Litecoin – הכסף לזהב של ביטקוין (חלק א ‘)

תַקצִיר: אנו מתכננים להציג את Litecoin בשלושה מאמרים שיעזרו לקוראים שלנו להבין את Litecoin באופן מקיף. החלק הראשון של סדרה זו מכסה את Litecoin מנקודת מבט של היסטוריית הפיתוח והמצב הנוכחי שלה, בעיקר תוך התמקדות באבני הדרך שהגיעו עד כה, אלגוריתם עבודה, חסימת תגמולים לחסימה, מגמת מחירים, חלוקת מאגר כרייה, Github מתחייב ומגמת חיפוש בגוגל..

אני. מבוא ל- Litecoin (LTC)

Litecoin (LTC או Ł) נוצר על ידי צ’רלי לי, עובד גוגל לשעבר, שהתמסר במסע לממש את חזונו ליצור גרסה קלה יותר של ביטקוין (BTC). מבחינה טכנית, ליטקוין כמעט דומה ביטקוין.

דומים לביטקוין, יצירה והעברה של ליטקוין מבוססים על קוד פתוחפרוטוקול הצפנה ואינה מנוהלת על ידי שום רשות מרכזית. רשת Litecoin מתוכננת לייצר 84 מיליון ליטו-מטבעות (LTC), שהם פי 4 יחידות מטבע מאשר ביטקוין, כאשר האספקה ​​הנוכחית במחזור עומדת על 61,276,211 LTC..

1. כרוניקת אבני הדרך של ליטקוין

 • Litecoin שוחרר באמצעות לקוח קוד פתוח ב- Github באוקטובר 2011.
 • בתאריך 26 באוגוסט 2015, תגמול בלוק ה- Litecoin חצה לראשונה, כאשר תפוקת ה- Litecoin לכל בלוק הצטמצמה מ- 50 ל- 25.
 • ב -3 ביולי 2016, עמותת ליטקוין, שמצדד ב ליטקוין, חבר לצוות הפיתוח המרכזי של ליטקוין ושחרר מפת דרכים 2016 המתארת ​​את תוכניותיה לעתיד. אחד הסיכויים העיקריים שלהם ממפת הדרכים שלהם כולל השקת גרסה חדשה של Litecoin עם תכונות של Segregated Witness (SegWit), Lighting Network ו- Smart Contract.
 • ב -11 במאי 2017 הופעלה עד מופרד (SegWit) בבלוג 1,201,536, ומאז הליטלסין הודלרים הצליחו לבצע עסקאות עד מופרדות (SegWit).
 • ביוני. 21, 2017, צ’רלי לי הודיע ​​כי רשת Lightning של Litecoin הושקה רשמית. רשת ברק היא אחת הטכנולוגיות המצופות ביותר עבור קנה מידה של תשלומים בשיטה ארוכת טווח ובר קיימא.

Litecoin (LTC) ממנף את הערכים הבסיסיים של תשתית הבלוקצ’יין ונהנה מנזילות עמוקה בשוק הקריפטו. כמו כן, מספר הכספומטים של ליטקוין (LTC) צמח לאחרונה באופן אקספוננציאלי וכעת הוא השני רק לביטקוין (BTC) בעולם..

Litecoin ראתה גם התפשטות משמעותית במספר הכורים, בפלטפורמות העסקה של מטבעות קריפטוגרפיים, מפתחים, סוחרים שמקבלים Litecoins ומשתמשים מאז התפתחותה..

2. Litecoin לעומת Bitcoin: הבנת ההבדל בליבה

המכונה “הכסף לזהב של ביטקוין”, ליטקוין הוא מטבע האינטרנט העמית לעמית הראשון המבוסס על אלגוריתם Scrypt. למרות שהפונקציות של Litecoin כמעט זהות ל- ביטקוין, יש הבדלים בולטים ביניהם:

 • רשת Litecoin שואפת לעבד חסימה כל 2.5 דקות ואילו זמן העיבוד לביטקוין הוא 10 דקות. לפיכך, היזמים טוענים כי הדבר מאפשר ל- Litecoin לקבל אישור עסקה מהיר יותר.
 • לליטקוין יש מגבלת אספקה ​​של 8,400, פי 4 ממגבלת ההיצע של ביטקוין.
 • השימוש ב- Litecoin להצפין ב הוכחת עבודה אלגוריתם, פונקציה קשיחה בזיכרון הדורשת באופן אסימפטוטי יותר זיכרון מאלגוריתם SHA256 הלא-זיכרון של ביטקוין. הזיכרון קשה להצפין אלגוריתם הצפנה יכול להתחרות בקיבולת של ציוד הכרייה המקצועי. סכּוּך אלגוריתם מזכיר לאנשים לטפל בבעיות הריכוזיות במחשוב חשיש מכיוון שהוא מונע מה שמכונהASIC משליטה של ​​ליטקוין קצב חשיש, ובכך דוחף את הענף קדימה לכיוון מבוזר יותר.

3. חצאי תגמולים של בלוק ליטוקוין

Litecoin עובר תגמול במחצית בערך אחת לארבע שנים, כשהאירוע האחרון התרחש ב -26 באוגוסט 2015, כאשר תגמול ה- Litecoin ירד מ- 50 LTC ל- 25 LTC. תיאורטית, הפחתת הדור בלוקים עלולה להוביל להיצע לא מאוזן & ביקוש ומפעיל עצרת מחירים. מכיוון שמחירו של ליטקוין מושפע במידה רבה מהיצע וביקוש, היו שהעלו כי קיצוץ בהיצע יוביל לעליית מחירו של ליטקוין לאחר מכן. אולם במציאות, מגמה הפוכה התרחשה ככל שגורמים ומשתנים נוספים נכנסו לשחק. נתונים היסטוריים בשנת 2015 הראו כי ליטקוין ראתה את מחירה יורד במידה מסוימת לאחר ירידת המחצית. בהתבסס על הניתוח, ייתכן שהגורמים הבאים תרמו למגמת הירידה:

מגמת מחירים של LTC חודשיים לאחר חציית התגמולים חסומים בשנת 2015


 • ראשית, בהתבסס על טבלת מגמות המחירים של ליטקוין בשנת 2015, ליטקוין (LTC) התגברה בחדות חודשים לפני מחצית התגמול שלה, והגיעה לשיא של 8.967 דולר, הרבה מעבר לציפיות השוק..
 • שנית, שווי השווי הכולל של שוק הקריפטו היה אז יחסית, וגם מקרי השימוש האמיתיים עדיין היו מוגבלים. בהתבסס על המחקר שלנו, עצרת המחירים החדה היא ספקולציה ולא שיקוף אמיתי של ערכה.
 • שלישית, חציית ייצור הבלוקים אילצה גם את הכורים לסגור את השרתים שלהם בגלל התגמולים המצטמצמים והעלויות הגבוהות. עם זאת, כוח המחשוב היה גם עד לירידה מסוימת בעקבות אירוע המחצית, שדחף את מחיר הליטקוין למגמת דוב במשך זמן רב. הקושי ב- Litecoin עבר את התאמתו הראשונה ב- 27 באוגוסט באותה שנה לאחר המחצית כדי לשמור על זמן ייצור הבלוקים על 150 שניות, ירידה של 7.61%.

שוק המטבעות הקריפטוגרפיים היה עד לשוורים ודובים רבים מאז 2015, וכך גם ליטקוין. Litecoin התקדמה מהר יותר ממטבעות מרכזיים רבים אחרים מבחינת טכנולוגיה, בניית מערכות אקולוגיות והיבטים אחרים.

II. המצב הקיים הנוכחי של ליטקוין

 1. יסודות ליטקוין הנוכחיים

ליטקוין נסחרת כיום בסביבות 60 דולר בזמן העיתונות, עם שווי שוק כולל של 3.67 מיליארד דולר

2. עסקאות בשרשרת ליטקוין

3. השוואה בין נתוני העסקה של רשתות חסימות גדולות

נפח המסחר ברשת Litecoin עדיין צריך לצמצם פער כדי להדביק את זה של BTC ו- ETH. עם זאת, ליטקוין עדיין גמישה בזכות שווי השוק הגדול שלה, בסיס המשתמשים הגדול וכיסוי של 5.51% מסך שווי השוק בהיקף המסחר שלה 24 שעות ביממה. בנוסף, ל- Litecoin יש כיום 55,822 כתובות פעילות. מלבד זאת, אם לשפוט לפי מגמת עליית עמלות העסקה שלה, Litecoin מציגה צמיחה יציבה ורציפה בהיקף העסקה שלה.

4. הפצת LTC

5. אחוז החזקת LTC לעומת שווי השוק הכולל לפי 10, 100 המובילות ו -1,000 הכתובות המובילות

בדומה למטבעות מיינסטרים אחרים, LTC מרוכז גם בכמה כתובות מובילות. למעשה, שווי הנכסים של 500 הכתובות המובילות לבדו כיסה מעל 60% מסך היצע ה- LTC, כולל כתובות של כמה בורסות מרכזיות, וזה המקרה המקובל במטבעות מובילים אחרים..

6. בריכת כרייה LTC

חלוקת בריכות כרייה LTC

חלוקת בריכות הכרייה ב- LTC הינה יחסית אפילו בקרב השחקנים הגדולים, כאשר מאגר הכרייה העליון F2Pool מכסה 20.45% מכל תפוקת הכרייה, ואחריו צמודים בריכות גדולות אחרות כמו Poolin, LTC Top ו- ViaBTC. החלוקה השווה יחסית של בריכות כרייה מספקת כורים טובים יותר יציבות ובטיחות. עם זאת, לליטקוין יש עוד דרך ארוכה בכל מה שקשור לשיפור כוח המחשוב שלה בהשוואה ל 47.31 EH / s של ביטקוין ו- 1.6 EH / s של BCH..

הפצת Hashrate למאה הבלוקים האחרונים

7. Github של Liecoin מתחייב

קוד LTC מתחייב ב- Github היה פעיל ברציפות. עם זאת, חלה ירידה קלה בשלושת החודשים האחרונים.

8. מגמת גוגל

טרנד גוגל של ליטקוין הפצת מגמה של גוגל

Litecoin מדורגת גבוה במגמת גוגל מכיוון שהנתונים מראים שהתעניינות בליטקוין חזקה בקרב המטבעות הגדולים, המרוכזים בצפון ודרום אמריקה, במיוחד במדינות ונצואלה, אמריקה וקנדה..

III. סיכום

כקריפטו המטבע הרביעי בגודלו בעולם ב- CoinMarketCap, הפרמטרים של Litecoin כפי שהזכרנו לעיל מראים בדרך כלל את ביצועיו הבולטים והגמישים. הבלוקצ’יין של ליטקוין היה פונקציונלי לחלוטין, אשר מיוחס בעיקר ליתרונות הטכנולוגיים הבסיסיים שלו. עם זאת, ליטקוין מתחבטת גם בנקודות כואבות מסוימות בהשוואה למטבעות מובילים אחרים, כגון ריכוז הנכסים בכתובות המובילות..

במאמר הבא, נצלול עמוק לאירוע חציית הגמול שלו ולהשפעותיו הרחבות על המערכת האקולוגית של ליטקוין..

הפניות:

BitInfoCharts: https://bitinfocharts.com/zh/

CoinMarketCap: https://coinmarketcap.com/

CryptoID:https://chainz.cryptoid.info/

BlockChair: https://blockchair.com/

CryptoMiso:https://www.cryptomiso.com/

דפדפן LTC

נייר כתיבה של ליטקוין (LTC): https://cryptoverze.com/litecoin-whitepaper/

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map