תביעה של BitMEX, כריית קריפטו באיראן ותנועת ביטקוין מוזרה: חדשות השבוע

בשבוע שעבר בקריפטו הוגשה תביעה חדשה נגד ענקית נגזרות הביטקוין BitMEX, תנועה מוזרה של ביטקוינים שנכרה בשנת 2009, וממשלת איראן העדיפה כריית קריפטו בין דיווחי חדשות ראויים לציון.

חברת האם של BitMEX מכוונת לתביעת RICO חדשה

פלטפורמת המסחר של מטבעות קריפטוגרפיים ונגזרים BitMEX נתבעת על ידי חברת BMA LLC הפורטוריקאית. ההאשמות שהושמעו נגד הפלטפורמה הפופולארית כוללות תזמור של טבעת פשע פיננסי מסיבית.

באופן ספציפי, התביעה הוגשה בבית המשפט המחוזי של ארצות הברית במחוז הצפוני בקליפורניה וטוען כי חברת האם של BitMEX, HDR העולמית המסחרית, מעורבת בקשירת גישור בלתי חוקית של מיליארדי דולרים הכוללת הונאת תיל, הלבנת הון, העברת כספים ללא רישיון ופעילויות אסורות אחרות. יתר על כן, נטען כי החברה הפרה את חוק הארגונים המושפעים והמושחתים של מפטר (RICO).

בינתיים, HDR המסחר העולמי ביטל את טענות התביעה כמעט יותר מ”מידע שנמחק […] שנמחק מהאינטרנט “שהגיש” מטען תביעות סדרתי נגד חברות הפועלות בתחום המטבע הקריפטוגרפי. שפועל בדיוק כמו טרול פטנטים. ” ההצהרה באה שבועיים לאחר שה- BMA LLC הגישה תביעה נגד חברת הבלוקצ’יין Ripple.

זמן לא רב לאחר שהידיעה על התביעה החלה להסתובב, BitMEX חווה “הפסקה משמעותית” – וכתוצאה מכך מנוע המסחר שלה היה במצב לא מקוון. הפלטפורמה חידש את הפעילות כמה שעות אחר כך.

מסירות מפתח

 • אם היה מתייחס לתיק נגד BitMEX ברצינות, אדוות יורגשו בכל תעשיית הקריפטו. עם זאת, BMA LLC פנתה בעבר למטרות נגזרות קריפטוגרפיות בבורסת FTX על האשמות במניפולציה במחירים, אך ביטלה את התיק.
 • BitMEX כבר לאבד נתח שוק בשוק הנגזרים הקריפטוגרפיים המתחרה יותר ויותר. חדשות על תביעה נגד חברת האם שלה ככל הנראה לא תחזק את המוניטין שלה.
 • שלא כמו הפסקת ה- BitMEX ב -13 במרץ, שבמקביל למחיר הביטקוין (BTC) לקרוס לשפל של 12 חודשים, מחיר ה- BTC נותר יציב יחסית בתקרית ההפסקה..

ביטקוין שנכרה בתחילת 2009 עסק בשרשרת

50 ביטקוין הועברו בשתי עסקאות ביום רביעי מכתובת שנשארה רדומה מאז תחילת 2009 – מוקדם מאוד בחיי הביטקוין. על פי מעקב אחר עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים, Whale Alert, “המטבעות בעסקה זו נכרו בחודש הראשון לקיומו של הביטקוין.”

התנועות הנדירות הללו עוררו גל של ספקולציות לפיהן הביטקוינים המדוברים עשויים להיות שייכים (או אולי לא) ליוצר האלמוני של ביטקוין, סאטושי נקמוטו. בנוסף, מחיר ה- BTC צנח מיד לאחר הופעת הידיעה – ככל הנראה עקב חשש שהמייסד יתכונן למכור סכום גדול של הביטקוינים המוקדמים..

הפעם האחרונה בה הועברו ביטקוינים שנמכרו מתקופת זמן זו הייתה אוגוסט 2017.

מסירות מפתח

 • מחיר הביטקוין צנח כמעט באופן מיידי בשבעה אחוזים, מה שממחיש כמה מהר שוק הקריפטו מגיב לספקולציות סביב מטבעות שעשוי להיות לבעלות סאטושי נקאמוטו..
 • לעסקה השלכות גדולות יותר גם בפרשת רייט נגד קליימן. CTO, NChain, סטיב שדרס רשום את הכתובת שהמטבעות נשלחו כשייכים לקרייג רייט, שטוען שהוא נקאמוטו האמיתי.

איראן מתחילה בניסוח תוכנית כריית קריפטו לאומית, ונראית להטיל תקנות נוספות

נשיא איראן, חסן רוחאני, הורה על ממשלת המדינה לבנות תוכנית לאומית חדשה לנצל את תעשיית הקריפטו המתבגרת. באופן ספציפי, הוא אמר לבנק המרכזי של איראן (CBI), מחלקת האנרגיה במדינה ומשרדי טכנולוגיית המידע והתקשורת ליצור הצעת כריית קריפטו, עם היבטים המתייחסים לרגולציה שלה..

יומיים לפני פקודת רוחאני, הפרלמנט של איראן מוּצָע יישום תקנות הברחות המט”ח והמטבעות בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים. בנוסף, מטרת הצעת החוק היא לאלץ רישום של חילופי מטבעות קריפטוגרפיים המשרתים משתמשים איראנים ב- CBI.


מסירות מפתח

 • ההתעניינות המחודשת של איראן בכריית קריפטו ברמה הלאומית מגיעה חודשים לאחר שנראה כי ממשל נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ מואשם המדינה שבה משתמשים בקריפטו כדי להתחמק מסנקציות.
 • יישום אפשרי של תקנות קריפטוגרפיות מחמירות יכול להיעשות במטרה למנוע בריחת הון מאיראן.

עסקיו של באקט גדלים ככל שהאינטרס הפתוח של CME ביטקוין מגיע לשיאים חדשים

לקראת השקת אפליקציית הצרכנים שלה, מיזם הקריפטו של אינטרקונטיננטל בורקס, Bakkt, הוסיף יותר מ -70 לקוחות לעסקי אחזקת הנכסים הדיגיטליים המוסדיים שלה, Bakkt Warehouse. בנוסף, לקוחות עשויים לרכוש כיסויים ביטוחיים בשווי 500 מיליון דולר.

בינתיים, הריבית הפתוחה לאופציות ביטקוין ב- CME הגיעה לשיאים חדשים של כל הזמנים בעקבות החדשות האחרונות לפיה פול טיודור ג’ונס משקיע בקריפטוגרפי המוביל (יותר נכון, בחוזים עתידיים של ביטקוין), שאותו כינה חנות ערך מתפתחת..

מסירות מפתח

 • רמפות משופרות של משקיעים מוסדיים לחלל הביטקוין והקריפטו היו אחראיות במידה רבה לעלייה הדרמטית בעניין המוסדי במרחב. מכיוון שבקקט ממשיך להרחיב את עסקיו, סביר לצפות כי מגמה זו תימשך.
 • התעניינות גלויה באופציות BTC ב- CME מסמנת שמשקיעים מוסדיים משפיעים חזק יותר על השוק.

חבר הקונגרס האמריקני מציע לקדם את חוק הבלוקצ’יין

חבר הקונגרס של קנטאקי, ברט גתרי, יחד עם חברי ועדת האנרגיה והמסחר בבית שטר ממוקד בלוקצ’יין נקרא חוק הבלוקצ’יין המתקדם. הצעת החוק נועדה לחזק את ארצות הברית במירוץ שלה להיות בחזית הטכנולוגיות המתפתחות.

המעשה המוצע נועד לקדם את השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין בכלכלת ארה”ב.

מסירות מפתח

 • ארצות הברית לא בדיוק הייתה בחוד החנית של טכנולוגיית הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים. המעשה החדש יהווה צעד משמעותי בסיוע למדינה לעמוד בקצב התחרות הזרה.
 • סין – המתנגדת למלחמת הסחר באמריקה – הובילה עד כה את הדרך בכל הנוגע ליישום טכנולוגיית הבלוקצ’יין בקנה מידה לאומי..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map