5 פרויקטים אסימוניים שאינם פוגניים מובילים את מקרי השימוש המובילים ב- NFT

מבוא לפרויקטים המובילים בתחום האספנות של NFT, משחקים, שווקים, אמנות ואפילו שמות דומיינים

אסימונים שאינם פגמים הם ייצוגים דיגיטליים של נכסים שאינם ניתנים להחלפה בעולם האמיתי. בזמן שהם היו בסביבה מאז אמצע 2017, רשתות ה- NFT צברו השנה מתיחה מחודשת בקרב קהילת הקריפטו לאחר תנופת DeFi. במחצית הראשונה של 2020, סכום הדולר שהועבר במערכת האקולוגית NFT השיג 232 מיליון דולר – עלייה של 52% לעומת שְׁלֵמוּת של שנת 2019.

רשתות NFT מתוארות לעתים קרובות בגלל הפוטנציאל שלהן לחולל מהפכה בגיימינג, פריטי אספנות, אמנות דיגיטלית ומגזרים אחרים, ובעוד השירותים שלהם עדיין נחקרים, OKEx Insights בוחן את חמשת פרוטוקולי ה- NFT הראשונים, לפי נפח, בקטגוריות שונות, כולל משחקים, עולמות וירטואליים, פריטי אספנות, אמנות ותחומים.

1. CryptoKitties: ה- NFT המוביל בכל הזמנים

CryptoKitties הוא משחק מבוסס Ethereum המאפשר למשתמשים לאסוף ולגדל חתולים וירטואליים. אסימונים של המשחק אינם דלקתיים, מכיוון שכל אחד מהם מייצג חתול דיגיטלי ייחודי בבלוקצ’יין. חתולים דיגיטליים אלה נבדלים מבחינת המראה והתכונות שלהם – שלהם "מאפיינים." לאור אופי האסימונים הללו, לא ניתן לשכפל, להרוס או לקחת כל חתול דיגיטלי המיוצג על ידי NFT.

כדי להתחיל לגדל חתולים דיגיטליים, המשתמשים צריכים להפקיד את Ether (ETH) בארנק הרשמי של המשחק, Dapper. ישנן שתי דרכים גֶזַע גורים חדשים – גידול שני גורים משלך או גידול עם אדון ציבורי (האב). משתמשים יכולים להשיג את החתלתול הראשון שלהם על ידי רכישה בשוק או על הצעת מחיר לחתלתול במשחק מערכת הצעה.

שחקני CryptoKitties מנוסים שואפים לאסוף כמה שיותר חתולים דיגיטליים יקרי ערך. הערך של כל קיטי נקבע על ידי דורו ונדירותו. במשך דורות, כלל אצבע הוא כי חתלתולים עם פחות דורות הם בעלי ערך רב יותר מאלו עם מספר גבוה יותר. הסיבה לכך היא שלחתלתולים עם פחות דורות יש יותר מהר מהירויות צינון, כך שהם יכולים להתרבות לעיתים קרובות יותר. 

"דור 0" הוא הדור הנדיר ביותר של חתלתולים, עם היצע קבוע של 50,000. זה גרם לחתלתולים מדור 0 לדל, וערכם עלה עם הזמן. מלבד דורות, חתלתולים שנחשבים גם הם נָדִיר כוללים בעלי מספרים מזהים נמוכים, כמו גם חתולים בלעדיים או חתולי מייסדים, שכולם יכולים להיסחר במחירים גבוהים יותר בשוק CryptoKitties.

CryptoKitties הוא פרוטוקול ה- NFT הראשון שתפס את תשומת הלב המרכזית בסוף 2017. מאחר שמשתמשים יכלו לגדל חתולים נדירים ולמכור חתלתולים חדשים למטרות רווח, המשחק משך תשומת לב משמעותית. הביקוש הגואה ל- CryptoKitties הביא לכך שמספר העסקאות היומיות ברשת את’ריום הגיע לשיא של כל הזמנים (1.349 מיליון) בינואר 2018 – שיא ​​שעבר לאחרונה על ידיו בספטמבר 2020 על רקע שיגעון כריית הנזילות של DeFi שהועבר על ידי Uniswap.

עסקאות יומיות ברשת את'ריום הגיעו לשיא הקודם שלהם במהלך שיגעון CrypoKittiesעסקאות יומיות ברשת את’ריום הגיעו לשיא הקודם שלהם במהלך שיגעון CrypoKitties. מָקוֹר: אתרסקאן, תובנות OKEx

בזמן ש "זמן שיא" של CryptoKitties עבר, המשחק שומר על מעמדו האיקוני כפרוטוקול מוביל במרחב NFT. נפח המסחר הכולל של CryptoKitties בכל הזמנים כרגע עומד על בזמן הכתיבה למעלה מ- 64,000 ETH – או בערך 29 מיליון דולר – עם סך של כמעט 2 מיליון נכסי NFT שנוצרו.

2. מיקום מבוזר: עולם וירטואלי מבוזר

מופעל על ידי בלוקצ’יין את’ריום, אזור מרכזי הוא עולם וירטואלי מבוזר המאפשר למשתמשים להשתמש באווטרים מותאמים אישית, לסחור באספנות ולהשתתף בתהליך הממשל של העולם הווירטואלי.. 

כדי להתחיל לחקור את Decentraland, המשתמשים צריכים להתחבר תחילה לדפדפן אינטרנט עם ארנק הצפנה שלהם. לאחר מכן משתמשים יכולים לבחור ולהתאים אישית את גִלגוּל, ולכל אווטאר דרכון וירטואלי המייצג את זהותו ב Decentraland. לאחר שהמשתמשים סיימו את ההתקנה הראשונית של האווטאר שלהם, הם יכולים להתחיל בבניית שכונות משלהם ויכולים לרכוש נכסים דיגיטליים נדירים. 

ההשתתפות ב- Decentraland מחייבת אסימונים פטרייתיים ובלתי פטרייתיים. MANA הוא המטבע הדיגיטלי המשמש בשוק Decentraland. כל אסימון של MANA ניתן להחלפה עם אסימון אחר של MANA ולכן הוא פטרי.

ניתן לרכוש את MANA מכל בורסת קריפטו המפרטת את צמדי המסחר שלה, כגון MANA / BTC או MANA / ETH ב- OKEx..

לאחר מכן משתמשים יכולים להוציא את MANA עבור חבילות או אחוזות של LAND, לבישים ואפילו שמות ייחודיים שוק ביזור. מלבד שוק ה- Decentraland, משתמשים יכולים לרכוש פריטים נתמכים בשוקי NFT כגון OpenSea.

Decentraland משתמשת גם ב- LAND, NFT, כדי לייצג את הבעלות על החבילות והאחוזות. LAND הוא נכס דיגיטלי שאינו פטמי שמתוחזק על ידי חוזה חכם של Ethereum המייצג את חבילות האדמות הווירטואליות ב Decentraland. כל אסימון LAND מייצג חלקת אדמה ייחודית וניתן לסחור בשוק Decentraland.

ה- DAO של Decentraland עלה לאוויר בספטמבר ומעודד השתתפות משתמשים בתהליך הממשל. משתמשים יכולים להצביע על הצעות ממשל ועל שלהם סמכויות הצבעה מגיעים משלושה מקורות:

  • MANA עטוף: MANA הוסבה ל- WMANA. כל WMANA שווה יחידת כוח הצבעה אחת.
  • חבילות LAND: כל חבילה שווה 2,000 יחידות כוח הצבעה.
  • אחוזות: כל אחוזה שווה 2,000 יחידות כוח הצבעה.

משתמשים יכולים להצביע על נושאי ממשל שונים, לְרַבּוֹת:

  • תכונות ושדרוגים של LAND וחבילות.
  • דמי שוק.
  • הקצאת MANA למאמצי פיתוח.
  • תוספת של לבישים חדשים לעולם ה- Decentraland, הבנאי והשוק.

דף הצעת הממשל של Decentralandדף הצעת הממשל של Decentraland. מָקוֹר: אזור מרכזי

אזור מרכזי הוא פרוטוקול NFT השני בגודלו מבחינת נפח המסחר בכל הזמנים (49,780 ETH, או 22.6 מיליון דולר) וכיום יש לו יותר מ 96,000 נכסים במשחק.

3. נדיר: שוק לאספנות דיגיטליות

נדיר הוא שוק NFT שהוקם על ידי אלכסנדר סלניקוב ואלכסיי פאלין בינואר 2020. הפלטפורמה במוסקבה מאפשרת למשתמשים לטבוע, לקנות ולמכור את האספנות הדיגיטליות הנדירות שלהם. Rarible תומך במגוון פריטי אספנות ומוצרים דיגיטליים, כולל אמנות דיגיטלית, שמות דומיינים, פוליסות ביטוח של DeFi, ממים ומטרסות..

Rarible מפרט מגוון רחב של פריטי אספנות לאמנות דיגיטליתRarible מפרט מגוון רחב של פריטי אספנות לאמנות דיגיטלית. מקור: נדיר

הטבעת פריטי אספנות דיגיטליים ב- Rarible היא פשוטה יחסית. משתמשים יכולים להתחיל בהעלאת פריטי אספנות בכל אחת מהצורות הדיגיטליות הנתמכות (גרפיקה, אודיו וכו ‘), ולאחר מכן הוספת תיאורים ופרטי תמחור. לאחר מכן, המשתמשים צריכים להתחבר לארנק Ethereum שלהם כדי לאשר עסקאות הטבעה.

תכונת ההטבעה של NFT פנתה ליוצרי תוכן ואמנים, שיכולים להוציא טיזרים לתוכן שלהם ולתת גרסאות מלאות למשתמשים רק לאחר הרכישה של ה- NFT הרלוונטי..

Rarible זכה לפופולריות רחבה בקרב קהילת הקריפטו בשל אסימון הממשל שלה, RARI. בעוד שההייפ האחרון סביב אסימוני ממשל נובע מתחום DeFi, Rarible היה פרוטוקול ה- NFT הראשון ש השקת אסימון ממשל משלה.

השקת RARI היא הצעד הראשון לקראת מטרתו הסופית של Rarible: הקמת הארגון האוטונומי המבוזר Rarible. כמחזיקי RARI, משתמשים יכולים להגיש ולהצביע על הצעות שדרוג מערכת, כולל החלטות בנוגע לעמלות המסחר של Rarible ותוספת של תכונות חדשות..

בהמשך, Rarible ממשיך לחקור את האינטגרציה של NFT ו- DeFi, ולאחרונה שותף עם yearn.finance ופלטפורמת הביטוח מבוססת הבלוקצ’יין Nexus Mutual להשקת NFTs לכיסוי ביטוחי.

בזמן כתיבת שורות אלה, רשמה Rarible כרכים של כל הזמנים של יותר מ- 31,500 ETH, או 14.3 מיליון דולר.

4. SuperRare: שוק ליצירות אמנות דיגיטליות במהדורה אחת

נוסד בשנת 2017 על ידי ג’ון קריין, SuperRare הוא שוק אמנות דיגיטלית שבו אמנים יכולים לעשות רווחים ולייצר רווחים מהיצירות האותנטיות שלהם במהדורה אחת כפריטים דיגיטליים שאוספים. כל יצירת אמנות ב- SuperRare מיוצגת על ידי אסימון ERC-721, מאובטח בקריפטוגרפיה וניתן לעקוב אחר הבלוקצ’יין.

כאשר אמנים מוציאים יצירות אמנות דיגיטליות מאומתות ב- SuperRare, יצירות האמנות שלהם מאושרות על בלוקצ’יין את’ריום כדי למנוע זיוף ולספק מקור היסטורי. בנוסף, אמנים יכולים להציג את יצירותיהם ב- SuperRare באמצעות גלריות מציאות מדומה ותצוגות דיגיטליות. אספני אמנות, לעומת זאת, יכולים לרכוש יצירות אמנות ב- SuperRare ולמכור מחדש את ה- NFT בשווקים משניים, כמו OpenSea. כל העסקאות ב- SuperRare מתבצעות עם Ether, והקונים צריכים לשלם עמלת עסקה של 3% עבור כל הרכישות.

בדומה לגלריות אמנות מסורתיות, גם SuperRare גובה עמלה מאמנים. עבור מכירות ראשוניות האמנים מקבלים 85% מההכנסות, ואילו SuperRare שומרת על 15%. עבור מכירות משניות האמנים מקבלים 10% כתמלוגים.

SuperRare מתאר את עצמו כשילוב של אינסטגרם ושל כריסטי, ושלו "פעילות" לשונית יש ממשק הדומה לשעבר ואילו זירת מסחר הוא כמו האחרון – שני המסלולים המביאים אספני אמנות לדף שבו הם יכולים להציע הצעות מקוונות ליצירות אמנות דיגיטליות.

משתמשים ב- SuperRare יכולים לעקוב אחר יצירות אמנות פופולריותמשתמשים ב- SuperRare יכולים לעקוב אחר יצירות אמנות פופולריות. מָקוֹר: SuperRare

נכון להיום, מחזור המסחר של SuperRare בכל הזמנים עלה על 16,500 ETH – שווה ערך לכ- 7.5 מיליון דולר, במחיר ה- ETH הנוכחי – הגבוה ביותר מבין שוקי ה- NFT-art. הפלטפורמה מכרה מעל 12,000 יצירות אמנות דיגיטלית, ומכירות השוק המשני שלה הגיעו כמעט למיליון דולר.

5. שירותי שמות Ethereum: ה- NFT המוביל בשמות הדומיינים

נוסדה על ידי קרן את’ריום במאי 2017, שירותי שם אתריום הינה מערכת שמות פתוחה, מופצת וניתנת להרחבה המבוססת על בלוקצ’יין את’ריום. בפרוטוקול יש יותר מ 190,000 שמות רשומים ושילב עד היום למעלה מ 100 ארנקים ויישומים מבוזרים.

ה- TLD המקורי – כלומר תחום ברמה העליונה – הוא ".ETH" ב- ENS. אלה ".ETH" שמות דומיינים הם ייחודיים ובלתי דביקים, המיוצגים על ידי NFTs התואמים ל- ERC-721, והם זמינים לרכישה ולמסחר בשווקי NFT כגון OpenSea ו- Rarible.

שמות דומיינים .ETH רשומים למכירה ב- OpenSea.שמות דומיינים של ETH רשומים למכירה ב- OpenSea. מָקוֹר: OpenSea

מכיוון ששמות דומיין אלה עומדים בתקן ERC-721 NFT, הם יכולים גם להתחבר בצורה חלקה לשווקי NFT ולממשקי ארנקים, וכך לשפר את שילובי ה- NFT ו- DeFi.

Ethereum Name Services הוא ה- NFT המוביל בתחומו, עם נפח מסחר של כל הזמנים של מעל 6,600 ETH (או 3 מיליון דולר) ולמעלה מ -20,000 בעלים, על פי OpenSea.

חמשת ה- NFT הראשונות בשמות הדומיינים עם דירוג ENS ראשונהחמשת ה- NFT הראשונות בשמות הדומיינים עם דירוג ENS ראשונה. מָקוֹר: OpenSea

הדרך קדימה עבור NFTs

מלבד הפרוטוקולים שהוזכרו כאן, 2020 הייתה בדרך כלל שנה טובה עבור NFT ו- DeFi. בהתקדמות, אנו יכולים לצפות לשילובים עמוקים יותר בין שני המרחבים. למשל, Rarible כבר שותפה עם yearn.finance להשקת NFT ביטוחי עבור פרוטוקולי DeFi, והשדרוג הקרוב של Ethereum 2.0 עשוי לקדם מקרי שימוש חדשים יותר ולעודד צמיחה במערכות אקולוגיות אלה..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner