שוק ההלוואות של DeFi מגיע לשיאים חדשים על רקע תחרות ה- CeFi החדשה

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של ענף הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

שוק הפיננסים המבוזר שמר על המומנטום השורי השבוע, שכן הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi עלה מ -12.01 מיליארד דולר ל -13.65 מיליארד דולר.. 

Uniswap שמרה על מעמדה כמובילת השוק עם נתח שוק של 22% מסך ערך הדולר הנעול. בבורסה המבוזרת היה גם מאגר נזילות הגדול ביותר ושמר על הדומיננטיות של נפח המסחר ל -48%. יש לציין כי מחזור המסחר השבועי הממוצע ב- DEX עלה השבוע ב -5%.

בתחום ההלוואות המבוזרת, מתחם המשיך להוביל עם נתח שוק של 56%.

מונע על ידי צמיחה בהלוואות, שוק DeFi גדל ב -13.6% בערך הכולל נעולמונע על ידי צמיחה בהלוואות, שוק DeFi גדל ב -13.6% בערך הכולל נעול. מקורות: דופק דפי ו דבנק

שוק ההלוואות של DeFi החזיר לעצמו השבוע קצת היפוך בעקבות צניחה קצרת טווח באמצע ספטמבר. כפי שצוין על ידי ספק הנתונים DeFi Pulse, הערך הכולל נעול בפרוטוקולי הלוואות מבוזרות רק השיג שיא כל הזמנים של 5.1 מיליארד דולר. 

השווי הכולל הנעול בשוק דה-פי והלוואות הגיע לשיא כל הזמנים של 13.65 מיליארד דולר ו -5.1 מיליארד דולר בהתאמה.הערך הכולל הנעול בשוק דה-פי והלוואות הגיע לשיא כל הזמנים של 13.65 מיליארד דולר ו -5.1 מיליארד דולר, בהתאמה. מקור: DeFi Pulse, OKEx Insights

פרוטוקול ההלוואות המבוזר הגיע גם הוא לאבן דרך חשובה השבוע. מטבע האורחים שלה, דאי, עלה ביום רביעי על סף שווי השוק של מיליארד דולר הנתונים של CoinGecko.

פרוטוקולי הלוואות DeFi מתמודדים עם תחרות ריכוזית

בעוד ששוק ההלוואות המבוזר חזר לעצמו את המומנטום החיובי, פרוטוקולי ההלוואות של DeFi נתקלו בתחרות מחריפה מצד בורסות קריפטו ומנפיקות stablecoin..

Circle, מנפיק ה- USDC היציבתי, מתכנן הצג בניית חשבונות עסקיים בעלי תשואה גבוהה. התנאים והשיעורים נעים בין תשואה שנתית של 8.5% לתנאים פתוחים לחשבון APY של 12 חודשים. בנוסף, תשלומי הריבית של USDC משולמים מדי שבוע ונצברים מדי יום. 

השוואת תשואות DeFi ו- CeFi

עם הצעות הצפנה הן מפלטפורמות הלוואות ריכוזיות והן מבזות מבוזרות, המשתמשים יכולים, כיום, להשאיל או ללוות מטבעות קריפטו בקלות. מטבעות מטבעות, שמטרתם לשמור על ערך לאורך זמן, פופולריים בקרב לווים ומלווים בקריפטו. עם כניסת חברות קריפטו גבוהות יותר לשוק ההלוואות, המשתמשים עשויים כעת להשוות את התשואות שמציעות פלטפורמות פיננסיות מרכזיות ומבוזרות..


DAI, USDT ו- USDC הם שלושת המטבעות המוצעים ביותר על ידי פלטפורמות מימון מרוכזות ומבוזרות. באופן כללי, פלטפורמות DeFi מציעות תשואות הלוואות גבוהות יותר מפלטפורמות CeFi. Fulcrum, פלטפורמת ההלוואות של DeFi הבנויה על פרוטוקול bZx, הציעה את התשואה הגבוהה ביותר עבור DAI ו- USDC – 17.11% ו- 12.05%, בהתאמה. מתחם v2 מציע כיום את התשואה הגבוהה ביותר עבור USDT, בשיעור של 12.9%.

תשואות שוטפות עבור הלוואות DAI, USDC ו- USDT בקרב פלטפורמות ההלוואות העיקריות של CeFi ו- DeFi, החל מה -12 בנובמבר.התשואות הנוכחיות עבור הלוואות DAI, USDC ו- USDT בקרב פלטפורמות ההלוואות העיקריות של CeFi ו- DeFi, החל מה -12 בנובמבר. מקור: שיעור דה-פי

במונחים של הלוואות מטבע כסף, ל- Fulcrum ההחזר הממוצע החודשי הגבוה ביותר להלוואות DAI, USDC ו- USDT.

ההלוואות של Stablecoin היו בעבר אזור שלא נוצל במידה רבה עבור פלטפורמות CeFi. עם זאת, פלטפורמות אלה החלו להתחרות בפלטפורמות DeFi בעקבות ההודעות האחרונות על תמיכה ב- USDT מבית BlockFi ו- Bitfinex..

תשואות ההלוואות הנוכחיות של DAI, USDC ו- USDT בין פלטפורמות ההלוואות העיקריות של CeFi ו- DeFiתשואות ההלוואות הנוכחיות של DAI, USDC ו- USDT בין פלטפורמות ההלוואות העיקריות של CeFi ו- DeFi. מָקוֹר: שיעור דה-פי

פלטפורמות הלוואות CeFi מציעות הגנה נוספת על משקיעים

פלטפורמות CeFi מתחילות לגוון את הצעות ההצפנה שלהן למלווים ולווים, ויש להם שני יתרונות מרכזיים על פני פלטפורמות ההלוואות של DeFi.

ראשית, פלטפורמות הלוואות קריפטו מרוכזות הינן משמורות. ביטחונות המשתמשים נשמרים על ידי פלטפורמת ההלוואות או על ידי אפוטרופוס צד שלישי. במקרה של BlockFi, האפוטרופוס שלו, תאומים, השיג רישיון אמון ממשרד השירותים הפיננסיים של מדינת ניו יורק – דרישה לעמידה בצרכי עתודות הון ספציפיים ובתקני תאימות בנקאיים על פי סעיף 100 לחוק הבנקאות בניו יורק.

יתר על כן, בפלטפורמות הלוואות קריפטו מרכזיות יש דרישות תאימות מחמירות יותר מפלטפורמות מבוזרות. בעוד שפלטפורמות ההלוואות של DeFi אינן מוסדרות במידה רבה, חלק מפלטפורמות ההלוואות הריכוזיות דורשות מהמשתמשים לעמוד בתקנות נגד הלבנת הון, כגון בדיקת Know Your Customer, על ידי גילוי מידע אישי. למשל, BlockFi דורש המשתמשים למסור את מספר הביטוח הלאומי שלהם ואת פרטי הבנק במהלך בקשת ההלוואה.

האם פלטפורמות ההלוואות של CeFi אמינות?

למרות ההגנה הנוספת על המשקיעים, חוסר האמינות בקרב כמה מפלטפורמות ההלוואות הריכוזיות הביא למעבר המשתמשים לפלטפורמות ההלוואות של DeFi..

לדוגמה, Cred (US) LLC, מלווה מורשה על פי חוק המלווים למימון האוצר בקליפורניה, לאחרונה שדה לפרק 11 הגנה מפני פשיטת רגל בדלאוור. המלווה השעה זמנית את הזרמת והזרמת הקרנות עקב טיפול כושל בכספים. בנוסף, ארנק ופלטפורמת המסחר Uphold הפסיקה את השותפות שלה ו- מתכנן צעדים משפטיים נגד Cred בגין הפרת חוזים והונאה. 

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map