הביטקוין מפרסם את השבוע הגרוע ביותר מאז מאי במחיר של S&P 500 המתאם

השבוע שעבר היה הגרוע ביותר של ביטקוין (BTC) מאז מאי השנה. בעוד שהמטבע הדיגיטלי המוביל פרץ את ההתנגדות של 12,000 $ ביום שלישי בבוקר שעון UTC, הוא נפל לתבנית של ירידה בהמשך השבוע. ביום רביעי היא צנחה ב -5.91% לרמה של 11,400 דולר, לפי מחיר נקודה של OKEx BTC, ואחריה ירידה יומית נוספת של 5.82% ביום חמישי והביאה אותה ל -10,600 דולר. מאז היא בחנה שוב ושוב את הרמה הפסיכולוגית המרכזית של 10,000 דולר ורשמה ירידה שבועית של 12.09%.

הירידה במחיר האת’ר (ETH) הייתה תלולה עוד יותר, שכן הוא פרץ בתחילת השבוע 480 דולר, לפני שצנח ל -307 דולר. לאחר מכן הוא התאושש לכ -340 דולר וסגר את השבוע ברמה שלילית של 15.88%. עם זאת, כורי את’ריום עשויים להיות מנצחים, כשהם מצליחים הכנסות מעמלות גבוהות בכל הזמנים של 17 מיליון דולר ביום שלישי.

אלטקוינים גדולים אחרים צפו בירידות שבין 10% ל -23%, למעט TRON (TRX). TRX זינקה ב -17.32% במהלך השבוע כשג’סטין סאן קידם מטבע ממים מבוזר מבוסס TRON בשם SUN, יחד עם העתקים אחרים של DeFi שהועתקו מהמערכת האקולוגית של Ethereum. ביום חמישי מחיר TRX הגיע ל -0.05 דולר – הגבוה ביותר מאז יוני 2018 – אך חזר במהירות לרמה הנוכחית של כ -0.03 דולר..

בנוסף, הנתונים של קשירה מראה כי USDT הגיע לשווי שוק חדש בכל הזמנים של מעל 14 מיליארד דולר. מספר זה צמח ב -180% לעומת 5 מיליארד הדולרים של מרץ.

תשואות שבועיות של מטבעות קריפטוגרפיים גדולים, 8 / 31–9 / 6. מקור: TradingView

ס&מתאם P 500 מושך את הביטקוין מטה

הצניחה בשבוע שעבר בשוק הקריפטו הייתה קשורה קשר הדוק להתרסקות הפלאש בשוק המניות בארצות הברית. המתאם בן חודש בין ביטקוין ו- S&P 500 זינק ביותר מ- 60% בשבוע האחרון, לפי נתוני הטיה. כאשר ה- S&מדד P 500 הגיע לשיא של כל הזמנים בתחילת השבוע שעבר, שווי השוק הכולל של מטבעות הקריפטו רשם גם הוא שיא לאחרונה.

ביטקוין – ס&P 500 מתאם ממומש. מָקוֹר: לְסַלֵף

קצת דומה למכירת מרץ, מתאם זה ראה את הצניחה של יום חמישי במניות בארה”ב גם להשפיע לרעה על הביטקוין. עם זאת, מכיוון שהמניות בארה”ב לא ייפתחו ביום שני הקרוב בגלל חג יום העבודה, לביטקוין יכול להיות קצת מקום להתייצב. עם זאת, כיוון השווקים הפיננסיים המסורתיים השבוע עשוי להשפיע באופן משמעותי על מחירי ה- BTC להתקדם.

דרמת DeFi ולחץ מכירה

ייתכן שהירידה בשבוע שעבר הושפעה מרווחיות בתחום DeFi. SushiSwap (SUSHI) היה האסימון החם ביותר בשוק בתחילת השבוע שעבר, אך הכרייה היומית שלו של אסימונים חדשים דורשת גם שטף גדול של הון כדי לשמור על מחיר יציב..

מבחינת תשואות של שבוע, הן SUSHI והן Ampleforth (AMPL) יורדות ביותר מ- 60%. למרות שמחירו של SUSHI התחדש במהירות מ- $ 1 ל -3 $ לאחר שהמייסד האנונימי מכר את חלקו של אסימונים והעביר את שליטת הפרויקט לאחר הרבה דרמות ברשתות החברתיות. בינתיים, AMPL חזרה לספירלת מוות לאחר שירדה מתחת לחודש 1 ביום חמישי, כשהמחיר צנח לכמעט 0.70 דולר. אסימונים גדולים אחרים של DeFi חוו גם תיקוני מחירים בין 20% ל -40%.

נתוני דופק של DeFi מראה כי ב- 2 בספטמבר הערך הכולל הנעול ב- DeFi היה כ- 9.51 מיליארד דולר, ואילו ב- 6 בספטמבר מספר זה צנח לכ- 7.56 מיליארד דולר. ירידה בערך הכולל נעול מעידה גם על עלייה בלחץ המכירה.

עם זאת, עלינו לציין כי מחירם של אסימוני DeFi אלה לא הלך לאפס בן לילה. השוק עדיין נתן להם הזדמנות והמשיך לכדור להתגלגל.


החזר שבועי של אסימוני DeFi גדולים, 8 / 31–9 / 6. מקור: TradingView

משקיעים מוסדיים מודעים יותר לבקרת סיכונים

ב- 5 בספטמבר, CFTC פרסמה את החוזים העתידיים האחרונים על ביטקוין של CME נתוני מיקום, החל מה -26 באוגוסט ועד ה -1 בספטמבר. הביטקוין הצליח די טוב במסגרת זמן זו והייתה מחזור משמעותי מה -30 באוגוסט עד 1 בספטמבר..

עם זאת, הנתונים שיקפו אמצעים לבקרת סיכונים אפשריים שננקטו על ידי משקיעים מוסדיים. הריבית הפתוחה ירדה ל -10,617 משיא כל הזמנים של 11,615 לפני שבועיים, וכל סוגי החשבונות כבר עברו הפחתה מסוימת ב- OI.

יש לציין כי עמדות ארוכות בחשבונות קרנות ממונפות צנחו מ -4,839 ל -4,271, ואילו עמדות קצרות עלו מ -6,148 לשיא חדש בכל הזמנים של 6,842. צמצום המשרות הארוכות יחד עם הגידול במשרות הקצרות שיקף זהירות.

נתוני החוזים העתידיים של CME Bitcoin – מספר הקרנות הממונפות משתוקקות לעומת מכנסיים קצרים. מָקוֹר: Quandl.com

במבט קדימה השבוע

ה- S&מדד P 500 צנח עד 6.6% מהשיא הגבוה ביותר לאחרונה ומדד הנאסד”ק המורכב צנח בכ -10% בתוך שלושה ימי מסחר בלבד. למרות שסביר להניח שניתן לייחס טיפות אלה ללקיחת רווח רגילה, מגמת השוק בימים הקרובים תהיה חשובה מאוד.

נתוני מדד המחירים לצרכן אמורים להתפרסם ביום שישי הקרוב, והם אמורים להיות בעלי תובנה, במיוחד לאחר שהפדרל ריזרב תיקן את מדיניות הריבית שלה..

בקריפטו כל העיניים נשואות למעקב של SUSHI. בנוסף, אסימוני TRX נעולים ב- SUN Genesis Mining מתקרבים ל -7 מיליארד דולר, או למעלה מ- 200 מיליון דולר, כך שמשתתפי השוק צריכים להיות מודעים לסיכון לאחר שהם מתחילים לפתוח סביב 16 בספטמבר..

לא סוחר של OKEx? למד כיצד להתחיל לסחור!

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map