קריסת הפלאש של ביטקוין ב -2 ביוני גרמה לכמה חילופי דברים לטרוף – הנה מה שקרה

בשבוע שעבר, מחיר הביטקוין (BTC) נסע ברכבת הרים מלילה של יום שני 1 ביוני ועד אחר הצהריים של יום שלישי 2 ביוני (שעון UTC). זה זינק לשיא של שלושה חודשים של 10,396 דולר, לכל מחיר מדד BTC של OKEx, לפני שצלל ב -800 דולר בפחות מ -24 שעות – מה שגרם לולאה של פירוק לצד הפסקת Coinbase.

ב -1 ביוני עלה מחיר הביטקוין מ -9,450 דולר למעל 10,000 דולר, וצבר שמונה אחוזים. לאחר המשאבה, המחיר עשה תיקון והחליף ידיים בין 10,050 $ ל -10,200 $ – טווח צר מאוד – במהלך 10 השעות הבאות. בסביבות 2 ביוני, 14.45 UTC, המחיר צלל פתאום כמעט 800 דולר תוך עשר דקות, וירד מ -10,150 דולר מתחת ל -9,400 דולר תוך חיסול של 347 מיליון דולר בבורסות נגזרים תוך שעה בלבד..

הצניחה הפתאומית השאירה את מחירי הביטקוין שונים מאוד בבורסות נגזרים שונות. BitMEX היה המתווה הבולט ביותר, שהיה לו חוזה החלפה תמידי במחיר הנמוך ביותר של 8,600 $ במהלך הפעולה ההפכפכה. החלפות תמידיות בבורסות מרכזיות אחרות נעו בין 9,232 דולר ל -9350 דולר לכל ICO Analytics נתונים.

בורסות מחירי ביטקויןהרמות הנמוכות ביותר בין בורסות נגזרים ב- 2. ביוני. מקור: ICO Analytics

מדוע מחירו של ביטקוין ירד?

סוחרי קמעונאות FOMO היו ב

מנתוני המסחר של OKEx גילינו גם סיכונים שהצטברו לאחר המשאבה הנ”ל. יחס ה- BTC ארוך / קצר עלה ל 1.76 לעומת 1.19 בפחות משש שעות – מה שמעיד שסוחרים קמעונאיים רדפו אחרי העצרת לפחד מפספוס (FOMO) עליה.

יחס ארוך / קצר okex btcOKEx BTC יחס ארוך / קצר – 5/29 6:00 בבוקר עד 6/5 6:00 בבוקר (UTC). מקור: OKEx

יתר על כן, מספר ההעברות של Tether Stablecoin (USDT) לבורסות עלה לילה והגיע לשיא כל הזמנים של כ -20,000, על פי נתוני Glassnode. Glassnode ציינה עוד בטוויטר שלה כי “בהתחשב בכך שנפח חילופי הזרמים לא גדל משמעותית, הדבר מרמז על כמות גדולה של פיקדונות Tether קטנים בגודל.”

שיעורי הפרמיה והמימון משכו ארביטראז’רים

פרמיית החוזים העתידיים שפג תוקף יוני בבורסות הגדולות הגיעה ביום שלישי לפנות בוקר לטווח שנתי של 26.78 ל -41.92 אחוזים, לפי נתונים של חברת הלוואות הקריפטו. בבל. מ- BTC העתיד הרבעוני של OKEx ראינו את הפרמיה עולה ל -160 דולר מ -70 דולר.

מאז שסוחרים ומשקיעים קמעונאיים החלו לעסוק ב- FOMO במינוף גבוה, שיעורי המימון בבורסות נגזרים השתגעו. כל שיעורי המימון החזויים עלו על 0.15 אחוזים ביום שלישי בבוקר, על פי ספקית נתוני חילופי הנגזרים המצטברים, Bybt.

הפרמיה הגבוהה בחוזים עתידיים ושיעורי המימון הגבוהים בהחלפות תמידי משכו הרבה סוחרי ארביטראז ‘, שנכנסו לתפקידים קצרים כדי לנצל את הפרש המחירים..

אינדיקטורים טכניים הזהירו מפני היפוך

לאחר המשאבה הענקית ב -1 ביוני, הציגו כמה אינדיקטורים טכניים התראות סיכון.

QCP Capital ציין מיד לאחר המשאבה בשידור הטלגרם שלה כי “אנו רואים זאת כפסגה אפשרית לטווח הקרוב עם מספר רב של אותות היפוך TD בהפעלה – TD 9 שבועי (אושר), TD 13 יומי (אושר).”

מחוון TD 9/13 נוטה להיות מדויק בטווחי זמן גבוהים יותר מכיוון שהוא דורש סגירה של 13 נרות בתוך מבנה מסוים.

השלכה אפשרית מבריכת כריית BTC לא ידועה

CryptoRank זיהה כי מאגר כרייה לא ידוע העביר כמות עצומה של BTC ב -2 ביוני – סך של 4,513 ביטקוין (כ 45 מיליון דולר). אותה זרימה ממאגר הכרייה הזה ב -20 במאי התאימה לירידת המחירים ב -20 במאי.

יתר על כן, CryptoQuant ציין בטוויטר שלה כי לווייתנים העבירו מטבעות לבורסות נגזרות רק כמה שעות לפני המזבלה..

ריבית פתוחה (OI) ב- OKEx חשפה גם תנועות לוויתן קריפטו אפשריות. OI גדל מ -640 מיליון חוזים (חוזה אחד = 100 דולר) ל -810 מיליון חוזים כאשר מחירו של ביטקוין עלה ליותר מ -10,300 דולר. עליית המחירים עוררה כמות עצומה של חיסולי מיקום קצר ביום שני בלילה, אך OI לא צנחה. זה מצביע על כך שחלק מהלווייתנים פתחו עמדות קצרות בראש הטווח כאשר צווי הפירוק דחקו את המחיר.

מדוע היה מחיר כה רחב שהתפזר בין החלפות נצחיות?

ואז, ביום שלישי אחר הצהריים (UTC), 2 ביוני, מחיר הביטקוין התרסק לפתע. בעוד שהחלפות BTC נצחיות אחרות צנחו לרמת מחירים בסביבות 9,300 דולר, המחיר התמידי ב- BitMEX צנח ל -8,600 דולר..

התפרסות של -5.98 אחוזים בין החלפות תמידי של BitMEX למחיר BTC של Coinbase נרשמה על ידי ספק הנתונים לְסַלֵף. סכום כולל של 96 מיליון דולר עמדות חוסל ב- BitMEX תוך שעה אחת.

להטות את בסיס ה- bitmex xbtusd coinbase btc-usdBitMEX – בסיס Coinbase. 6/1 – 6/4. מָקוֹר: לְסַלֵף

ב דו”ח 5 ביוני, חברת Arcane Research אמרה כי המצב נגרם על ידי מינוף יתר המוביל, שהוביל למשרות גדולות שנמכרו אוטומטית כאשר המחיר יורד:

“הזמנות מכירה אלה ירדו עד ל -8,600 דולר לפני שהכל התמלא. מפל החיסולים הזה הוא שגרם לסטייה של 1,000 דולר ב- BitMEX ממרכזיות אחרות. “

מנהל מוצר נגזרות קריפטו, המעוניין להישאר אנונימי, אמר ל- OKEx Insights:

“יותר מדי צווי הפסד נגררים והפסקות חיסלו את הנזילות בספר ההזמנות, מה שהוביל לספירלת פירוק. רק ב -8,600 דולר מילאו סוף סוף הזמנות ב- BitMEX. לאחר 12 במרץ, שמנו לב שספר ההזמנות ב- BitMEX אינו עמוק כמו קודם – אבל זה לא מובן מאליו בימי מסחר רגילים. ”

יו צ’ינג מ- SkyLine Capital אמר ל- OKEx Insights בתגובות:

“חיסול אחד גדול מאוד יכול לגרום להרבה עמדות קטנות להתפרץ. זה יוביל לניקוז נזילות וישאיר פתיל ארוך בתרשים – אך איזו רמת מחירים יכולה לגרום לפירוק גדול מאוד היא אקראית יותר. “

כשמסתכלים על תרשים הפירוקים של BitMEX XBTUSD, אנו יכולים למצוא עמדה בסך 10 מיליון דולר המתמוססת בשעה 14:46:46 UTC, ואחריה סדרת פירוק. עמדת חיסול של 10 מיליון דולר הייתה הגדולה ביותר בכל הבורסות ביום שלישי.

חיסולים של bitmex xbtusdחיסולים של BitMEX XBTUSD. 6/1 – 6/4. מָקוֹר: לְסַלֵף

בעיות נזילות שוטפות ב- BitMEX

כל ההערות האמורות מצביעות על דבר אחד: BitMEX עמדה בפני נושא נזילות.

לפי CryptoDiffer, שלוש בורסות נגזרות עיקריות אחרות – OKEx, Huobi ו- Binance – היו בערך באותה כמות פירוק כמו BitMEX ב -2 ביוני. עם זאת, מחיר ההחלפה התמידי בשלוש הבורסות הללו הוצג באופן דומה סביב 9,300 $..

okex bitmex huobi binance ftxכמות הפירוקים בחילופים ב -2 ביוני. מקור: CryptoDiffer

יתר על כן, אם מסתכלים על התפשטות ההצעה / ההצעה הממוצעת לסחר של 10 מיליון דולר בהחלפות נצחיות של BitMEX ב -2 ביוני, הנזילות ב- BitMEX התייבשה, ומכפילה את פער הפדיון של הצעת מחיר בפי 40 – פער גדול מממוצע של 0.16 אחוזים ל 6.36 אחוזים להזמנת קנייה בסך 10 מיליון דולר.

xbtusdהחלפה מתמדת של BitMEX – מחיר שכבתי: 10 מיליון דולר ($). מָקוֹר: לְסַלֵף

על פי ספקית הנתונים Skew, נפח המסחר היומי ב- BitMEX צנח משמעותית ב- 14 במרץ, יומיים לאחר שמחיר הביטקוין צנח ב -50%. בינתיים, OKEx, Huobi ו- Binance החלו לעלות על BitMEX בהיקף המסחר היומי בימים שלאחר מכן.

btc עתידי נפחים מצטברים יומייםBTC Futures – כרכים יומיים מצטברים. מָקוֹר: לְסַלֵף

ב- 8 ביוני, למשל, OKEx, Huobi ו- Binance סחרו 3.66 מיליארד דולר, 3.27 מיליארד דולר ו -2.49 מיליארד דולר בחוזים עתידיים תוך 24 שעות, בהתאמה. BitMEX נסחרה 1.92 מיליארד דולר, בהתאם לְסַלֵף נתונים. אף על פי ש- OI נותרה ברמה גבוהה של 0.83 מיליארד דולר ב- BitMEX, נפח המסחר שלה 24 שעות בקושי מדורג בשלושת הראשונים..

עתיד btcהחלף כרטיסים עתידיים ב- BTC 24 שעות לעומת ריבית פתוחה (מיליארד דולר). מָקוֹר: לְסַלֵף

נפח המסחר היורד של BitMEX מתואם לביצועים הירודים בתקופות של תנודתיות קיצונית בשוק.

במהלך אירועי 12 עד 13 במרץ, התרסקות הפלאש של ביטקוין הפעילה את הפירוק הרב ביותר בבורסות נגזרות קריפטו. הקריפטוגרפיה המובילה לפי שווי שוק צנחה מ -7,200 דולר ל -4,000 דולר. BitMEX קטע המסחר למשך 25 דקות. באותה עת, מחיר המסחר הנמוך ביותר של החלפות נצחיות ב- BitMEX, Binance ו- OKEx היה 3,596 $, 3,621 $ ו -3,811 $ בהתאמה. BitMEX נסחרה גם במחיר הנמוך ביותר בבורסות.

בתוך רֵאָיוֹן עם Cointelegraph, המייסד והמנכ”ל של רשת צלזיוס (CEL), אלכס משינסקי, אמר:

“אני חושב שהם איבדו את הלקוחות שנאלצו לחסל בחודש מרץ במהלך התרסקות הפלאש. כמו כן, מרכזיות רבות אחרות מציעות כעת בדיוק את אותו המוצר ויש להן תכונות רבות אחרות שאין ל- BitMEX ולכן קשה יותר לביטמקס לבנות מחדש את בסיס הלקוחות. “

מוקדם יותר השנה, BitMEX חוותה עוד נושא נזילות על צמד המסחר של Ripple (XRP). מחיר ה- XRP / USD ב- BitMEX קרס במהירות מ- 0.33 $ ל- 0.13 $ – ירידה של כמעט 60 אחוז – בסביבות השעה 14:00 UTC ב 13 בפברואר. זה התאושש ל 0.3277 $ תוך דקה אחת.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner