קרילין צ’אן של CoinMarketCap: המצב הכלכלי של ימינו (Brrr) חיובי לקריפטו כבסיסי השאלה של אנשים

זהו הראיון הראשון בראיונות OKEx, סדרת שיחות שפורסמו באקדמיה שלנו עם מנהיגים ובונים בתעשיית הקריפטו..

בשבוע שעבר התפרסמה הידיעה כי CoinMarketCap (CMC) הוותיק בתעשיית הקריפטו נרכש על ידי החלפת הצפנה Binance.

האקדמיה של OKEx שוחחה עם קרילין צ’אן, המנכ”ל הזמני החדש של CMC – וקצין האסטרטגיה הראשי לשעבר – על הרכישה, “מהפכת הקריפטו”, וירוס הקורונה ואיזה סוג תה היא שותה בעבודה מהבית כל היום.

Contents

הרכישה

OKEx: מה אתה שומע כרגע מהקהילה על הרכישה ואיך אתה מגיב?

קרילין צ’אן: שמעתי צדדים מרובים. בהחלט יש אנשים שלא כל כך מרוצים מכך. אני חושב שרבים מהאנשים האלה נוטים יותר מבחינה פילוסופית לעצמאות וללא התערבות, ביזור. אלה הכי גדולים, אני מניח, המלעיזים מהעסקה.

אך יחד עם זאת שמעתי גם הרבה השקפות חיוביות. הרבה מהם הם אנשים שמרגישים שהמהלך הזה מייצג בגרות למרחב. אתה יודע, הגענו למצב שאנשים מייצרים עכשיו את כל אלה&[מיזוגים ורכישות] זז וזה סימן שהקריפטו מתבגר.

ראיתי למעשה כמה הערות די מעניינות על Reddit, שם אנשים דיברו על כך שזה לא בהכרח דבר רע, מכיוון שזה שוק חופשי ואנשים ללא ספק יש אלטרנטיבות אחרות לשתי החברות..

אז כל עוד שתי החברות ממשיכות להיות מודעות באמת לפרספקטיבה שלהן ולמיקומן במרחב זה ולהמשיך לבנות דברים למשתמשים ולקהילה, אזי המשתמשים יכולים להמשיך לבחור בשני המוצרים הללו. הם יכולים לבחור בשתי החברות הללו מכיוון שהן סומכות עליהן והן מאמינות כי הן מספקות את המוצרים והניסיון הטובים ביותר למשתמש הקצה.

OKEx: מה תגובתך לתגובות השליליות או לאנשים שחשים לא בנוח עם המעבר?

קרילין: אני חושב שמנקודת המבט שלי, הדבר החשוב ביותר לזכור הוא שהאינטרס של CMC להמשיך להיות ניטרלי ושקוף לגבי מה שאנחנו עושים.

אז אני יודע שקראת את המכתב [קרילין וברנדון צ’ז (מייסד ומנכ”ל CMC לשעבר) כתבו אותיות לקהילה על הרכישה – OKEx] ואני חושב שדיברתי שם על זה. אבל העיקר שזה הגיוני שנמשיך לעשות דברים נכון על ידי המשתמשים שלנו מכיוון שהם יכולים לבחור.

אני חושב שהדבר הכי גדול בשבילי כשמישהו שואל זה, אתה יודע, אתה לא צריך לקחת את המילה שלי בזה עכשיו. אבל אם תיתן צ’אנס ל- CMC לחודשים הקרובים או לשנים הקרובות, תוכל לראות שנמשיך לפעול באופן שתואם את מה שאמרנו לאורך כל הדרך. אנחנו עדיין הולכים לפעול ביושרה. אנחנו לא הולכים להתעסק עם אף אחד מלקוחות הפרסום שלנו.

פשוט תן לנו קצת זמן. המשך להתבונן בנו. המשך לקרוא לנו אם אתה רוצה. אני חושב שזה בריא וטוב לכל המעורבים.

OKEx: מה CMC רוצה להרוויח מחברת האם החדשה שלה?


קרילין: Binance היא חברה גדולה בהרבה מ- CMC, כעת יש לה קרוב לתשע מאות עובדים. אז זה עבר המון בעיות בקיעת שיניים שיש ל- CMC כרגע. 

יש לנו עכשיו 30 איש וכולנו מופצים. תקשורת היא משהו שאנחנו עדיין מנסים להתרגל אליו ברמה זו. אנחנו עדיין מנסים ליישר את תהליכי משאבי אנוש שלנו, למשל. אנחנו עדיין מנסים להבין איך לעשות את הכספים שלנו כראוי באזורים שונים ודברים כאלה.

אז אני חושב שכמו הרבה דברים מהשיטות הטובות ביותר האלה הם עברו את זה. ומבחינתי, הבנה מהסוג הזה של איך חברות אחרות עושות את זה והן נותנות לנו את העצה המובנית הזו לאיך זה יהיה להריץ חלק מהתהליכים האלה בתוך CMC, כדי להתמקד בצורה יעילה יותר כך שנוכל להתמקד במוצר, אנו יכולים להתמקד בהנדסה ובחוויה עבור משתמש הקצה – אני חושב שזה מאוד מאוד יעזור לנו מבחינת הגדלה של CMC לאורך זמן.

נזילות ונתונים טובים

OKEx: בנובמבר CMC הציג מדד הנזילות החדש שלו. למה זה חשוב שיהיה?

קרילין: כפי שאתה בוודאי יודע, הייתה בעיה די גדולה של אינפלציה בנפח החל מתישהו בשנת 2018. תחילת 2018. ואנשים בעצם ניסו לשחק את הדירוג ב- CMC. יש להם תמריץ גדול לנסות לשחק את הדירוגים כדי שתטפס ותקבל יותר משתמשים ודברים.

אז אני חושב שמה שעשינו היה במקום רק לנסות למצוא פיתרון חצי אפוי, ניסינו להבין למה זה קורה. וחלק גדול מזה נובע מכך שבקריפטו אין סמכות רגולטורית מרכזית. כך שאף אחד לא מנסה לווסת מה קורה כאשר בורסה לא מדווחת על הנפחים הנכונים, או אם סוחר מסחר כביסה. קשה לווסת את הדברים האלה ואף אחד לא עושה את זה.

אז התחלנו לשאול את עצמנו, האם נפח הוא המדד הנכון לעשות זאת? כי אי אפשר באמת לווסת את זה כגורם חוץ. אז בגלל זה הגענו עם ה- מדד נזילות. זה בעצם לוקח בחשבון את כל זוגות השוק השונים וזה מעדכן באופן דינמי את המדד הזה, תלוי כמה השוק הוא נזיל.

באופן כללי, הייתי אומר שזו הייתה דרך מהותית עבורנו לפתור את הבעיה על ידי התבוננות בה מזווית אחרת, מבחינת נזילות, וזה מה שחשוב לסוחרים. במקום רק כרכים, שיכולים להיות קוסמטיים למדי לפעמים, בענף זה במיוחד.

OKEx: למה בדיוק אנחנו מתכוונים כשאנחנו מדברים על נתונים טובים?

קרילין: אז, דבר אחד, מבחינה היסטורית, ל- CMC יש הכי הרבה נתונים. אם אתה רוצה להסתכל היסטורית, מה קרה לאורך זמן, CMC אוספת נתונים מאז 2013. זה בהחלט דבר גדול עבור CMC כמצטבר נתונים.

מה קובע את איכות הנתונים? אני חושב שחלק אחד ממנו הוא עד כמה אתה מסוגל וטרינר לנתונים. אז יש לנו איתור חריגות מובנה באלגוריתמים שלנו. ואז בגלל העובדה ש- CMC הוא האגרגטור הגדול ביותר וגם ההפניה הגדולה ביותר לכל חילופי מכירות, הם [חילופים] רוצים גם לוודא שהם מדווחים את הנתונים ל- CMC בצורה מדויקת ככל האפשר כדי שנוכל להציג אותם באור הנכון.

אז החלק השני של זה הוא שגם CMC נוטה מבחינה פילוסופית לא לצנזר נתונים. אז בגלל זה “דיווחנו על נתונים”. אבל יש לנו גם “נתונים מותאמים”. אז זה רק הולך לתת לאנשים אפשרות לבחור מה הגיוני להם, מה שהם רוצים לראות. יש אנשים שרוצים רק לראות כרכים לא מסוננים, למשל.

אנו ממשיכים לשכלל הרבה [מדדים] אלה. זה סוג של תהליך איטרטיבי באיכות הגבוהה ביותר מכיוון שהוא משתנה בהתאם למשך החיים של שינוי מבנה התעשייה. אז עוד בשנת 2015 זה היה שונה. איכות הנתונים הייתה שונה מאיכות הנתונים שאנחנו מדברים עליהם כרגע.

ואני מאמין שזה רק ימשיך להשתנות לאורך זמן. אז אנחנו תמיד עוקבים אחרי זה. יש לנו חבורה של משתמשים בקהילה שנותנים לנו משוב על הנתונים האלה. לאחר חילופי דברים שמתמרצים לתת לנו את הנתונים הנכונים והמדויקים.

כל אלה תורמים להמשך הנכסים של CMC לחיפוש האיכות, הייתי אומר. זה מאפשר לנו לספק סוג זה של איכות גבוהה למשתמשים שלנו לאורך זמן. גם מדדים חדשים שעולים. זה כנראה גם יעזור.

מהפכת הקריפטו ואימוץ

OKEx: במכתב שכתבת לקהילה על הרכישה הזו אמרת "המידה העיקרית להכנסת רעיונות ותכונות ב- CoinMarketCap הייתה, ותהיה, ‘האם זה משקף למעשה את מצב מהפכת הקריפטו כיום?’"

האם תוכלו להרחיב על מהי מהפכת הקריפטו עבורכם ומה המשמעות של לשקף אותה?

קרילין: אז מאז שברנדון הקים את CMC, הוא תמיד היה מסוג האנשים שחושבים על זה כאילו זה כמו השוק החופשי. מדוע יש לנו אלפי אסימונים בימינו, מאות ואלפי סוגים שונים של בלוקצ’ינס?

אני חושב שההשקפה שעיצבה את האופן שבו CMC התברר נוגעת לאופן שבו אתה מציג את כל הנתונים בשוק חופשי / סוג תחרות חופשית? באופן שמציג כיצד הדברים מתפתחים לאורך זמן? זו הסיבה מדוע הגיוני שנתוני CMC מעניינים לאורך זמן. אז אתה יכול לראות איך הדברים התפתחו לאורך זמן מבחינת מבנה הענף.

לכן, כשאנחנו אומרים שאנחנו מוסיפים את התכונות האלה על סמך אם זה משקף את המהפכה – זה יותר כמו נתונים אחרים שנוכל להציג על CMC שיעזרו לאנשים להבין איך נראה מבנה הענף כיום.?

האם אנו יכולים להציג זאת באופן שאנשים יראו שיש סוג כזה של חופש? יש סוג של תחרות חופשית במרחב שקורה. אז זה ימשיך לעצב הרבה מהדברים שאנחנו מחליטים.

אולי נוסיף דברים אחרים כמו DApps או NFTs [non-פטרייתי אסימונים], אתה יודע, לאורך זמן. זה ישקף כי אנשים רוצים לראות את זה ב- CMC והם רוצים לראות דירוגים אחרים באתר וכו ‘.

OKEx: כשאני שומע "מהפכת הצפנה" אני חושב על מונח נוסף שנזרק הרבה, כלומר "אימוץ."

מה המשמעות של המונח הזה במיוחד בשבילך?

קרילין: כן, כמעט לכל אחד יש הגדרה אחרת. לכן, אימוץ מנקודת מבט חילופי יהיה שונה מאימוץ מנקודת מבט של משחק DApp. אלה קשורים זה לזה.

אבל במובן מסוים, הייתי אומר שאימוץ הוא לראות מסה קריטית של אנשים שיהיו מעוניינים במשהו.

ואני חושב שמרוב שיחות שקיימתי, אנשים רבים מאמינים שאפליקציית הרוצחים של קריפטו היא עדיין תפקידה כמערכת כספית, כחנות ערך.

זו עדיין נראית לי התזה השלטת שיש לרוב האנשים לגבי משמעות המשמעות של חופש המהפכה וגם מה המשמעות של קריפטו במונחים של אנשים המאמצים אותה. אז השאלה החשובה היא האם אנשים מחזיקים בקריפטו, האם אנשים משתמשים בקריפטו?

זו הסיבה שאתה יכול לראות שהרבה פרויקטים מתמקדים בדברים כמו “אתה יכול להשיג את זה בקופה [נקודת מכירה]? האם נוכל להכניס זאת למערכות תשלום, לחנויות מקוונות? ” דברים כאלה.

כל כך הרבה מהם עובדים על דברים שונים. אבל זה מרגיש כאילו סוג של נושא כולל הוא פשוט היכולת להשתמש בקריפטו ככסף או כדרך להגדיל חלקים אחרים של המערכת האקולוגית שיכולים להיות אוטומטיים יותר, כמו Ethereum עם חוזים חכמים או פלטפורמות חוזיות אחרות..

אפילו בואו נגיד דברים כמו DeFi [מימון מבוזר] או משהו שהוא עדיין כסף, זו פשוט דרך אחרת להתחשב בזה או מערכת אחרת במבנה הכספי ההוא שיש לנו בראש..

המשבר הפיננסי העולמי

OKEx: מה לדעתך המצב הכלכלי העולמי הנוכחי יכול להיות עבור קריפטו?

קרילין: אז ברור, כל מה שאני אומר הוא ספקולציה.

OKEx: ולא ייעוץ השקעות!

קרילין: כן! אני חושב שחלק גדול מזה הוא שאנחנו רואים הרבה נושאים אחרונים ונקודות שיחה סביב הקלות כמותיות ומה זה אומר לאינפלציה, כמו Brrr [ אני אני – OKEx], דברים כאלה.

כל זה מתחבר באופן שמראה לנו שיותר ויותר אנשים מנסים להבין מה זה אומר עבור הארנק שלהם. מה זה אומר בטווח הארוך? ואני חושב שזו למעשה מגמה חיובית לקריפטו, מכיוון שאנשים מתחילים לשאול “מה הם היסודות שיש לנו בכסף שאנחנו משתמשים בו?”

ועבור רבים מהאנשים הנמצאים היום בתעשיית הקריפטו, אנו מתחילים להבין מחדש מה המשמעות של כסף ויש למה זה חשוב. אז זה חיובי שאנשים מתחילים כעת להטיל ספק בדברים האלה בפומבי יותר.

אז כאנשים בתעשייה, אנחנו יכולים לעשות חלק גדול בעזרה לאחרים להבין את זה. הרבה אנשים סביבי נוטים לשאול אותי כמו “קריפטו, זה לא כסף אמיתי, נכון? זה כסף דמיוני באינטרנט. אז מה זה אומר? ”

אני כאילו, כן, אבל הכסף שיש לך בארנק עכשיו הוא דמיוני משהו. רק שאנשים מסכימים שיש לו אותו ערך זה לזה.

אז אם זה המקרה, אז נסה לחשוב איך מגדילים את המערכת בצורה הגיונית. האם אתה מעוניין בכך? האם אתה יכול לדמיין דרך אחרת, מערכות הצפנה שונות, חסימות שונות ואידיאלים שונים שיש שם וחופש לבחור בין זה לאורך זמן? אני חושב שזה ממש מעניין.

כך שמגמות המאקרו בהחלט עוזרות לקריפטו בדרך זו לדחוף אנשים להבין יותר את החלל עכשיו, יותר מאי פעם.

OKEx: אז בקריפטו אנו רואים מקום זה לחלופות למערכת הפיננסית המסורתית. אך במקביל אנו רואים חברות קריפטו העובדות ישירות עם המערכת הפיננסית המסורתית, במיוחד משום שאנו זקוקים לרמפות פיאט..

האם זו סתירה לאתוס המקורי של הצפנה?

קרילין: אני חושב שזו לא בהכרח סתירה במובן זה – אם נחזור לנקודת ההנחה המקורית שדיברנו עליה – אנשים כמובן חופשיים לבחור בכל מה שהכי הגיוני בעיניהם לאורח חייהם..

אז אם פיאט אכן תפתור את רוב הבעיות שלך היום, אין שום סיבה שלא תמשיך להשתמש בזה. אבל אני חושב שזה סוג של קשירה לעניין האימוץ.

האם יש סיבה להשתמש בו [crypto]? ועבור רוב האנשים אין כרגע ספקולציות, למעט פיזור הפורטפוליו שלהם.

אז באמת עלינו להבין מה עוד צריך לעשות כדי לעודד יותר ממקרי השימוש.

זה למעשה משהו שב- CMC אנחנו מדברים עליו הרבה באופן פנימי. אם אנו נמצאים במצב זה ואנשים מחפשים אותנו לתת רעיונות למה שהם יכולים לעשות עם הצפנה שלהם או כחלופה לכמה מהמערכות שהם רגילים אליהם, אז אנחנו באמת צריכים לקחת את התפקיד הזה הרבה יותר ברצינות.

בין אם זה כתיבת דוחות מעניינים או שיתוף של סוגים שונים של פלטפורמות. לדוגמא, דרכים שונות להרוויח ריביות שהן טובות פי 100 מהריבית הנוכחית שאתה מקבל מהבנק שלך. כל הדברים האלה חשובים לנו להציג.

אז אני לא חושב שזה בהכרח מתנגש, זה ממש משלים לאורך זמן, רק בהתאם לצרכים של כל אדם.

עדכון לגבי נגיף הקורונה

OKEx: רציתי לדעת כיצד COVID-19 השפיע על CMC. האם משהו השתנה עבורך? באילו דפוסים שמתם לב מאז שהנגיף התחיל?

קרילין: אני לא בטוח שיש באמת משהו מאוד ספציפי שהשפיע על CMC, מלבד התנודתיות בשווקים. אני חושב שזה הגדול ביותר. אמרתי זאת בעבר, אני חושב שתצוגות העמודים ב- CMC מתואמות הרבה עם התנודתיות בשווקים. אז בהחלט יש לכך השפעה גדולה עלינו.

זה מצחיק, אבל רבים מחברי הצוות שלנו רגילים מאוד לעבוד בבית מרחוק לבד. אז זה לא באמת השפיע כל כך על רוב האנשים. ועכשיו אנשים שואלים אותנו, “יש לך טיפים לעבודה מרחוק? ואיך אנשים מתמודדים עם הדברים האלה? ” אז כחברה, אני חושב שיש לנו יותר ניסיון עם הדברים האלה.

לאחרונה פרסמנו א פוסט בבלוג מציג את הגדרות העבודה השונות של כולם בבית. הייתי אומר שהדבר הגדול ביותר שצוות CMC עשה בקשר לווירוס הכורון היה אסימון נייר טואלט. לא בטוח אם ראית את זה באפריל.

אז היינו כמו “אל תאגר את נייר הטואלט שלך, זה לא סביר!” רצינו לפרודיה על התופעה המסוימת הזו ולהציג אותה ולהביא אותה לאור … הפוך אותה לקלה יותר לאנשים שעוברים הכל מהנגיף.

נשים בקריפטו

OKEx: למרות שלעתים קרובות אני רואה נשים בתפקידים שונים בתעשייה שלנו, כולל מנהיגות, חברות קריפטו רבות מדווחות שהקהל שלהן הוא גברים (ולעיתים עד 80 אחוז) ברובם, וגם בני 25-45..

האם יש לך מחשבות לגבי הפער הדמוגרפי הזה?

קרילין: באופן כללי, אני לא חושב שיש צורך במובן מסוים למגדר דברים. לפחות מבחינתי, גדלתי בסביבה מאוד מריטוקרטית. גדלתי בסינגפור, שכמו שאנשים מדברים הרבה על מריטוקרטיה וגזע אינו נושא, מגדר אינו נושא. דברים כמו זה. אז מבחינתי זה מעולם לא היה דבר. 

אני חושב שבעצם בקריפטו, יש איזון הרבה יותר טוב ביחס בין זכר לנקבה מאשר בחברות טק בכלל.

אז אני חושב שזה כמו למצוא תפקידים, למצוא זוויות שממש מעניינות עבור שני המינים. ואני חושב שהעניין בקריפטו הוא שהוא מושך מכיוון שיש תחושה גדולה של אינדיבידואליזם והרבה חופש. ואז אתה מרגיש שאתה חלק מקהילה.

אז אנשים נמשכים לאינטראקציה הזו. אני חושב שיש פחות דגש על נקבה או זכר או מה שזה לא יהיה. הרבה מנהיגים בקריפטו הם למעשה גם נשים. מלבד המקבילים הגברים שיש לנו.

אני מניח שאין לי השקפה חזקה בשני הכיוונים לגבי מה שאנחנו צריכים לעשות בקשר לזה. אבל אני מקווה שכמישהי כאן וכשאר המנהיגות הנודעות שם [שאנחנו] נותנות דוגמה לנקבות הצעירות יותר, כך שהן יוכלו לעשות כל מה שהן רוצות לעשות בלי לדאוג לפוליטיקה מגדרית בכלל.

OKEx: אני יודע שאלה כל כך טעונים בכל פעם שאתה מדבר על מגדר בענף.

מכיוון שיש לנו סיבות היסטוריות ומערכתיות לכך שרוב המשתמשים בתשתיות קריפטו או קריפטו יהיו גברים, למשל.

קרילין: כן. בעבר עבדתי בתעשיית ה- AI. אז שם אני חושב שזו גם שאלה נפוצה מאוד מכיוון שאנשים מדברים הרבה על המשמעות של יצירת מכונה לזיהוי דפוסים.

וכשאתה חושב על זה כאילו יש הטיה לא מודעת אם האנשים שמאמנים את כל המכונות הם גברים ו / או בני גזע מסוים או מרקע מסוים. אז דברים כאלה מתבטאים יותר.

ואני חושב שבקריפטו, כמו בכל השאר, תמיד תהיה שם סוג של הטיה לא מודעת.

אז זה יותר להבין את זה, להכיר בזה ואז לומר שזה לא צריך להיות ככה. זה צריך להיות באמת לגרום ליותר אנשים לקבל סוג כזה של השקפה מגוונת. אבל אנשים מסוגלים, לא משנה מה המגדר שלהם, לא משנה מה האוריינטציה שלהם.

החיים מחוץ לקריפטו

OKEx: האם אתה קורא משהו עכשיו?

קרילין: אני קורא הרבה ספרים שונים במקביל. אבל כרגע אני קורא ספר די עבה שנקרא אסטרטגיה: היסטוריה. זה ספר מעניין למדי המתחקה אחר הרקע שממנו הגיעה האסטרטגיה. וזה מצחיק מכיוון שהם חזרו עד הסוף והתחילו בניתוח האסטרטגיה בה אלוהים משתמש בתנ”ך. בהחלט המלצתי עליו, זה מאוד מסקרן.

OKEx: מה אתה עושה כשאתה מתעורר לראשונה, יש לך טקס בוקר כלשהו?

קרילין: מלבד סוג של היערכות ליום, בדרך כלל אני מתעורר ואני עושה מדיטציה במשך 20 דקות ואז אני מסתכל על סדר היום שלי ומעדיף אותו מחדש לפי תחילת היום.

אז אני חושב שזה עוזר להתמקד הרבה. ואני גם שותה הרבה תה לאורך כל היום.

OKEx: אני לא יכול לוותר על קפה, אבל אני משוכנע שאנשים ששותים תה כל היום הם יותר אחידים וכנראה יותר פרודוקטיביים.

קרילין: אולי זה כימי, נכון, בגלל התרכובות שבתה. זה אמור לעזור לך להתמקד. זה בערך כמו באז קטן שמתמשך לאורך זמן או משהו כזה. אני לא בטוח עד כמה זה נכון.

OKEx: איזה סוג תה אתה שותה?

קרילין: אני שותה הרבה תה עלים רפוי. אז כמו תה אולונג או לאחרונה שתיתי גם הרבה תה פו-אה.

ראיון זה נערך על ידי אוליביה קאפוזלו, ראש התוכן של OKEx. הוא נערך והתמצה.

תמונת השער באדיבות קרילין צ’אן.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map