ניתן לבזבז DCEP באופן מקוון בסוז’ו, בנק סין מאמת מס באמצעות בלוקצ’יין

סקירה שבועית של חדשות הבלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים מסין והונג קונג

מטבע דיגיטלי תשלום אלקטרוני, המטבע הדיגיטלי הרשמי של סין, תפס את מרכז הבמה בקרב קהילת הקריפטו בסין ובהונג קונג. בעקבות הפצת המנות האדומות הראשונות של DCEP בשנזן, ממשלת סוז’ו תשחרר חבילות אדומות של DCEP בשווי 20 מיליון יואן לקראת פסטיבל הקניות דאבל 12 בסוף השבוע.. 

בינתיים, הרשות המוניטרית בהונג קונג שיתפה פעולה עם בנק העם הסיני לבדיקת DCEP בתשלומים חוצי גבולות. במקביל, בנק סין – שלא להתבלבל עם ה- PBoC – השלים את אימות המס הראשון המבוסס על בלוקצ’יין בטיבט..

הנה כל מה שאולי פספסת לגבי הסיפורים הללו, ועוד במהדורת השבוע של שעון השוק הסיני של OKEx Insights.

ניתן להוציא חבילות אדומות של DCEP באופן מקוון בסוז’ואו

כדי לחגוג את פסטיבל הקניות Double 12 ב- 12 בדצמבר ממשלת סוז’ואו הוכרז שחבילות אדומות של DCEP בשווי 20 מיליון יואן יינתנו לאזרחיה. ההודעה קבעה כי 100,000 מנות DCEP אדומות, בשווי 200 יואן לכל אחת, יופצו באמצעות הגרלה. תוצאת ההגרלה תוכרז ב -11 בדצמבר. 

מקבלי החבילות האדומות עשויים לבזבז את ה- DCEP שלהם עם שותפים סוחרים בסוז’ו ובחנויות קמעונאיות מקוונות, כגון JD.com, בין התאריכים 11 בדצמבר ועד 27 דצמבר.

מסירות מפתח

  • ניתן לבלות את החבילות האדומות של DCEP בסוז’ואו בחנויות מקוונות מקוונות, כמו JD.com – דבר שלא היה אפשרי במתן המנות האדומות הקודמות של DCEP בשנזן..
  • JD.com פעילה בחקירת שילוב DCEP בעסקיה. לענק המסחר האלקטרוני יש פרטנהאדום עם ה- PBoC לפיתוח משותף של יישום סלולרי ופלטפורמת בלוקצ’יין עבור DCEP.

הרשות המוניטרית בהונג קונג משתפת פעולה עם PBoC למשפט DCEP

אדי יואה, מנכ”ל הרשות המוניטרית בהונג קונג, אמר בא הַצהָרָה שהיא שותפה עם ה- PBoC במטרה לבדוק את DCEP לגבי תשלומים חוצי גבולות.

לדברי יואה, DCEP מציעה אפשרות נוספת לתושבים בהונג קונג ובסין לבצע עסקאות חוצות גבולות. שני המוסדות נערכים למבחן פיילוט טכני של DCEP, אם כי עדיין אין לוח זמנים להשקת המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי..

מסירות מפתח

  • כריסטופר הוי, מזכיר האוצר בהונג קונג, רמז על שיתוף הפעולה של DCEP בין ה- HKMA ל- PBoC באוקטובר. הוא אמר בא המועצה המחוקקת ש&מושב ב- 21 באוקטובר כי הוא מאמין ש- DCEP יכול לקדם קישוריות הדדית בין סין להונג קונג בתשלומים חוצי גבולות.
  • משפט ה- DCEP בתשלומים חוצי גבולות חזר על המיקוד האסטרטגי של הרשות המוניטרית בהונג קונג במטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי. בתחילת 2020, HKMA שותפה עם בנק תאילנד בשנת "פרויקט Inthanon-Lionrock," יוזמת מחקר לשיפור יעילות התשלומים החוצה גבולות באמצעות טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר.

בנק סין מסיים אימות מס ראשון של בלוקצ’יין

על פי התקשורת הסינית שינחואה, סניף בנק סין לאחרונה בטיבט הושלם אימות המס מבוסס הבלוקצ’יין הראשון בעסקאות חוצות גבולות. 

השנה, יש למינהל המדינה של מט”ח הוטס פלטפורמה פיננסית מבוססת בלוקצ’יין שעלתה על סניף טיבט. משפט הבלוקצ’יין העלה עד כה שבעה בנקים מטיבט.

בנק סין אימת בהצלחה את הוצאות המס הנלוות ברישום סימני מסחר לחברת קייטרינג בטיבט.

טייק אווי מפתח

  • בעזרת הפלטפורמה הפיננסית מבוססת הבלוקצ’יין של SAFE, תהליך אימות המס ברישומי סימני מסחר מתקצר משלושה ימים לשלוש דקות. תהליך האימות הוא ללא נייר ומפחית מאוד את עלויות ההסדר.

מחירי הצרכן בסין יורדים לראשונה מזה 11 שנים

השבוע שוקי המניות הן בסין והן בהונג קונג צנחו מעט. נכון לזמן העיתונות, ה- Shanghai SE Composite ו- CSI 300 נסחרות כיום ב -3,373 ו -4,965 – עם הפסד שבועי של 1.82% ו- 2.02% בהתאמה. בהונג קונג, מדד האנג סנג ירד השבוע ב -0.2% ועומד כיום על 26,515.

שוקי המניות בסין ובהונג קונג חלו ירידות מתונות השבוע. מקור: כלכלת מסחר, Investing.com

השבוע משך מדד המחירים לצרכן בסין את תשומת ליבם של משתתפי שוק המניות. בנובמבר, זה נשמט 0.5% על בסיס שנתי – הירידה הראשונה מאז אוקטובר 2019.

מסירות מפתח

  • צניחת מדד המחירים לצרכן בסין מונעת מעלות המזון, התחבורה, השירותים, שירותי הבריאות והחינוך. במיוחד עלות ההובלה צנחה ב -3.9% ומחיר החזיר נפל בגלל התפרצות חזירים אפריקאים.
  • מדד המחירים לצרכן הוא המדד המרכזי בהערכת אינפלציה של צרכנים בסין. מזון ומגורים הם המרכיבים החשובים ביותר במדד המחירים לצרכן של סין – המהווים 31.8% ו- ​​17.2% בהתאמה.

השינוי ב-% YoY במדד המחירים לצרכן החודשי בסין. מקור: כלכלה מסחרית, OKEx Insights

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner