עמלות גז גבוהות מפריעות ליכולתו של את’ריום לתמוך בצמיחת DeFi

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של עולם הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

למרות תיקון, שוק הפיננסים המבוזר המשיך במומנטום החיובי השבוע, שכן הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi עלה מ -8.8 מיליארד דולר ל -9.4 מיליארד דולר..

לאחר שחרורו של אסימון הממשל UNI, Uniswap החזיר לעצמה את המקום הראשון במרחב DeFi בכך שהוא נעול את ערך הדולר הגדול ביותר. הבורסה המבוזרת השיגה גם אחוז דומיננטיות בשוק של 18.7% – למרות ש- DEX ראתה ירידה של 5% בהיקף המסחר הממוצע השבועי..

בתחום חקלאות התשואה, Uniswap הייתה גם מאגר הנזילות הגדול ביותר, עם 1.4 מיליארד דולר נעולים. מבחינת הלוואות מבוזרות, היקף ההלוואות הכולל הגיע ל -2.1 מיליארד דולר – גידול שבועי של 26%.

מדדים מרכזיים בעולם ה- DeFi המשיכו השבוע במומנטום החיובי שלהם. מקורות: דופק דפי ו דבנק

UniLogin נסגר

UniLogin, ספקית פתרונות העלייה לאינטרנט, הוכרז כיבויו ב- 18 בספטמבר, תוך ציון דמי גז גבוהים ברשת את’ריום. לדברי מייסדו, אלכס ואן דה סנדה, דמי הגז הסבירים הם חיוניים להישרדות הפרויקט.

פריסת ארנק מולטי-סיג חדש למשתמשים, ביצוע רישומים של Ethereum Name Service ושימוש בממסר של UniLogin כדי להוסיף עסקאות DAI, מחייבים כל עסקה חדשה ברשת, המחייבת את המשתמשים לשלם דמי דלק – דבר שהתייקר במיוחד בעקבות העלייה. של DeFi. ואן דה סנדה הוסיף כי עלות העלייה למשתמשים חדשים היא מעל 130 דולר למשתמש, מה שעולה שווה ערך להקמת ארנק חומרה חדש לכל אחד.

קדחת DeFi הובילה לדמי גז גבוהים

דמי הגז ברשת את’ריום הם המחיר הנדרש לביצוע עסקה או לביצוע חוזה חכם בבלוקצ’יין. דמי הגז נמדדים לרוב ב- gwei, אשר שווים 0.000000001 Ether (ETH).

בעקבות הבהלה לזהב לכריית נזילות, דמי הגז הגבוהים ברשת את’ריום נדונו רבות בקהילת הקריפטו. קומפונד, פרוטוקול שוק הכסף האלגוריתמי של חברת Ethereum, פרסם את אסימון הממשל שלה, COMP באמצע יוני – שסימן את תחילתו של שיגעון כריית הנזילות בתחום DeFi..

שחרורו של COMP הוביל לביקוש עצום לפרויקטים של גידול תשואה, שהאיץ את מספר העסקאות שבוצעו בבלוקצ’יין את’ריום. זה הוביל לעומס רשת את’ריום והמשתתפים משלמים דמי גז גבוהים יותר לצורך ביצוע עסקאותיהם. כתוצאה מכך, כריית הנזילות של אסימוני DeFi הובילה לעלייה מתמשכת בדמי הגז היומיים בשלושת החודשים האחרונים. הגז היומי בשימוש הגיע לשיא כל הזמנים של 80.18 מיליארד בתחילת ספטמבר.

סך הגז המשמש ליום ברשת את’ריום עלה בהתמדה לאחר ש- Compound השיקה את אסימון הממשל שלה. מקור: Etherscan.io, OKEx Insights


כמות הגז העולה בשימוש ברשת את’ריום חפפה גם עם עלייה בתשלום הגז הממוצע שהוצא. כפי שניתן לראות בתרשים שלהלן, העלייה של דמי הגז הממוצעים בארבעה מקומות נגרמה על ידי השקת אסימונים חדשים של DeFi לכריית נזילות. לדוגמה, מחיר הדלק הממוצע הגיע ל 709 gwei באמצע יוני, במהלך ההשקה של COMP. רישומים בולטים אחרים של אסימוני DeFi – כמו YAM באמצע אוגוסט, SUSHI בתחילת ספטמבר ו- UNI בשבוע שעבר – הובילו גם לעומס ברשת את’ריום ולעלייה בולטת במחיר הדלק הממוצע שהוצא.

מחירי הדלק הממוצעים ברשת את’ריום עלו לצד שחרורם של אסימוני כריית נזילות חדשים. מקור: Etherscan.io, OKEx Insights

המשתמשים המובילים עם הכי הרבה בילוי אתרים ציינו כי DeFi שולט בפעילות ברשת אתריום. Uniswap v2 היווה 30% מסך ההוצאות של Ether במשך 30 הימים האחרונים, ואחריו 24% של Tether.

גז מנוצל בעיקר על ידי פרויקטים הקשורים DeFi. מָקוֹר: Ethgasstation.info

עמלות דלק גבוהות הופכות את אתריום ללא קיימא

הפופולריות של כריית נזילות באה על חשבון פרויקטים של Ethereum שאינם קשורים ל- DeFi.

על פי ואן דה סנדה של UniLogin, שחקני ה- DeFi העיקריים מתמחרים שימושים אחרים בבלוקצ’יין את’ריום – כמו משחקים, אסימונים לא דלקתיים וארגונים אוטונומיים מבוזרים. ניתן לראות זאת בהיקף העסקאות היומי ברשת את’ריום בחודש האחרון, שנשלט על ידי פרוטוקולי DeFi והחלפות מבוזרות..

נפח עסקאות יומי של רשת את’ריום במשך 30 הימים האחרונים. מָקוֹר: Dapp.com

האם פתרונות הרחבה של Ethereum Layer-2 הם הדרך החוצה?

חוסר המדרגיות ברשת את’ריום נחשף שוב בעקבות הרקעת שחקים של דמי הגז על ידי DeFi. זה מעלה גם את החשש האם Ethereum הוא הפלטפורמה הנכונה לתמוך במערכת האקולוגית DeFi ההולכת וגדלה. ויטליק בוטרין, מייסד שותף של את’ריום, לחוץ שהפתרונות לדמי גז גבוהים קיימים כבר באמצעות פתרונות שכבה שנייה. בעוד שבטרין טען כי יישומים עם פתרונות להרחבה של שכבה שנייה יכולים לטפל בתשלומים פשוטים בסכום של 2,500 עסקאות בשנייה, אימוץ היישומים הללו מוגבל, והוא הפציר בקהילה להשתמש בהם..

כדי להקל על נטל דמי הגז ברשת את’ריום, כמה מהפרוטוקולים המובילים של DeFi מתנסים בפתרונות Layer-2. למשל, פרוטוקול נכסים סינתטיים ברשת, Synthetix מְשׁוּחרָר הפתרון שלה בשכבה השנייה, "פומלהוט," ב- 24 בספטמבר. Synthetix השיקה רשת בדיקות מעודדת לניסוי ההימור של SNX על אתריום אופטימי, שהוא שילוב של שימוש במכונות וירטואליות אופטימיות ופתרון שכבה 2, Optimistic Rollup. מהדורת רשת הבדיקה נועדה להקל על עלויות הגז עבור חברות SNX קטנות. באופן דומה, פרוטוקול ההלוואות המבוזר Aave הוכרז באוגוסט כי היא מתכננת להחליף את דמי הדלק בתעודות אישור משלה עבור כל התשלומים הכרוכים בעסקאות אסימון ERC-20.

בעוד שפתרונות המדרג של שכבה -2 מספקים הצצה לתקווה עבור רשת את’ריום הפקוקה, איליה אבוגוב, אנליסט מוביל ב- DappRadar, הזהיר כי צוותי הפרויקט של DeFi יעברו מאת’רום לחסימות אחרות אם דמי הגז הגבוהים יימשכו. הוא אמר ל- OKEx Insights:

"צוותי הפרויקט מתחרים על הורדת דמי הגז במטרה למשוך משתמשים ומפתחים. מלבד את’ריום, חסימות אחרות כמו IOST ו- NEO משיקות יוזמות DeFi משלהן. בעוד שפתרונות קנה המידה של שכבת -2 של Ethereum מציגים פוטנציאל עצום להורדת דמי גז למשתמשים, משתמשים וצוותי פרויקטים עשויים להתחיל להעביר את הנזילות שלהם מ- Ethereum לחסימות אחרות אם ה- Ethereum 2.0 הקרוב לא יכול לפתור ביעילות את בעיית דמי הגז הגבוהים."

מוכנים להיכנס ל- DeFi? התחל בכריית נזילות בדרך הקלה עם OKEx Earn.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map