תוכנית ההנפקה של קבוצת נמלים, תכנית הבלוקצ’יין של בייג’ינג ואישור פיילוט למסחר במניות – CSRC Watch Watch

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג.

שוק המניות בסין ובהונג קונג חלה התאוששות קלה השבוע. שנחאי SE Composite ו- CSI 300 כרגע לָרוּץ ברמה של 3,325 ו -4,712, עם ריבאונדים של 3.86% ו -4.34% בהתאמה במהלך השבוע. ה מדד האנג סנג רשמה גם עליית ערך שבועית של 3.58%, ועומדת כיום על 25,203.

מדד האנג סנג קיבל השבוע דחיפה מוקדמת בגלל הַכרָזָה של מדד האנג סנג טק, שיעלה לראשונה ב -27 ביולי, ויעקוב אחר 30 חברות הטכנולוגיה הגדולות הרשומות בהונג קונג. חלק מהשמות הגדולים האלה כוללים את עליבאבא, טנסנט אחזקות, מיטואן דיאנפינג, שיאומי וסאני אופטיק. ההודעה על תוכנית הנפקה במקביל על ידי קבוצת אנט ב -20 ביולי משמשת גם דחיפה נוספת הן בשוק המניות בהונג קונג והן בסין..

להפך, המתח הדיפלומטי בין סין לארה”ב עלה שוב השבוע. ארצות הברית הורה סין תסגור את הקונסוליה שלה ביוסטון ב- 22 ביולי, על פי הדיווחים במטרה להגן על הקניין הרוחני והמידע הפרטי של האמריקאים. סין גינתה זאת והאמינה שהמהלך מכוון ל”פרובוקציה פוליטית." בתמורה, האשימה המדינה את ארה”ב בהודעה איומי מוות לשגרירות סין. מתחים מתמשכים אלה הובילו לירידה יומית של 0.24% ו- 0.22% עבור שנחאי SE Composite ו- CSI 300 בהתאמה.

בינתיים מדד SZSE Blockchain 50 עומד כיום על 4,064, עלייה שבועית של 3.68%. בין 50 המניות הכלולות במדד, ג’יאנגסו אקקום סולאר סיינס & הטכנולוגיה (002610.SZ) היא המרוויחה הבכירה היומית, עם עלייה של 10.16%, בעוד שרות הלקוחות הבינלאומי (300663.SZ) הוא המפסיד ביותר, עם ערך שבועי של -5.38%.

ביצועי מדדי השוק הסיני. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

חדשות השבוע

מתכנית ההנפקה הראשונית המקבילה של קבוצת אנט, לתכנית הבלוקצ’יין של בייג’ינג ואישור הוועדה הרגולטורית לביטחון סין לפיילוט בלוקצ’יין במסחר במניות, OKEx Insights בוחן את שלושת סיפורי החדשות הקריפטו המובילים השבוע מסין והונג קונג..

קבוצת נמלים מתכננת הנפקה במקביל בהונג קונג ובשנגחאי

קבוצת נמלים, שלוחה של ענקית המסחר האלקטרוני עליבאבא, היא על פי הדיווחים מתכנן לבצע הנפקה מקבילה בהנפקה בורסת הונג קונג וה מועצת STAR בבורסה של שנחאי. ידוע בזכותו ציון דרך ניו יורק של 21.77 מיליארד דולר בשנת 2014, עליבאבא ביצעה את ההנפקה השנייה בהונג קונג עם גיוס של 12.9 מיליארד דולר. כדי לשקף טוב יותר את המודל העסקי של המשרד, Ant Financial ממותג מחדש לקבוצת נמלים ביוני.

מלבד בעלות על Alipay – אחת מאפליקציות התשלום הדיגיטליות הפופולריות ביותר בסין, עם למעלה מ 900 מיליון משתמשים – Ant Group הצעות שירותים פיננסיים דיגיטליים אחרים בניהול עושר, הלוואות וביטוחים וכו ‘. נכון לסוף שנת הכספים ביום 31 במרץ, שירותים פיננסיים דיגיטליים אלה היוו יותר מ -50% מההכנסות הכוללות של קבוצת אנט..

אליפיי היה מוביל מוקדם בטכנולוגיית הבלוקצ’יין מאז 2015. חברת האם שלה, עליבאבא, פעילה בחלל ו עקף דירוג בקשות הפטנטים העולמיות לבלוקצ’יין בשנת 2019.

בנוי על המומחיות האמורה ו- R&במסגרת טכנולוגיית הבלוקצ’יין, הקבוצה המבוססת על האנגג’ואו השיקה את פלטפורמת הבלוקצ’יין שלה כשירות, OpenChain, באפריל, המאפשרת לעסקים קטנים ובינוניים לבנות יישומים מבוזרים, הידועים גם בשם DApps. מרכז רישום הרכוש הקבוע של ג’והאי יכול להיות המשתמש האחרון ב- OpenChain, כפי שהיה לאחרונה חתם הסכם עם Ant Group לייעול יישומי משכנתא באמצעות בלוקצ’יין.


מסירות מפתח

  • קבוצת Ant, שעברה מיתוג מחודש Ant Financial ביוני, מבקשת הנפקה במקביל בהונג קונג ובשנגחאי.
  • קבוצת נמלים היא שלוחה של ענקית הטכנולוגיה עליבאבא והיא חברת אם של אליפיי.
  • קבוצת אנט נמעלת גם בתחום הבלוקצ’יין, עם פלטפורמת BaaS משלה OpenChain שהושקה באפריל.

בייג’ינג פרסמה את תכנית היישום הבלוקצ’יין הראשונה שלה

ב- 16 ביולי ממשלת בייג’ינג מְשׁוּחרָר הראשון שלה תכנית בלוקצ’יין על שירותים ממשלתיים – לפיהם 140 יישומי שירותי ממשל בסין משתמשים בבלוקצ’יין כדי לחסוך בעלויות בסביבות 40%.

התוכנית מתארת ​​שלוש קטגוריות של יישומים: שיתוף והחלפת נתונים, עיבוד שיתופי עסקי ואחסון תעודות אלקטרוניות.

בקטגוריה האחרונה התוכנית מתארת ​​את המקרה של רישום רכוש קבוע. בשל השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, המידע הרלוונטי שקוף וניתן למעקב על ידי רשויות ממשלתיות, כמו ועדת התכנון העירונית, לשכת המס ולשכת הביטחון הציבורית..

מתווה הבלוקצ’יין עולה בקנה אחד עם דחיפת הבלוקצ’יין הרציפה של בייג’ינג, בעקבות “תוכנית הפעולה לפיתוח חדשנות של בלוקצ’יין העירונית בבייג’ין (2020–2022)” מְשׁוּחרָר ב -2 ביולי ממשלת בייג’ינג זיהתה ארבעה עמודי תווך בבלוקצ’יין לתמיכה בצמיחה כלכלית: חדשנות בטכנולוגיית הבלוקצ’יין, פיתוח תעשייתי, מקרי שימוש בבלוקצ’יין וטיפוח כישרונות.

מסירות מפתח

  • ממשלת בייג’ינג פרסמה את תכנית הבלוקצ’יין הראשונה שלה בשירותי הממשלה.
  • בממוצע, מקרים של שימוש בבלוקצ’יין בשירותים ממשלתיים מביאים לחיסכון של 40% בעלויות.
  • ישנן שלוש קטגוריות מובלטות בתכנית: שיתוף והחלפת נתונים, עיבוד שיתופי עסקי ואחסון אישורים אלקטרוניים.

CSRC אישרה חמישה מרכזי מסחר במניות לפיילוט בלוקצ’יין

ב -7 ביולי הוציאה הוועדה הרגולטורית לביטחון סין הודעה המאשרת טייסי בלוקצ’יין של חמישה מרכזי אזור מסחר במניות. חמשת האזורים הם בייג’ינג, שנחאי, ג’יאנגסו, ג’ה-ג’יאנג ושנזן. הודעה זו הייתה ראשונה פורסם ברבים על ידי הפיקוח והמינהל הפיננסי המקומי בבייג’ינג ב- 21 ביולי.

כאמור בהודעה, לפי דיווחים, מרכז סחר במניות בבייג’ינג בנה "מושלם יחסית" תשתית לרישום הון, משמורת והעברת עסקאות.

מרכז סחר המניות בבייג’ינג היה חוקר מוקדם בתחום טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאז 2017. המרכז שותף עם בורסת שנג’ן להשיק בלוקצ’יין למעקב אחר התייחסות האשראי של מתווכים בשוק ההון.

בנוסף, מרכז סחר המניות בבייג’ין ישתף פעולה עם התאגיד הסיני ניירות ערך בסין לצורך הפעלת פיילוט של תשתיות backend.

נכון ליום 30 ביוני, מרכז סחר המניות בבייג’ינג החזיק בסך הכל 21.07 מיליארד יואן (3 מיליארד דולר). המרכז משרת תשעה בנקים מסחריים ולמעלה מ -1,000 חברות משותפות לא רשומות.

מסירות מפתח

  • ה- CSRC אישר טייסי בלוקצ’יין למרכזי סחר במניות בבייג’ינג, שנחאי, ג’יאנגסו, ג’ג’יאנג ושנג’ן..
  • בנובמבר 2017, מרכז סחר המניות בבייג’ין שותף עם הבורסה לשנג’ן להשיק בלוקצ’יין העוקב אחר התייחסות האשראי של מתווכים בשוק ההון.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map