קרנות KuCoin פריצות הולבנו בעיקר ב- Uniswap וברשת קיבר

OKEx Insights ‘DeFi Digest הוא בחינה שבועית של עולם הפיננסים המבוזר.

תמונת מצב של שוק ה- DeFi

שוק הפיננסים המבוזר המשיך השבוע במומנטום החיובי שלו כאשר הערך הכולל הנעול במוצרי DeFi עלה מ -9.4 מיליארד דולר ל -11.1 מיליארד דולר. Uniswap שמרה על מעמדה כמובילת השוק השבוע עם נתח שוק של 20%, על פי שער הדולר נעול. בבורסה המבוזרת היה גם מאגר הנזילות הגדול ביותר ושלט ב -54% מנפח המסחר בכל ה- DEX.

בתחום ההלוואות המבוזר, החליף מתחם את Aave כמלווה העליון והגדיל את נתח השוק ל -48%..

מדדי המפתח בעולם DeFi המשיכו לחוות צמיחה חיובית השבוע, למעט נפח המסחר השבועי הממוצע עבור DEX. מקורות: דופק דפי ו דבנק

נפח הבורסה המבוזר קובע שיא כל הזמנים בספטמבר

חודש ספטמבר היה חודש נפץ לבורסות מבוזרות, כאשר DEX רשמה נפח מסחר עצום של 22.57 מיליארד דולר. נתון זה עלה כמעט פי 14 בהשוואה לנפח לחודש יוני.

החום לכריית נזילות הוביל לעלייה בביקוש המשתמשים ל- Uniswap, Curve ו- Balancer. יחד, לפלטפורמות אלה דומיננטיות בשוק של כמעט 90% בספטמבר, לעומת 40% בלבד לפני ארבעה חודשים.

הדומיננטיות בשוק של Uniswap בקרב בורסות מבוזרות גדלה ממאי לספטמבר. מָקוֹר: Dune Analytics, תובנות OKEx

קרנות KuCoin גנובות שקשה להלבין בבורסות ריכוזיות

היעדר הרגולציה הגלומה בבורסות מבוזרות תפס את מרכז הבמה בעקבות הפריצה של חילופי נכסים דיגיטליים מרכזיים KuCoin, אשר הפסידו כ -279 מיליון דולר במטבעות קריפטוגרפיים. האקרים גנבו מגוון רחב של מטבעות קריפטוגרפיים שונים – 150 מהם היו אסימונים מסוג ERC-20, כגון SNX ו- USDT מבוסס Ethereum.. 

הלבנת מטבעות קריפטוגרפיים גנובים מתגלה כקשה כאשר מנסים להשתמש בבורסות ריכוזיות, כאשר יש מספר CEX קָפוּא משיכות וכתובות ברשימה השחורה.

בנוסף, בהשוואה למטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים באמת כמו BTC, אסימונים רבים של ERC-20 אינם עמידים לצנזורה. המשמעות היא שהמנפיק יכול להקפיא את האסימון בכל עת. במקרה של פריצת KuCoin, Tether היה קָפוּא 20 מיליון דולר USDT כאמצעי זהירות. פרויקטים שונים אחרים גם השהו או ביטלו את החוזים החכמים שלהם – ועזרו ל- KuCoin לאחזר חלק מהנכסים הגנובים שלה.

האקרים פונים ל- DEX עבור הלבנת אסימונים גנובים

מכיוון שקשה להשיג הלבנת כספים באמצעות מרכזיות מרכזיות, האקרים של KuCoin ניסו מאז להלבין את נכסיהם הגנובים באמצעות מרכזיות מבוזרות, שם מכרו את האסימונים הגנובים בתמורה ל- ETH.. על פי התראת לווייתן, האקרים העבירו אסימני SNX בשווי של לפחות 1.2 מיליון דולר ל- Uniswap באמצעות סדרה של ארבע עסקאות.

האקרים העבירו את אסימוני SNX הגנובים ל- Uniswap. מקור: התראת לווייתן

האקרים החליפו את הכספים הגנובים שלהם ב- ETH משתי סיבות: את’ר עמיד בפני צנזורה והוא ניתן להמרה בקלות למטבעות פיאטיים. כ- Cryptocurrency עמיד לצנזורה, ל- ETH אין סיכון להיות קפוא וניתן לסחור באמצעות אלפי זוגות מסחר על פני מספר רב של חילופי מטבעות קריפטוגרפיים.

DEXs נופלים תחת הדגלים האדומים של FATF

בורסות מבוזרות רגישות לפעילות הלבנת הון שזוהתה על ידי כוח המשימה לפעולה פיננסית. ה- FATF פרסם לאחרונה א להגיש תלונה על מדדי דגל אדום להלבנת הון ומימון טרור. בדו”ח צוין כי קבלת כספים מכתובות המקושרות לכספים גנובים מהווה תמרור אזהרה להלבנת הון.

בעוד שעסקאות שבוצעו ב- DEX נראות בפומבי בבלוקצ’יין, האקרים מוצאים ש- DEX אטרקטיבי להלבנת הכספים הגנובים שלהם בגלל חוסר אימות זהות. נכון ל -30 בספטמבר, 17 מיליון דולר באסימונים גנובים מהגרזן של KuCoin נמכרו ב- DEX ובמצטברים של DEX. הכספים הגנובים היו מכובס בעיקר באמצעות Uniswap (9.4 מיליון דולר) ורשת קיבר (4.1 מיליון דולר).

כפי שצוין על ידי ה- FATF, ביצוע עסקאות מרובות בעלות ערך גבוה ברצף מהיר, כגון בתוך 24 שעות, הוא עוד דגל אדום להלבנת הון.. נתונים באת’רסקאן מראה שהאקרים מכובס את הכספים הגנובים באמצעות Uniswap ב 28 בספטמבר. לאחר מכן העבירו כמעט 2,000 ETH.

האקרים הלבנו כספים גנובים ב- Uniswap והעבירו סכומי עתק של ETH ב- 28 בספטמבר. מקור: התראה על לווייתנים, אתרסקאן, OKEx Insights

למרות פסיקת אתר דלתא המהווה ציון דרך ב -2018 – שמצא כי הפלטפורמה המבוזרת פועלת כחילופי ניירות ערך לא רשומים – ניתן להבחין בחוסר רגולציה בכל הקשור ל- DEX. הלבנת כספים המונית באמצעות Uniswap ורשת קיבר תמשוך ללא ספק את עיניהם של הרגולטורים ברחבי העולם. איזה סוג של פעולות רטרואקטיביות יתקיימו נותר לראות.

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner