Ethereum 2.0: השפעה על משתמשים, DApps, DeFi ושווקים

אתריום (ETH), המטבע הקריפטו השני בגודלו על ידי שווי שוק, צפוי להשיק את הצפוי שלה שדרוג ETH 2.0 במחצית השנייה של 2020. השדרוג מסמן שינוי משמעותי עבור רשת הבלוקצ’יין כשהיא עוברת את מנגנון הקונצנזוס שלה מ הוכחה ש-עבודה (PoW) ל הוכחת יתד (PoS) במטרה לשפר את המדרגיות ולהציג תכונות חדשות.

ידוע גם כ רוֹגַע, שדרוג ה- ETH 2.0 הוכרז לראשונה במהלך מייסד שותף של Ethereum נאום Devcon של ויטאליק בוטרין 2018. על פי התוכנית המקורית, יש 4 שלבים של השדרוג (שלב 0-3). בעוד שלב 0 נקבע לשנת 2019 ושלב 3 היה צפוי להסתיים עד שנת 2022, ההשקה הייתה מוּשׁהֶה פעמים רבות עקב שינויים במבנה הממשל של צוות פיתוח הליבה.

עם זאת, לאחרונה עם בוטרין מצביע לקראת Q3 2020 כמסגרת זמן אפשרית להשקה, OKEx Insights בוחן את המשמעות של המעבר ל- PoS ותכונות חדשות, כמו הימור, והשפעת השדרוג על מערכות אקולוגיות קיימות כגון מימון מבוזר (DeFi) ו- יישומים מבוזרים (DApps).

PoW לעומת PoS – חיסכון באנרגיה שעל כף המאזניים

ההחלטה של ​​את’ריום לשנות את מנגנון הקונצנזוס שלה העמידה מחדש את הדיון בין תומכי PoW ו- PoS. PoW הוא מנגנון הקונצנזוס המקורי לבלוקצ’יין, שתואר על ידי סאטושי נקאמוטו ב ניירת ביטקוין. זה דורש מה שמכונה “כורים” לאמת עסקאות וליצור חסימות חדשות באמצעות כוח מחשוב.

עם זאת, ככל שהתחרות גוברת וה קושי בכרייה כאשר ביטקוין חדש עולה, דרישות כוח המחשוב גם עולות, וכתוצאה מכך צריכת אנרגיה גבוהה ודאגות סביבתיות. על פי מדד צריכת האנרגיה של ביטקוין, צריכת האנרגיה השנתית המוערכת של ביטקוין היא 58.6 TWh לשנה. אם הביטקוין היה מדינה, הוא היה מדרג 48 בצריכת אנרגיה, כשהוא מנצח מדינות כמו בנגלדש ורומניה.

צריכת אנרגיה של ביטקויןצריכת אנרגיה לפי מדינה. מָקוֹר: bitcoinenergyconsumps.com

החששות סביב צריכת האנרגיה של ביטקוין, לאורך השנים, הובילו להופעתה של מנגנוני קונצנזוס חלופיים, אחד מהם הוא PoS. פרוטוקול זה מסיר את הצורך בכוח מחשוב (חוסך באנרגיה) ומחליף את הכורים ב”מאמתים “המאמתים עסקאות ויוצרים חסימות חדשות.

בתגובות ל- OKEx Insights, ג’האן צ’ו, מייסד קהילת Ethereum הונג קונג ומייסד שותף של Kenetic Capital, ציין את החיסכון באנרגיה כאחד היתרונות של השדרוג הקרוב עבור Ethereum:

“עם השדרוג ל- Proof of Stake, בעלי אתרים יוכלו להשתתף באופן ישיר יותר ולהפיק תועלת מתחזוק הרשת על ידי הימור (מינימום של 32 eth) במקום להפעיל חומרה מסובכת ולשרוף חשמל.”

צ’ו הוסיף כי הוא אינו מאמין שביטקוין יוכל לבצע מעבר כזה, למרות היתרונות הסביבתיים הפוטנציאליים:

“בעוד המעבר של את’ריום לקופה מהווה איתות חזק לתעשייה, אין זה סביר שביטקוין אי פעם יעבור לקופה בגלל גודלו העצום, הערך ומודל הממשל שלו. זה הופך את ההצלחה של ביטקוין למרירה ככל שההשפעה הסביבתית רק תחריף ככל שהביטקוין צובר ערך. “

בעוד שההשפעה הסביבתית החיובית שלה עשויה להיות שיפור מבורך, שדרוג ה- PoS של Ethereum ילווה בכמה שינויים ושאלות חדשות למשתמשים ומפתחים במערכת האקולוגית..

העברת ETH 1.0 עד 2.0: מה יקרה ל- ETH שלך?

למי שתוהה, המעבר מבלוקצ’יין את’ריום הנוכחי לרשת ETH 2.0 כולל שני שלבים: העברת ה- ETH של המשתמשים ומעבר הסטטוס של בלוקצ’יין את’ריום..


ההגירה מתחילה בשלב הראשון של שדרוג ETH 2.0, הנקרא שלב 0, ומתחיל בהשקת שרשרת משואות – הבלוקצ’יין החדש של PoS לאת’ריום.

נדידת אתרים מתוכנן באמצעות א "גשר חד כיווני" מנגנון, שבו המשתמשים יוכלו לנעול את האתרים שלהם בבלוקצ’יין הנוכחי של את’ריום בחוזה ולקבל את אותה כמות אתרים ברשת הביקון.

לאחר מכן המשתמשים יכולים להניח את האתר המזוכה (אם יש להם יותר מ -32 אתרים) ולהתחיל להרוויח תגמולים ברשת ETH 2.0. עסקת ההעברה ל- ETH 2.0 היא חד כיוונית, מכיוון שהאתרים של המשתמש בבלוקצ’יין המקורי של Ethereum נשרפים.

זהו אמנם מנגנון פשוט ובטוח להעברת ETH לרשת החדשה, אך האופי הבלתי הפיך של העסקה מוסיף "לנעול סיכון." סיכון זה מתייחס לעובדה שמשתמשים מעריכים את ה- ETH שלהם בבלוקצ’יין ה- PoS החדש "נעל" כי ה- ETH (כלומר לא ניתן למכור אותו) לתקופה מסוימת, תוך סיכון שמחיר ה- ETH עשוי לרדת והם לא יוכלו למכור אותו.

ואילו המפתח הראשי של ETH 2.0, דני ראיין מְשׁוּתָף שיש אינטרס קהילתי ליצור גשר דו כיווני, הוא מאמין שניתן יהיה להעריך הצעה כזו במועד מאוחר יותר. ריאן גם ציין כי עבור משתמשים או בעלי ETH, מפתחים מנסים לעשות את המעבר לבלוקצ’יין חדש "חלקה ככל האפשר."

מעבר מדינה – העברת נתוני ETH 1.0 ל -2.0

מעבר מדינה מתייחס להעברת נתוני הבלוקצ’יין הקיימים לארכיטקטורה החדשה. בתחילה תוכנן שרשת ETH 1.0 הנוכחית תועבר לא "חֶרֶס" (חלק מהרשת) ברשת ETH 2.0. עם זאת, היו מעבר אתגרים שונים למעבר שכזה, אשר מטופלים כעת בחדש הצעה מאת בוטרין.

על פי ריאן, ההצעה החדשה של בוטרין מגובה על ידי מפתחי ליבה והיא עשויה להיות מיושמת בקרוב.

בצד בעיות הגירה, שדרוג ה- ETH 2.0 מספק בעיקר תמיכה בהימור ובמדרגיות, דבר שיכול להשפיע על חלק מהמערכות האקולוגיות הקיימות המסתמכות על הרשת, כגון מימון מבוזר ויישומים..

תמיכת מחזיקי ETH

ההימור מחליף את הכרייה ברשתות PoS ומאמתים אשר נועלים את מטבעותיהם מרוויחים תגמולים בסכום עבור שמירת ספר החשבונות. תגמולים אלה דומים לריבית שנצברה על פיקדונות כספיים, מה שהופך את ההימור לאחד מה הזדמנויות הכנסה פסיביות זמין במרחב הצפנה.

ה דו”ח המערכת האקולוגית של Ethereum 2.0 על ידי ConsenSys מציין כי המשתתפים יכולים להמר על ה- ETH שלהם על ידי הפעלת צמתים מאמתים משלהם או באמצעות ספק ההימורים של צד שלישי. הדו”ח מסכם גם את ממצאי הסקר שלו מ- 287 נשאלים, 32.8 אחוז מהם מתכננים להפעיל צמתים מאמתים משלהם ו- 33.1 אחוז מתכננים להשתמש בספק ההימורים של צד שלישי..

על פי הדו”ח, המשתתפים המתכוונים להניח את ה- ETH שלהם ולהפעיל את צמתי המאמת מתמרצים עם תשואה צפויה ממוצעת של 5.8 אחוזים, ואילו מי שמתכוון להימצא באמצעות ספק צד שלישי יכול לצפות לתגמול ממוצע גבוה יותר של 7.6 אחוזים..

המספר הנוכחי של כתובות Ethereum המחזיקות לפחות 32 ETH (המינימום הנדרש על ידי הרשת כדי להיות מאמת ולזכות בפרסים) יכול לתת לנו תובנה לגבי מספר המאמתים הפוטנציאליים של ETH 2.0. החל מ -5 במאי 2020, נתוני Glassnode מגלה שיש 114,550 כתובות את’ריום עם 32 ETH ומעלה.

כתובת ETH מעל 32אתריום פונה עם יתרה של 32 ETH לפחות. מָקוֹר: צמת הזכוכית

בסופו של דבר, התמיכה של את’ריום בהימור צפויה למשוך השתתפות רשת רחבה יותר בהשוואה לכרייה בגרסה הישנה. צ’ארלס ד’הוסי ב- ConsenSys שופך אור על התמריצים הללו בתגובותיו ל- OKEx Insights:

“לאנשים המחזיקים ב- ETH, הוכחת ההימור מסמנת דרך כוללת יותר לשמור על הביטחון של רשת ETH 2.0, יחד עם תגמולים גבוהים יחסית לתרומה לעלויות האבטחה … פלטפורמות כמו בורסות, קרנות וארנקים המציעים הימורים. להיות דרך נהדרת לתרום ולהפיק תועלת מ- ETH 2.0. ”

בתגובות ל- OKEx Insights, צ’ו מבית Kenetic Capital הדגיש את הנגישות לפתרונות צד שלישי שיכולים להפוך את ההימור "קל כמו להירשם לכתובת דוא”ל":

“סרגל טכני גבוה מנע ממשתמשים רבים להשתתף ברשת, אך חברות התומכות ב- ETH 2.0 עם פתרונות סוהרים כמו אלכימיה או בלוקדאמון (ובסופו של דבר המרכזיות האהובות עליכם), הופכות את ההימור למהיר וקל כמו להירשם לכתובת דוא”ל. זה קריטי באבטחת הרשת עם קבוצת מאמתים מאסיבית, מגוונת ומבוזרת כדי להבטיח ביטחון וחוסן במשך 100 השנים הבאות ויותר! “

פתרונות DeFi להיות תחרותיים יותר

למימון מבוזר מקום נכבד במערכת האקולוגית של את’ריום, ראיית חשבון תמורת 60 אחוז מהשווי הכולל של Ethereum DApps החל ממאי 2020. בזמן כתיבת שורות אלה, מעל 2.5 מיליון ETH (מעל 600 מיליון דולר) הם נָעוּל ב- DeFi DApps, ניתן לצפות כי המספר יגדל ככל שמשתמשים יחפשו אלטרנטיבות לשירותים פיננסיים מסורתיים.

עם זאת, מדרגיות נותרה אבן נגף כאשר משווים יישומי מימון מבוזרים עם עמיתיהם המסורתיים, כגון רשת ויזה, שיכולה לעבד אלפי עסקאות בשנייה (tps). נכון לעכשיו, רשת את’ריום מוגבלת ל פחות מ 50 טפסים במקרה הטוב.

שדרוג ה- ETH 2.0 מאפשר למפתחים להרוויח מדרגיות עם יישומים טכנולוגיים כמו רסיסים, שצפויים להגדיל באופן דרמטי מספר העסקאות בשנייה ברשת. זה יכול להביא ליישומי DeFi בקנה אחד עם הפתרונות המסורתיים.

DApps כדי להפיק תועלת מהרחבה והזדמנויות חדשות

מסתכל על כל המערכת האקולוגית של DApps, נתונים מ- Dapp.com מראה כי Ethereum היא עדיין הפלטפורמה הדומיננטית מבחינת מחזורי המסחר היומיים. לאתרום יש כיום נתח שוק של 71 אחוזים, בעוד יריבתה העיקרית EOS מהווה רק 24 אחוזים.

נפח עסקאות דאפנפח עסקאות יומי של דופ על ידי פלטפורמות בלוקצ’יין גדולות. מָקוֹר: Dapp.com

ג’ון ג’ורדון, מנהל תקשורת ב- DappRadar, מאמין כי ETH 2.0 הוא אבן דרך חשובה עבור מפתחים במערכת האקולוגית DApp. הוא אמר ל- OKEx Insights:

“במובן מסוים, למשתמשים לא ממש אכפת מ- ETH 2.0. לדוגמה, הם לא צריכים לעשות שום דבר אחר. הסקלביליות שמגיעה עם Eth 2.0 תאפשר למפתחים ליצור DAppsapps [sic] הרבה יותר מעניינים וזורמים, וזה משהו שיש להתרגש ממנו. “

בעוד שג’ורדן מאמינה שכל הקטגוריות של ה- DApp יהיו נהנות מעדכון ה- ETH 2.0, הוא הוסיף כי המדרגיות אמורה לאפשר סוגים חדשים של DApps:

“כל DApp שדורש עסקאות מהירות יותר ירוויח; המשחק בהחלט נמצא בראש הרשימה. אבל מה שלדעתי הוא המרגש ביותר הוא ההזדמנות לסוגים חדשים של DApps שטרם ראינו ב- Ethereum, אך אנו רואים בעולם ה- Web 2.0 הרגיל כמו DApps חברתיים. “

שינוי משמעותי נוסף ב- ETH 2.0 הוא הסרת ה- "גַז" תשלום מרשת את’ריום, דבר שעשוי להגביר את השימוש ב- DApp. גז הוא העלות לביצוע עסקה ברשת את’ריום. ככל שהרשת צברה פופולריות, היו מקרים שבהם השימוש ב- DApps נעשה נשמט בגלל עליית דמי הגז. בפרט, השימוש הגובר בגרסה מבוססת Ethereum של Tether Stablecoin (USDT) הביא באופן שגרתי לעומס ברשת את’ריום..

מחירי הגז של eth dappההשפעה של עליית מחיר הדלק על הפעילות היומית של 5 המשחקים המובילים באת’ריום. מָקוֹר: DappRadar

בבדיקת ההשפעה של עמלות הגז על ה- DApps למשחקים על Ethereum, אמר ג’ורדון ב- DappRadar ל- OKEx Insights:

“מחירי דלק גבוהים בדרך כלל מפחיתים את פעילות המשתמשים מכיוון שעולה יותר אימות עסקה. עם זאת, זה משפיע על קטגוריות שונות של DApps באופן שונה. למשתמשים שמסתובבים בכמויות גדולות של ערך – נניח + 1,000 דולר – בדפי או מחליפים דאפים, העובדה שמחיר הדלק עלה בכמה דולרים איננה גורם גדול.

עבור משחקים ודאפים אחרים בהם ערך העסקה נמוך בהרבה, מחיר הדלק עשוי להיות גבוה יותר. זה לא הגיוני להוציא 5 דולר על עסקה של 2 דולר כך שהשימוש יורד. ב- ETH 2.0 אין דמי דלק מכיוון שהוא משתמש בהוכחה להסכמת יתד. “

השווקים נערכים לקראת ETH 2.0

עם צפוי בקרוב ETH 2.0, העניין בשוק אפשרויות אתר בולט בצמיחה. האפשרויות הן א סוג הנגזרת מוצר המעניק למחזיקים את הזכות, אך לא את החובה, לקנות או למכור נכס (במקרה זה ETH) במחיר נתון לפני מועד נתון בעתיד.

לפי לְסַלֵף, האינטרס הפתוח של אפשרויות ה- ETH הגיע לאחרונה לשיא חדש בכל הזמנים של 151 מיליון דולר, המשקף את זרם ההון החדש..

דריביט ו- OKEx הן הבורסות העיקריות של מטבעות קריפטוגרפים המציעות מסחר באופציות של ETH והריבית הפתוחה הגואה עשויה להיות אות שורי עבור את’ריום..

עניין פתוחסה”כ אפשרויות ה- ETH ריביות פתוחות. מָקוֹר: לְסַלֵף

מומחים מצפים כי שדרוג ה- ETH יניב יתרונות רבים

שדרוג ה- 2.0 מטרתו להביא להרחבה הנדרשת לרשת את’ריום ומבטיחה לשפר את אבטחת הרשת מבלי לפגוע בהיסטוריה הקודמת – דעות משותפות עם OKEx Insights מאת ד’הוסי, מנהל ConsenSys:

“ETH 2.0 יועיל בעיקר להרחבה, התפוקה והאבטחה של רשת הציבור Ethereum. ETH 2.0 לא יחסל את כל היסטוריית הנתונים, רשומות העסקאות או הבעלות על הנכסים ברשת ETH 1.0. “

ד’האוסי גם הדגיש את הפוטנציאל של ETH 2.0 להרחיב את שטח היישומים המבוזרים:

“את’ריום נותר המועמד הטוב ביותר לשרת את תפקיד היותו מסגרת התייחסות משותפת ברמה הנמוכה ביותר עבור מערכות מבוזרות. Eth2 ירחיב עוד יותר את מגוון היישומים שניתן להגיש. “

בינתיים, צ’ו ב- Kenetic Capital מאמין שהמודל הכלכלי המוצע של ETH 2.0 יכול להוביל ל- "מעגל סגולי של ערך וצמיחה של המערכת האקולוגית":

“ETH 2.0 משנה את המודל הכלכלי על ידי יצירת גישה קלה יותר להשתתפות ברשת, צמצום ההשפעה הסביבתית ותמריץ ישירות את ההימור לטווח הארוך של האסימון לתמיכה ברשת..

נעילה זו בשילוב עם הגברת התועלת של אתר לדורות הכוח של דאפים יוצרות הצעות חזקות לצבירת ערך באסימון עצמו, ומקווה להוביל למעגל מוסרי של ערך וצמיחה של המערכת האקולוגית. ”

בהתייחסו להשפעת ETH 2.0 על סנטימנט השוק, אמר לניקס לאי, מנהל השוק הפיננסי ב- OKEx:

“ה- ETH 2.0 [השדרוג] הקרוב יעודד אנשים רבים יותר להימור ב- ETH ובסופו של דבר יועיל לרגשות שוק הקריפטו בכללותו.”

בהתחשב במעמדו הדומיננטי של את’ריום במרחב הקריפטו, כל שינוי או שדרוג שהוא עובר יכול לשנות את מגמות הפיתוח ורגשות השוק..

יתר על כן, עם המהירות שבה תעשיית הטכנולוגיה (והקריפטו בפרט) עוברת, שדרוגים שוטפים הם הכרח להישרדות, אפילו עבור מובילה בשוק. אמנם יש הרבה ציפיות סביב ההשקה של ETH 2.0, אך ההשפעה שלו בשנים הקרובות תביא לדיונים מעניינים הרבה יותר, בתנאי שזה אכן יקרה כמתוכנן הפעם..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map