3 צוברי DEX מתפתחים הופכים לחנויות עצמאיות עבור סוחרי DeFi

1 אינץ ‘, טוקולון ומאצ’ה הוכיחו את עצמם כמרכזיות המבוזרות החדשות החמות ביותר של DeFi.

שוק הפיננסים המבוזר זינק בפופולריות בחודשים האחרונים, ובשום מקום זה לא ניכר יותר מאשר בבורסות מבוזרות. היקף המסחר הכולל של DEX הגיע בינואר לכמעט 60 מיליארד דולר. נתון זה כבר גבוה משני הכרכים החודשיים הגבוהים ביותר הקודמים, ביחד.

בהתבסס על תחזיות הנפח הנוכחיות, יש סיכוי טוב שנפח פברואר יהיה זהה לזה של ינואר. בינואר הגיע Uniswap ל -25.86 מיליארד דולר במונחים של נפח חודשי – במקום הראשון. אחריו הגיעו SushiSwap במחיר של 12.23 מיליארד דולר ו- Curve Finance במחיר של 6.28 מיליארד דולר, לפי נתונים של Dune Analytics. מחיר אסימוני הממשל של Uniswap ו- SushiSwap עלה לשיאים חדשים בכל הזמנים באמצע פברואר, והאסימון המקומי של Curve, CRV, זינק ב -400% בחודש..

ראוי להזכיר כי פרוטוקול 0x דורג במקום הרביעי בינואר עם נפח מסחר חודשי של 5 מיליארד דולר. בניגוד לשלושת הראשונים, לעומת זאת, 0x אינו DEX. זהו פרוטוקול DeFi שעליו DEXs עשויים לבנות ולשתף נזילות. זוהי גם פלטפורמת בקשה להצעת מחיר, או RFQ, בהן DEX שנבנו עליה עשויים לבקש הצעות מחיר. 

מחזורי המסחר של DEX הגיעו לשיאים של כל הזמנים בינואר. מָקוֹר: Dune Analytics

נכון למועד כתיבת שורות אלה, מכשירי ה- DEX המובילים ביותר עם מספר המשתמשים הגדול ביותר במהלך 24 השעות האחרונות הם Uniswap, 1 אינץ ‘, Matcha, SushiSwap ו- Tokenlon, בהתאם לנתונים של DeBank. OKEx Insights כבר סקר בפירוט את Uniswap ו- SushiSwap במאמרים קודמים. ככזה, מאמר זה יתמקד יותר בשלושת השמות המתעוררים האחרים.

1 אינץ ‘רכשה משתמשים במהירות. עם יותר מ -4,000 משתמשים פעילים מדי יום ב- 18 בפברואר, הוא הפך לשער השני הפופולרי ביותר עבור משתתפי DeFi – מאחורי Uniswap. טוקלון פחות מוכר במקום החמישי עם כ- 600 משתמשים יומיים. Matcha, שהפתיעה רבים, עקפה את SushiSwap במקום השלישי עם למעלה מ -3,300 משתמשים יומיים. גם טוקלון וגם מאצ’ה נמצאים הרחק מאחורי 1 אינץ ‘מבחינת נפח. 

צוברים DEX מתעוררים מושכים משתמשים. מָקוֹר: דבנק

1 אינץ ‘הוא צובר DEX הגדול ביותר, למרות מחלוקת

1 אינץ ‘מקורות נזילות ממספר DEX כדי לספק את שערי החליפין הפוטנציאליים הטובים ביותר עבור סוחרים המחליפים אסימונים. צובר DEX התקרב לסך של 20 מיליארד דולר בהיקף כולל עם נפח שבעה ימים שְׁבִירָה 1.6 מיליארד דולר, לפי נתונים של Dune Analytics. באופן כללי, צבירים עשויים למשוך יותר משתמשים ונפח עבור מכשירי DEX, מכיוון שהם מציעים שירות השוואת מחירים עם יכולת לייעל את ההחלקה והעמלות..  

השתמשנו בתכונת השוואת המחירים של דבנק, אתר צד שלישי ניטרלי יותר, ומצא כי שער החליפין על 1 אינץ ‘, במקרים רבים, אטרקטיבי יותר – במיוחד בעת ביצוע עסקאות גדולות. זה יכול להיות בגלל מספר רב של מקורות נתמכים ובריכות נזילות משלה, בה ספקי נזילות יכולים להרוויח תגמולים אסימוניים של 1 INCH. 

שער החליפין על 1 אינץ ‘הוא אטרקטיבי יותר בעת מסחר בסכומים גדולים. מָקוֹר: דבנק


באופן ספציפי, התכונה Pathfinder ב- 1inch מראה לנו כיצד היא מגלה את מסלולי ההחלפה היעילים ביותר על פני DEX מובילים כדי לסיים את המסחר בתמורה של מיליון דולר USD..

התכונה Pathfinder של 1 אינץ ‘מציגה ניתוב של החלפת מיליון דולר USDT ל- ETH. מָקוֹר: 1 אינץ

עם זאת, א המאמר האחרון מצוות 0x מציין כי המחיר הנקוב ביותר לא תמיד מביא למחיר המותאם ביותר. במציאות, אופטימיזציה לזכייה במחירים מפורטים מאפשרת לאגרגטור לפתות יותר משתמשים. זהו גורם חשוב להצלחה של 1 אינץ ‘ מושך מעל 135,000 משתמשים וכמעט 800,000 עסקאות בסך הכל בפרק זמן קצר מאוד.

נפח 1 אינץ ‘גדל במהירות רבה, כאשר תגמולי נזילות משחקים תפקיד. מָקוֹר: Dune Analytics

נקודה שנויה במחלוקת נוספת היא כי 1 אינץ ‘מרוויח הכנסות באמצעות החלקה חיובית – ההפרש בין מחיר מצוטט למחיר ממומש, על חשבון הסוחר. לדוגמא, 1 ETH עשוי להיות נקבע על 1,500 דולר ארה”ב אך יוסדר במחיר ממומש של 1,490 דולר ארה”ב, מה שמביא להחלקה חיובית של 10 דולר ארה”ב..

מעניין ש- 1 אינץ ‘מכנה את ההחלקה כ- Surplus Surplus ומאפשר למוסמכים האסימוניים שלה להחליט על חלוקת העודף. זה עשוי לעזור למחירי סמלי 1INCH בטווח הקצר. עם זאת, מכיוון שסוחרים תמיד מחפשים מחירים טובים יותר ולא רוצים לתת את החלקה, אנו זקוקים לזמן כדי לראות את ההשפעות ארוכות הטווח של מצב זה – במיוחד מכיוון שהתשואה השנתית להימור אסימונים של 1 INCH הייתה כעת נשמט מ 200% פחות מ 15%.

אם לשפוט לפי הביצועים הנוכחיים של מחיר האסימון שלה, ההשפעה הנרחבת של ה- AirDrop הקודמת של ה- UNI גרמה למשתמשים רבים ליצור כתובות מרובות לפני ה- 1INCH airdrop על מנת לקבל תגמולים אסימוניים – מה שגרם למחיר האסימון שלה להתמודד עם מכירה עצומה אחריה. התחיל לסחור. עם זאת, המחיר של 1INCH עלה מ פחות מ- USDT לכמעט 5 USDT ב- OKEx. בזמן כתיבת שורות אלה, 1INCH נסחרת בסביבות 5.10 USDT עם שווי שוק של כ -490 מיליון דולר. עם היצע כולל של 1.5 מיליארד אסימונים, ערכו המדולל במלואו יהיה סביב 7.6 מיליארד דולר – אך ציר זמן שכן פליטת האסימונים שלה מראה צמיחה מוגבלת מאוד עד סוף 2021.

לאחר גל של מכירות, מחירי 1INCH עלו פי ארבעה. מקור: OKEx

לטוקלון, עם מנגנונים מעורבים, כספים טובים

טוקלון, DEX שנוצר על ידי imToken – ארנק את’ריום הסיני הגדול ביותר – לאחרונה מְשׁוּחרָר דו”ח נתוני ינואר, המציג היקף חודשי חזק של 2.23 מיליארד דולר וכן כתובות ייחודיות המגיעות ל -18,960. 

טוקולון מאמץ את פרוטוקול ה- 0x הנ”ל למסחר, המשתמש בספר הזמנות או ממסר מחוץ לרשת לציון המחירים הטובים ביותר אך משלים עסקאות ברשת. זה מביא יצרני שוק מקצועיים עבור RFQ ולאחרונה הוסיף מקורות נזילות אחרים ברשת, כגון Uniswap ו- Curve Finance. בהשוואה למנגנונים המסורתיים של יצרני השוק האוטומטי, כגון Uniswap, המנגנון המעורב של טוקלון לא רק בעל החלקה נמוכה יותר אלא גם מוריד שיעורי החזרה.

מצד שני, חולשתו של מודל מעורב זה ניכרת גם היא – כלומר, היא בוחרת בשרת מרכזי לאינטראקציה חזיתית ולצבירת מידע, ורק 26 מטבעות קריפטוגרפיים נרשמו בבורסה..

עיקר הכרך בטוקנלון הוא באמצעות מקבלי שוק מקצועיים (שחור). מָקוֹר: Dune Analytics

אם מסתכלים על נפח המסחר של טוקלון, הוא התחיל לעלות במהירות מספטמבר 2020, מה שאולי מיוחס לו כריית סחר ותוכנית הפניות. היא עלתה על סך 7 מיליארד דולר בהיקף כולל, עם היקף של שבעה ימים של כ -500 מיליון דולר. ספירת הסוחרים החודשית הגבוהה ביותר הגיעה ל 27,000 בדצמבר 2020. 

יתר על כן, בתחום DEX, רק באסימון הממשל של Uniswap, UNI, יש יותר מחזיקים מזה של טוקלון. כיום יש ל- UNI 161,252 מחזיקים, לפי הנתונים של אתרסקאן, בעוד ל- LON של טוקלון יש 47,727 מחזיקים – העולים על 34,501 מחזיקי SUSHI של SushiSwap. מספרים אלה מסייעים בהסבר הפופולריות שלו בסין.

נפחו של טוקקלון זינק לאחר שהחל את תוכנית כריית הסחר שלו. מָקוֹר: Dune Analytics

באופן מרשים יותר, ההכנסות האחרונות של 30 יום של טוקולון הגיעו ל -6.08 מיליון דולר – שמדורגות במקום הרביעי אחרי Uniswap, SushiSwap ו- 1 אינץ ‘, לפי הנתונים ממסוף Token. זה מקנה לטוקולון יחס מחיר למכירה נמוך של 18.32, שקרוב מאוד ל- 18.40 של Uniswap. לשם השוואה, ל- SushiSwap יש יחס מחיר למכירה של 8.87, מה שמוביל את תחום DEX.

טוקלון קיבל הכנסות של 6.81 מיליון דולר במהלך 30 הימים האחרונים – במקום השלישי בין הבורסות המובילות. מָקוֹר: טרמינל אסימונים

יחס ה- P / S הנוכחי של טוקלון הוא 19.78 להשוואה לזה של Uniswap. מָקוֹר: טרמינל אסימונים

לטוקלון יש כיום שווי שוק של 135 מיליון דולר, ושוויו המדולל במלואו הוא סביב 1.34 מיליארד דולר, בהתבסס על היצע מרבי של 200 מיליון אסימונים. LON נרשמה בסוף אוקטובר ב- OKEx – ולאחר תקופת גילוי מחירים, LON החלה לעלות ביותר מ -500% בחודש האחרון. אם טוקלון יכול לשמור על קצב צמיחת ההכנסות הנוכחי, הערכת השווי שלה בשלב זה עדיין עשויה להיחשב סבירה.

LON השיגה עליית מחירים פי 10 לאחר שנרשמה ב- OKEx. מקור: OKEx

Matcha פופולרי בקרב משקיעי DeFi בזכות הניסיון הטוב שלו

מתחת למכסה המנוע, Matcha משתמש גם ב- API של 0x. למרות שעדיין לא הונפקו אסימונים מקוריים – ולפיכך אין להם תמריצים לתגמול אסימונים – משתמשי DeFi רבים כבר השתמשו במצטבר DEX זה כשער ה- DeFi שלהם. הסיבה לכך היא ש- Matcha תמיד התמקדה בלתת לסוחרים את המחיר המותאם ביותר, וזה מה שמשתמש מקבל לאחר השלמת העסקה ברשת, ושולם דמי עמלות. כמו כן, Matcha מקדיש תשומת לב רבה לעיצוב המוצרים שלה ולחוויית החזית שלה, וזה נראה מאוד ידידותי לקמעונאות.

Matcha הצטבר 3.28 מיליארד דולר בהיקף המסחר מכ- 174,000 סוחרים. יש סיבה להאמין שמצטבר DEX ידידותי לקמעונאות זה ימשוך תנועה רבה יותר בעתיד. כמו כן, סוחרים יצפו לראות אם Matcha תציע הצעה סמלית.

נפח המסחר ב- Matcha גדל באופן דרמטי ב -30 הימים האחרונים. (הזמנות להגבלה בלבד מקובצות תחת Matcha, בעוד שסוגים אחרים של הזמנות שבוצעו ב- Matcha מקובצים תחת ה- API 0x.) מקור: 0xTracker

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map