רווחים פסיביים בקריפטו: הלוואות DeFi והשקעה במשק ריביות אפס

הימור Crypto והלוואות DeFi

להתפרצות ה- COVID-19 הייתה השפעה עמוקה על הכלכלה העולמית. הבנק להסדרים בינלאומיים (BIS), העוקבת אחר שיעורי המדיניות של הבנקים המרכזיים ב -39 כלכלות, דיווחה כי 29 מהם היו הורידו את שיעוריהם מאז שהווירוס החל להתפשט בינואר 2020.

בעוד הפדרל ריזרב של ארצות הברית הוריד את הריבית לאפס בחודש מרץ, תשואות הפדיון של אגרות חוב ריבוניות ברחבי העולם ירדו במהירות, כאשר כמה מהן נכנסו רשמית ל ריבית שלילית טווח.

אינטרס גלובליהריבית הנוכחית של הבנקים המרכזיים. מָקוֹר: שיעורים גלובליים, OKEx

התשואות היורדות משפיעות בעיקר על מי שמחפש הכנסה פסיבית באמצעות חיסכון, שכן הון חניה בבנקים לא מספק הרבה בדרך ההחזרות. בדרך כלל קנו חוסכים קשרים, הפקיד כסף לחסכון חשבונות או השאיל כסף ישירות לריבית. עם זאת, ככל שההזדמנויות המסורתיות הולכות ומתמעטות, יש למרחב הקריפטו פוטנציאל להופיע עם חלופות קיימא, לצבור כוח ולעודד אימוץ רחב יותר של נכסים דיגיטליים באופן כללי..

במאמר זה, OKEx Insights מציגה את ההלוואות וההימור של קריפטו כהצעות שיכולות למשוך משתמשים חדשים המחפשים תשואות פסיביות ולהגביר את הקבלה העולמית לנכסים דיגיטליים מבוססי בלוקצ’יין ומערכות פיננסיות..

הזדמנויות הכנסה פסיביות במרחב הצפנה

ביטקוין (BTC) פופולרי את המושג להיות הבנק שלך. בעוד ש- BTC סלל את הדרך להכרה של נכסים דיגיטליים ככאלה, פרוטוקולים חדשים וחדשים יותר הצליחו לגוון מקרי שימוש בקריפטו ולהקל על מערכות אקולוגיות שלמות. אחד מאלה הוא ה מימון מבוזר (DeFi) שטח, שנבנה על גבי אתריום (ETH) רֶשֶׁת.

DeFi למעשה מייצג קטגוריה רחבה של יישומים פיננסיים הבנויים על רשתות ציבוריות. הוא משלב פרוטוקולים, אסימונים וחוזים חכמים בכדי לספק נגישות פיננסית ליחידים, (בעיקר) ללא צורך בערוצי בנקאות מסורתיים.

חלק מהשירותים המוצעים כיום במרחב DeFi כוללים עיבוד תשלומים, שירותי אפוטרופסות, הלוואות מבוטחות והלוואות / הלוואות. בהתחשב באופי המבוזר של שירותים ומוצרים פיננסיים אלה, הם שואפים להיות ללא היתר (כל אחד יכול להשתמש בהם), שקופים ועמידים בפני צנזורה. השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין ובחוזים חכמים מפחית משמעותית גם את הסיכון של הצד הנגדי.

בעוד שהלוואות נכסי הצפנה שלך במערכת האקולוגית של DeFi היא אחת הדרכים הפשוטות ביותר למנף את המטבעות והאסימונים שלך לצורך הכנסה פסיבית, הימור הוא שיטה אחרת, במיוחד עבור מי שמתמצא בטכנולוגיה ורוצה להשתתף בשמירה על רשתות הבלוקצ’יין בהן הם משתמשים..

הימור הוא תהליך ההשתתפות באופן פעיל באימות העסקה ב- הוכחת יתד (PoS) בלוקצ’יין. בניגוד לטיפוסי פרוטוקול הוכחת עבודה (PoW) (כמו של ביטקוין), במנגנון של הסכמת PoS, בעלי יתרה מינימלית הנדרשת של מטבע קריפטוגרפי ספציפי יכולים לאמת עסקאות ולהרוויח תגמולים על כך.

נכון להיום, לפי הטבת תגמולים נתונים, ישנם 14 פרוטוקולי PoS התומכים בהימור, עם שווי רשת של מעל 100 מיליון דולר.

הסבירו הלוואות DeFi

כפי שקורה במימון המסורתי, ההלוואות נותרות השיטה הפשוטה ביותר להרוויח באופן פסיבי במרחב הצפנה. שירותי DeFi התומכים בהלוואות והלוואות מאפשרים למשקיעים להרוויח תשואות יציבות הממנפות את הנכסים הדיגיטליים שלהם במקום להשאיר אותם רדומים בארנקים..

DeFi איך זה עובדאיך DeFi עובד. מָקוֹר: FT

לפי הנתונים הסטטיסטיים המסופקים על ידי דופק דפי, הערך הכולל הנעול – או מוחזק – ביישומי DeFi עומד כיום על 1.01 מיליארד דולר, מתוכם 769.9 מיליון דולר, או יותר מ 75 אחוזים, נעולים בשירותי ההלוואות.

ערך נעול ב- DeFiהערך הכולל (דולר ארה”ב) נעול ביישומי הלוואות. מָקוֹר: דופק דפי

יַצרָן, פלטפורמת האשראי המובילה ברשת אתריום, מייצגת כמעט 70 אחוז מהערך הכולל הנעול בהלוואות DeFi. החוזה החכם MakerDAO מאפשר למשתמשים ללוות את DAI, מטבע יציב שמוצמד ל -1 דולר, כנגד ETH בשווי 1.50 דולר כבטוחה. המערכת של יצרנית מכנה זאת עמדת חוב מבוטחת (CDP). משתמשים יכולים גם להפקיד את ה- DAI שלהם ולהרוויח את שיעור החיסכון של DAI (DSR) באמצעות שירות נפרד שנקרא שמור אואזיס.

בעוד Maker הוא ייחודי במכניקה שלו, במיוחד כשהוא מתפקד לשמור על יתד 1 DAI = $ 1, פלטפורמות הלוואות מבוזרות אחרות כמו מתחם לאפשר חוויות מסורתיות יותר, שם המלווים מתחילים להרוויח ריביות ברגע שההון שלהם נכנס לבריכה.

ברוב הפלטפורמות, שיעורי ההלוואות וההלוואות נקבעים באופן אלגוריתמי, בהתאם להיצע ולביקוש. כאשר מושאל סכום גדול של כספים בבריכה, הריביות עולות בהתאם, ובכך מדכא את הביקוש להלוואות ומושך פיקדונות משתמשים לחידוש המאגר. נהפוך הוא, כאשר השימוש בכספים יופחת, הריבית תוזל במטרה לעורר את הביקוש.

שיעורי ההלוואותריבית הלוואות לפלטפורמות DeFi נבחרות החל מה -8 ביוני. מקור: השמצה

כפי שמוצג בתרשים לעיל, לפלטפורמות הלוואות גדולות של DeFi יש ביקוש גבוה ליציבות, לעומת ביטקוין ו אתריום (ETH) בגלל התנודתיות שלהם. בעוד שהשיעור הגבוה ביותר, נכון לכתיבת שורות אלה, הוא סביב 8.58 אחוזים, לאחרונה חלה ירידה כללית בשיעורי הריבית של DeFi..

רק הרבע האחרון, נְקוּדַת מִשׁעָן, למשל, הציע ריבית של 14.33 אחוזים בהלוואות DAI, בעוד ש- Compound הציעה בערך 8.5 אחוזים בגין אותו. העלאת הריבית הייתה תוצאה של הלוואות בקנה מידה גדול ומחסור בכספים כתוצאה מכך.

נכון לעכשיו, פרוטוקול ההלוואות של DeFi המניב ביותר הוא נו, מציע 8.58 אחוזים מדי שנה עבור מטבע דולר (USDC). בינתיים, הלוואות DAI משיגות את התשואות הגבוהות ביותר מ- Fulcrum, ואחריהן dYdX.

בהשוואה לתעריפי הבנקאות המסורתיים, פרויקטים של הלוואות DeFi מציעים תשואות הכנסה פסיביות גבוהות בהרבה, במיוחד עבור מדינות מפותחות. אך הם אינם נטולי אתגרים והזדמנויות ייחודיים שיש להתגבר עליהם ולממש לפני שניתן לצפות לאימוץ.

אתגרים והזדמנויות להלוואות DeFi

בעוד שפרויקטים של DeFi מציעים זרמי הכנסה פאסיביים אטרקטיביים, הם עדיין חסר נוזליםבטלות והם עדיין לא לגמרי מוכנים לקרב מבחינת הביטחון. פרוטוקולים כגון lendf.me ו bZx היו לאחרונה אובדן ביטולים חמור, ביטול אמון בשוק.

יתר על כן, פרויקטים של DeFi אינם חסרי חסמי הכניסה שלהם – המשתמשים חייבים קודם לקנות מטבע קריפטוגרפי נתמך, בדרך כלל באמצעות חשבון בנק מסורתי והחלפה, לפני שהם יכולים להשתמש בפלטפורמות המבוזרות, הצפוניות בלבד.

עם זאת, לאחרונה לְהִתְנַחְשֵׁל בתא מטבעות דוכן, המונעים על ידי משברים פיננסיים וגיאופוליטיים ברחבי העולם, מעיד על מעבר לכיוון הנכסים הדיגיטליים פוטנציאל ממומש. תוצר הלוואי של הכונן הזה הוא עניין בהזדמנויות הכנסה פאסיביות הקשורות למטבעות, אשר יכולות להביא משתמשים לשירותי ומוצרי DeFi..

בסופו של דבר, ככל שאנו עוברים הלאה לעבר כלכלה דיגיטלית, מוצרי DeFi עשויים למשוך משתמשים, ולשפר את שיעורי הקבלה והאימוץ של הצפנה ברחבי העולם..

הטבת תגמולים כהכנסה פסיבית

ההימור הוא אפיק פופולרי נוסף להכנסה פסיבית במרחב הקריפטו. שיטה זו אמורה לזכות בתשומת לב רבה יותר כאשר את’רום, המטבע השני בגין המטבע הציבורי לפי שווי שוק, עובר לפרוטוקול הוכחת יתד בהמשך השנה..

כדי להרוויח תגמולים / הכנסות בסכום על בלוקצ’יין של PoS, אתה צריך "לְהַמֵר" את המטבעות שלך (בדרך כלל כל סכום) או על ידי נעילת הארנק שלך או על ידי מנוי על חילופי תומכים בהימור. על ידי איסוף המטבעות שלך, אתה משתתף באימות חסימות (בדומה למה הכורים עושים בשביל הביטקוין) והרוויח אחוז מוגדר מההימור שלך כפרס.

בעוד שהמצעד של ETH ל- PoS צפוי מאוד, 30 המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים כוללים כמה חסימות תומכות שכבר תומכות בהטבת תגמולים, כגון EOS, Tezos (XTZ), קוֹסמוֹס (ATOM) ו- לזנק (לזנק).

ספיגת שוקשווי שוק מוגזם & נעול בערך ההימור. מָקוֹר: הטבת תגמולים

בהתחשב בעובדה שההימור ישן יותר ממוצרי DeFi, שווי ההימור הכולל הוא מעל 18.5 מיליארד דולר, כאשר למעלה מ- 9.9 מיליארד דולר נעולים בהימורים החל מה -4 ביוני, לפי הטבת תגמולים נתונים. זה כמעט פי 10 מהערך הנעול ב- DeFi, שעומד על 1.01 מיליארד דולר בזמן הכתיבה.

אולם בכל הנוגע להטבת תגמולים, מטבעות שונים מציעים תשואות שונות, כפי שמוצג בתרשים למטה.

הימור שיעורי תגמוליםתגמולים נבחרים של PoS. מָקוֹר: הטבת תגמולים

במבט ראשון, תגמולי ההימור נראים אטרקטיביים מאוד בהשוואה לשיעורי ההלוואות של DeFi. אך ישנם סיכונים טבועים הכרוכים בכך, במיוחד מכיוון שתגדיר מטבעות, אשר מאוד תנודתיות מבחינת מחיר, ואפילו התגמולים שלך ישולמו באותם מטבעות, מה שמוסיף סיכון נוסף במקרה של שקף בשוק..

יתר על כן, כאשר מטבעות חדשים נטבעים, היצעם מדולל, וכתוצאה מכך אינפלציה, אשר משפיעה גם על התשואות בפועל שאתה מקבל (משתקף על ידי תשואות מותאמות בתרשים לעיל).

אמנם בטוח יותר להפקיד מטבעות עם שווי שוק גדולים יותר ותנודתיות נמוכה, אך התשואות שלהם בדרך כלל נמוכות בהרבה מאלה שמציעים מטבעות קטנים, אך מטבעות מסוכנים יותר – כפי שמוצג בתרחישים שנדונו להלן..

סקירת ביצועים של מטבעות ההימור הפופולריים ביותר

בדקנו מקרוב כמה מטבעות פופולריים ביותר להימור לבחינת ביצועיהם בשנה האחרונה. ההחזרים מחושבים על פי הרכבה יומית, עם 365 תקופות בשנה.

לטזוס יש שיעור תגמול מוערך של 5.7 תשואה שנתית (APY). לפני שנה מחיר ה- XTZ היה 1.58 דולר. אם משקיע היה מכניס 1,000 דולר ל- XTZ, הוא היה קונה 630.99 אסימונים של XTZ. לאחר שנה, בהתבסס על ה- APY, מספר המטבעות בארנק המשקיע יעמוד על 667.89 – בשווי 1,799.54 דולר מכיוון שמחירו של XTZ צמח ל -2.69 דולר..

עם נתונים אלה, המשקיע יבחן רווח שנתי של 79.9 אחוזים. עם זאת, הייתה תקופה בה השוק ירד, בסביבות אוקטובר 2019, ושווי אחזקות ה- XTZ של המשקיע הזה עמד על 488.38 $ בלבד – הם הפסידו 511.62 $.

כפי שניתן לראות מהתרשים להלן, שינויים במחיר סמלי קובעים את כל התשואה של השקעה זו. הרווחים מההימור יופיעו רק בשלבים האחרונים של ההשקעה עקב ריבית דריבית.

ביצועי XTZרווח נקי של סכום XTZ לשנה. מקור: OKEx

מצד שני, לחלק מהאסימונים, כמו IOST, יש תגמולי סכום גבוהים מאוד. IOST מציע 10.35 אחוזי APY, אך הוא תנודתי מאוד וירד בחדות בשנה האחרונה.

אם משקיע היה משקיע 1,000 דולר לפני שנה, כאשר מחיר ה- IOST היה 0.013688 $, הם היו מקבלים 73,057 אסימוני IOST. לאחר שנה מספר המטבעות היה מצטבר ל -80,999, אך הם היו שווים רק $ 361.09 מכיוון שמחיר ה- IOST צנח ל- $ 0.004458.

תרחיש זה מסמן למשקיע הפסד נקי שנתי של 64 אחוזים, למרות שאחוזי התגמולים ההימור היו גבוהים מאוד ואטרקטיביים.

הימור ביצועים של IOSTרווח נקי של IOST בהימור לשנה. מקור: OKEx

בעוד שהדוגמאות לעיל מדגימות את הסיכונים הטבועים בה, ההימור נותר אטרקטיבי עבור מי שמחפש הכנסה פסיבית קל יותר כדי להסביר למשתמשים שאינם קריפטו, מי יכול להשוות זאת לדיבידנדים במניות.

מהצד השני, מבקרים מאמינים שהימור מפחית את נזילות השוק מכיוון שהוא מעודד "נְעִילָה" מטבעות, אשר מוציאים אז מהשוק, ועשויים גם להפריע לשימוש ביישומים מבוזרים, שהם חלק מ- DeFi.

הדרך קדימה, את’ריום וביקורת מוגברת

אבן הדרך הגדולה הבאה להימור ודפי היא השדרוג הקרוב של את’ריום. פרוטוקול ה- PoS שלהם כבר בשידור חי ברשת את’ריום 2.0 מאמתים יכולים לצפות להרוויח בין 4.6 ל -10.3 APY כפרסים על ההימור.

היסטוריית האיזון של ETHEthereum 2.0 מתגמל בתגמולים ברשת testnet. מָקוֹר: Beaconcha.in

עם זאת, עבור Ethereum 2.0 עליך להחזיק 32 ETH לפחות על מנת להריץ צומת מאמת, או יתד. ככזה, אנו רואים עניין גובר בהצטברות ETH לקראת מעבר הרשת ל- PoS.

קאו יין, השותף המייסד של הקרן הדיגיטלית לרנסנס, הביע אופטימיות לגבי מעברי הרשת ל- PoS והשפעתה על מחיר ה- ETH. הוא אמר ל- OKEx Insights:

“להימצאות יכולה להיות השפעה גדולה על מחיר את’ריום. ראינו פרויקטים גדולים של Staking כמו Tezos הביאו טוב מאוד מבחינת מחיר. מנגנון ההימור מפחית כמות גדולה של אסימונים במחזור.

אנו מעריכים כי כמה מיליוני ETH יינעלו במגוון צמתים מהימנים, אשר ישפיעו משמעותית על ההיצע בשוק. במונחים הפשוטים ביותר של כלכלת ההיצע והביקוש, כאשר ההיצע יורד והביקוש עולה, מחיר ה- ETH אמור לעלות. “

עם כניסתה של תמיכה בהימור ETH, נראה גם תחרות גוברת בין הלוואות DeFi לתשואות ההימור, מכיוון שלמשקיעים יש אפשרות לבחור בשיטה הרווחית ביותר..

עם זאת, הוספת הראות ותשומת הלב יכולה גם לזרז את המגבלות הרגולטוריות. הרגולטור של ארצות הברית הוועדה לסחר בחוזים עתידיים על סחורות (CFTC) הזהירה בעבר ניתן היה להתייחס לאסימונים של PoS כאל ניירות ערך בארה”ב.

ג’ייסון וויליאמס, שותף ב- Morgan Creek Digital, נגע באפשרות כזו בתגובותיו ל- OKEx Insights. הוא השווה את הסיכון להימור ל בועת הצעת מטבע ראשונית (ICO) שפרץ לנוכח הלחץ הרגולטורי:

“אם מטפלים באסימני PoS כמו בניירות ערך, CFTC היה יוצר אירוע ICO 2.0 כמו שהתמודדנו באופן דרמטי עם שינוי האימוץ. אם מתייחסים לאסימונים של קופה כאל ניירות ערך רשומים ושורדים את המבחן הזה, נוכל להתייחס אליהם כמו שאנו עושים DRIPs (תוכניות השקעה מחדש של דיבידנד) מנקודת מבט חשבונאית ומס. “

בהתחשב בפוטנציאל ההימור למשוך משתמשים רגילים, ה- הוכחת ברית ההימורים (POSA) לוקח אמצעים יזומים כדי להבטיח שהרגולטורים יידעו ויושכלו כראוי על התופעה. POSA שואפת לקיים דיאלוג פתוח עם רשות ניירות ערך בארה”ב (SEC) במטרה להגיע להסכמה הדדית על תקנים וכללים המשפיעים על החלל. אם יצליח, דיאלוגים בין שתי הגופים עלולים לגרום לכללים קונקרטיים, שיסללו את הדרך לצמיחה ואימוץ רחב יותר של מטבעות קריפטוגרפיים ומערכות אקולוגיות נלוות להן..

הצהרת אחריות: אין לקחת חומר זה כבסיס לקבלת החלטות השקעה, ולא להתייחס כהמלצה לעסוק בעסקאות השקעה. מסחר בנכסים דיגיטליים כרוך בסיכון משמעותי ויכול לגרום לאובדן ההון המושקע שלך. עליך לוודא שאתה מבין היטב את הסיכון הכרוך ולקחת בחשבון את רמת הניסיון שלך, את יעדי ההשקעה ולבקש ייעוץ פיננסי עצמאי במידת הצורך

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, תכונות מעמיקות וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner