טייסי DCEP, יישובי Bitmain ותשתית הבלוקצ’יין של סין

תמונת שוק השוק בסין

שוק השוק של OKEx Insights סוקר את הסיפורים המובילים של השנה משוק הצפנה בסין ובהונג קונג.

החל מפיתוח מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים וכלה בהקמת תשתיות בלוקצ’יין לאומיות, שנת 2020 הייתה שנה עמוסה בתחום הצפנה והבלוקצ’יין בסין ובהונג קונג. עם סיום השנה, OKEx Insights בוחן את חמשת הסיפורים המובילים במהדורה המיוחדת הזו של שעון השוק הסיני.

סין משיקה טייסים רשמיים של DCEP

המטבע הדיגיטלי הרשמי של סין, ה- Digital Electronic Currency Payment, השיק את הטייסים הרשמיים שלה בשנת 2020. באפריל זה היה דיווח כי הבנק המרכזי בסין החל את פיילוט DCEP בשנזן, סוז’ו, צ’נגדו ושיונג’אן – האחרון שכלל עסקאות מזון וקמעונאות באמצעות DCEP וכלל ארגונים זרים כמו מקדונלד’ס ורכבת התחתית.

בנק העם הסיני הרחיב את היקף בדיקות המטבע הדיגיטלי שלו לציבור בתחילת אוקטובר על ידי הפצת 50,000 מנות אדומות DCEP לאזרחי שנזן – שניתן יהיה להוציא אצל 3,389 סוחרים ייעודיים ברובע לואו בשנזן. בניסוי שלאחר מכן בסוג’ואו, PBoC שותפה עם ענקית הקמעונאות JD.com כדי לנסות תשלומים מקוונים של DCEP. DCEP שימש בכמעט 20,000 עסקאות מאז תחילת פסטיבל הקניות Double 12.

מסירות מפתח

  • בעוד שבדיקות הפיילוט ל- DCEP התמקדו באימוץ קמעונאי, ה- PBoC בוחן גם את השימוש ב- DCEP בעסקאות חוצות גבולות ובאולימפיאדת החורף בבייג’ינג 2022.. 
  • אמנם אין ציר זמן קונקרטי להשקת DCEP, אך אנו יכולים לצפות לניסויים ציבוריים גדולים יותר ולהנחיות ברורות שפורסמו בנוגע להסדרת DCEP בשנת 2021.

הבלוקצ’יין הלאומי של סין הרחיב את הנוכחות הבינלאומית

רשת שירות מבוססת בלוקצ’יין, תשתית הבלוקצ’יין הלאומית של סין, הוכרז השקתו הרשמית לשימוש מסחרי עולמי ב -25 באפריל.

כדי לתמוך באסטרטגיית הצמיחה הבינלאומית שלה, BSN מְבוּסָס BSN-International כישות נפרדת. BSN-International תומכת בשילוב של רשתות חסימות ציבוריות ומתכננת להשיג יכולת פעולה הדדית עם רשתות חסימות מורשות בסין. לעומת זאת, BSN סין מחזיקה ברוב הצמתים העירוניים של BSN בסין – שאינם יכולים להתחבר לרשתות חסימות ציבוריות..

מסירות מפתח

  • כדי להשיג יכולת פעולה הדדית של הרשת העולמית של BSN, בחרה BSN סין בחמישה צמתים עירוניים להתחברות ל- BSN-International. עם זאת, יישומים מבוזרים הפועלים על חמשת הצמתים הללו צריכים לעמוד בתקנות סין בנושא בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים.
  • Red Date Technology, היזם שעומד מאחורי BSN, הכריז על שפת הדוגמנות של נכסים דיגיטליים כשפת החוזה החכמה עבור מפתחי BSN. שפת חוזה חכמה מאוחדת משפרת את יכולת הפעולה ההדדית ברשת העולמית של BSN.
  • ל- BSN סך הכל 136 צמתים עירוניים – 98 מהם מחוברים לסין BSN. ישנם שמונה צמתים בחו”ל, ושאר 30 הצמתים נמצאים בבנייה.

בלוקצ’יין דורגת דריסת רגל בתכנית הכלכלית ה -14 של סין

טכנולוגיית הבלוקצ’יין נהייתה חשובה יותר ויותר בתכנון האסטרטגי הלאומי של סין. בתוכנית החומש ה -14, לשנת 2021 עד 2025, סין כלול טכנולוגיית הבלוקצ’יין כאחד מסדרי העדיפויות האסטרטגיים שלה בתחום ההייטק. זה עולה בקנה אחד עם המיקוד האסטרטגי של הוועדה הלאומית לפיתוח ורפורמה, שם בלוקצ’יין יועד כתשתית מידע וקיבל סדרי עדיפויות למחקר ופיתוח. 

מסירות מפתח

  • כדי ליישר קו עם יעדי הצמיחה הטכנולוגית של סין, בייג’ינג מזוהה ארבעה עמודי תווך של טכנולוגיית הבלוקצ’יין לתמיכה בצמיחה כלכלית ושחררו את תכנית הבלוקצ’יין הראשונה לשירותי הממשלה ביולי.
  • כאחת מסדרי העדיפויות האסטרטגיים של ההייטק, סין זירזה את התקן של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בשנת 2020. 

ביטמיין מגיע להסדר משפטי לאחר מאבק כוחות ממושך

הסכסוכים המשפטיים הממושכים בין ג’יהאן וו למיקרי ז’אן הגיעו להסדר של 600 מיליון דולר בדצמבר. 

כחלק מ הֶסדֵר, וו יפטור מההנהלה של Bitmain. הוא ישתלט על בריכת הכרייה של BTC.com ומרכזי הכרייה בחו”ל של ביטמיין. ז’אן, לעומת זאת, ישתלט על בריכת הכרייה באנטפול ובחוות הכרייה של ביטמיין בסין.

השינוי המבני מחייב רכישה של 600 מיליון דולר של חלקה של וו בביטמיין, שז’אן ישעב באופן זמני את מניותיו. כחלק מההסדר, ג’אן מתכוון להשלים הנפקה ציבורית ראשונה עבור Bitmain בארצות הברית לפני סוף 2022.

מסירות מפתח

  • נראה כי ההסדר המשפטי הוא לטובת ג’אן, שכן הוא השתלט על הפעילות העיקרית של ביטמיין בסין וקיבל את האפשרות לרכוש את חלקה של וו כדי לאחד את שליטתו בחברה..
  • כדי לממן את הרכישה של 600 מיליון דולר ממניות וו, יתכן וביטמיין יצטרך לפרוס מודלים של כרייה חדשים למימון ההסדר.

קרן הצפנה המפוקחת הראשונה ופלטפורמת המסחר הווירטואלית המאושרת בהונג קונג

נציבות ניירות ערך והונג קונג בהונג קונג אישרה את קרן הקריפטו והפלטפורמה המסחרית של נכסים וירטואליים בשנת 2020. Arrano Capital, זרוע הבלוקצ’יין של Venture Smart Asia Limited., קיבלו אישור הרגולטור להפעלת קרן ה- BTC המוסדרת הראשונה, המיועדת אך ורק למשקיעים מקצועיים. 

בינתיים, ל- OSL Digital Securities הוענק רישיון המסחר הווירטואלי הראשון על ידי SFC בדצמבר. הזרוע הדיגיטלית של קבוצת BC הנתמכת על ידי Fidelity קיבלה אישור מקדים באוגוסט.

מסירות מפתח

  • כקרן ה- BTC המוסדרת הראשונה בהונג קונג, Arrano Capital נדרשת לְהֵעָנוֹת עם התנאים וההגבלות של פרופורמה למנהלי תיקי נכסים וירטואליים שהונפקו באוקטובר 2019.

OSL Digital Securities מסוגלת להציע סחר בנכסים וירטואליים במסגרת פעילויות מסוג 1 ו- Type 7 – המגדירות את העיסוק בניירות ערך ומתן שירותי מסחר אוטומטיים בהתאמה. החברה היא גם המועמדת הראשונה לפלטפורמת סחר נכסים וירטואלית בעקבות ה- SFC הנחיה רגולטורית בפלטפורמות סחר נכסים וירטואליות שיצאו לאור בנובמבר.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner