סיכום AMA: חזרה לחקר DeFi עם מתחם

ב- 21 במאי היינו נרגשים מכך שקלווין ליו ממתחם לדיון שאל אותי-הכל (AMA) בנושאים שונים, כולל יתרונות הליבה והמחסומים העיקריים של DeFi, מה הופך פרויקט DeFi לאיכותי וכיצד עובד פרוטוקול Compound.

מתחם הוא פרוטוקול ריבית ריבית אוטונומית שנבנה עבור מפתחים, כדי לפתוח יקום של יישומים פיננסיים פתוחים. קלווין, כמוביל האסטרטגיה במתחם, עומד בראש כל יוזמות הפיתוח והצמיחה העסקיים.

AMA זה מחולק לשני חלקים לאחר הקדמה קצרה של קלווין, ואז הוא התבקש לחלוק את דעתו על DeFi ועתידו, ואחריו שאלה חיה נלהבת להפליא.&A בקבוצה שלנו.

מבוא

קוקו @ OKex: כולם בבקשה מברכים על מוביל אסטרטגיה מורכבת, קלווין ליו!

קלווין ליו: שלום לכולם, תענוג להיות כאן, תודה שהזמנת אותי.

קוקו @ OKEx: אנו מרגישים מצוין שיש אותך היום ב- AMA. אז לפני שאנחנו בועטים בזה עם ה- AMA. האם תוכל לספר לנו עוד קצת על עצמך? ואיך הגעת לתעשיית הקריפטו?

קלווין ליו: אני נרגש לשאלותיך! כן כמובן. אני מוביל האסטרטגיה במתחם. אני שם 2.5 שנים, מאז שהחברה התחילה את דרכה. אני עובד על כל דבר שקשור לעסקים: גיוס כספים, תפעול, צמיחה ואימוץ. אני גר בסן פרנסיסקו, קליפורניה, שם נמצאת החברה שלנו. נכנסתי לראשונה לקריפטו בסוף 2013; עבדתי בחברת ייעוץ שהיו לה לקוחות כולל Coinbase, Ripple, Kraken, Bitstamp, Gemini בסן פרנסיסקו, והם הכירו לי ביטקוין. קניתי קצת, אבל לא הייתי פעיל במיוחד בתעשיית הקריפטו עד סוף 2016.

קוקו @ OKEx: וואו, נהדר לדעת שאתה גם מאמץ מוקדם לקריפטו.

קלווין ליו: כן, ואני בטח אהיה בקריפטו בשאר הקריירה שלי.

חלק 1: שאלה בטוויטר&א

1. קוקו @ OKex: הכנו 10 שאלות גם ממשתמשי הטוויטר. בואו נתחיל בזה: "עכשיו מה היתרונות המרכזיים של DeFi?" מאת @ SPADE_1

קלווין ליו: תודה ששלחת שאלות לכולם! ל- DeFi יתרונות רבים, אך אתמקד בשלושה יתרונות מרכזיים המבדילים אותה מהמימון המסורתי:

1 – DeFi הוא גישה פתוחה לחלוטין. אינך זקוק לחשבון, אינך צריך להירשם; עבור מרבית מוצרי DeFi אלה כל אחד יכול לגשת אליהם כל עוד יש לו גישה לבלוקצ’יין את’ריום. זה שונה מאוד מבנקים מסורתיים, שם קשה מאוד לגשת להזדמנויות פיננסיות מסוגים שונים – למשל, חשוב כמה מאמץ נדרש כדי לקבל הלוואה מהבנק שלך.!


2 – עסקאות שקופות. אתה יכול להציג את הפעילות שקורה בפרויקט, רק על ידי הסתכלות בנתונים ברשת. זה חזק ביותר; ברוב המוצרים הפיננסיים המסורתיים אין לך מושג מה קורה עם הכסף שלך.

3 – DeFi ניתן לתכנות; ניתן לשלב אותו במערכות אחרות בקלות. זו פשוט תוכנה שאינה נשענת על אנשים, באופן אידיאלי. זה אומר שאתה יכול לגשת אליהם כמו שאתה ניגש לתוכנה – דרך הטלפון שלך, או המחשב הנייד שלך, בכל עת. לעולם לא תצטרך לבקר בבנק, למלא טפסים, לנהל משא ומתן על חוזים או להתקשר לתמיכת לקוחות.

אני חושב שאלה 3 מהיתרונות החשובים ביותר.

2. קוקו @ OKex: נהדר לדעת שדפי נגישה יותר בהשוואה לבנק המסורתי. הנה השאלה מספר 2 מאת @Yoosinoona: "אתה מומחה, האם אתה יכול לחשוב על מתחיל בקריפטו, מהם החסמים בפני גישה ל- Defi?"

קלווין ליו: היום למרבה הצער עדיין לא קל להתחיל להשתמש ב- DeFi, אבל זה נהיה קל יותר מדי יום! שקול את מצב DeFi לפני שנה – הוא בקושי היה קיים! ראשית, עליך למצוא בורסה המאפשרת לך להפקיד כספי פיאט מחשבון הבנק שלך, ולהמיר אותם לאתר (Ethereum). בשלב הבא תוכלו להשתמש בארנק אתריום כמו MetaMask או Ledger ולספק לו את’ר. לבסוף, עליכם לבקר בכל אתר של פרוייקט DeFi (עבור מתחם זה https://compound.finance) וללמוד כיצד להשתמש ביישום זה..

אנו מקווים שבעתיד יישומים וחילופים נוספים כמו OKEx ישלבו פרויקטים כמו Compound כדי להקל על המשתמשים שלהם בגישה לפרויקטים של DeFi. עבור OKEx, בסופו של דבר יתאפשר לך להפקיד קריפטו בארנק OKEx שלך ולחץ על כפתור אחד כדי להרוויח ריבית ממתחם מארנק OKEx שלך..

3. קוקו @ OKex: נהדר לדעת את זה. זה מרשים להרוויח הכנסה פסיבית. השאלה 3 מאת @ cody123: "עם הביקוש הגובר למוצרים ופרויקטים של DeFi ב- DeFi, אז איך לזהות פרויקטים איכותיים ומה נותן יתרון לשוק?"

קלווין ליו: אה כן, זה מרגש. שם הדבר החשוב ביותר שיש לזכור הוא להתמקד באיכות הצוות, ולהבין עד כמה הם מחויבים לשמור על בטיחות הכספים שלך. מחדש כל כך הרבה פרויקטים חדשים כל יום עכשיו! ממש ממש מתפוצץ עם הזדמנות. מאז יום 1 של המתחם, בטיחות הכספים הייתה תמיד בראש סדר העדיפויות שלנו. היו לנו 12 ביקורות אבטחה, ויש לנו סכום של 150,000 $ אם מישהו מגלה באג. מעולם לא איבדנו משתמש אחד כספים – הכספים בטוחים במתחם 100% מהמקרים. אני חושב שמחויבות לביטחון היא הדרך מספר 1 לזהות פרויקט חזק. זה אומר שהם באמת דואגים למשתמשים שלהם, וזה אומר שהם חשבו מאוד על מה הם בונים, כך שזה יכול להיות בטוח.

4. קוקו @ OKex: מדהים, נראה שהמתחם באמת משקיע מאמצים רבים בהגנה על אבטחת המשתמשים שלהם. "מה ימנע מדפי להתפתח ואילו חסמים ניתן להתגבר על זה? איפה אתה רואה את העתיד של דפי בעוד 20 שנה?" שאלה 4 מאת @ SPADE_1

קלווין ליו: שאלה נהדרת. התחלנו ממש עם DeFi. לפני שנתיים זה בעצם לא היה קיים. לפני שנה, מתחם היה כנראה אחד מחמישה פרויקטים. עכשיו יש כמו 100 פרויקטים ב- DeFi. זה נהדר. הדברים החשובים ביותר שאנו זקוקים להם הם אפילו יותר פרויקטים (ומפתחים / מהנדסים), ואנחנו זקוקים גם ליותר עניין משקיעים במרחב. בשנה הבאה, אני מקווה שיש 1000 פרויקטים של DeFi. כל פרויקט חדש הופך את כל תעשיית DeFi למעניינת ושימושית יותר. כמו כן, כאשר מחירם של את’ריום ונכסי קריפטו אחרים יעלה, יהיה יותר עניין ביכולות DeFi, ולכן אני מקווה שגם השוק חזק. בעוד 20 שנה אני חושב ש- DeFi יכול להיות חלק מכל יישום פיננסי אחד בסמארטפון שלך. זה יכול להיות חלק מחיי היומיום. שוחחנו עם בנקים ענקיים ברחבי העולם על DeFi. יום אחד הם יאמצו גם את זה. זה ייקח זמן!

5. קוקו @ OKex: כעת אנו יודעים שהמתחם הוא אחד החלוצים בתעשיית DeFi. השאלה שלנו לא. 5 הוא "כיצד פועל פרוטוקול Compound?" מאת @ SPADE_1

קלווין ליו: ספייד שאל שאלות טובות. המקום הכי קל להבין איך עובד מתחם יהיה לבקר בבלוג שלנו או בתיעוד שלנו. אתה יכול למצוא את הבלוג שלנו ב- Medium והאתר שלנו מורכב. אבל אסביר גם כאן. Compound מאפשר למשתמשים לספק קריפטו כדי להרוויח ריבית. אתה יכול להרוויח ריבית לכל פרק זמן – 15 שניות, 15 דקות, כמה זמן שתרצה – ואז תוכל למשוך את הכספים והריבית שלך. מתחם גם מאפשר למשתמשים לשאול קריפטו. אם לווה מספק ביטחונות למתחם, הם יכולים לשאול מיידית קריפטו ממתחם מתי שהוא רוצה, למשך פרק הזמן שהם רוצים. אז מתחם הוא פלטפורמה גמישה מאוד להרוויח ריבית בקריפטו או ללוות אותו – הוא תומך ב- ETH, WBTC, DAI, USDC, USDT, REP, ZRX, REP כיום ויתמוך בעוד רבים בעתיד. הספקים מכניסים קריפטו לא "מאגר נזילות" והלווים לווים מה "מאגר נזילות" – זה לא "עמית לעמית".

6. קוקו @ OKex: נהדר לדעת את הגמישות של אימוץ תרכובות. השאלה מס ‘6 היא "פלטפורמת MakerDao מנפיקה את DAI. עכשיו עם מימון מתחם, יש "cToken" שמנפיק cUSDC. כיצד זה פועל?" מאת @Ferlee

קלווין ליו: אה כן. זה מתעמק יותר באופן שבו מתחם עובד. כאשר אתה מספק נכסים למתחם, מתחם מחזיר לך cToken ספציפי. לדוגמא אם אתה מספק את’ר, מתחם נותן לך cEther. ה- CEther הוא אסימון שניתן להחליף תמורת אתר בכל עת, כולל הריבית שהרווחת. אתה יכול לחשוב על זה כ”קבלת תביעה “שתוכל להחזיר ל- Compound בכל עת כדי להחזיר את Ether שלך. אלא שזה גם אסימון שניתן להעביר או לסחור בבורסות מסוימות.

7. קוקו @ OKex: זה מגניב. שאלה מס ‘7: "האם אתה רואה יותר הזדמנויות בהלוואות דולר מבוטח מאשר בהטלת מטבע כלשהו?" מאת @ agu3000

קלווין ליו: כן, נכון לעכשיו זו האופציה הכי אטרקטיבית אם אתה רק רוצה להרוויח ריבית. כיום מקרה השימוש העיקרי בהלוואות בשוק הקריפטו הוא למעשה לקנות יותר קריפטו! כדי להשיג יותר מינוף וחשיפה לקריפטו. לכן רוב האנשים מעוניינים ללוות מטבעות יציבים (דולר מבוטח) ואז להחליף אותו תמורת BTC, ETH או כל נכס אחר בבורסות כמו OKEx. משמעות הדבר היא כי שיעור הריבית לספקי מטבעות נייר הוא בדרך כלל גבוה יותר משיעור הריבית למטבעות אחרים. כולם רוצים ללוות מטבעות אורגניים; מעט מאוד אנשים רוצים ללוות מטבעות קריפטו אחרים. אז כן, במקרה זה שיעור הריבית להלוואות מטבעות שטחים (דולר מבוטח) בדרך כלל גבוה מהריבית למטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

8. קוקו @ OKex: בְּסֵדֶר. משקיעים רבים בקבוצה עשויים להתעניין בשאלה הבאה: "מהו תפקידו של אסימון מתחם במערכת האקולוגית של פרויקט מתחם?" מאת @typhucrypto

קלווין ליו: כן, זו יוזמה ענקית שיש לנו בעתיד הקרוב. בשבועות / החודשים הקרובים יופץ אסימון ה- COMP לציבור – בעיקר המשתמשים ב- Compound. זהו אסימון ממשל, ובאמצעותו ניתן להציע שינויים בפרוטוקול Compound, כגון מה שיעורי הריבית לכל שוק צריכים להיות, או אילו שווקים יש להוסיף לפרוטוקול. ניתן להשתמש בה גם כדי להצביע על הצעות אלה ולהטמיע אותן במערכת המתחם. פרטים נוספים עתידים לצאת בעוד מספר שבועות / חודשים. אך בעתיד כל מי שמשתמש במתחם יקבל COMP!

9. קוקו @ OKex: נהדר לדעת שה- COMP ישמש למטרת ממשל מבוזרת. "כולנו יודעים ש- DEFI הוא תוספת מבריקה אך הפרת האבטחה שלהם בעבר מרימה גבות. איך אתה מתכנן לחזק את הביטחון בהתחשב בשילוב שלך עם DEFI?" נחקר על ידי @ Papiboulder

קלווין ליו: כן, כאמור אבטחה היא המוקד הראשון שלנו מאז תחילת המתחם, ותמיד יהיה. נמשיך לקבל ביקורות אבטחת קוד באופן קבוע בהמשך (ביצענו אותם על ידי Trail of Bits, Certora, Open Zppllin), ונמשיך לבצע בדיקות לחץ שנעשו על ידי מדעני החוקרים על הביטחון הכלכלי של Compound (ביצענו אותם על ידי Gauntlet. רשתות). דבר אחד שיש לציין הוא כי מתחם הוא למעשה די פשוט; אתה יכול לספק קריפטו, למשוך קריפטו, לשאול קריפטו או להחזיר קריפטו. המערכת לא מסובכת. רבות מהמערכות שעברו באגים או הפרות אבטחה הן הרבה יותר מסובכות, עם הרבה יותר תכונות מאשר ל- Compound. פשטות עוזרת לביטחון. כפי שאמרתי, מתחם תמיד היה בטוח ב 100% – אף משתמש מעולם לא הפסיד כסף בגלל טעות במערכת. מתחם תמיד עבד ב 100% כמתוכנן – בבטחה!

10. קוקו @ OKex: לבסוף, השאלה האחרונה שלנו בחלק 1: "היכן עוד אוכל לגשת לפרוטוקול Compound?" נחקר על ידי @oidiotso

קלווין ליו: אה כן, אנא נסה מתחם! אתה יכול לנסות עם 1 דולר, אתה יכול לנסות עם 10 דולר, או 10 מיליון דולר, לוקח כמה דקות לנסות את זה. האתר שלנו הוא https://compound.finance. תוכלו להשתמש ביישום שלנו בכתובת https://app.compound.finance. אתה יכול גם לנסות Compound באמצעות יישומים כמו Dharma או Argent (יישומים ניידים). לבסוף תוכל גם לבנות יישום משלך – עיין בתיעוד המפתחים שלנו בכתובת https://compound.finance/docs ושלח לי דוא”ל אם אתה מעוניין לבנות על מתחם: [email protected] ([email protected])

חלק 2: ש ש&א

שאלה 1: באסטרטגיית האסימון המיושמת בפרויקט Compount בו אתה משתמש "cTokens" המאפשרים כי יתרת כל המפקיד תגדל! האם תוכל להסביר ביתר פירוט כיצד cTokens פועלים בכדי לאפשר זאת ואיזה תפקיד הם ממלאים בזרם העניין?

קלווין ליו: כשאתה מספק קריפטו, נניח USDT ל- Compound, תקבל cUSDT, אסימון אחר. מתחם מאפשר לך להחליף CUSDT בחזרה עבור USDT בכל עת. הוא עוקב אחר שער החליפין של cUSDT: USDT כל 15 שניות. שער החליפין של cUSDT: USDT עולה בהתבסס על כמה ריביות USDT מרוויח במתחם. נניח שסיפקתם 100 USDT וקיבלתם 50 cUSDT. שער החליפין הוא 2 USDT עבור 1 CUSDT. נניח ש- USDT שלך הרוויח 10% ריבית וכעת הוא שווה 110 USDT. ובכל זאת יש לך רק 50 cUSDT. אבל עכשיו שער החליפין הוא 2.2 USDT עבור 1 USD. מתחם עוקב אחר שער החליפין הזה, כך שנה לאחר מכן אתה יכול לסחור ב- CUSDT תמורת 2.2 USDT במקום 2 בלבד – הוא גדל לצד הריבית.

שאלה 2: מה העלות שגובה הפלטפורמה המתחם ללווים והלוואות פלאש? האם תוכל להסביר את מבנה דמי השירות שלך?

קלווין ליו: 10% מהריבית שמשלמים הלווים נגבת "מילואים" המשמשת כקרן ביטוח לכל המשתמשים במתחם. חוץ מזה אין עמלות – זה חינם לשימוש, חינם לבנות עליו. אין לנו מודל עסקי שהוכרז בפומבי היום. מטרתנו היא להפוך את הפרוטוקול לפופולרי ביותר ולפופולרי ככל האפשר. בעתיד אנו עשויים לתכנן לבנות עסקים חדשים על גבי הפרוטוקול, אך לעת עתה אנו מתמקדים רק בהפיכת טכנולוגיית הליבה הזו למוצלחת..

שאלה 3: באילו הזנות / אורקלים אתה משתמש? האם אתה מרוצה מהם? איך ניתן לשפר אותם?

קלווין ליו: נכון לעכשיו אנו משתמשים באורקל שמתוחזק על ידי הצוות שלנו – הוא משתמש במחירים ממרכזיות מרכזיות מובילות. עם זאת אנו נמצאים כעת בתהליך של יצירת אורקל מבוזר יותר – מערכת Oracle הפתוחה. במערכת זו כל אחד יכול להגיש מחירים ואז פרויקטים יכולים להחליט באילו מחירים הם רוצים להשתמש. עד כה Coinbase תורם מחירים ל- Open Oracle. מתחם הוא גם כן. זה משהו שאנחנו דנים בו גם עם צוות הקבוצה OK :) אז בעתיד אני מקווה שיש אורקל מחירים ברשת עם מחירים המסופקים בצורה מבוזרת מחילופים מובילים רבים.

שאלה 4: ברוב הפרויקטים, אפילו כאלה שחיים כבר חודשים, יש רק קומץ משתמשים שרוכשים אסימונים לצורך שימוש במקום ספקולציות. כיצד תבטיח כי המתחם ירכוש משתמשי שירות ולא רק ספקולנטים?

קלווין ליו: לאט ויציב. כל מה שאנחנו עושים אנו עושים בזהירות, בזהירות ובתמיכת הקהילה. אנחנו עובדים על מתחם קשה מאוד במשך כמעט 3 שנים. אנחנו לא ממהרים. המטרה שלנו היא לבנות מערכת שנמשכת 100 שנה, והיא תשתית מרכזית למערכת פיננסית חדשה, מבוזרת, ענקית..

שאלה 5: חסרון גדול ב- DeFi הוא נזילות נמוכה. מה דעתך על כך ואיך לדעתך נוכל לפתור את זה?

קלווין ליו: כיום יש למתחם ~ 130 מיליון דולר קריפטו במאגר הנזילות, ו -20 מיליון דולר מושאלים. אין באמת נושא נזילות לרוב המשתמשים שלנו! יש עדיין 110 מיליון דולר של קריפטו שאתה יכול ללוות – https://compound.finance/markets.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map