חמש עובדות שעליך לדעת על DCEP

DCEP הפכה לאחרונה לאחת ממילות המפתח במרחב הבלוקצ’יין, ממשק השביל של היואן הדיגיטלי שהציע הבנק החקלאי בסין (ABC) תפס בשבועות האחרונים הרבה כותרות מבית ומחוץ..

בעוד פרויקט מאזניים המגובה בפייסבוק היה צמצום מהמקור שלה ומנסה לְחַזֵר אַחֲרֵי הרגולטורים העולמיים, סין הולכת וגדלה בתחום המטבעות הדיגיטליים על פי הדיווחים פרסמה את תרחיש היישום הראשון של DCEP בסוז’ואו.

המהלכים הנועזים מהמדינה הלא-ידידותית לקריפטו נראה לא רק שמראים שהמטבע הדיגיטלי הופך למגמה עולמית, אלא גם הוכחה מוצקה לכך שטכנולוגיית הבלוקצ’יין עתידה להיות חלק קריטי במערכת הפיננסית העולמית בעתיד..

השאלה האולטימטיבית היא, מהי DCEP ומדוע סין רצתה לפתח אותה? כעת, נשען ונהנה כאשר אנו מבררים את חמש העובדות העיקריות שאתה צריך כדי לדעת שהטכנולוגיה המשבשת הזו.

מה זה DCEP?

DCEP, המכונה תשלום דיגיטלי של מטבע דיגיטלי, הוא פרויקט מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC) בהובלת בנק העם הסיני. התוכנית היא חלק מה- תְגוּבָה לתומך הנשיא שי ג’ינפינג “לנצל את ההזדמנות” של טכנולוגיית הבלוקצ’יין. היואן הדיגיטלי הוא מובנה על מערכת מוניטרית דו-שכבתית. (1) CBDC שהונפק על ידי בנק מרכזי לבנקים מסחריים ו- (2) CBDC שהונפק על ידי בנק מסחרי התמקדו בציבור.

ככל הנראה, ה צילום מסך שמראה שהממשק מבית ABC הציע כי הניסוי התמקד בשימוש צרכני.

מדוע סין פיתחה את זה?

תחילתו של פרויקט DCEP בסין החל כבר משנת 2014, כאשר ה- PBOC מְבוּסָס צוות מחקר המתמחה בקריפטו ו מְבוּסָס מכון המחקר למטבע דיגיטלי בשנת 2017.

אתה יכול לתהות מדוע הממשלה הסינית פיתחה את המטבע הדיגיטלי שלה כאשר תשלום נייד היה חלק מחיי היומיום עבור אזרחים סינים רבים. סגן מנהל מחלקת התשלומים של ה- PBOC, מו צ’אנגצ’ון, נתן תשובתו: “זה להגן על ריבונותנו הכספית ומעמד המטבע החוקי שלנו. אנחנו צריכים לתכנן יום גשום. ” מו גם הדגיש כי DCEP לא נועדה להעתיק את מאזניים, והיא תוצמד 1: 1 ליואן.

המקצוענים

בהשוואה לכסף פיזי, ל- DCEP יתרונות ייחודיים. עבור הממשלה יואן דיגיטלי יכול לבטל את עלויות הדפסת הכסף.

עבור בנקים מסחריים, DCEP יכולה להקל על יותר עסקאות כסף בעלויות נמוכות יותר, להגדיל את החדשנות העסקית ולמזער את הסיכונים.

עבור הציבור, DCEP יכולה לחסוך אותם מדמי עסקה עקיפים עבור העברות בין בנקאיות. גם תשלומים מקומיים וחוצי גבולות יהפכו לחיכוכים פחותים.

כמובן שיכולים להיות הרבה יותר יתרונות ש- DCEP יכול להביא, ועלינו לאמץ את השינוי כמו גם את עתיד המטבע..

מה המשמעות של שוקי הקריפטו?

אולי זה הדאגה הגדולה ביותר של שווקי הקריפטו. אנחנו יכולים לדמיין שהשקה של DCEP תרחיב את קבלת החברה לטכנולוגיית הבלוקצ’יין ותפחית את הדעות הקדומות של אנשים כלפיה. עם הבנה טובה יותר ויישומים אמיתיים של טכנולוגיה פורצת דרך זו, קהילת ההשקעות המסורתית יכולה להיות פתוחה יותר להשקעות בלוקצ’יין. שינוי הגישה הפוטנציאלי הזה יכול להביא להשפעה חיובית על מרחב הקריפטו הקיים. למרות שהיו חששות משטח שטף המטבע הנוכחי, עם זאת, נראה כי מוקדם מדי לגשת להשפעה על השפעת DCEP על שוקי הסטאבלקוין..

למה אנו יכולים לצפות במונחים של CBDC?

אנו יכולים לצפות שיהיו עוד מדינות ואזורים שקופצים על עגלת ה- CBDC אחרי סין, וארה”ב יכולה להיות אחת מהן. לאור המגיפה האחרונה ב- COVID-19, ישנם מקבלי החוק האמריקניים מדובר על האופן שבו דולר דיגיטלי יכול להיות חלק מחבילת הגירוי. גם ה- ECB נקט יוזמה יזומה יותר גִישָׁה כשמדובר במחקר שיש EUR בגובה blockchain. בינתיים בהונג קונג, לשעבר מנכ”ל HKMA מוּצָע שיש לקדם מטבע דיגיטלי המכסה את ארבעת האזורים (סין, יפן, קוריאה והונג קונג). הוא מאמין כי יוזמה זו לא רק תפחית את אי הנוחות של תשלום חוצה גבולות עבור ארגונים. כמו כן, היא תתמודד טוב יותר עם הקיפאון הכלכלי במזרח אסיה.

סיכום

כעת, כאשר נראה כי ההשקה הרשמית של DCEP ממש מעבר לפינה, עלינו להכין את עצמנו טוב יותר לעתיד דיגיטלי, נוח וטוב יותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner