סקירת שוקי הקריפטו העולמית: ינואר 2020

סיכום של ביצועי השוק והגורמים המניעים את השווקים בחודש האחרון, המכסה את המקרו-כלכלה כמו גם את המטבעות הקריפטוגרפיים העיקריים

המיטב של OKEx

פרספקטיבות OKEx

טכני OKEx

OKEx קוונט

אסטרטגיית OKEx

אירוע OKEx & מוצרים

סיכום שוק הקריפטו

ינואר היה אחד החודשים המניבים ביותר עבור שטח הקריפטו הרחב מזה חצי שנה, שהגיע לאחר 4Q19 איטי ומענה. ה מדד ה- BTCUSD של OKEx התחדש בינואר עם 29.85% לאחר ירידה של 5% בדצמבר, שהגיעה לאחר ירידה של 10% ברבעון האחרון. השווקים המשיכו להתמקד בחציון התגמולים הקרוב של חסימות הביטקוין. OKEx קוונט ציין מוקדם יותר שבעוד ינואר יכולה להיות אחת מנקודות הכניסה האידיאליות למערך חצוי, מחזור שוק זה לא צפוי להסתיים עד 2022.

מצד שני, חוסר הוודאות המאקרו המשיך לגרור מניות וסחורות; הביקוש הגואה למקלטים בטוחים יכול להמשיך להועיל למחירי הביטקוין ולשוק הקריפטו הרחב יותר.

למרות עליית המחירים ב BTC, הדומיננטיות בשוק של הביטקוין נסוגה מעט מ 68.21% בתחילת החודש ל 66.02% בסוף החודש. לעומת זאת, שווי השוק הכולל של ביטקוין לשעבר עלה מ- 60.41 מיליארד דולר ל -89.2 מיליארד דולר בתקופה..

למרות שהדומיננטיות בשוק של הביטקוין עד כה הייתה רכה מתחילת השנה, המספר הנוכחי עדיין גבוה משמעותית לעומת שפל של 2019 מתחת ל -50%. עם זאת, ירידת הדומיננטיות האחרונה בשוק הביטקוין עשויה לסמן שחלק מההון התרחק מהקריפטוגרפיה המובילה ועבר לעבר שטח האלטקוין. זה יכול להסביר חלקית מדוע ETH גייס יותר מ -40% בינואר, בעוד EOS עלה ב 62%.

במבט קדימה, המצב של התפרצות וירוס הכורמונית יכול להישאר הגורם הדומיננטי הן לנכסים מסורתיים והן לנכסי קריפטו. צרכי המקלט הבטוח לצד הציפיות השוריות למחצית התגמול יכולים להמשיך ולהראות מתאמים גבוהים עם מחירי הביטקוין, לפחות בפרספקטיבה לטווח הקצר / בינוני. במקביל, צופי הצפנה רוצים לעקוב מקרוב אחר מספרי הדומיננטיות בשוק הביטקוין / אלטקוין, מה שיכול לספק רמז לזרימת ההון במרחב ההצפנה..

איור 1: מדדים של מטבעות קריפטוגרפיים גדולים בינואר (מקור: Messari.io; Coin360)

Mid-Caps הובילו את ראלי האלטקוין

אלטקויונים גדולים הציגו הופעות חזקות בינואר, כמעט BSV ו BCH. עם זאת, טכני OKEx הסביר את המצב שנרכש יתר על המידה על ידי ניתוח יחס ה- MVRV והאמין בכך BSV ייתכן שהמחירים לא יוכלו להישמר ב -300 רמות בצורה יציבה לפני הג’נס הארד פורק. מאז, BSVהתנודתיות התגברה, והמחיר נסוג עד ל -240.

איור 2: הופעות Altcoin בינואר (מקור: Coin360)

ברצוננו גם להדגיש את ביצועי הביצועים של אלטקוינים בינוניים למכסים קטנים וגדולים. איור 3 מראה את הביצועים החודשיים של האינדקסים המשוקללים בהיוון ההצפנה של Fundstrat. מדד FS Crypto 40 (קו כתום), העוקב אחר 11 עד 50 המטבעות הדיגיטליים הראשונים לפי שווי שוק ונזילות, עלה ב 46% בינואר. לשם השוואה, מדד FS Crypto 10 – מדד המכסה הגדולה (קו כחול), עלה רק ב -36% BTC הוסיף 34% מהערך באותה תקופה.

איור 3: הופעות Altcoin בינואר (מקור: Tradingview)

אנו מאמינים כי שווי נמוך יכול להיות אחת הסיבות מאחורי ההופעות החזקות באמצע הכובע. אסימונים כגון וכו, XLM, ו ADA הגיעו או צנחו בסמוך לשפל השנתי שלהם בסוף 2019, וזה יכול למשוך חלק מהמשקיעים מונחי הערך לקנות את הצניחה. עם זאת, ככל שמתקרב אירוע החציון של תגמול הביטקוין, השווקים עשויים לצפות לראות שחלק מההון יוקצה שוב אליו BTC ואולי שמות גדולים אחרים ברבעון הראשון של השנה.

הדגשת חדשות הקריפטו בינואר

 • משתתפי שוק הקריפטו אינם מצפים מפייסבוק להשיק את מאזניים בשנת 2020, כך עולה מסקר שנערך לאחרונה על ידי הבלוק. המשרד ראיין אנשי מקצוע בשוק מבירות סיכון, שירותים פיננסיים ותעשיית נכסים דיגיטליים, עם יותר ממחצית הנשאלים מאמינים כי השוק לא יראה את השקת מאזניים בתוך השנה..
 • ענקית בנקאות ההשקעות ג’יי פי מורגן מאמינה ששוויו הפנימי של הביטקוין נשאר מתחת למחיר השוק. ניקולאוס פניגירצוגלו, מנכ”ל אסטרטגיית שוק עולמית ב- JPM, אמר, הביטקוין ירד בכמעט 40% משיאו, בעוד שהערך הפנימי עלה בכ -10%. הוא גם אמר, “הפער עדיין לא נסגר לחלוטין, מה שמרמז על כך שנשאר סיכון שלילי.”
 • מנכ”ל טסלה, אילון מאסק, לא ראה את השימוש העיקרי של קריפטו לגבי עסקאות. לאחרונה פודקאסט, מאסק אמר, “אתה חייב לגשר חוקי עד בלתי חוקי. אז איפה שאני רואה שהקריפטו יעיל כתחליף למזומן. ” עם זאת, מאסק הוסיף גם כי הוא “לא פה ולא שם בביטקוין”, הודה שהספר הלבן של סאטושי היה “די חכם”.
 • מנכ”ל Ripple, בראד גארלינגהאוס, מאמין שיהיו יותר חברות קריפטו ובלוקצ’יין שייצאו לאור בשנת 2020, ו- Ripple יכולה להיות אחת מהן. בדאבוס, על פי הדיווחים, גרלינגהאוס אמר, “אנחנו לא נהיה הראשונים ואנחנו לא נהיה האחרונים, אבל אני מצפה שנהיה בצד המוביל.”
 • לקובעי המדיניות יש כעת כלים רבים יותר להבין את המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי ואת היתרונות הפוטנציאליים שלו. הפורום הכלכלי העולמי הציג ערכת כלים של CBDC, שהתפתחה בשיתוף עם בנקים מרכזיים, שואפת לספק מבט מקיף על אימוץ CBDC לקובעי המדיניות ברחבי העולם. מצד שני, BoE, BoJ, BoC, Riksbank ו- SNB הודיעו שהם משתתפים במחקר שלהם למחקר CBDCs..

ביטקוין פרסם את הביצועים החודשיים הטובים ביותר מאז יולי

למרות שהנתונים ההיסטוריים מראים שינואר היה בעבר חודש רך עבור הביטקוין, הרי שהמטבעות המובילים של מטבעות קריפטוגרפיים חלים על נכסים מהעולם המסורתי למרחב הקריפטו. אנו מצפים שהמחצית יכולה לחזק את תיאבון הסיכון בביטקוין, וכי סנטימנט סיכון יכול לשקף עוד יותר את המחיר ככל שמתקרבים לחצי..

בפרסום הקודם שלנו <העונתיות של הביטקוין>, פרספקטיבות OKEx הצביעו על כך שהביצועים הממוצעים החודשיים הטובים ביותר של הביטקוין מתרחשים בעיקר באפריל, מאי, אוקטובר ונובמבר. בעוד שהחציון הקרוב אמור להתרחש בחודש מאי, השוק יכול לצפות שהתנודתיות של הביטקוין עשויה להתגבר בחודשים הקרובים ויכולה להתעצם עוד יותר על ידי המחצית והציפיות שנבנות סביבו..

אנו נמשיך לצפות בכותרות ובאירועים על שיחות מוכרות כיום: התפרצות קורונאווירוס, מתחים בסחר העולמי, אי וודאות גיאופוליטית והגדרות המדיניות של הבנקים המרכזיים..

איור 4: ביצועים חודשיים של מדד OKEx BTCUSD (מקור: OKEx) איור 5: טווח חודשי OKEx BTCUSD (מקור: OKEx) איור 6: מתאם ממומש Bitcoin-Gold / SPX (מקור: Skew) איור 7: מתאם ממומש Bitcoin-Gold / SPX (מקור: Skew)

שינוי מעורב בקורלציה בין אלטקוין העיקרי לביטקוין

ראינו כמה פעולות מעורבות מבחינת שינויים בקורלציות בין אלטקוינים גדולים לביטקוין. ETH נותר אחד האלטקוינים המתואמים ביותר ל- BTC, אם כי נראה שהמתאם הגיע לשיאו בתחילת ינואר והוא נשאר רך. מצד שני, XTZבקורלציה עם הביטקוין יש ירידה נוספת מתחת ל -0.3 בינואר, והגיעה לשפל שנתי חדש. ראוי להזכיר זאת ה- BTC-ETCהמתאם צנח משמעותית בתקופה. תנודה דומה נראית גם ב BSV.

איור 8: המתאם של ביטקוין עם אלטקוינים הגדולים (מקור: Coinmetrics.io)

תחזית פברואר של ביטקוין: בהדרגה לקראת שיא אוקטובר

תנופת הראלי של הביטקוין הנוכחי נראית שלמה, ונראה כי הדחף הזה מועבר למסחר בתחילת פברואר. עם זאת, היו סימנים לכך שהשוורים עשויים לקחת הפסקה לפני שהמחיר יכול לדחוף גבוה יותר.

 • BTCUSDT הגיע לקצה העליון של להקות בולינגר השבועיות, איתות שהמחיר עשוי להזדקק לאיחודים ברמות 9800 עד 10000.
 • RSI שבועי התקרב לאזור שנקנה יתר על המידה, וזה יכול להיות אינדיקציה נוספת לעצרת הנוכחית אולי תצטרך לקחת הפסקה, אם כי הזמן עשוי להיות קצר.
 • עם זאת, הקרוסאובר השורי של ה- MACD השבועי נראה מתרחב. מעבר נוסף לטריטוריה החיובית יכול להיות שהשוריות נותרה ללא פגע.
 • 9960 תהיה הרמה הראשונה שתצפה בפברואר אם הצמד יחזרו כי בהצלחה, אוקטובר הגבוה של 10500, יכול להיות הרמה הבאה.

איור 9: תרשים שבועי של BTCUSDT (מקור: OKEx; ראיית מסחר)

אסטרטגיית Altcoin: זמן לפנות ל- XRP?

מחיר אסימון התשלום של ריפל XRP עשוי בקרוב לפגוע בקיר. איור 10 מציע זאת XRPUSDT יצר דפוס משולש, והוא התקרב לרמות ההתנגדות העליונות של המשולש.

 • שלושה מדדי המומנטום מראים כי ניתן היה לקנות את הצמד כבר, אם כי המומנטום כלפי מעלה היה עדיין שלם ברובו.
 • למרות היסודות השוריים, כמו השותפות של Ripple עם הבינלאומי Money Express, והרישום החדש של BitMEX להחלפה נצחית, הצמד יכול לבחון מחדש את התמיכה הנמוכה יותר של הממוצע הנע ל -200 יום, ואת התמיכה התחתונה של המשולש, לפני שיעברו גבוה יותר.
 • הממוצע הנע של 200 יום, הנמצא בסמוך לאזור 0.25, יכול להיות הרמה הראשונה שצפייה בו. התמיכה התחתונה של המשולש תהיה קרוב ל -0.24 רמות.

איור 10: תרשים יומי של XRPUSDT (מקור: OKEx; Tradingview)

עקוב אחר OKEx ב:

סטמיט: https://steemit.com/@okex-official

אתר: https://www.okex.com

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner