כריית ביטקוין על סף לאחר קריסת מחירים, מניות רואים תנודתיות קיצונית: שעון שוק שבועי

השבוע האחרון היה אכזרי, לכל דבר. התנודתיות במוצרים הפיננסיים עלתה באופן מאסיבי בגלל התפשטות הגלובלית של נגיף העטרה (COVID-19) והשפעתה של מלחמת מחירי הנפט.

בשלושת השבועות האחרונים, ה- S&P 500 צלל מ -3,400 ל -2,400 לפני ההקפצה ביום שישי, בעוד מחיר הנפט הגולמי צנח מ- $ 55 ל- $ 28. נכסי מקלט בטוח, כמו זהב, אינם מתפקדים כמו שרבים קיוו.

המשקיעים מקשקש למכור כל מה שהם יכולים למצוא כדי לפצות על נזילות. כל משתתפי השוק מנסים למחות מחדש את הנכסים, אך קשה מאוד בהתחשב בחוסר הוודאות סביב.

שוק המניות בארצות הברית חווה את שוק הדובים המהיר ביותר אי פעם, הפסד של 1.4 אחוזים ליום במשך 22 יום, על פי עלון מחקר נכסים דיגיטליים שנשלח ב- 13 במרץ&P 500 מראה מתאם חיובי חזק למחיר הביטקוין (BTC) בחודשים האחרונים. המתאם בן 90 הימים בין שני הנכסים עלה לרמה הגבוהה ביותר לנתוני Coinmetrics. 

מתאם ל 90 יום: BTC-S&P 500. מקור: מטבעות מטבעות & מחקר ארקיין

יום חמישי עקוב מדם בכל הנכסים

ביום חמישי, 12 במרץ, שלושת המדדים הגדולים בארה”ב צנחו בערך 7 באחוזים בשעות המסחר בבוקר בארה”ב, ובפעם השנייה בתוך שבוע – הופסקה עצירת מסחר שנמשכה 15 דקות. המסחר במפסקי החשמל הקודמים נפסק התרחש ביום שני הקרוב, 9 במרץ.

ב -12 במרץ ניתן היה לראות כמעט את כל הנכסים בהלם מכירה ונזילות, כשביטקוין אינו יוצא מן הכלל. הביטקוין נפל מ- 7,300 $ ל -5,600 $ על פני מספר שעות, ושבר את רמת התמיכה של 7,000 $ באותו בוקר.

מכירה חריפה נוספת הביאה את ה- BTC ל -3,890 דולר באותו לילה, והגיעה לרמה הנמוכה ביותר מאז מרץ 2019 לכל מדד OKEx BTC וצנחה כמעט 50 אחוז תוך 24 שעות..

מחיר מדד OKEX BTC. מקור: OKEx

מחקר הנכסים הדיגיטליים השבוע להגיש תלונה מראה את החסרונות ההיסטוריים של מחיר הביטקוין. מעולם לא הציג ביטקוין תוצאה של יותר מ -50 אחוזים. עם זאת, ביום חמישי, המטבע הקריפטוגרפי המוביל הגיע לירידה של -61.8 אחוזים, הגרוע ביותר בתולדותיה.  

החסרונות ההיסטוריים של הביטקוין (שיא לשפל מחירים). מָקוֹר: מחקר נכסים דיגיטליים

בעוד שהשוק מחפש נכסי מקלט בטוח, BTC לא יכול להיות האידיאלי. זה נשאר נכס ספקולטיבי ונזיל ביותר. באופן מסורתי נכסים עם מאפיינים אלה הם הראשונים שנמכרים כאשר המוזיקה נעצרת.

ניקוז נזילות בשוק הנגזרים

על פי ציוץ של חברת ניתוח הצפנה לְסַלֵף, כמעט 50 מיליארד דולר בחוזים עתידיים בביטקוין נסחרו בבורסות קריפטו ב -12 במרץ, כאשר שתי בורסות בלבד – OKEx ו- BitMEX – רואים מעל 10 מיליארד דולר בעסקאות כאלה..

לאור לחץ המכירה הקיצוני, החוזים העתידיים נסחרו בהנחה למקום. והרבה חילופי דברים עצר מתן נזילות בשוק. חוזים עתידיים רבעוניים של OKEx חוו פרמיה שלילית של 845.76 $ בערב 12 במרץ.

סך הריבית הפתוחה ב- OKEx קרסה יותר מ -50% לספירה של 3,364,310.

BTC Futures OI & כרכים מסחריים 3 / 7-3 / 15. מקור: נתוני מסחר בנגזרים OKEx

השפעת המימוש בשוק היא ברורה. יחס ההלוואות בשולי BTC ב- OKEx ירד מסביבות 5.0 באמצע השבוע לרמה הנוכחית של 0.1, הרמה הנמוכה ביותר מאז השקתו..

יחס הלוואות שוליים BTC 3 / 7-3 / 15. מקור: נתוני מסחר בשוק הספוט של OKEx

אסון כרייה נראה בלתי נמנע

קריסת מחירו של ביטקוין הובילה לכיבוי מספר סוגים של אסדות כרייה עיקריות. אם אנו מסתכלים על מחירי חשמל הם סביב 0.35 יואן ($ 0.05) – נמוך מעט מהמחיר הממוצע של סין – אז הדור הישן של Bitmain Antminer S9 כבר נאלץ לכבות.

עלויות החשמל של אנטמינר T17 ו- MicroBT M20 עברו 90 אחוז מההכנסות היומיות שלהן, כך ששני סוגי אסדות הכרייה צריכות להיות גם לכבות, בהתחשב בעלויות השוטפות. ראינו גם שההיסטרה של ביטקוין צנחה מ 133.3 EH / S ל 109.9 EH / S תוך עשרה ימים, על פי הנתונים מ Poolin.com.

בנוסף אנו יכולים לראות כי עלויות החשמל של אסדות כרייה מהדור החדש, כמו סדרת Antminer S19 וסדרת MicroBT M30, תופסות יותר מ 50 אחוזים מהכנסות הכרייה היומיות.

בנסיבות אלה, הרווח הנקי היומי של S19 Pro ו- M30s הוא סביב 31 יואן ($ 4.4) ו- 18 יואן ($ 2.6), בהתאמה. אם לוקחים בחשבון עלויות תפעוליות אחרות, הרווחים יהיו שוליים.

ההחזר התיאורטי על כריית Bitcoin Cash (BCH) או Bitcoin SV (BSV) כמעט זהה לזה של כריית BTC. אסון כרייה נראה בלתי נמנע, ובמיוחד נותן את הקרוב מחצית של תגמול חסימות הביטקוין במאי.

גרף היסטורי של ביטקוין. מָקוֹר: Bitinfocharts.com

מחיר המניה של יצרנית מכונות הכרייה הסינית הראשונה, Canaan Inc (CAN), צנח לרמה הנמוכה ביותר ביום שישי. שווי השוק של כנען הוא עד 533 מיליון דולר מ -1.3 מיליארד דולר לפני חודש. כניעה של כורים פוטנציאליים תפגע קשה גם ביצרנים גדולים אחרים, כמו Bitmain.

מחיר המניה של Canaan Inc (CAN). מָקוֹר: Google Finance

יתר על כן, Glassnode ציין לאחרונה דו”ח שבועי שהתרסקות המחירים האחרונה הורידה את ערך הרווח / הפסד (NUPL) נטו לא ממומש של ביטקוין בצורה משמעותית, הרבה יותר כתום "פַּחַד" אֵזוֹר. מבחינה היסטורית, כאשר זה קורה, NUPL בדרך כלל צונח עד האדום "כְּנִיעָה" אזור (הפסד נקי) לפני התאוששות לרמות רווחיות.

הרווח / הפסד נטו הלא ממומש של ביטקוין (NUPL). מָקוֹר: צמת הזכוכית

האם התפשטות נגיף העטרה והתמוטטות השמן תיצור מיתון?

אם מסתכלים על הניסיון של סין, אם קובעי המדיניות ברחבי העולם יפעלו במהירות בכדי להכיל את המגיפה ולעורר את הכלכלה בזמן, הכלכלה העולמית עלולה לחוות התמוטטות פחות אינטנסיבית..

כנשיא שי הגיע בבוהן השבוע בביקורו הראשון במרכז ההתפרצות, בייג’ינג מאמינה שהגרוע מכל נגמר. דרך פעולה מהירה ונחושה יכולה להיות ההבדל בין השפעה כלכלית קשה לבין השפעה כלכלית צנועה.

כתב ויתור: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך.

עקוב אחר OKEx ב:

סטמיט: https://steemit.com/@okex-official

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner