ETH Core ו- Infrastructure Devs על מפת דרכים ETH 2.0, אתגרים וציפיות: סיכום

תמונת ETH 2.0

עם השקתו של Ethereum (ETH) 2.0 באופק, OKEx אירחה במשותף מושב שאל אותי הכל (AMA) ב- 17 ביוני, והזמינה חמישה מנהיגי קהילת ETH ובוניהם וחבר עיתונאים לדון בשינויים ובציפיות סביב השדרוג הקרוב.

האורחים כללו את מפתח הליבה ETH 2.0 ומייסד שותף של מעבדות Prysmatic, ראול ג’ורדן, חלוץ ETH2 Multi-Client Testnet, Afri Schoedon, ה- Loopring CTO סטיב גואו, עורך EthFans.org, ג’יאן ושותף הקהילה Unitimes ג’ייסון..

משתתפים אחרים כללו עיתונאים מג’ינס, קוינטלגרף, צ’ייניוז ואודיילי, לצד גטינה מבית OKEx ואסתר מ- Ethereum.cn (ECN).

היכרות עם האורחים

ראול ג’ורדן: שמי ראול ג’ורדן, השם הסיני 麥 文 龍, ואני מייסד שותף של אחד הצוותים המיישמים את eth2, שנקרא מעבדות Prysmatic. אני במקור מהונדורס, מדינה ענייה עם אי שוויון עצום ובעיות מערכתיות. התמזל מזלי לעזוב את העיר הקטנה שלי כדי ללמוד באוניברסיטת הרווארד שם למדתי מדעי המחשב במטרה לחולל שינוי, אך לא הייתי מרוצה מהסטטוס קוו של מה לעבוד עד שגיליתי את את’ריום לאחר שקיבלתי את מלגת תיאל כמה שנים. לִפנֵי.

עזרתי לפתוח צוות של מהנדסי תוכנה המעוניינים לחולל שינוי בהרחבה של Ethereum, וכעת אנו מפעילים רשת בדיקות ציבורית גדולה עבור eth2 בדרך להשקת רשת. בזמני הפנוי אני מקדיש המון המחקר לקליגרפיה סינית עתיקה 書法 ולמידת שפה 粵語.

אפרי שודון: אני מהנדס תוכנה עם ניסיון של שבע שנים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. במקור מברלין, אני מתמחה בניהול פרויקטים של תוכנה, ניהול שחרור, ארגון מאגרים, שליחת נושאים, מיפוי דרכים, תיעוד טכני, תמיכה למשתמש וקשרי מפתח..

בעבר הקמתי את יוזמת Görli Testnet, הידועה בזכות Görli Ethereum Testnet שהושקה בשידור חי ב- GörliCon-0 בברלין. נכון לעכשיו, הוא מתאם את מאמצי רשת הבדיקות מרובי הלקוחות של Ethereum 2.0 כולל השקת רשתות הבדיקה מרובות הלקוחות שלסי ו- Witti..

סטיב גואו: שלום כולם! אני סטיב, CTO של Loopring. פרוטוקול Loopring, שהושק כפרויקט בלוקצ’יין באוגוסט 2017, מאמץ טכנולוגיה מבוססת zkRollup המאפשרת למפתחים לבנות תפוקות עסקאות גבוהות, עלות נמוכה, לא משמורת ומבוססת פקודות הזמנות על Ethereum. Loopring Exchange (Loopring.io) הוא ה- DEX הראשון שנבנה על בסיס פרוטוקול Loopring 3.0.

יותר מזה, השקנו גם את Loopring Pay, הנתמך גם על ידי zkRollup, והשגת העברה מיידית בחינם, כך שהגודש ודמי העסקה הגבוהים אינם מהשולחן. לולינג עכשיו הוא לא רק פרוטוקול חילופי מבוזרים בעל ביצועים גבוהים אלא פרוטוקול תשלום מבוזר יעיל ביותר.

ג’יאן: אני ג’יאן. אני עובד כעורך ומתרגם ב- EthFan.org. החל משנת 2015, EthFan.org הייתה אחת מקהילות האת’ריום הסיניות המוקדמות ביותר, שפרסמה מאמרים לקידום טכנולוגיית Ethereum והצגת הנושאים החדישים ביותר הנוגעים לטכנולוגיית Ethereum ולמערכת האקולוגית..

ETH 2.0 לעומת ETH 1.0

שְׁאֵלָה: האם תוכל להסביר כיצד נראה Ethereum 2.0 במילים פשוטות? במה זה שונה מהשרשרת העיקרית הנוכחית eth1?

ראול: בעיניי, eth2 הוא תכנון מוחלט של בלוקצ’יין את’ריום בכדי למקסם את הביזור, ההתנגדות לצנזורה והרחבה בו זמנית. נדרש את כל הרווחים שהיו לנו בשנים האחרונות והופך אותם לגישה הרבה יותר קיימא בכדי להשיג את מטרתה המקורית להפוך ל”מחשב עולמי “..


דני ראיין אמר כי eth2.0 בנוי עבור את’ריום, ולבסוף הוא יהפוך לאת’רום עצמו. Ethereum 2.0 הוא בניית שכבת הבסיס של המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין של Ethereum. Eth2 שונה מהאתרום הנוכחי בשני היבטים: 1) משתמש באלגוריתם PoS (Proof-of-Stake) כדי להניע את פעולות הבלוקצ’יין; 2) משפר יכולת הרחבה על ידי "שרשרת משואות + שרשרת מרובת שברים" ארכיטקטורה.

במילים פשוטות, חסימות ב- eth2 אינן מיוצרות על ידי כורי PoW אלא מאושרות ומסתיימות על ידי הסטייקים שהפקידו את ה- ETH שלהם. חוץ מזה, "שרשרת משואות + שרשרת מרובת שברים" הארכיטקטורה מפרידה בין המדינה בתוך PoS לבין זו של עסקאות. במקום לבצע עסקאות, שרשרת המשואות תטפל בגימור ותתקשר עם רסיסים. רסיסים יכולים להיחשב כחסימות מסובכות הדומות לשרשרת eth1 הנוכחית, שמבצעות עסקאות.

מפת דרכים ETH 2.0

שְׁאֵלָה: עברו שנים מאז שיזמה תוכנית Ethereum 2.0. ישנן דעות רבות וניחושים פרועים ברחבי הקהילה לגבי זמן ההשקה הרשמי שלה. האם תוכל לשתף אותנו בהתקדמות הפיתוח הנוכחית של Ethereum 2.0? מהם האתגרים העיקריים שיש לפתור? ומתי אתה מצפה ש- Ethereum 2.0 יעלה לאוויר?

אפרי: אפשר לומר שזה ה- 3 בינואר או ה- 30 ביולי. אבל האמת היא שזה לא יהיה אף אחד מהתאריכים. איננו יכולים לדעת מתי תחילת מקור המין. הסיבה לכך היא שיש כל כך הרבה חלקים נעים.

אבל אני יכול לתת מבט ריאלי על הנושאים הפתוחים ואבני הדרך. ראשית כל הלקוחות צריכים ליישם את הגרסה הסופית של המפרט, v0.12.1. נכון לעכשיו, רק לקוח אחד יש שחרור, וארבעת הלקוחות האחרים עדיין עובדים לקראת שחרור יציב. נראה את רשת הבדיקות מרובת הלקוחות הראשונה עם המפרט הסופי v0.12.1 תושק באופן פוטנציאלי בסוף החודש הזה.

אם זה ילך כשורה, נוכל להכין את ההשקה הציבורית של רשת מרבית הלקוחות בתנאי רשת ראשית בתחילת יולי. זהו אבן הדרך המיוחלת, המכונה לפעמים בטעות "רשמי" רשת בדיקות מרובת לקוחות. אבל אם זה ילך כשורה, נוכל לבצע את הבדיקה הציבורית הסופית ביולי.

אולי יש כמה רשתות מפתח קטנות יותר בצד, אך המוקד העיקרי צריך להיות זה הציבורי. אם רשת הבדיקות הציבורית מרובת הלקוחות תתגלה כיציבה לאורך חודשיים או שלושה, נוכל להתחיל לעבוד לקראת השקת רשת ממשית..

קודם כל, זה דורש חוזה פיקדון. צריך לקיים טקס לקביעת החוזה שישמש כגשר האחד והיחיד לפיקדונות ETH2. איך זה ייראה עדיין לא מוגדר לגמרי. אני יודע שקרל מכין את זה. עלינו לשאול אותו בקרוב. אני מצפה שהתאריך המוקדם ביותר האפשרי לטקס כזה יהיה סוף אוגוסט או יותר נכון אמצע ספטמבר.

לאחר סיום הטקס והתקשרות החוזה, מבחינה טכנית החיפזון ל- ETH2 החל באופן רשמי. גם ללא תאריך השקה רשמי, אנשים יכולים להתחיל לבצע את הפקדות המאמת הראשונות ברשת ETH1 מכיוון שמדובר בתהליך ללא הרשאה לחלוטין..

הייתי מציע לתזמן את זמן הג’נסיס המינימלי למערכת שרשרת המשואות להיות בדיוק 90 יום לאחר זמן ההתחלה של רשת הבדיקות הרשמית מרובת הלקוחות. זה ייתן לנו 8 שבועות של בדיקה וארבעה שבועות של זמן חיץ למקרה שנצטרך לתקן משהו.

ללא קשר לחוזה הפיקדון הפרוס, אנו תמיד יכולים לדחות את זמן ההתחלה של הגישה במידת הצורך. אך בהתחשב בצעדים שתוארו לעיל, זמן המוקדמות המוקדם ביותר האפשרי של מונטה היה אי שם באוקטובר. זה לא לוקח בחשבון שאנחנו צריכים לפחות 16,000 פיקדונות לפני שאנחנו רואים אירוע של יצירת ראשית. זה יכול גם לקחת כמה שבועות להתגבר.

אז, לסיכום … נובמבר אם הכל ילך כשורה. אוקטובר אם אנחנו מאוד אופטימיים ודוחקים לגבי התאריך. באופן פסימיסטי, זה יהיה 2021 למקרה שיהיה צורך לטעון משהו במפרט ולהתאים אותו על ידי כל הלקוחות … אני לא חושב שנשיק בדצמבר.

יכולת פעולה הדדית של ETH 2.0

שְׁאֵלָה: יכולת פעולה הדדית הייתה אחד הקצוות של את’ריום. עדיין זכרתי את "Interop Lock-in" בספטמבר האחרון, ואני נרגש לראות לקוחות eth2 מתקשרים ומסונכרנים זה עם זה. השאלה בפני ראול היא האם האם קורה משהו נוסף סביב יכולת פעולה הדדית של הלקוח? ומדוע זה חשוב לכל eth2?

ראול: יכולת פעולה הדדית של הלקוח כל כך חשובה מכיוון שכך אנחנו יכולים לתפוס באגים קריטיים ביישום יחיד. לדוגמא, אם כל eth2 היה פועל באמצעות יישום ה- Prysm שלנו, לעולם לא היינו מוצאים בעיה קריטית בנוגע לתגמולי מאמת וקנסות שמצאנו בזכות יכולת פעולה הדדית של הלקוח..

מטרות רשת מרובות לקוחות

שְׁאֵלָה: רשת הבדיקה מרובת הלקוחות נחשבת למכשול האולטימטיבי לפני שנראה את eth2 אמיתי. כיוזם של רשתות הבדיקה הרב-לקוחות eth2 שלסי וויטי, יכול אפרי לשתף אותנו ביעדים העיקריים של לקוחות מרובים, ובמצב הנוכחי של ויטי?

אפרי: השלב הראשון של את’ריום 2.0, שלב 0, הוא שרשרת המשואות. לקוחות ה- ETH1 הוותיקים לא יוכלו לנהל רשת משואות. לראשונה, מגוון לקוחות שיושמו לאחרונה יעבדו יחד על בלוקצ’יין חדש לגמרי עם גישה ייחודית חדשה לרשת וקונצנזוס..

לפני שניתן להשיק מיינט כזה, אנו זקוקים לרשתות בדיקה המדמות תנאי פנים טובים ככל האפשר. זה מחייב אותנו שיהיו לנו רשתות בדיקה יציבות, ארוכות טווח ומתמשכות הנתמכות על ידי לקוח אחד לא רק לקוחות מרובים, באופן אידיאלי, כל הלקוחות. רשת המבחן שלסי הייתה אחד הצעדים הרבים בכיוון זה, רשת המבחן ויטי היא אחרת, ובקרוב נשיק את אלטונה.

ויטי פועל יציב למדי. נכון לעכשיו הוא ראה כ -150,000 משבצות וחיות טובה. שיעור ההשתתפות של המאמתים מרחף על 71%.

כל הלקוחות עדיין חווים באגים ומציגים אופטימיזציות חדשות. אני חושד שאנחנו עדיין צריכים הרבה יותר בדיקות מרובות לקוחות.

שְׁאֵלָה: נאמר כי רשת המבחנים הסופית מרובת הלקוחות צריכה להישאר יציבה לפחות חודשיים לפני שחרור שרשרת המשואות, אז מהם האינדיקטורים למדידת יציבות? מתי צפוי רשת הבדיקה הציבורית מרובת הלקוחות להעלות לאוויר?

אפרי: אינדיקטורים ליציבות הם "אין בעיות קונצנזוס" ו "אין מזלגות קבועים" ברור שכל הלקוחות צריכים להסכים על השרשרת הנכונה. כמו כן, עלינו לסיים את הרשת הנכונה, יש הרבה קצוות גסניים ושיהוקים בין הלקוחות השונים. אני מקווה שנוכל לאסור את ה- ENR למערכת הפתיחה של הלקוחות לפני שנתחיל ויהיה לנו פורמט רב כתובות מתאים עבור צמתים חיווטיים.

אינדיקטורים נוספים הם עדויות ופעילות מאמת. אם אנו שומרים על פעילות של מעל 80-90% והרשת נשארת בחיות מושלמת עם סופיות גבוהה, אנחנו צריכים להיות טובים ללכת.

כפי שתיארתי קודם, תאריך ההשקה המוקדם ביותר האפשרי עבור רשת בדיקות ציבורית מרובת לקוחות יהיה באמצע יולי.

פתרונות מדרגי שכבה 1 ושכבה 2

שְׁאֵלָה: עם התפתחות eth2 בעיצומה, אנו רואים פתרונות Layer2 משיגים את "בסיסי" גם הצלחה. לאחר ההשקה הרשמית של eth2, בתמיכת פתרונות Layer1 כמו PoS ו sharding, Ethereum הולך לעידן מדרגיות חדש. האימוץ של טכניקות Rollup מזין את מהירות העסקה תוך הפחתת עמלות העסקה באופן משמעותי, מה שמביא חוויה הרבה יותר טובה למשתמשים.

כ- CTO של Loopring, הפרוטוקול הראשון והמבוזר אי פעם עם ZK-Rollup, אתה יכול בבקשה לתאר כיצד ZK-Rollup נועד לייעל את חוויית המשתמש שלנו.?

סטיב: ZK ב- ZK-Rollup פירושו אפס ידע; אוסף יכול להיחשב כעיבוד עסקאות מקובץ. Loopring בחרה ב- zkSnark כמסגרת הוכחת ה- zk שלה (שנבדקה על ידי ZCash במשך שנים), עם גודל הנתונים המאמת ביותר עד כה, מה שאומר עלות נמוכה ביותר ברשת. ו- zkSnark אינו דורש הרבה משאבי מחשוב מחוץ לרשת כדי ליצור הוכחות.

יש מערכת ממסר ב- ZK-Rollup. ראשית, המשדר יארגן את כל פרטי החשבון מחוץ לשרשרת לעץ מרקל שבו המחשיבים את החשיפות בזוגות עד שנקבל את חשיש השורש של מרקל. בהתחשב בכך שכל שינוי בערך העלים השרירותי מביא לחשיש שורש אחר, חשיש השורש יהיה התצוגה היחידה של המצב הנוכחי של העץ כולו..

ואז המשדר יאסוף סט עסקה (העברה או קנייה & למכור) מחוץ לרשת וליצור הוכחות zk עבור עסקאות אלה.

תהליך יצירת ההוכחה: השורש האחרון המאוחסן hash R1; כל עסקה נחתמת על ידי משתמשים; לעדכן את עץ מרקל בהתאם לאותן עסקאות ולאמת את השינויים; קבל את ה- hash השורש המעודכן R2;

לבסוף, המשדר מגיש נתונים קריטיים (למשל איזון), הוכחת zk ו- hash R2 מעודכן ל- blockchain. החוזה החכם שנפרס מראש יוודא אם ההוכחה תקפה בהתבסס על ה- hash R1 המוקלט והקלט של נתוני העסקה. אם הוא תקף, ניתן לעדכן את ה- hash R2 הבסיסי מכיוון שהמשלח עשה שינויים כנים בעץ מרקל מחוץ לרשת.

כאן נקודת המפתח של תוכנית זו, היא מצמצמת את צריכת המשאבים ומשפרת את ביצועי הבלוקצ’יין הכוללים על ידי שמירה על אחסון נתונים בלבד ואימות הוכחת zk בשרשרת, והעברת חישובים מחוץ לרשת. וחשוב מכך, ניתן להבטיח את האבטחה והתוקף של עיבוד נכסים מחוץ לרשת באמצעות אימות ברשת, כך שלא נצטרך להתפשר על האבטחה לצורך ביצועים טובים יותר. תיאורטית, לופרינג יכול לשאת 2025 טקסים לשנייה בעלות של 150 דולר למיליון עסקאות באותה רמת אבטחה כמו Ethereum Mainnet..

שְׁאֵלָה: האם סטיב וג’ייסון יוכלו לשתף עוד את התובנות שלך כיצד המערכת האקולוגית של Ethereum תרוויח מהשילוב של מדרגיות Layer1 + Layer2? ומה הם הכוחות המניעים הפוטנציאליים עבור DeFi?

סטיב: היישום האמיתי של מדרגיות Layer2 הכרחי עבור המערכת האקולוגית של Ethereum. לאחרונה כמה תוכניות הונאה מביאות לעלייה במחיר הדלק, והרשת האטה, מה שיביא נזק לאימוץ המוני של את’ריום. לדוגמא, Reddit כבר החליטה להשתמש ב- Ethereum כפלטפורמת הפצת האסימונים שלה. עם בסיס המשתמשים העצום של Reddit המציף אל Ethereum, התנועה תהיה יותר מדי בשביל הרשת להתמודד..

למרבה המזל, Loopring יישמה מערכת תשלומים, Loopring Pay, המבוססת על ZkRollup, שהושקה רשמית ב 7. ביוני. כעת היא כבר תמכה בהעברות אסימונים של 10+ בשכבה 2 ללא עמלות, מה שעוזר להקל על נושאים כמו עומס ברשת ועמלות יקרות. בעוד שבאפליקציות DeFi, אם נוכל להתמודד עם העברות בשכבה 2, ניתן יהיה להקל על רוחב הפס של שכבה 1.

ראשית, זה עניין של בחירה. פתרונות ההרחבה של שכבת 2 מעניקים למפתחים ולמשתמשים אפשרויות רבות יותר תוך הימנעות מכשל פוטנציאלי של שכבה אחת. קחו לדוגמא את תוכניות ה- ZK-Rollup ואת ה- Rollup Optimistic. נראית מעסקאות סמליות, ZK-Rollup היא בחירה טובה יותר עבור אפליקציות DEX ומשתמשים עם מהירות עסקה ומהירה יותר. אולי בגלל זה לופרינג אימץ את ZK-Rollup. בעוד ש- Rollup אופטימי ידידותי יותר עם יישום הגיוני של חוזים חכמים, המאפשר למפתחים לבנות אפליקציות עדיניות יותר של DeFi. אז ראינו את Synthetix עם אוסף אופטימי. ככל שצצות אפשרויות רבות יותר, כך המערכת האקולוגית תהיה משגשגת יותר.

שנית, ברמה גבוהה יותר, האבטחה והניתנות להרחבה של Ethereum משתפרות. Layer1, הרשת הראשית של Ethereum, משמש כערבות אבטחה בסיסית לנתונים. מצד אחד, שכבה 1 ניתנת להרחבה משפרת את עיבוד הנתונים בשרשרת תוך הקטנת האפשרות להתקפות של עסקאות דואר זבל. מצד שני, עם יותר פתרונות שפורסים על שכבה 2, שכבה 1 יכולה להקל על נטל הסקלביליות שלה ולהתמקד יותר בצד הביטחוני. כלומר, Ethereum יהפוך לאמין יותר תוך הבטחת חווית המשתמש, מה שמעודד יותר משתמשים לבנות על Ethereum, כולל אפליקציות DeFi, שם האבטחה נמצאת בראש סדר העדיפויות..

שלישית, אני רוצה לדבר על לכידת ערך ואפקטים של רשת. השילוב של שכבה 1 + שכבה 2 מאפשר לאת’ריום לכסות את הדרישות של רוב היישומים במימון או בחללים אחרים. עם PoS ו- DeFi פורח, יהיו יותר נכסים מסודרים ב- Ethereum, מה שבסופו של דבר יכול להפוך את Ethereum ל "שכבת התיישבות". בינתיים, השפעות רשת גדולות יותר יגיעו יחד עם מימון משגשג, אשר יהווה משוב חיובי חזק על ידי הנעת פיתוח נוסף של המערכת האקולוגית של Ethereum כולל DeFi..

הצבת כלכלה בפרספקטיבה

שְׁאֵלָה: זה היה ידוע שכאשר שלב 2 של eth2 יקרה, Ethereum של הוכחת עבודה יהפוך לבלוקצ’יין הוכחה של הימור שבו כלכלת ההימור תהיה שחקן מרכזי. מה התובנות שלך בכלכלה ההימור? כיצד יכולים בעלי עניין שונים להשתתף בהימור eth2, כגון משקיעים ממוצעים, כורים, בריכות כרייה ושירותי DeFi וכו ‘.?

ג’יאן: ההימור של Eth2 מבדיל את עצמו ממודלי ההימורים הקיימים בזכות הפרוטוקולים הייחודיים שלו. כדי לביזור, שכבת הפרוטוקול מציבה מדרכות רבות על מנגנוני ההימור, וכאן בדיוק יכולים להיכנס ספקי השירות.

עכשיו, כשמדברים על Eth2, זה יותר על שלב 0 הקרוב, שלא יביא שינויים מפריעים לכל המערכת האקולוגית בבת אחת. אז זה בסדר גמור להמשיך ולצפות. אני מציע שאם אתה רוצה להשתתף בהימור של Eth2, להבין כיצד הפרוטוקולים שלו מתוכננים יהיה מועיל להערכות שלך, לא משנה אם תבחר לעשות DIY או להשתמש בשירותי צד שלישי..

ג’ייסון: בצד השוק, התנהגות ההימור גורמת להפחתת מחזור השוק של ה- ETH שבהחלט יעורר עליית מחיר ה- ETH. זה מה שכל בעלי ה- ETH היו רוצים לראות. כחלקים אינטגרליים במערכת האקולוגית של את’ריום, רוב המשקיעים, הכורים והבריכות הממוצעים מונעים מרווחים. אחרי הכל, בעלי עניין צריכים מלכתחילה להסתדר, ואז הם יכולים להרשות לעצמם לשמור על הצמיחה של את’ריום.

לכן שחקנים במערכת האקולוגית של Ethereum יקימו קהילה עם אינטרסים משותפים. כולם מצפים ש- Ethereum ישחק בטוח, מה שעלול להעצים את ד’אתרום ולקדם אותו.

דרך פשוטה יותר למשקיעים ממוצעים להשתתף היא רכישת ETH, או העמדת ה- ETH שלהם באמצעות שירותי ההימור המסופקים על ידי מרכזיות או ארנקים. אם אתה רוצה להפעיל צומת PoS משלך, זה לא כל כך קשה.

זה מה שרתי DeFi היו רוצים לראות, שכן יישום עתודות חלקיות הוא קצת מסובך. דבר אחד הוא שניהול הנכס שלך באמצעות DeFi הוא עדיין מסוכן. יתר על כן, רשתות ציבוריות אחרות הן בהיקף קטן יחסית, ולעיתים רווחים בהימור לא יצליחו לכסות את ההפסד כאשר המחיר יורד. עם זאת, אולי שרתי DeFi יכולים לראות רווחים נטו על ידי הימור עם נכסים נוספים בבריכות שלהם.

ראול: כלכלת ההימור, בעיני, תגדיר את הביטחון של את’ריום. אנו רוצים להקל על ההימור עבור רוב האנשים, כולל חובבים שרוצים להפעיל מאמת בבית. אם רוב ההימור מתרחש רק בכמה מרכזיות מרכזיות, אנו מאמינים שהשרשרת לא תהיה בטוחה או חסרת אמון כפי שהיא אמורה להיות. רוב הסטייקים יכולים להתחיל היום בניסויים על eth2 על ידי הצטרפות לאחת רשתות הבדיקה הציבוריות. ב- Prysmatic Labs אנו מפעילים רשת בדיקות ציבורית בשם Onyx אליה תוכלו להצטרף כאן: https://prylabs.net ולפקח כאן: https://beaconcha.in

סטיב: באופן אישי, אני אופטימי לגבי ההימור של Eth2 שנותן דחיפה למחיר ETH. וסביר להניח שיותר מ -10 מיליון ETH יהיו נעולים בהימורים. למשקיעים ממוצעים יש שלוש אפשרויות: החזקת ETH; הפעלת צמתים הימור; בחירת בריכת הימור.

אני חושב שיש מעטים המשתמשים שיעדיפו להפעיל את הצמתים שלהם, מכיוון שזה דורש קצת רקע טכני ועלות תפעול. האפשרות הראשונה או השלישית עשויה להיות תלויה בכמות ה- ETH שתושקע עד אז.

Loopring שוקל גם לספק את מאגר ההימור שלנו, מכיוון שמשתמשים לא ירוויחו רווחים עודפים על ידי השארת הנכסים שלהם בחוזים חכמים. אבל על ידי הימור הם יעשו זאת. עם זאת, אנו מבטיחים כי נכסי המשתמשים עדיין יישארו ללא שמירה באמצעות חוזים חכמים, כלומר למשתמשים יש את הזכות לדעת ולשלוט בנכסים שלהם..

אתגרים בהרחבת קהילת את’ריום

שְׁאֵלָה: האורחים שלנו ג’יאן וג’ייסון הם נציגים מקהילות האת’רום הסיניות EthFans ו- Unitimes, אשר תרמו רבות לחינוך ולקידום אתריומי מקומי..

אנו תוהים מהם האתגרים של בוני הקהילה על סף אתריום 2.0? מה יכולות להיות שיטות עבודה מומלצות בכדי לערב את חברי הקהילה או אפילו אוכלוסייה רגילה יותר בדור הבא של את’ריום?

ג’יאן: אתגר גדול טמון במורכבות ובמפת הדרכים הארוכה של מערכת ה- Eth2, הדורשת סבלנות רבה יותר בכדי לספר מה באמת חשוב בשלב הנוכחי ומה חשוב לטווח הארוך. אחרת, נותר לנו זמן לפופולרי של מערכת ה- Eth2 המסובכת במאמצים עדינים יותר.

אני חושב שבוני הקהילה צריכים לשמור על תחושה טובה של כל המערכת האקולוגית המשתנה, על מנת לספק דברים מעניינים ומרגשים. הטכנולוגיות עשויות להיות יבשות, אך תמיד מתרחשים פלאים וחידושים סביב המערכת האקולוגית של את’ריום. המערכת האקולוגית בכללותה מגוונת ומרתקת.

ג’ייסון: האתגר הגדול ביותר שעומד בפני קהילת את’ריום הוא שכרגע עדיין אין הרבה אוהדים ותורמים לטכנולוגיית הקוד הפתוח של בלוקצ’יין..

מצד אחד, הסף הטכני הוא מעט גבוה, מה שאומר שאנשים צריכים להיות בעלי שליטה טובה בתחומים שונים כדי להבין טוב יותר את הבלוקצ’יין. מצד שני, טכנולוגיה כזו מתקדמת מכדי שתהיה פופולארית ואפילו חלקן עדיין מוטות כלפיה. נניח שלאת’ריום, עם קהילת המפתחים הגדולה והחזקה ביותר, יש עוד דרך ארוכה בבניית קהילת האת’ריום הסינית..

דבר אחד הוא שבשנים האחרונות רוב המשתמשים שוטטו בשוק המשני לרווחים, ונשארו מחוץ לבניית המערכת האקולוגית של Ethereum. יתר על כן, קצת קשה עבור כמה לומדי את’ריום פוטנציאליים לעבור את מחסום השפה, חסר בשלות קהילתית ואיטרציה מהירה של טכנולוגיות את’ריום. Eth2 או Eth1.x עשויים להיות בסביבה לפני שמישהו מבין את Eth1. ובמקרה זה, אנחנו עדיין צריכים להמשיך בחינוך בנושא אתריום ובניית קהילת מפתחים.

כעת יש לנו EthFans, Unitimes, ECN ו- EthPlanet לעבוד כתורמים לקהילה הסינית. Eth2 הוא התחלה חדשה לגמרי שזו גם הזדמנות לקהילת את’ריום הסינית לשגשג. עדיין יש לנו הרבה מה לעשות כמו לארגן סמינרים מקוונים או לא מקוונים, סדנאות ופיתוח משאבים חינוכיים.

עקוב אחר OKEx ב:

טוויטר: https://twitter.com/OKEx

פייסבוק: https://www.facebook.com/okexofficial/

לינקדאין: https://www.linkedin.com/company/okex/

בינוני: https://medium.com/@OKEx

קבוצת מברק (אנגלית): https://t.me/OKExOfficial_English

קבוצת מברק (רוסית): https://t.me/okexofficial_ru

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map