שווקי אפשרויות מראים פחות התלהבות בהחלפת BTC

מסירות מפתח

  • -נראה כי סוחרי האופציות בנו כמה מערכים פחות שוריים למחצית הקרובה.
  • -במקביל, נראה כי סוחרים מוכנים לשלם פרמיות גבוהות יותר כדי להמר על ירידת מחירים ב- BTC.
  • -נראה כי סוחרים מתמקדים יותר בגידור סיכוני החיסרון במקום בהשערות.

סקירה כללית

הפחתת תגמולי הביטקוין הייתה אחד האירועים המצפים ביותר במרחב הקריפטו השנה. שומרי שוק היו ספירה לאחור להפחתת תגמול החסימה מ 12.5 BTC לבלוק עד 6.25 BTC לכל בלוק. אחד הנרטיבים הנפוצים ביותר בשוק הוא שהמחצית יכולה לדלק את ריצת השור הבאה. איך סוחרים יכולים לשחק אירוע כזה? איזה סוג מידע זה שוק אופציות נתונים יכולים לחשוף במונחים של פעולות מחיר אפשריות ורגש השוק בתקופות שלפני החציון?

אפשרויות בינוניות, מעט ITM לטובת

מעניין להתבונן כיצד סוחרי האופציות בנו את עסקאותיהם מכיוון שההגדרות שלהם יכולות לחשוף מידע רב ערך על האופן בו הם רואים את השווקים, וכן על האסטרטגיות שהוחלו עליהם. מידע זה יכול להיות מועיל אפילו למשתתפים בודדים בשוק.

מה שאנחנו יכולים לראות עכשיו זה שנראה כאילו סוחרי האופציות נקטו עמדה שמרנית יותר לגבי המחצית הקרובה. מנתוני Skew עולה כי נראה כי סוחרים משתמשים בעיקר בחוזי יוני כמספק השערה שלהם BTC מחירים בתקופת החצי.

בעוד שחוזים שפג תוקפם באמצע מאי במחיר שביתה זהה עשויים לספק מינוף גבוה יותר ועלות נמוכה יותר מאשר חוזים שפג תוקפם בחודש יוני, נראה כי סוחרים מוכנים לשלם פרמיה גבוהה יותר כדי להיכנס לשוק. תופעה זו יכולה להצביע על כך שסוחרי אופציות עשויים שלא להיות שוריים באותה מידה BTC מחירים בתקופת מחצית זו.

איור 1: אופציות BTC אופציות לפי תפוגה (נכון ל 28 באפריל)

מקור: שיפוע

איור 2: אפשרויות BTC OI מאת Strike (החל מה- 28 באפריל)

מקור: שיפוע

השקפה זהירה זו עשויה לשקף גם את האופן שבו סוחרים בוחרים את מחיר ההימצאות שלהם. איור 2 מראה כי מרבית האופציות הפתוחות בריבית היו עם מחיר שביתה סביב 7000.

באופן מסורתי, משקיע שרצה לקבל פחות חשיפה לסיכון עשוי לבחור באופציית רכש עם מחיר סטרייק במחיר הספוט של הבסיס הבסיסי או מתחת לו. בינתיים, סוחר עם סובלנות גבוהה יותר לסיכון עשוי להעדיף מחיר שביתה מעל מחיר הספוט של הבסיס. כמו כן, מחיר שביתה למחיר הספוט או מעל מחירו הוא שמרני יותר ממחיר השביתה מתחת למחיר הספוט.

אז מנקודת מבט של רכישת שיחות, אופציית התקשרות עם מחיר שביתה של 7000 היא אפשרות ITM מעט, שעשויה לתפוס את העליות הפוטנציאליות כאשר BTC המחירים עולים. עם זאת, סוחר שורי יותר עשוי להעדיף אופציית OTM עם מחיר שביתה גבוה יותר, המסוגל לתת מינוף גבוה יותר. אם כי נראה שזה לא המקרה כאן.

מנקודת מבט של כתיבת מכר, אופציית מכר עם מחיר שביתה ב 7000 היא חוזה אופציה של OTM, שעשוי להיות בעל אופי סיכון גבוה יותר ממה שמציב ITM. עם זאת, נראה כי סוחרים עדיין מוכנים לחשוף כמה סיכונים גבוהים יותר להמר עליהם BTC המחירים יירדו בטווח הבינוני. כמובן, יכולות להיות כמה סיבות אחרות שמאחוריו. לדוגמה, סוחרים רצו לגדר את BTC עמדות ארוכות, או אפילו גידור באמצעות שיחות ה- OTM המיושנות שלהם.

לסיכום, נראה כי תאריך התפוגה ונתוני מחירי השביתה מצויירים תמונה ש 1.) סוחרי האופציות לקחו יחסית גישה שמרנית כשמדובר באפשרות להניע חצוי לטווח קצר BTC לְלַכֵּד. 2.) נראה כי לסוחרי האופציות יש מעט יותר ביטחון בכך BTC המחירים עלולים לרדת במסגרת הזמן של כחודשיים.


גדר ולא משער

פיסת נתונים נוספת ששומרי השוק לא רוצים להחמיץ היא BTC יחס שיחה ושיחה, וזה יכול להיות אינדיקציה נוספת המצביעה על כיוון לא כל כך שורי.

נתונים מ- Skew מראים זאת BTC יחס הריבית הפתוחה / שיחה עולה מאמצע מרץ. למרות שהיא האטה, היא התקרבה לרמות לפני המכירה בפברואר.

יחס ריבית הפתוחה / שיחה מודד את מספר אפשרויות המכירה הפתוחות ביחס לשיחה. יחס עולה עשוי להצביע על כך שנראה כי סוחרי האופציות התמקדו בגידור הסיכון השלילי BTC מחירים, במקום לקבוע עסקאות ספקולטיביות.

איור 3: יחס שיחות / שיחות BTC (החל מה- 28 באפריל)

מקור: שיפוע

איור 4: תנודתיות מרומזת של כספומט BTC (החל מה- 28 באפריל)

מקור: שיפוע

תנודתיות מרומזת יכולה להיות נתון נוסף שיכול לתת לנו הצצה לאופן בו סוחרי האופציות רואים את השוק.

רמת התנודתיות המרומזת מאותתת כיצד סוחרים עשויים לחזות בתנועות עתידיות של הבסיס, במקרה זה, BTC. אפשרויות שיש להן IV עולה יכולות להצביע על כך שמשקיעים ציפו שהבסיס יחווה תנודות מחירים גבוהות יותר ביחס לטווח ההיסטורי שלהם. כמו כן, חוזים עם ירידה ב- IV יכולים לגרום לכך שמשקיעים ציפו לתנודתיות נמוכה יותר במחיר הבסיסי.

איור 4 מראה כי IV של BTC כבר בירידה רחבה מאז סוף מרץ והמשיך בדרך זו. אנו מאמינים כי ירידה זו נבעה בחלקה מכיוון שהשוק התאושש ממכירת מרץ, כאשר המחירים החלו להתייצב, צנחו כי תנודות המחירים היו משמעותיות יותר. עם זאת, הפחתה גם לא העלתה את ציפיות הסוחרים לקבל כמה מהלכים גדולים במחיר. נראה כי הורדת ה- IV מחזקת את המקרה של הפיכתו לחצי "לא אירוע."

סיכום

נראה כי רבים מהנתונים משוק האופציות מראים כי הסוחרים לא היו שוריים במיוחד BTC מחירים בתקופת מחצית זו. נראה כי האסטרטגיה שלהם מתמקדת יותר בגידור סיכוני החיסרון, במקום בהימורים גבוהים יותר BTC מחירים. עם זאת, יתכן ונתוני האופציה לא יוכלו לספק תמונה מלאה מבחינת סנטימנט השוק, זאת מכיוון שמשקיעים רבים גם השתמשו באופציות כחלק מאסטרטגיית הגידור שלהם..

בפרסום קודם ציין תומאס צי, ראש האסטרטגיה הכמותית ב- OKEx, כי יום המחצית עשוי להוות סיכוי טוב לפתיחת תפקידים קצרים ב- BTC. לקרוא <ארביטראז ‘לאירועים: כיצד לסחור בחצאים> לעוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map