סיכום שיחות האקדמיה של OKEx: חציית ביטקוין

המושג Bitcoin Halving רקטות נפח חיפוש והתאריך מתקרב, מה בדיוק יקרה לפני, במהלך ואחרי החציון של Bitcoin? האקדמיה של OKEx הקימה וובינר מקוון עם אורחים מיוחדים מאוד כדי לחלוק את תובנותיהם בנושא זה תחת אור הזרקורים. מאמר זה ידריך אתכם בסיכום הדיון.

רמקולים אורחים:

Avaneesh Acquilla – CIO בחברת Arrano Capital

ג’ייסון צ’וי – ראש המחקר בספרטן

ווילי וו – וובול

מַנחֶה:

לניקס לאי – מנהל השווקים הפיננסיים ב- OKEx

לניקס: לפני שניגש להזדמנויות המסחר ביחס לאירוע החצוי הזה, ברצוני לשאול את ג’ייסון, לאחרונה פרסמנו מאמר מבוסס תאריך המדגיש כי מבחינה היסטורית, ביטקוין או אסימון ה- PoW העיקרי האחר עשוי להיות בעל שור די טוב- לרוץ לפני אירוע החצוי בפועל ולהחליל בהדרגה לאחר מכן. האם אתה חושב שיש סיבה בסיסית או רציונל בסיסי?

ג’ייסון: יש לי כמה תיאוריות סביב זה, אבל אני חושב שחשוב להסתייג קודם, היותו אירוע חשוב ושמדגיש את המחסור הפרוגרמטי של משהו כמו ביטקוין וזה מה שנותן לו את המאפיינים שתקפים בנכסי ערך החנות מבחינה היסטורית, אבל יחד עם זאת אני מהסס רק לבודד אותו כמשתנה. התשואה הממוצעת של ביטקוין לאורך חייו אינה באמת שונה משמעותית אם אתה פורס, אתה יודע מיד לאחר שני ההתרחשויות באופק של שלושה חודשים או שנה. חשוב לזכור שהמחצית התרחשה בשוק השור הארוך ביותר בסוג של נכסי סיכון מסורתיים. מבחינתנו, אנו נוטים לבחון את ההשפעה לטווח הארוך יותר של המשמעות של היצע לצמצום. ומכיוון שזמן ההיצע ידוע, אנו נוטים להתמקד יותר בצד הביקוש.

אני חושב שמחקר מקרה מעניין אחד הוא העובדה שלמחצית יכולה להיות השפעה לטווח קצר על המחיר, יכול להיות שזה היה ערך רפואי נכון, אז ראינו את זה בשנת 2019 עם משהו כמו Litecoin, שם אני חושב שהמחיר עלה, בערך 500% ב 200 יום, ואז ויתר על כל הרווחים, ויתר ביסודו על 40% במהלך 30 עד 40 הימים שקדמו למחצית לפני שוויתר על יותר.

אז אני חושב שמבחינתי, זה מצביע על כך שאנשים ניסו להריץ את אירוע החצי, וזה הפך לנבואה שמגשימה את עצמה, מכיוון שיותר אנשים שיערו וניסו להתמקד אחד בשני. מחיר למעשה נתן לפני שאפילו לא התרחש, אז המקרה הבסיסי אפילו לא התרחש שם. איך זה יהיה שונה עבור ביטקוין אני חושב שהביקוש לא יהיה חולף, אני חושב שזה מערך הרבה יותר מעניין עבור הביטקוין..

בחנתי את גורמי צד הביקוש המובילים לבעיה זו ומעבר לכך, בהתחשב בחזית הקמעונאית, אני חושב שדברים כמו נפח מדיה חברתית ונפח חיפוש למחצית הם כמעט בכל רגעי השיא כרגע, לעומת השיא האחרון ביולי, 2016, אנחנו כמעט פי חמישה אנשים שמתעניינים בחצי מה. מבחינת מטבעות יציבים בבורסות יש לנו מיליארדי דולרים בצד כרגע, אשר עשויים להיפרס או לא, ואם הם לא נפרסים, אני חושב שביטקוין צפוי להיות המרוויח העיקרי כזוג הנזיל ביותר. בחזית המודעות בהשוואה לאחרון הוא גם הרבה יותר טוב בכך שבמחצית האחרונה של 2016. ביטקוין היה עדיין ידוע כעסקה לפעילויות אסורות באינטרנט, ואילו הפעם יש לנו כמעט מרוץ חימוש בין שתי מעצמות גיאופוליטיות. יש לנו את סין שמגיעה עם DCEP, יש לנו את ארה”ב שתגיע עם מאזניים, כך שבלוקצ’יין בכך ש- FUD הופך לגיטימי יותר ופחות סטיגמיזציה עבור משקיעים קמעונאיים..

אני חושב שהגענו לאחרונה לרמות גבוהות בכל הזמנים, וראינו עדויות בחצי השנה האחרונה כי כורים צברו כמויות משמעותיות גם מלוחות החסימה שלהם. אז זה מבחינתנו מעיד על כך שיש סימני הצטברות המובילים להתרחשות זו.


סיפור ארוך קצר, אני חושב שהמקרה הבסיסי להפחתת ההיצע הוא שהוא המחשה של מה שהופך משהו כמו ביטקוין לנכס ייחודי, אבל אני חושב שבסיסי הצד בביקוש כנראה חשובים יותר במקרה זה, מה שמוביל לחצי והלאה הם חיוביים למדי. לביטקוין.

לניקס: לשוק שתי עמדות מנוגדות, רובן משני מחנות עיקריים. במחנה הראשון טוענים שהאירוע כבר מתומחר; השנייה מאמינה שהמחצית אינה מתומחרת ותצית את מחזור שוק השוורים הבא. תומכי הראשונים מצטטים את השערת השוק היעילה, ואילו תומכיה של הנקודה השנייה למכניקת היצע / ביקוש וכן את מחזורי שוק הלווינג הקודמים.

האם אתה חושב ששוק הביטקוין כרגע יעיל באותה מידה כמו בשוק המניות לאמץ את השערת השוק הקלאסי? או שאתה חושב ששינוי הביקוש להיצע בהאלינג יועיל למחיר הביטקוין?

אבנש: אני חושב שיש כאן מספר גורמים. השוק יעיל יותר במובן שהמידע זמין באופן נרחב יותר. יש באמת הבנה נרחבת לגבי הביטקוין ולגבי האירוע, ואני חושב שבסופו של דבר כשיש לך את ההפצה הזו של מידע, תמיד יהיה קצת מיקום מראש. באותה מידה שמענו על כורים קטנים יותר שמוכרים באירוע זה, כך שיוכלו לאזן את השוק מבחינת הביקוש וההיצע הנוכחי. הדבר היחיד שאנו יודעים הוא שמשוואת הביקוש וההיצע הופכת אטרקטיבית יותר לאחר המחצית, ולכן באופן אישי אני חושב שמספקת את סביבת הנזילות העולמית בצורה חיובית יש לנו סיכוי טוב יותר לראות את מחיר ההתקדמות במחצית השנייה של השנה..

לניקס: אם כבר מדברים על היצע הביקוש לביטקוין, בדקתי את יחס האנרגיה של כורי הביטקוין של ווילי – היחס בין שווי שוק הביטקוין לעומת צריכת האנרגיה שלו. האם תוכל להסביר את המתאם בין מחיר הביטקוין לצריכת אנרגיה? האם לדעתך עלויות האנרגיה של הכורים הם הגורם העיקרי בקביעת מחיר הביטקוין?

ווילי: לכרייה השפעה חזקה על תחתית מחיר הביטקוין, מה שהכורים מייצגים הוא בעצם טווח המחירים התחתון. זו כלכלה בצד ההיצע. כאשר יחס המחיר לאנרגיה מתחיל לרדת לשפל היסטורי זה אומר שכורים רבים יצאו מהעסק, וישאירו את הכורים החזקים והיעילים ביותר, כורים אלה לא ימכרו בתקופה זו. למה לך? הכורים החלשים חוסלו, לחץ המכירה שלהם נעלם, ולכן המחיר מוכן לעלות. הכורים החזקים ימכרו באופן מינימלי בשלב זה, ויהיו HODL ככל האפשר, ויקטינו את לחץ המכירה בשוק..

לניקס: הפחתה על ידי המנהל מהווה תמריץ כלכלי לכורים על ידי צמצום תכניתי של ציפיית ההיצע ובאופן תיאורטי, לאחר 32 אירועי חצייה מדויקים, רשת הביטקוין תישמר דיה אך ורק בעמלות העסקה – ולכן אין צורך בתגמול חסום..

האם אתה חושב שמודל החציון בביטקוין – שהוא ניגוד מוחלט למטבע הפיאט – סביר יותר כי (לפי תכנון) יעודד השקעה במקום הוצאות?

אם זה נכון, הביטקוין הוא סוג של אספנות דיגיטליות או זהב דיגיטלי, האם לדעתך הביטקוין כבר הוכיח שהוא מכשיר חלופי טוב לגידור אירועי מאקרו דומים לזהב?

ווילי: BTC מחקה זהב, בכך שהוא מתוכנן להיות דל, כל מה שנדיר יכול להיות מאגר ערך טוב, העיצוב שלו נותן לעצמו אחסון ערך ולכן משקיע. זה רחוק מלהיות מוכח כגידור למאקרו, זה תיאורטית גדר בעיצובו, יש מדדים חזקים סביבו שמתואמים פחות למאקרו אחר. אני חושב שזה צריך יותר זמן כדי להוכיח, אנחנו צריכים לראות את זה באמת מתנהג לפני שאנשים רבים יותר יבטחו בהתנהגות זו. למשל מקלט בטוח בזמן מלחמה, או גידור קריסה כספי. כמו כן, אסור לשכוח כמה הוא קטן, הוא באמת צריך שווי שוק של $ 1T לפני שהוא מתחיל להיות שימושי לשווקים המרכזיים. באופן אידיאלי $ 10T, בגודל המחוספס של זהב.

אבנש: אני חושב שביטקוין לפי העיצוב שלו מתאים יותר כחנות ערך מאשר כפתרון תשלומים. המניות לזרום ויכוחים תופסות כיצד ניתן להשוות את המחסור לזהב וכסף. יש לו כבר מאפיינים רבים שהם יתרון לעומת זהב כמו ניידות וחלוקה אבל זהב קיים כבר אלפי שנים אז אנשים סומכים עליו. כרגע אנשים פשוט נעים להם עם הביטקוין ולכן באופן טבעי ייקח זמן עד שהאמון הזה ייבנה – ברגע שהוא שם זה בהחלט יכול להיות השקעה חלופית לזהב..

לניקס: אנחנו צועדים לעידן שבו QE הוא אינסופי, והחוב הציבורי העולמי פוגע בסוף השנה ב 66 טרן, או 122% מהתוצר. ספרי לימוד מספרים לנו כי הדפסת כסף לא מבוקרת תוביל לאינפלציה. ובאותה עת נאלצה CB לשלם את חובותיהם על ידי פירוק דרסטי של העלאת המס והעלאת המס שלהם – אך יהיו קשיים פוליטיים לעסוק בעיקר בקרב העולם העשיר..

האם אתה חושב ש- QE ללא מעצורים יובילו אותנו בסופו של דבר לאינפלציה – מה שנותן לנו יותר סיבה לקנות ביטקוין? או שאתה חושב שהממשלה מסוגלת איכשהו לשמור על שליטה באינפלציה ובמקביל לשמור על גירעון תקציבי כה גדול?

ווילי: קל לומר שאם נדפיס כסף עד אינסוף נלך לאינפלציה. הניסיון שלי בשווקים הוא שאין להפחית מההשפעות של סדר שני. המצב בו אנו נמצאים הוא ייחודי בכך שהעולם כולו מדפיס כסף במקביל בתקופה בה הכלכלה העולמית בשיאה של קשרי גומלין, שם מחקרים קודמים היו מבודדים מאוד למדינה אחת. אף פעם לא ראינו את מטבע העתודה הגלובלי כפיאט טהור, אנחנו בשטח לא מיועד וההשקפה האישית שלי היא שזה מסוכן להסיק מסקנות מיידיות ופשטניות של: כסף להדפיס ואז נקבל היפר אינפלציה. בטח שזה יקרה ככל הנראה, אבל ייקח הרבה שנים, אולי עשור או יותר לשחק, ניווט זה בניואנסים והניואנסים האלה יהיה חשוב.

אם הייתי מתקרב, זהו איפוס של מחזור החוב לטווח הארוך. קורה כל 70-100 שנה, איפוס זה מגיע בדרך כלל עם מטבע עולמי חדש, למעשה הסכם חדש של כסף. האיפוס האחרון היה השתלטות דולר ארה”ב לאחר מלחמת העולם השנייה, ההיסטוריה מראה שהמעבר הזה ייקח עשרות שנים.

האם אני חושב שקנייה של ביטקוין היא רעיון טוב בתקופות אלה, טוב לעזאזל כן. זו גידור, היא מבוזרת, היא אינה ניתנת להחרמה, היא דיגיטלית ואנחנו בעידן דיגיטלי, ודור הבומר שאהב את הזהב כאותו גדר חיה בנסיבות כלכליות דומות יחלוף לפני שיסיים המעבר הזה וישאיר את הדורות שנח להם העידן הדיגיטלי ולכן הביטקוין.

ג’ייסון: אני חושב שאנשים מסוימים בקריפטו נוטים להיות בעלי תפיסה די פשטנית של הדפסת כסף והיפר-אינפלציה שברגע ש- QE קורה אנו הולכים לראות פריצה פתאומית של הדולר, כסף לא אומר כלום. אבל כפי שווילי ציין נכון בשנת 2008, ואנשים רבים רוכלים את אותם נרטיבים אז, הם אמרו שאנחנו הולכים לראות היפר-אינפלציה בארה”ב לאחר QE, אך האינפלציה צמצמה באופן עקבי את הציפיות ומדד המחירים לצרכן נשאר נמוך..

ואני חושב שזה בגלל שלאנשים יש ראייה רדוקטיבית מסוג זה של מה זה בעצם הדפסת כסף. וכולנו למדנו כלכלה של מכפיל כספים ולכן הדרך היחידה לבסיס הכספי לזרום בכלכלה היא אם זה מתורגם לכסף אמיתי עבור הבנקים להגדיל את ההלוואות באופן שווה, אני לא בטוח שזה קורה מיד. אני לא חושב שזה הקצה שלי לחזות מתי היפר-אינפלציה עשויה לקרות או לא. אני חושב שתמיד אני מחדל לצד הביקוש. מה הראיות מספרות לנו? הראיות טוענות כי לאחרונה יש ביקוש רב למטבעות יציבים, במיוחד בדלפק OTC אסייתי, שווי השוק המצרפי של כל המטבעות היציבים הנקובים בדולר הגיע ל- 9 מיליארד דולר, כך שמצביע במידה מסוימת על הביקוש הרחב יותר דולר שאנחנו רואים עכשיו אם זה ייפרס לביטקוין, לקריפטו אני חושב שזו עוד שאלה, אבל זה מציג מערך די נחמד בכך שיש לך 9 מיליארד, יש לך מיליארדי דולרים של מטבעות יציבים בבורסות , יש לך את כל הגורמים הללו בצד הביקוש שהזכרתי לקראת תחילת פאנל זה.

יש לנו נרטיב מסוג זה סביב המחצית שקורה באותו זמן, אז אני חושב שהוא מהווה נקודת כניסה טובה למדי לקריפטו, אך האם היפר אינפלציה תהיה הזרז המיידי לאימוץ הביטקוין. אני באופן אישי לא חושב כך. אני לא חושב שזה יקרה, גם אם זה יקרה זה לא יהיה דבר שקורה שאתה יודע בשבוע הבא או בחודש הבא.

אבנש: יש טענה חזקה לפיה למדיניות QE ולגירוי פיסקלי השפעה פחות ופחות על הכלכלה הריאלית. ראינו מדיניות כזו בארה”ב והעלייה בפריון ובצמיחה בתוצר הופכת מוגבלת יותר ויותר. תוצאה אחת שניתן לראות היא ההשפעה על מחירי הנכסים, ולכן יש לנו כלכלה שנאבקת ושיעורי האינפלציה הכותריים נמוכים במקביל למחירי הנכסים עולים. בטווח הקרוב אני חושב שנאבק עם דפלציה במשך זמן מה אבל הסיכון אחרי זה הוא כנראה סטגפלציה ולא היפר אינפלציה לדעתי..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map