BTC ו- ETH: איזו מהן טובה יותר?

סקירה כללית

BTC גנב השבוע את אור הזרקורים, כאשר מחירי הקריפטו מספר אחד ניסו להחזיר את רמות 10000 שוב. BTCהניסיון לפרוץ מעל המחסום הפסיכולוגי הגיע לאחר מכן ETH המחירים הגיעו לרמות הגבוהות ביותר מאז תחילת מרץ 2020. עם BTC ו ETH ההייפ והפטפטרים ממשיכים להסתובב בקרב קהילות הצפנה, סוחרים ומשקיעים יכלו למצוא תובנות מעניינות כאשר משווים נתונים מסחר ברשת, מחוץ לרשת ונגזרים. מכאן, נוכל להבין טוב יותר את המצב הנוכחי של BTC ו- ETH, ולסייע לנו לקבוע שיקול דעת טוב יותר לגבי מי הוא קנייה טובה יותר כעת..

איזון בחילופים

היתרה בבורסות יכולה לספק לנו קצת צבע מבחינת הרגש של HODLers, וכמה מטבעות / אסימונים זמינים למכירה. נתונים מ- Glassnode מראים זאת BTC יתרת החליפין פחתה ל BTC0.32 מיליון ש”ח, זו הרמה הנמוכה ביותר מזה יותר משנה. יתרת ה- BTC בבורסות נמצאת במגמת ירידה מאז מרץ, והמגמה נמשכת כך.

איור 1 א: יתרת BTC בבורסות

מקור: Glassnode

איור 2 ב: איזון ETH בבורסות

מקור: Glassnode

מצד שני, ETH יתרת החילופים הייתה כדור שלג. המספר הגיע ETH18.7 מיליון דולר באמצע מרץ השנה, שלא נראו מאז סוף דצמבר 2016.

מעניין שמספר היתרה של שני הנכסים הגיב בצורה שונה מאוד במהלך המכירה האדירה במרץ. נראה שהמכירה עוררה את מגמת הירידה BTCהיתרה, בעוד יותר סוחרים שמו את שלהם ETH בחילופים לאחר ETH תיקון מחירים באותה תקופה.

למה זה משנה?

אנו מאמינים כי סוחרים ומשקיעים מושכים את מטבעותיהם / אסימונים מבורסות יכולים להיות סימן לשוריות ארוכת טווח, מכיוון שהם רצו לאחסן את אחזקותיהם בארנקים קרים ולצפות לריצת השור הפוטנציאלית. מנקודת מבט זו נראה כי השווקים היו יותר שוריים BTC מאשר ETH. עם זאת, יכולים להיות גם גורמים אחרים המניעים את העלייה והירידה של היתרות, כמו אבטחת רשת.

כתובות עם איזון גבוה

הנכונות של הלווייתנים לצבור מטבעות / אסימונים יכולה להיות רמז נוסף שסוחרים ומשקיעים צריכים לחפש כשמדובר בניתוח יסודי. מספר הכתובות הייחודיות עם איזון גבוה יכול להיות חשוב במיוחד.

מנתוני Glassnode עולה כי מספר הכתובות הייחודיות שוות / יותר מ- ETH32 גדל בהתמדה בשנה האחרונה, למרות תנודות המחירים. בינתיים, מספר הכתובות הייחודיות עם לא פחות מ BTC10K התאוששה מהשפל בסוף מרץ. ובכל זאת, זה נראה נמוך יחסית למספר בסוף יוני, שעומד על 120.


איור 2 א: תוספות ביטקוין. עם bal. ≥ 10K BTC

מקור: Glassnode

איור 2 ב: תוספי אתריום. עם bal. ≥ 32 ETH

מקור: Glassnode

למה זה משנה?

אנו מאמינים שכוח המידה הוא אחד המדדים הקריטיים המשקפים את תחושת הלוויתנים על נכס נתון, ונראה כי ETH הוא זוכה מובהק מנקודת מבט זו. עם זאת, אנו רואים גם מגבלות על כך. זה בגלל ETH32 הוא חסם כניסה נמוך יחסית, מה שעלול להוריד את משמעות המספר.

למרות שמספר BTC כתובות עם איזון גבוה הולכות וגוברות, נתונים אלה בלבד הם רק חלק מהתמונה הרחבה יותר. על ידי שילוב היתרה במספר הבורסות, נוכל לראות תמונה מקיפה יותר.

דמי עסקה וגז

עמלת העסקה של ביטקוין והגז בשימוש של את’ריום קיבלו שיחות רבות בקרב קבוצות צ’ט קריפטו לאחרונה. אחד הנרטיבים הוא שהסך הכל ETH הגז בשימוש הגיע לשיא חדש בכל הזמנים, כלומר יותר אנשים השתמשו ברשת; לפיכך, המחיר אמור לעלות. ETH המחירים נגעו ב -250 רמות לפני שחזרו חזרה ל -230 הידיות.

עם זאת, כאשר אנו מסתכלים על המספר הממוצע של ETH בשימוש בגז נוכל לראות תמונה אחרת. מנתוני Glassnode עולה כי הממוצע של ETH הגז בשימוש הוריד בחלק האחורי של העצרת ויצר מגמת ירידה. מנקודת מבט זו, יתכן שלא יהיו מספר עסקאות כפי שחשבנו.

איור 3 א: עמלת עסקה בביטקוין (ממוצע)

מקור: Glassnode

איור 3 ב: שימוש בגז אתריום (ממוצע)

מקור: Glassnode

מצד שני, עמלת העסקה הממוצעת של ביטקוין ריחפה ברמות יחסית גבוהות למרות התנודות האחרונות. ככלל, עמלת עסקה גבוהה יותר עשויה להצביע על כך שיש לשוק דרישה גבוהה יותר לביצוע עסקאות. לכן משתמשים מוכנים לשלם יותר עבור התנחלויות מהירות יותר. זה גם מצביע על כך שאנשים רבים יותר משתמשים ברשת.

למה זה משנה?

אנו מאמינים שקריפטוגרפי הוא סוג של נכס ערך רשת, כלומר ככל שאנשים משתמשים בו יותר ויותר, הנכס יהיה בעל ערך רב יותר. עם זאת, ראוי לציין כי אין קשר ישיר בין עמלת עסקה / דלק למחיר, ומספרים אלו יכולים להיות רק עוד שני חלקים מכל הפאזל..

הטיה של ETH נותרת בשלילה, ה- BTC התאושש

אם ניתוח פעילויות ברשת הוא כמו ניתוח בסיסי למניות, ניתוח פעילויות מסחר בנגזרים יכול להיות כמו ניתוח סטטיסטי. זה יכול לספק למשתתפי השוק הצצה לאופן שבו סוחרים אמיתיים מיצבו את עסקיהם. נוכל למצוא מידע רב ערך מכך.

שמנו לב לזה אחד מהשיחות האחרונות בקהילת הצפנה היא שהאפשרויות מוטעות מ- ETH הפך לשלילי וזה יכול להיות שורי במחיר.

איור 4 א: הטיית BTC 25d

מקור: שיפוע

איור 4 ב: הטיה 25d ETH

מקור: שיפוע

הטיה באופציות היא ההבדל בתנודתיות הגלומה בין אפשרויות OTM / ATM / ITM. סוחרים יכולים להשתמש בשינויים יחסית אלה כאסטרטגיית מסחר. נתונים מ- Skew מראים זאת ETHהטיית האופציות נותרה לרוב שלילית, ואילו BTCזה הוחזר בהתמדה לאזור החיובי.

מה זה אומר לנו?

אנו מאמינים כי השינויים הרביעיים בחוזי אופציות שונים יכולים להצביע במקצת על התנודתיות הקרובה של הבסיס וכיצד סוחרים צפו זאת. עם זאת, הטיות האופציות אינן תמיד אינדיקטור שימושי בחיזוי מחירים אך עשויה להיות מועילה בנסיבות מסוימות. אנו חושבים שסוחרים צריכים לשקול זאת לצד גורמים רבים אחרים שיכולים להניע את שווקי הקריפטו.

מבט השוק על אפשרויות BTC עם מחירי שביתה גבוהים יותר, גישת ETH הייתה שמרנית יחסית

נראה שהאופן שבו סוחרי האופציות בוחרים את מחירי השביתה אומר לנו שהשוק רואה דעה מתקדמת יותר בנושא BTC מחירים, בעוד הנוף על ETH היה יחסית מתון.

אנו יכולים לראות שרוב ה BTC האפשרויות הפתוחות באופציות היו באזור מחירי המימוש של 10000, בעוד שמחירי המימוש השני והשלישי הפופולריים ביותר הולכים ונפגעים בסביבות 12000 ו 11000. ETH בצד זה, 280 שביתות היו הפופולריות ביותר, ואילו השנייה והשלישית ביותר ב- OI היו 220 ו -240.

על ETH בצד, שיחות עם 280 שביתות נראות כמו מערך שורי טיפוסי. עם זאת, שיחות עם 220 ו -240 שביתות נראות יותר כמו גישה שמרנית, מכיוון שהחוזים כבר היו / בקרוב יהיו בכסף. מצד שני, 220 ו -240 מכניסות נראים יותר כמו מערכי הגנה, כמו ETH היה בעצרת מאז אמצע מאי.

על BTC מצד שני, שיחות עם 10000 שביתות נראות גם כמערך שורי סטנדרטי, אך שיחות עם 12000 ו 11000 מחירי שביתה נראות אפילו יותר אגרסיביות. מנקודת מבט של כתיבת מכירות, מכירות עם 12000, 11000 ו 10000 מחיר שביתה היו כל הכסף. אם סוחר הוא דובי על BTC, הם עשויים לשקול מכירות עם מחירי שביתה נמוכים עוד יותר מאשר מעל 10000.

איור 5 א: אופטימיזציה של BTC. OI בשביתה (החל מה -4 ביוני)

מקור: שיפוע

איור 5 ב: אופטימיזציה של ETH. OI בשביתה (החל מה -4 ביוני)

מקור: שיפוע

סיכום

סקרנו חלק מהפעילות ברשת ונתוני המסחר בנגזרים מ BTC ו ETH, ונראה שזה עדיין לא קל לבצע שיחה פשוטה על איזה נכס הוא קנייה טובה יותר ברגע זה. עם זאת, זה נראה כמו BTC הסוחרים היו שוריים לטווח הארוך יותר על המחיר, בעוד ETH הסוחרים התמקדו יותר בפעולות המחירים לטווח הקצר. ובכל זאת, סוחרים ומשקיעים צריכים להיות גמישים באסטרטגיות המסחר ולהתאים את הגדרותיהם בהתאם לתנאי השוק.

מחבר: Cyrus Ip – אנליסט מחקר

פרסם מאת: OKEx

04 ביוני 2020

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map