סיכום AMA: חזרה ליתרונות ההימורים עם תגמולי סכום

ב -1 במאי היינו מאוד נרגשים לקבל את מירקו שמדל (מנכ”ל) &מייסד שותף) וגלב דודקה (אנליסט מחקר) מ- Staking Rewards לדיון שאל אותי-כל-דבר (AMA) על Defi, ליתר דיוק כיצד לנצל את ההימור.

Staking Rewards הינה חברה המתמקדת בחקר הוכחת ההימור ונכסים מניבים עם היסטוריה ארוכת שנים בקריפטו ובתעשיית הכרייה. על ידי מתן נתונים והכוונה, היא מציעה פלטפורמה שממזערת את סיכון ההשקעה להרוויח הכנסה פסיבית באמצעות מטבעות קריפטוגרפיים.

AMA זה מחולק לשני חלקים, שם התבקש סטייקינג לחלוק את דעתם על Defi, ואחריו שאלה חיה נלהבת&A בקבוצה שלנו.

מחלקה 1

שאלה 1: מה זה סלְקִיחָה רשמיניות?

A1: מירקו שמדל:

הימור תגמולים הוא בעצם CoinMarketCap להימור ודפי. ב- Stakingrewards.com תוכלו למצוא את כל המטבעות הקריפטוגרפיים שבהם תוכלו להשקיע ולהרוויח הכנסה פסיבית באמצעות הימור, הלוואות, מאסטרנודים וכו ‘. לרוב הזדמנויות ההכנסה הפסיביות, ישנם ספקים מסוימים בהם תוכלו להעביר או להפקיד את המטבעות שלכם. ספקים אלה מהוונים את המטבעות בשמך ומשתפים איתך את התגמולים שנצברו.

הקצאת תגמולים מקלה על השוואה בין הזדמנויות הכנסה פסיביות שונות לבין הספקים בגינן. אנו עוקבים אחר שיעורי התגמול שנשלפו בזמן אמת מהבלוקצ’יין ואוצרים את כל המידע הדרוש לך כדי למצוא את הספק הטוב ביותר ולהתחיל להרוויח.

שאלה 2: האם תוכלו לשתף אותנו בכמה מהתוכניות העתידיות, כמו תוכנית הפיתוח השיווקי ותכנית הפעילות האחרונה של צוות Staking Rewards?

A2: מירקו שמדל:

ב- Staking Rewards תמיד היינו בחזית לספק את נתוני ההימורים המדויקים ביותר למשתמשים שלנו. כמעט כל רשתות הבלוקצ’יין משיקות עם Proof of Stake או עוברות להן. במקביל אנו רואים גידול גדול בשוק DeFi ומאמינים שיכולה להיות סוג של תחרות.

לכן תוכנית חשובה אחת היא למפות את הדינמיקה בין ההימור להלוואות ולהקל על המשקיעים להבין את ההבדלים והסיכונים. רק היום פרסמנו קטע חדש של DeFi בפלטפורמה שלנו. אתה יכול לבדוק את זה ב https://www.stakingrewards.com/providers/defi

שאלה 3: מהיכן הגיע סכום התגמול מכלל ההיצע או מדמי העסקה? ואם ההיצע הכולל של האסימון נגמר, האם תגמול תגמול עדיין עובד??

A3: מירקו שמדל:

1. ברוב רשתות Proof of Stake יש שיעור אינפלציה מסוים. אז בכל בלוק יש כמה מטבעות חדשים שהוטבעו ומתווספים להיצע הכולל. המטבעות החדשים האלה מופצים ליוצרים. אז המשמעות היא כי סך ההיצע הכולל גדל, אך מכיוון שהתמורה הנומינלית היא בעלת מספר קבוע, המשמעות היא שקצב האינפלציה האפקטיבי יורד עם הזמן. (אותו תגמול חסום, אך היצע כולל גבוה יותר = ירידה באינפלציה)


בנוסף, הסטייקרס מקבל את עמלות העסקאות של העסקאות הכלולות בבלוקים שהם מאמתים.

חשוב להזכיר כי הדינמיקה הזו מנוגנת מאוד בכל רשת.

2. ההימור יעבוד כל עוד ישנם תמריצים סבירים לסטיירים להשתתף ולשמור על הרשת מאובטחת. לרוב ההוכחה הגדולה ביותר לרשתות המניות אין היצע מרבי מוגבל. אך אני מאמין שברגע שעמלות העסקה ברשת יכולות לכסות באופן בר קיימא את סף התמריצים, יהיה לחץ להפחית את האינפלציה הכוללת של הרשת על ידי החלטת ממשל רשמית..

שאלה 4: כיצד אנו מבטיחים וממריצים ביזור נוסף בתוך המערכת האקולוגית ההימורים?

A4: מירקו שמדל:

אני חושב שיש 3 דברים חשובים שעלינו לקחת בחשבון כדי לשמור על רשתות מבוזרות ולא להיות מושחתות על ידי בעלי העניין בלווייתן.

1. כל ההוכחות של רשתות ההימור הן צעירות מאוד והכלכלה תוכננה ללא התייחסויות בעולם האמיתי. שם חשוב להקפיד על גישה רזה כלפי הפרמטרים הכלכליים. עלינו להיות מסוגלים להתאים מחדש את הפרמטרים באופן דינמי על בסיס השימוש ברשת.

2. כדי להבטיח רשת מבוזרת עלינו להקל ככל האפשר על כולם להשתתף ולנהל את הצמתים שלו. כלים קלים, ספים נמוכים וסיכונים מותאמים חשובים כדי לוודא שאנחנו שומרים על החיכוך נמוך ככל האפשר.

3. הדבר האחרון שלדעתי צריך לבחון עוד יותר הם מנגנונים להענשת כתובות כתובות או ip עם סף איזון מסוים. לְמָשָׁל. התגמולים עשויים לרדת באופן דינמי ככל שהיתרה הכוללת שלך גבוהה יותר. זה יעודד את המשקיעים להאציל לספקיות התשתית הקטנות יותר.

שאלה 5: כיצד חברות קטנות יותר כשירות יכול להבדיל בין שחקנים גדולים כמו מרכזיות המספקות שירותי הימור (למשל Coinbase)? האם יש סכנת ריכוז? בסדרהx הימור בשנת 2020, כן או לא?

A5: גלב דודקה:

אכן קיימת סכנת ריכוזיות אם למשל. בורסות מרכזיות גדולות יותר היו לתפוס את מרבית שוק ההימור. אנו רואים את זה כרגע עם Binance ו- Loom למשל. בורסות מרכזיות יכולות להציע סכום עם עמלות של 0% מכיוון שהן מרוויחות את כספם באמצעים אחרים כמו מסחר והמטרה העיקרית היא למשוך כמה שיותר נכסים ומשתמשים..

לעומת זאת, ספקי ההימורים מרוויחים את כספם באמצעות עמלת ההימור או העמלה ולכן לא צפויים להיות מוכנים להפחית את העמלות לאפס. אם יותר מדי שחקנים רוצים לרצות עמלות של 0%, הדבר עלול לגרום לאיום של ריכוזיות.

דרכי הספקים לבדל את עצמם הן שירותי ערך מוסף שונים וקהילה משלהם. שירותים בעלי ערך מוסף כוללים לוחות מחוונים של סטייקר, כלי דיווח, חוקרי חסימות, כלי נזילות (שוברי משלחת וכו ‘). אוקקס כבר עוסקת בהימור והיא תופיע בקרוב בפלטפורמה שלנו.

שאלה 6: עד כמה בטוח היחס של Crypto Vs מחזיק את Long Yerm בארנקי Trezor או ממשיך להחליף? האם ההימצאות מובילה לריכוזיות של גריפטוגמטבעות ו אlso אנימגדיל את שלה אנינפלציות?

כמו כן יש לי 51% התקפות נפוצות יותר מטבעות PoS מאשר PoW ?? דעתך על אדוני זה.

A6: גלב דודקה:

תלוי למה אתה מתכוון "בטוח". יש הרבה ניואנסים. ההימור הגדול ביותר (אלא אם כן מדובר בבורסות ריכוזיות) אינו משמורן, ובכך תוכלו להניח ישירות מהטרזור ​​שלכם. שמירה על קרנות והשקעות בבורסה כרוכה באמון בחילופי המניות וכפי שנאמר, "לא המפתחות שלך, לא המטבעות שלך". אם אתה שואל אם ההימור בטוח יותר מאשר ההימור (בהנחה שאתה משתמש באותו מכשיר או ביישום או בשניהם) אינו בטוח יותר, מכיוון שאינך מעריך אתה מדולל על ידי אינפלציה (בדיוק כמו אם היית מחזיק כסף מתחת למזרן והמרכזי בנק היה להדפיס טונות של פיאט). חלק מהחסימות כרוכות בקיצוץ, כך שאם אתה מהמר עם ספק ההימורים הלא ישר או רע אתה יכול לאבד אחוז מההימור שלך.

ההימור בצורה מאובטחת כרוך לעיתים קרובות בבחירת ספק ההימורים המהימן, אנו בתור StakingRewards עוזרים בכך. ההימור והאינפלציה קשורים לרוב באופן שיש קשר הפוך בין יחס ההימור לאינפלציה. פרוטוקול רוצה להבטיח את אבטחת הרשת המושגת על ידי יחס ההימור הגבוה יותר, ולכן אם יחס ההימור קטן, לרשת יש אינפלציה גבוהה יותר כדי לתמרץ יותר בעלי אסימונים להימור. ככל שיחס ההימורים גדל, הפרוטוקול מקטין את האינפלציה, ומקטין את התמריצים להימור. בדרך זו הפרוטוקולים מאזנים את עצמם.

לגבי ריכוזיות ו -51% התקפה. אין רקורד של 51% התקפות ב- PoS (שהם אגב 33% התקפות, שכן 33% + מספיקים כדי לשלוט ברשת) ולכן איננו יכולים לומר עד כמה אלה נפוצים (עד כה אין). עם PoS קל יותר לאתר התקפה של 33% או אם מישהו מתקרב להגיע ל -33% (זה הרבה יותר קשה ב- PoW).

היתרון העיקרי של PoS בהתמודדות עם תוקפים בהשוואה ל- PoW הוא בכך שב- PoS, רוב הרשת (66%) יכולה להצביע בכדי להזרים את התוקף, שם התוקף מאבד את כל האסימונים שלו, ולכן רק ההשקעה של האיש הרע היא נשרף. ב- PoW כדי להתאושש מהתקפה של 51%, יש לשנות את האלגוריתם הבסיסי של הרשת, ובכך להעניש או להשמיד את ההשקעה של בחורים טובים (49%) ורעים (51%). היו כמה מצבים ב- Testnet של Cosmos, כאשר מאמת אחד על ידי מערכת רישום המשחק התקרב לנתח של 33%, ושאר הקהילות העניקו אותו וחיסלו את האיום..

שאלה 7: אני יודע ש- DeFi טוב יותר ממימון מרכזי, עם זאת, הוא זקוק לגישה לאינטרנט כדי לגשת אליו. אז איך אנשים במדינות פחות מפותחות, שם יש להם גישה מוגבלת לאינטרנט, גישה ל- DeFi?

A7: גלב דודקה:

ישנן שתי בעיות שונות. נגישות לאינטרנט במדינות פחות מפותחות היא בעיית תשתית וטלקומוניקציה. ההבטחה של DeFi מעולם לא הייתה להביא אינטרנט לכל משק בית ברחבי העולם. זה משתפר די מהר אולם ככל הידוע לי.

הבעיה השנייה היא מעורבות במערכת פיננסית בהתחשב בכך שיש לך אמצעי תקשורת בסיסיים (טלפון, אינטרנט). אגב, mPesa באפריקה (נקודות זיכוי לטלפונים ניידים, הניתנות להעברה באמצעות SMS, שהפכו לכמה מטבעות במקומות מסוימים) יכולה להיות דוגמה ליישום DeFi הראשון או למטבע דיגיטלי. במדינות רבות פחות מפותחות טכנולוגיות לעיתים קרובות מדלגות. המשמעות היא שזה יקר מאוד למשל. לבנות סניף בנק מקומי קטן בכפר, אולם אם הם מחוברים לבנקאות דיגיטלית, או יותר טוב מ- DeFi, אנשים יכולים לדלג על שלב הבנקאות להיות פיזיים, ובכך לזנק בשלב זה. כאשר גישה לאינטרנט בסיסית ו- DeFi הם (מלבד כמה יוצאים מן הכלל) ללא היתר, גישה לסמארטפון בסיסי ולאינטרנט שווה גישה למערכת אקולוגית פיננסית עולמית. כך ניתן ללוות, להלוות, לבצע עסקאות וכו ‘ובדרך כלל למלא תפקיד במימון העולמי.

ש8: DeFi התפתח מתנועה למעשה לפן הצומח ביותר והנגיש ביותר בתעשיית הבלוקצ’יין. לדעתך האם אתה חושב שאנחנו בסיכון לרוויה?

A8: מירקו שמדל:

DeFi הוא בהחלט אחד הנושאים החמים ביותר כרגע. בכל מקרה אני לא חושב ש- DeFi נגיש עדיין בקלות. היו כמה מעללים ועדיין לא בטוח עד כמה הפרוטוקולים בטוחים ואמינים. זה משהו שהתגברנו וייקח כנראה זמן רב יותר להגיע לנקודה בה אנו יכולים לומר ש- DeFi נגיש בקלות כעת. יש הרבה מכשולי UX ואבטחה שעלינו לטפל בהם.

אז בסך הכל אני חושב שדפי מתחיל להיות נושא לא מבוטל. אני מניח שאנחנו רחוקים שנים מרוויה ממשית של שוק ה- DeFi. לא רק מבחינת משתמשים ואימוץ אלא גם מבחינת פרוטוקולים, מוצרים וכלים.

DeFi Data עדיין לא נגיש ואנחנו ב- Staking Rewards שמחים לתרום לצורך זה ולהפוך אותו לנגיש ומובן יותר עבור המשתמשים צעד אחר צעד.

שאלה 9: מהם היתרונות והחסרונות של DEFI בהשוואה למימון המסורתי?

A9: מירקו שמדל:

היתרון העיקרי של DeFi הוא שמנגנוני המערכת הפיננסית שקופים לחלוטין ויכולים לאמת. קל יותר ואמין יותר להבין תנאים מסוימים אם הכל פתוח ונגיש.

השוק פתוח לכולם בעולם ואין מכשולים עצומים להשתתף בשווקי הכסף. אנו יכולים להבין טוב יותר דינמיקה מסוימת של השוק וליישם התאמות מחדש המתאימות לשימוש בפועל ברשת בזמן אמת.

אני מאמין שהדבר מעניק למערכת האקולוגית הפיננסית המבוזרת יתרון תחרותי על פני האוצר הריכוזי בו רוב הדברים מתרחשים בדלתיים סגורות. DeFi הוא עולם של שיתוף פעולה ופתיחה פתוחה לבניית מערכת חדשה שתואמת באופן דינמי לצרכים האמיתיים של כלכלה ואנשים..

שאלה 10: DeFi הוא אחד הנושאים החמים ביותר בתחום הבלוקצ’יין כרגע. האם תוכל לשתף אותנו בדעותיך לגבי DeFi? האם אתה חושב ש- DeFi ישבש את המערכת הפיננסית הקיימת? מהי גישת Staking Rewards כלפי מגזר DeFi?

A10:

מירקו שמדל:

DeFi הוא אחד המגזרים המרתקים ביותר בעולם הבלוקצ’יין, זהו מקרה שימוש מרתק של הטכנולוגיה, הנגישה. בכל אופן DeFi הוא מאוד לא בוגר והפיננסים המסורתיים כבר מתחילים לחוש בתחרות.

בסופו של דבר אני חושב ש- DeFi ו- CeFi יהפכו לפעילים זה לזה ויתמזגו למערכת אקולוגית פיננסית אחת בלבד. אין מנוס מכך שמימון מסורתי יאמץ כמה מנגנונים הפועלים למימון מבוזר ויאמץ אותם. במקביל יש מגבלות מסוימות במימון המבוזר, כאשר מפתחי יישומים עשויים להטמיע שערים מרכזיים מסוימים כדי לשפר את החוויה הכוללת ואימוץ..

ב- Staking Rewards אנו נקל על המשתמשים לגשת לשוק DeFi על ידי מציאת ההזדמנויות האטרקטיביות ביותר להרוויח הכנסה פסיבית..

אנו עוקבים אחר מאות רשתות ופרוטוקולים המאפשרים להרוויח עניין דינמי ואנו מחנכים למשתמשים את היתרונות והסיכונים על ידי שימוש בהם..

בטווח הקרוב זה יהיה מוחץ לחלוטין עבור משתמשים קמעונאיים להבין את אלפי ההזדמנויות השונות כמו הימורים, הלוואות וכו ‘והמתנה של תגמולים מקלה על התגמול הגבוה ביותר עבור הסיכון הנמוך ביותר.

גלב דודקה:

אנו כותבים גם עכשיו סדרת DeFi. הנה טיזר למאמר, שהוא ההשקעה שלנו במיפוי כל המערכת האקולוגית של DeFi:

סָעִיף 2 – שאלות AMA בשידור חי

שאלה 1: אמון חשוב מאוד בעסקים, מה שגורם למשקיעים, לקוחות ומשתמשים להרגיש בטוחים כאשר הם משקיעים תגמולים?

A1: גלב דודקה:

שוב, אנחנו לא מציעים הימור ואין לנו שום אסימון. אנו מספקים נתונים על שטח ההימור וה- defi.

שאלה 2: מהי מפת הדרכים לפיתוח Staking Rewards לשנת 2020?

A2: מירקו שמדל:

שנת 2019 הייתה השנה בה הוכחה ההימור הפכה פופולרית, אז בנינו את המדדים והכלים שלנו בכדי לעמוד בכל זה באתר שלנו. לשנת 2020 נכפיל את זה ונפתח עוד מדדים וכלים לשיעורי דה-פי והלוואות.

שאלה 3: מה אתה חושב על איך נוכל לשכנע או למשוך אנשים להשתמש ב- Defi על פני כספים מסורתיים?

האם אתה חושב שהטבת תגמולים יכולה לעזור בכך.?

A3: Gleb Dudka:

שיעורי DeFi הם אטרקטיביים מאוד בהשוואה לשיעורי מימון מדור קודם (בנקים רבים עורכים ריביות שליליות, בגרמניה אגרות חוב לטווח ארוך כבר שליליות). אנו ב- Staking Rewards כספק נתונים אמין של DeFi, נתמוך במשקיעים בנתונים וכלים מדויקים בכדי ללמוד ולהכיר את ההזדמנויות הטובות ביותר להרוויח הכנסה פסיבית..

ש 4: האם אתה מתכנן להוסיף מטבעות נוספים? האם ישנן תוכניות אחרות שתרצו ליצור כדי למשוך משקיעים להשתמש בתגמולי סכום?

A4: מירקו שמידל:

ננסה לכל המטבעות הרלוונטיים למערכת האקולוגית וקיבלו עניין רב מהקהילה שלנו. מקלים על הערכה וחיזוי של תשואות ההימור. תוכניות אחרות הן למשל מחשבון ההימור המתקדם שאנו בונים ומאמרים ומחקרים רבים שאנו עושים ומפרסמים בפומבי באתר האינטרנט שלנו.

ש 5:

1. האם אתה סבור כי ההימור ינסה נגד ביזור בפלטפורמה? אם משתתפים גדולים משתלטים על ההחלטות … כיצד יכולה פלטפורמה שיש לה תכונה של הימור למנוע זאת?

2. האם כל הסכמה של PoS רשומה על תגמולי סכום? מהו התהליך לרשימה אחת?

A5: מירקו שמידל:

1. לדעתי חשוב ליישם מכניזם המונע ריכוזיות גדולה ברשתות. לְמָשָׁל. לטזוס דרישות האג”ח המינימליות, כך שאתה זקוק לסף מסוים של הכספים שלך העומד על כף המאזניים בכדי לקבל משלחות נוספות ולצבור כוח הצבעה. דבר כזה מועיל לביזור רשתות נוסף.

2. אנו מנסים לרשום כל מטבע PoS, אך מומלץ לפרויקטים ליצור איתנו קשר כדי שנוכל להבטיח לספק את המידע המדויק ביותר רק על ידי עבודה צמודה איתם …. הדרישות הן שיש לפרויקט עיצוב תמריצים שקוף וניתן לאימות … הם יכולים ליישם ישירות באתר האינטרנט שלנו או ליצור איתנו קשר בקבוצת המברקים שלנו.

שאלה 6: כמה מטבעות הונפקה תגמולי #Staking והאם זה מספיק לתכנית של הקבוצה לטווח הקצר?

A6: Gleb Dudka:

אנחנו לא מוציאים שום אסימונים הימורים, אנחנו ספקי נתונים ו- API. אנו כן מוכרים חריצי פרסום מסומנים (NFT, אסימון שאינו פטרי), אך זהו מודל עסקי די מסורתי ואינו כרוך בהימור.

שאלה 7: בפלטפורמה שלך אין מידע מועט על DeFi. איך אתה מתכנן להתקדם ולהביא דברים מעניינים יותר ב- DeFi לפלטפורמה שלך?

A7: Gleb Dudka:

זה עתה פרסמנו את דף DeFi ונמצאים בתהליך כתיבת סדרת מאמרים ייעודית של DeFi (ההודעה הראשונה כבר יצאה)

שאלה 8: מה ההבדל בין ההימור לאירוח הצומת & ההחזר על ההחזר על ההשקעה הוא קבוע לכל הזמנים?

A8: מירקו שמידל:

אני מניח שהשאלה העיקרית היא ההבדל בין האצלה להימור ישיר. ההימור פירושו שאתה מפעיל צמתים משלך ומשתתף ישירות ברשת. התגמולים גבוהים מלהאציל, אך עליכם לכסות את עלות התשתיות ולוודא לשמור עליה בצורה נאותה..

ההאצלה קלה הרבה יותר על ידי שימוש באחד מספקי ההימור המופיעים באתרנו https://www.stakingrewards.com/providers, ותוכלו לשמור על שליטה מלאה במטבעות שלכם ולשלם תשלום קטן בלבד על התגמולים שנצברו.

ההחזר על ההחזר על ההשקעה משתנה באופן דינמי בהתאם לכמה אנשים משתתפים בהערכה. פחות אנשים מערימים = תגמולים גבוהים יותר

ש 9: איך אתה מעריך את התמיכה מהקהילה? מהי האסטרטגיה שלך לשיווק ולאימוץ המונים? איזה מסר אתה רוצה לשלוח לקהילה באמצעות AMA היום?

A9: Gleb Dudka:

אנו חושבים שהתמיכה בקהילה הייתה נהדרת עד כה ואנחנו יכולים להתפאר בהרבה משתמשים פעילים באתר שלנו. אנו מאמינים כי המעבר של ETH ל- PoS יגביר את האינטרס של הציבור הרחב בהימור, שיניע אימוץ נוסף של ההימור והן של DeFi, שכן יותר יראו בו מוצר עם הכנסה קבועה. המטרה העיקרית שלנו היום הייתה לשתף את המידע והכלים הקיימים באתרנו כדי שהמשתמשים יוכלו לדגמן ולחזות טוב יותר את הכנסותיהם הפסיביות תוך מציאת ההזדמנויות הטובות ביותר לכך..

ש 10: איזה תקן אתה בוחר מטבע שיונח על הפלטפורמה שלך? מה היתרון כשמתבצעים בפלטפורמה שלך?

A10: מירקו שמידל:

האתר שלנו הוא פלטפורמה עצמאית שלישית למעקב אחר שיעורי ההימור וההלוואות בכל הרשתות … אנו לא מספקים שירותי הימורים ישירות אלא מדגישים הימור עם אחד הספקים המופיעים באתרנו …. האתר שלנו הופך אותו קל למצוא את ההזדמנויות והספקים הטובים ביותר

שאלה 11: מה ההבדלים העיקריים בין חוזים חכמים לחוזים חיים? האם חוזים חכמים טובים יותר?

A11: Gleb Dudka:

אם בחוזים חיים אתה מתכוון לחוזים בעולם האמיתי, ההבדל הוא שהחוזים המסורתיים אינם דיגיטליים, ולכן אינם ניתנים לתכנות ולכן יישומים אינם יכולים לתקשר ישירות עם אלה. לאחר סיום הדיגיטציה של החוזים (על פי תקן מסוים, למשל actus, deon digital) אנו יכולים לצפות מכך שיאפשרו מודלים עסקיים ומוצרים פיננסיים חדשים..

שאלה 12: כמה ה- API שלך אמין לספק מידע ונתונים אמינים בלבד?

A12: מירקו שמידל:

בשוק הנוכחי ה- API שלנו הוא האמין ביותר לשיעורי ההימור ולכל מדדי ההימור. אנו קובעים מעל 100 רשתות עם אינטגרציה של נתוני בלוקצ’יין בשידור חי ויש לנו אלגוריתם משלנו כדי לוודא שהנתונים נכונים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map