סקירה שבועית של חוזים עתידיים על ביטקוין ב- OKEx

בשבוע האחרון התרחש הביטקוין (BTC) בשיא של 11,460 דולר בסוף השבוע, אך המטבע הדיגיטלי המוביל לא הצליח לשמור על המומנטום השורי שלו, כאשר השווקים הפיננסיים המסורתיים נפתחו בצורה נמוכה יותר ביום שני. הביצועים האיטיים של ביטקוין נמשכו באמצע השבוע, והגיעו ביום שישי לרמה של שפל שבועי של 10,251 דולר, בהתאם למחיר OKEX Quarterly Futures (BTCUSD1225). המחיר אכן החזיק ברמת התמיכה החשובה של 10,000 דולר, וחזר ביום חמישי ל -10,800 דולר.

על משתתפי השוק לציין כי העתיד הרבעוני של OKEx לשעבר (כיום חוזה החוזים העתידי השבועי) BTCUSD0925 יפוג ביום שישי בבוקר UTC. כמו כן, יהיו משלוחים רבעוניים מסיביים בשוק האופציות של BTC, עם כאב מקסימלי נוכחי של 10,750 דולר, לפי נתוני CoinOptionsTrack,

בינתיים, היחס הארוך / הקצר הפך לשפל כל הזמנים עוד לפני המכירה ביום שני, אך העצרת ביום חמישי ראתה עלייה. בהתחשב באיזו מהירות משתנה סנטימנט השוק, עלינו לצפות בשינויים בריבית גלויה לאחר ההתנחלויות העתידיות של יום שישי כדי לראות אם לוויתנים גדולים פותחים עמדות לרבעון הבא.

חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx BTC (BTCUSD1225). החל מהשעה 8:00 בבוקר UTC ב- 25 בספטמבר. מקור: OKEx, TradingView

קריאות נתוני מסחר של OKEx

בקר בדף נתוני המסחר של OKEx כדי לחקור אינדיקטורים נוספים

יחס BTC ארוך / קצר

היחס הארוך / קצר עבר מתחת ל -0.8 ברוב השבוע שעבר. יש לציין כי הוא ירד לשפל של כל הזמנים של 0.65 לפני ירידת המחירים החדה ביום שני, מה שמרמז על כך שמשקיעים קמעונאיים רבים עשויים לנצל את מכירת המכירות של יום שני.

עם זאת, העצרת המהירה של ביטקוין ביום חמישי אחר הצהריים שלחה את היחס הארוך / הקצר עד 0.82, לפני שתוקן מעט כדי להתיישב סביב 0.75 הנוכחי..

נראה כי חקלאי תשואה המגדרים את עמדות ה- BTC שלהם באמצעות נגזרים לאחר שהעבירו את נכסיהם לאת’רום לא התרשמו מהתייקרות המחירים..

זמן איסוף נתונים: 09/18 06:00 בבוקר עד 25/09 06:00 UTC

היחס הארוך / קצר משווה את המספר הכולל של משתמשים שפותחים עמדות ארוכות לעומת אלה שפותחים עמדות קצרות. היחס מורכב מכל העתיד וההחלפות התמידיות, והצד הארוך / הקצר של המשתמש נקבע על ידי המיקום הנקי שלו ב- BTC..

בשוק הנגזרים, בכל פעם שנפתח פוזיציה ארוכה, הוא מאוזן בפוזיציה קצרה. המספר הכולל של תפקידים ארוכים חייב להיות שווה למספר הכולל של תפקידים קצרים. כשהיחס נמוך זה מצביע על כך שאנשים רבים יותר מחזיקים במכנסיים קצרים.


בסיס BTC

פרמיית החוזים העתידיים הרבעונית הראתה תנודתיות רבה בשבוע שעבר. הוא נע מ -270 דולר, או 2.45%, ל -120 דולר, או 1.17%, וכיום הוא סביב 180 דולר, וזה בריא. תנודות אלו מעידות על אופטימיות זהירה, לכל הפחות.

זמן איסוף נתונים: 09/18 06:00 בבוקר עד 25/09 06:00 UTC

אינדיקטור זה מראה את מחיר החוזים העתידיים הרבעוני, מחיר המדד הספוט וגם את הפרש הבסיס. הבסיס של זמן מסוים שווה למחיר החוזים העתידיים הרבעוני פחות למחיר המדד הספוט.

מחיר החוזים העתידיים משקף את ציפיות הסוחרים ממחיר הביטקוין. כאשר הבסיס חיובי, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כאשר הבסיס שלילי, זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי.

הבסיס לחוזים עתידיים רבעוניים יכול להצביע טוב יותר על מגמת השוק לטווח הארוך. כאשר הבסיס גבוה (חיובי או שלילי), זה אומר שיש יותר מקום לארביטראז ‘.

ריבית פתוחה ונפח מסחר

הריבית הפתוחה המשיכה לרדת במהלך השבוע האחרון, ירידה מ -900 מיליון דולר ל -800 מיליון דולר לפני עלייה מינורית ל -825 מיליון דולר ביום חמישי. סוחרים צריכים לצפות לבנייה מחודשת של ה- OI לאחר ההתנחלות ביום שישי הקרוב.

זמן איסוף נתונים: 09/18 06:00 UTC עד 25/09 06:00 UTC

ריבית פתוחה היא המספר הכולל של חוזים עתידיים / החלפות שטרם נסגרו ביום מסוים.

נפח המסחר הוא נפח המסחר הכולל של החוזים העתידיים והחלפות נצח על פני פרק זמן מסוים.

אם יש 2,000 חוזים ארוכים ו -2,000 חוזים קצרים, הריבית הפתוחה תהיה 2,000. אם נפח המסחר עולה והריבית הפתוחה תפחת בפרק זמן קצר, זה עשוי להצביע על כך שהרבה מאוד פוזיציות נסגרו, או שנאלצו להתפרק. אם הן נפח המסחר והן הריבית הפתוחה עולים, זה מצביע על כך שנפתחו הרבה פוזיציות.

יחס הלוואות מרווח BTC

יחס ההלוואות לשולי BTC התאושש מעט, ועלה ל -7.3 הנוכחי מ -5.5 ביום שישי האחרון, אך העלייה צנועה. שמנו לב שהעלייה הפתאומית של היחס באמצע השבוע חפפה את צניחת המחירים, מה שמעיד גם כי שוק הספוט הממונף היה בטוח בריבאונד המחירים..

זמן איסוף נתונים: 09/18 06:00 בבוקר עד 25/09 06:00 UTC

יחס הלוואות השוליים הוא נתוני מסחר בשוק נקודתי המראים את היחס בין משתמשים הלווים USDT לעומת BTC בהשאלה בערך USDT בפרק זמן נתון..

יחס זה גם מסייע לסוחרים לבחון את סנטימנט השוק. בדרך כלל, סוחרים השואלים USDT שואפים לקנות BTC, ואלה הלווים BTC שואפים לקצר אותו.

כאשר יחס הלוואות השוליים גבוה, זה מצביע על כך שהשוק הוא שורי. כשהוא נמוך זה מצביע על כך שהשוק הוא דובי. ערכים קיצוניים של יחס זה הצביעו היסטורית על היפוך מגמה.

תובנות סוחר

מיכאל ואן דה פופה, סוחר קריפטו

הפרספקטיבות לתקופה הקרובה הן תנועות המשך טווח. אם השווקים יכולים להקפיץ חזרה מעל 11,000 $, השווקים יוכלו לספק שיא גבוה חדש ולהמשיך להתכנס. אם זה לא יקרה, תנועות צדדיות ותחומי טווח נוספות יהיו באופק, תוך הסתכלות על פוטנציאל של 9,600–10,000 דולר כנמוך לתיקון. אם 9,600 דולר יאבדו, מהלכים נוספים כלפי מטה ל -7,500-8,000 דולר עשויים לקרות למעשה (בכל אי וודאות כלכלית כבדה לטווח הקצר), אך הם לא צפויים להיות צפופים לאחר ההקפצה האחרונה ביום חמישי..

רובי, מנתח השקעות OKEx

מחיר החוזים העתידיים הרבעוני חזר מעל 10,750 דולר, שזה הרף לטווח הקצר. העלייה ביום חמישי לוותה בהגברה נפח ראויה. למרות שהמחיר עומד בפני רמת לחץ בממוצע הנע של 30 יום, המומנטום השורי הנוכחי מחזיק מעמד היטב.

לראשונה בחודש האחרון, היחס הארוך / הקצר בא בעקבות התגברות על הפוך. משמעות הדבר היא שנוכל לצפות ביחס הארוך / הקצר בימים הקרובים כדי לקבוע את סנטימנט השוק וכיוון.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map