לווייתני BTC וכורים שנמכרו לרוכשים מוסדיים ברבעון הרביעי של 2020, נתונים על רשת

מבט על נתוני הרשת מהשנה האחרונה לבחינת מעורבות מוסדית בשוק ה- BTC

נכתב על ידי OKEx Insights | מופעל על ידי Catallact 

במאי 2020, משקיע המקרו המפורסם פול טיודור ג’ונס גילה כי הוא קונה BTC כגידור מפני אינפלציית פיאט המושרה על ידי הבנק המרכזי. הוא גם אמר כי המטבע הקריפטוגרפי העיקרי הזכיר לו זהב בשנות השבעים.

ההערות של ג’ונס עוררו אז גל של ספקולציות מצד אנליסטים בענף כי משקיעים מוסדיים יתחילו לזרום לשוק ה- BTC. OKEx תובנות מצאו שזה המקרה בספטמבר 2020, שם השתמשנו בנתוני רשת של Catallact כדי לגלות שהמוסדות אכן הלכו בעקבותיו של ג’ונס. מאז נודע לתעשייה כי חברת הביון העסקי MicroStrategy רכשה סכומי BTC גדולים לצד רכישות מוסדיות מחברת ביטוח החיים ההדדית של מסצ’וסטס..

החל מ -2021 עם עלייה ניכרת בעניין מוסדי, OKEx Insights השתמש שוב בנתונים ברשת של Catallact כדי להעמיק בנרטיב לפיו מוסדות רוכשים BTC. באופן ספציפי יותר, עם זאת, רצינו לברר מי מכר לרוץ השור האחרון בשנת 2020.

הנה מה שגילינו.

הערה כיצד אנו מפרשים נתונים ברשת

לפני שנתחיל, נבהיר תחילה כיצד אנו מפרשים נתונים ברשת.

דוח זה מבוסס על מחקר, אך נתונים ברשת אינם יכולים לספר לנו הכל. ככזה, אנליסטים חייבים תמיד לנקוט משנה זהירות בעת הסקת מסקנות – ויש ספקולציות מסוימות על מנת להסיק מסקנות אלה..

לדוגמא, בעוד שמטרתנו היא לבחון השקעות מוסדיות ב- BTC, איננו יכולים להשתמש בעסקאות BTC גדולות ברשת על מנת להבדיל באופן נקי בין רכישות למכירות. אנחנו גם לא יכולים להסיר עסקאות מצטברות מחילופי מטבעות קריפטוגרפיים גדולים, בדיוק כמו שלא תמיד אנו יכולים לציין אילו תנועות הן ממוסדות או מקרנות גידור. למרות זאת, אנו עדיין מסוגלים לבצע תצפיות מדוקדקות ולהציג מסקנות היפותטיות.

בנוסף, הנתונים שאנו בוחנים מסתיימים בדצמבר 2020. ככאלה, הם אינם מתחשבים בפעילות כלשהי בשנת 2021 – אם כי אנו עשויים להעמיק בשנה החדשה ככל שמתקדם זמן רב יותר..

לקריאת המחקר הקודם של OKEx Insights על Catallact – המכסה את המחצית הראשונה של 2020, התרסקות ה- COVID וההובלה לעצרת הפרבולית האחרונה של BTC – עקוב אחר קישור זה.

BTC הלך לפרבולית ככל שגדלו העסקאות בגודל המוסדי


כדי להתחיל, בואו נסתכל תחילה על אחוז ערך העסקה הכולל מעל 1,000 BTC ברשת – שאותם אנו עשויים לסווג באופן נופל מחוץ לטווח המשקיעים והסוחרים הקמעונאיים. בתוך כך, שתי נקודות ניכרות מיד:

  1. אחוז העסקאות ברשת מעל 1,000 BTC זינק ממש מעל 5% בסוף יוני 2020 לשיא של מעל 45% בספטמבר 2020.
  2. אחוז העסקאות ברשת על 1,000 BTC מעולם לא הסתכל אחורה מאז סוף יוני 2020 – ונותר בטווח כללי בין 30% ל -40% מאז שהגיע ל 45% בספטמבר 2020.

המסקנה שאנו עשויים להסיק מנתונים אלה ברשת היא כי משקיעים מוסדיים באמת נערמו לחלל ה- BTC לאחר שפול טיודור ג’ונס הודיע ​​על כניסתו – והם לא הפסיקו עם סיום שנת 2020..

בנוסף, אנו יכולים להניח כי המוסדות היו בקצה המציע של הספקטרום וקנו כמויות גדולות של BTC – בניגוד למכירה – מכיוון שמחיר הקריפטוגרף המוביל עלה בצורה פרבולית לאורך כל הרבעון הרביעי 2020..

אחוז העסקאות הגדולות ברשת BTC עלה במידה ניכרת במחצית השנייה של 2020 ונשאר גבוה עד סוף השנה. מקור: Catallact

מפת חום בתדירות סכום של BTC מחזקת גם את המסקנה כי משקיעים מוסדיים גדולים העלו את מחיר ה- BTC גבוה יותר על ידי הגברת הביקוש לנכס הדיגיטלי המוביל..

מפת חום של תדירות סכום של BTC ממחישה גם כי מספר התנועות הגדולות גדל במהלך החלק האחרון של 2020. מקור: קטלקט

רכישות מוסדיות מאומתות חופפות לנתונים ברשת

אף על פי שיש להיזהר כשמוציאים מסקנות מסוג זה מנתונים ברשת, אנו ברי מזל שיש רכישות מוסדיות מאומתות באופן ציבורי כדי לבצע בדיקה מוצלבת מול הנתונים..

בתור התחלה, אנו יודעים בוודאות שחברת הבינה העסקית, תוכנות הסלולר וחברת השירותים מבוססי הענן MicroStrategy השקיעה סכומי כסף גדולים ב- BTC בשנה שעברה. באוגוסט 2020 רכשה החברה 21,000 מטבעות תמורת 250 מיליון דולר. זאת במקביל לגידול העסקאות הגדולות בתרשימים הנ”ל.

מספר רכישות נוספות מבית MicroStrategy התרחשו בשנת 2020. ב -5 בדצמבר רכשה החברה 2,574 BTC תמורת 50 מיליון דולר במחיר ממוצע של 19,427 דולר למטבע. מאוחר יותר באותו חודש, ב- 22 בדצמבר, היא רכשה 29,646 מטבעות נוספים תמורת 650 מיליון דולר במחיר ממוצע של כ- 21,925 דולר כל אחד..

בנוסף, חברת ביטוח החיים ההדדית של מסצ’וסטס השקיעה 100 מיליון דולר ב- BTC בדצמבר – סימן לכך שמשקיעים מוסדיים נוספים המשיכו להיכנס לשוק באותה תקופה..

על רקע חדשות זה אנו יכולים להסיק בבטחה כי המסקנות שהגענו לעיל – כלומר ששחקנים גדולים נכנסים לשוק ה- BTC מאז מאי 2020 וכי העסקאות הגדולות שנראות ברשת הן קניות ולא מכירות – נכונות במידה רבה..

כמויות BTC ברשתות עלו במחצית השנייה של 2020

אם מסתכלים על הנפח היומי של BTC המבוצע על גבי שרשרת באזורי זמן שונים, אנו רואים גם עלייה גדולה בסתיו. שני ממצאים בולטים במיוחד:

  1. היקפי הרשת ברחבי ארצות הברית, אירופה ואסיה הצטברו בסוף אוגוסט 2020 לפני שהם עלו לשיאים בספטמבר 2020 ובאוקטובר 2020.
  2. היקפי הרשת נותרו גבוהים באופן עקבי לאחר שזינקו בתחילה באוגוסט 2020.

מכיוון שנפחי ה- BTC ברשתות התרחבו ונשארו גבוהים באופן עקבי, אנו עשויים להסיק כי האינטרס המוסדי אכן תפס תאוצה רצינית בסתיו אשתקד – מה שמביא למחיר המוביל של קריפטוגרפי לשיאים חדשים..

נפח BTC בשרשרת זינק ברבעון השלישי והרבעון הרביעי 2020 ברחבי העולם. מקור: Catallact

בעלי טווח ארוך שנמכרו כ- BTC קבעו שיאים חדשים בכל הזמנים

כשאנחנו בוחנים את גיל המטבעות שעוברים בבלוקצ’יין ביטקוין מתחילת ספטמבר 2020 ועד סוף דצמבר 2020, אנו רואים שהגיל הממוצע של מטבעות שנכללו בבלוקים גדל באוקטובר 2020 ונשאר גבוה יותר בסוף השנה..

באופן מעניין ביותר, מחיר ה- BTC זינק גבוה יותר באמצע דצמבר, אך הגיל הממוצע של מטבעות הטרנסקציה בבלוקצ’יין הביטקוין נותר קבוע יחסית. זה מאפשר לנו להסיק שלוש מסקנות עיקריות:

  1. מחזיקי BTC לטווח ארוך – שחלקם עשויים להתקשר אליהם "לווייתני OG" – נמכר לרוץ של BTC לשיאים חדשים בכל הזמנים.
  2. אנו עשויים להסיק כי מלאי המחזיקים לטווח הארוך החל להתדלדל – לפחות במידה מסוימת – כאשר מחיר ה- BTC דחק גבוה יותר..
  3. מכיוון שאנו מאמינים שמשקיעים מוסדיים היו בצד המתמודד בספרי ההזמנות, אנו עשויים להסיק כי בעלי BTC ארוכי טווח שנמכרו ברכישות מוסדיות..

המסקנות הללו מגובות גם על ידי מחקרים קודמים שערכה OKEx Insights בשיתוף חברת נתוני הבלוקצ’יין Kaiko. הדו”ח הקודם שלנו מצא כי סוחרים גדולים ולווייתנים החלו לקחת רווחים סביב השיא הקודם של BTC בסביבות 20,000 $ בסתיו הקרוב, וכי קונים מוסדיים זללו מטבעות בסוף נובמבר..

הגיל הממוצע של מטבעות שהועברו בבלוקצ’יין הביטקוין עלה עם עליית מחיר ה- BTC. מקור: Catallact

זה מחזק את אחד הנרטיבים הנוכחיים בתעשיית הקריפטו בזמן שהוא עונה על השאלה "מי מכר" בסוף 2020 – כלומר שזה היה "לווייתני OG" וכורי BTC שנמכרו לרוכשים מוסדיים.

מסקנה: נתוני רשת מציירים את תמונת שנת 2020 של BTC

שנת 2020 הייתה שנה חסרת תקדים ופראית עבור מטבע הקריפטו המוביל.

ראינו את BTC לרדת ל -3,792 USDT ב- OKEx בחודש מרץ – שכפי שידוע ממחקרנו הקודם עם Catallact, זיעזע את המשקיעים הקמעונאיים בבהלה הקשורה ל- COVID. המשקיעים הללו נקטו אז בגישה לחכות ולראות במאי, כאשר BTC נאבק מול 10,000 דולר בבורסות העולמיות.

בינתיים השחקנים הגדולים ביותר בשוק ה- BTC עשו הכל חוץ ממתינים ולראות. במקום זאת, הנתונים ברשת העלו כי הם הצטברו בכבדות במהלך הקיץ מתוך ציפייה ש- BTC יעלה ערך בטווח הארוך – מה שבטוח, בסופו של דבר, היה הימור מנצח..

כאשר מחיר ה- BTC החל את פעולתו הפרבולית באוקטובר, לצד רכישות מוסדיות ממיקרו-סטרטיגיי ואפור, הנתונים ברשת מראים עלייה ניכרת בעסקאות בגודל מוסדי – מה שמרמז על כך ששחקנים גדולים יותר החלו להצטבר.

מכיוון שצד ההיצע של BTC לא ענה על הביקוש המוסדי כאשר המטבע הקריפטוגרפי המוביל נכנס לתגלית מחירים, המטבעות שנמכרו הגיעו לכאורה הן מחזיקים לטווח הארוך והן מכורי ביטקוין. במילים אחרות, ביטקונרים מבית הספר הישן מכרו חלק מהתיקים הישנים שלהם לרוכשים מוסדיים חדשים עם שקיות חדשות גדולות במיוחד למילוי – לטוב ולרע.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map