עסקאות גדולות בביטקוין מצביעות על הצטברות מוסדות

דוח מחקר מקורי המנתח נתוני עסקאות BTC להערכת התנהגות ומגמות השוק בשנת 2020.

נכתב על ידי OKEx Insights | מופעל על ידי Catallact

בתחתית עמוד זה נכלל קובץ PDF של הדוח הבא, כך שהקוראים יוכלו להציג, להוריד ולשתף אותו בנוחיותם.

מאז לפחות 2013, מרחב הביטקוין והקריפטו רשם מספר הולך וגדל של משקיעים מוסדיים וגדולים "כסף חכם" שחקנים צוברים BTC. תופעה זו האיצה בשנים האחרונות – כשהענף מציין את עליית ההשקעות המוסדיות בכל פעם שמצטרפת קרן ידועה נוספת – הולכת וגוברת יד ביד עם עליית שוק הנגזרים הביטקוין..

במאי 2020, "מוסדות נמצאים כאן" הנרטיב התחזק שוב כאשר משקיע המאקרו הידוע פול טיודור ג’ונס הודיע ​​כי הקרן שלו תשקיע בחוזים עתידיים של BTC כגידור מפני אינפלציה. הסיפור התחזק עוד יותר על ידי הידיעה שחברת המודיעין העסקי המונה 1.2 מיליארד דולר שנאסד”ק רשמה MicroStrategy רכשה אז 21,454 BTC – בשווי של למעלה מ -250 מיליון דולר, בניסיון להגן על קופת המילואים שלה מפני אינפלציה פיאט.

עם סיפורים כאלה שמגיעים לכותרות, קל להסכים עם הנרטיב הכללי ש- BTC הופכת יותר ויותר אטרקטיבית למשקיעים מוסדיים ולשחקנים גדולים – במיוחד אולי בשנת 2020. אבל מה מספרים לנו על נתוני הביטקוין ברשת. התנהגות משקיעים בקנה מידה גדול השנה?

על מנת לענות על שאלה זו, OKEx Insights וחברת נתוני הבלוקצ’יין Catallact חברו שוב לבחון נתוני עסקאות המתרחשים בבלוקצ’יין של Bitcoin. בדו”ח זה אנו בוחנים האם אנו יכולים לטעון או לא לטענתם כי למעשה, משקיעים מוסדיים ושחקני כסף גדול צברו BTC השנה.

הערה כיצד אנו מפרשים נתונים ברשת

אבל ראשית, כמה מילות אזהרה. למרות שדוח זה מבוסס על מחקר, נתונים ברשת אינם יכולים לספר לנו הכל, ואנליסטים צריכים לנקוט משנה זהירות כשמנסים להסיק מכך מסקנות..

לדוגמא, אנו יכולים לבחון עסקאות BTC גדולות, אך איננו יכולים להבדיל בצורה נקייה בין כמה מהן רכישות, מכירות, תנועות של עסקאות מצטברות מבורסות קריפטו, או תנועות גדולות ממוסדות וקרנות. ובכל זאת, בהסתכלות על עסקאות BTC גדולות אלה, נוכל לבצע תצפיות מדוקדקות ולהציג מסקנות אפשריות.

בנוסף, הנתונים הנבדקים בדוח זה מתחילים בינואר 2020 ומסתיימים בתחילת אוגוסט 2020. ככאלה, הם אינם לוקחים בחשבון עסקאות BTC לאורך חלק הארי של אוגוסט ותחילת ספטמבר, כאשר המחיר ראה ירידה מ- השיא האחרון שלו ביולי.

עסקאות BTC גדולות אינן נדירות

לפני שנעמיק יותר מדי בנתונים ברשת, נתחיל עם היסודות.

כשאנחנו בוחנים את מספר העסקאות שמתרחשות בבלוקצ’יין הביטקוין ומשרטטים אותן לפי מספר המטבעות שמבצעים, אנו רואים תוצאות שאינן צפויות בשום צורה – אך חשוב לציין אותן, בכל זאת.

העסקאות הקטנות ביותר – אלה שבין 0 ל -1 BTC – מהוות את חלק הארי של הערך המשתנה של דולר בכתובת ה- Bitcoin blockchain. מספר העסקאות הקטנות הללו לאורך זמן בדרך כלל עוקב אחר מחיר ה- BTC. בינתיים, ככל שגודל העסקה של BTC גדל, מספר העסקאות פוחת.

מספר העסקאות פוחת ככל שמספר ה- BTC שמבצעים גדל. מקור: Catallact

בקיצור, ככל שתנועת המטבעות גדולה יותר בבלוקצ’יין ביטקוין, היא פחות נפוצה.

למרות שזה אולי לא נראה כמו נקודה שכדאי להזכיר, חשוב להבין שמספר העסקאות הנושאות כמויות קטנות של BTC עולה בהרבה על מספר העסקאות הנושאות כמויות מטבעות בינוניות עד עצומות. ככזה, אם וכאשר אנו רואים מספר גבוה או נמוך באופן נדיר של עסקאות BTC גדולות, אנו חופשיים לשער ולהסיק מסקנות מסוימות..

אולם לפני שנגיע למסקנות אלה, בואו נתחיל בדרך דרך נתונים ספציפיים יותר בשרשרת המתייחסים למספר העסקאות לפי גודל (ב- BTC) במטרה לאתר את חוסר העקביות הראוי לציון..

קמעונאות נקטה גישה של המתנה ב 10,000 דולר בחודש מאי

נתחיל מהסוג הנפוץ ביותר של עסקאות BTC – אלה של פחות מעשירית למטבע. לכל דבר ועניין, אנו יכולים להרגיש בנוח להתקשר לעסקאות אלה "קמעונאות," בהתחשב בכך שמוסדות ושחקנים גדולים הם בעלי סיכוי נמוך בהרבה לבצע פעולות בכמויות כה קטנות של BTC מאשר האדם הממוצע שלך.

באופן לא מפתיע, מספר העסקאות היומיות של פחות מ- 0.1 BTC עוקב מקרוב אחר תנועת המחירים של המטבע הדיגיטלי. זה מצביע על כך שמשקיעים קמעונאיים קונים ומוכרים כמויות קטנות יחסית של BTC כאשר מחיר המטבע הקריפטוגרפי משתנה וייתכן שיהיה קל יותר. "מזועזע החוצה" של השוק בתקופות של תנודתיות גבוהה וירידות מחירים דרמטיות.

מספר העסקאות היומיומיות של BTC ירד ונקט בגישה של המתנה ברגע שמחיר ה- BTC הגיע ל -10,000 דולר בחודש מאי. מקור: Catallact

הסטייה המעניינת ביותר שאנו יכולים לראות מהתרשים שלעיל היא זו שהתרחשה במהלך מאי 2020, כאשר BTC התקרבה לחצי גמול השלישי שלה. מחיר ה- BTC חזר לרמה של 10,000 דולר פסיכולוגיים, אליה הגיעה לאחרונה לפני קריסת המחירים הגדולה באמצע מרץ. במהלך החודש המספר היומי של עסקאות קמעונאיות קטנות ירד וסטה ממגמת המחיר – מה שמרמז על כך שמשקיעים קמעונאיים נקטו בגישה של המתנה וראות כאשר BTC החלה תקופת צבירה עונתית לאחר קריסה..

פעילות העסקה הבינונית ירדה לאחר התרסקות מרץ

מעבר לעסקאות בינוניות – אשר נוטות יותר להגיע מכורים ו / או שחקנים קמעונאיים גדולים יותר – אנו רואים צורה של דפוס אחר.

כאשר אנו בוחנים את מספר העסקאות שבין 10 ל 100 BTC ליום, אנו רואים שני דברים שכדאי לשים לב אליהם:

  1. מספר העסקאות הממוצע ירד מיד לאחר התרסקות השוק הקשורה ל- COVID במרץ ונותר נמוך ממה שקדם לו.
  2. מספר העסקאות הממוצע נמצא במגמת עלייה מאז סוף יוני.

מספר העסקאות בין 10 ל -100 BTC ירד לאחר התרסקות המחירים בחודש מרץ, אך החל לעלות בחודשים האחרונים. מקור: Catallact

ההצעה כאן היא שהתרסקות מרץ הרעידה כמה שחקנים קמעונאיים גדולים יותר, בעוד שפעילות העסקאות של כורי הביטקוין פחתה לאחר הפחתת תגמול החסימה המובילה בקריפטו. עם זאת, מספר העסקאות בסדר גודל כזה גדל בהתמדה מאז סוף יוני.

בקפיצה לשכבה הבאה בקיבוץ זה, אנו מבחינים מיד שמספר העסקאות היומיות בין 100 ל -1,000 BTC שקדמו לקריסת מרץ היה נמוך יותר מאלה שבין 10 ל- 100 BTC. זה עולה בקנה אחד עם מה שציינו קודם, שמספר העסקאות הכולל יורד ככל שערך העסקאות עולה.

עם זאת, בחודש מרץ, מספר העסקאות שבין 100 ל -1,000 BTC חרג באופן ניכר מהמגמה שהתגבשה כאשר שוק הביטקוין והקריפטו התרסק בתקופה של בהלה הקשורה ל- COVID..

מספר העסקאות שבין 100 ל -1,000 BTC עלה כאשר מחיר הביטקוין התרסק בחודש מרץ. מקור: Catallact

לאחר מכן, היא חידשה מיד את המגמה הרגילה שלה – מה שמרמז כי עלייה בעסקאות מאירוע הברבור השחור לא עוררה שינוי מהותי בקרב לווייתנים קמעונאיים גדולים ו / או כורים..

לווייתנים קנו את הקרקעית והצטברו במהלך הקיץ

לבסוף, כשאנחנו מתחילים להסתכל על עסקאות לוויתן בתום לב – כלומר, עסקאות בקנה מידה גדול של למעלה מ -1,000 BTC – אנו מבחינים בטייק אווי אחד מעניין במיוחד..

מלבד עליית העסקה בחודש מרץ ושיעור שלאחר מכן כאשר BTC התקרב שוב לרמה הפסיכולוגית של 10,000 דולר בחודש מאי, אנו יכולים לראות בבירור, בתרשים שלהלן, מגמת עלייה במספר העסקאות שבין 1,000 ל -5,000 BTC מאז תום יוני. מספר העסקאות ביום עלה בהדרגה החל מחודש יוני, גם כאשר התייחד מחירו של המטבע החופשי ביותר.

מספר העסקאות הממוצע בין 1,000 ל -5,000 BTC גדל בחודשים האחרונים. מקור: Catallact

מגמת עלייה זו מרמזת על האפשרות שמוסדות ו / או שחקנים גדולים היו עסוקים בצבירת BTC כאשר אמצעי גירוי כלכליים מהבנקים המרכזיים מדרבנים רכישת נכסים קשים. עם זאת, מכיוון שאיננו יכולים להבדיל באופן נקי בין הפעילות בפועל לבין מספר העסקאות בלבד, הדבר נותר רק אפשרות ספקולטיבית..

מעניין שמגמה זו לא ממשיכה בעסקאות בטווח של 5,000–10,000 BTC – הטווח הגדול ביותר שעקבנו אחריו.

עם זאת, כאן אנו מבחינים, אולי, בחריגה המעניינת ביותר במערך הנתונים ברשת. מספר העסקאות שבין 5,000 ל -10,000 BTC חלה עליות חוזרות ונשנות לאורך כל העונה של איחוד מחירים של BTC, מאמצע מאי ועד סוף אמצע יולי השנה..

מספר העסקאות שבין 5,000 ל -10,000 BTC חלה עליות דרמטיות במהלך קיץ איחוד המחירים של ביטקוין. מקור: Catallact

העליות בעסקאות יומיות של בין 5,000 ל -10,000 BTC מובילות אותנו לשתי מסקנות אפשריות:

  1. מכיוון שאיננו יכולים להבדיל בין עסקאות חליפין לבין עסקאות שאינן חליפין, ייתכן שחילופי מטבעות קריפטוגרפיים אחד או יותר – המחזיקים כמויות גדולות במיוחד של BTC – דשדשו מטבעות בארנקים שונים מכל סוג של סיבות, ככל הנראה הקשורות לביטחון..
  2. לחלופין, קיימת האפשרות ששחקנים מוסדיים גדולים ולווייתנים גדולים גדולים צברו או חילקו סכומי BTC גדולים בתקופת איחוד זו מתוך ציפייה שמחיר המטבע המוביל המוביל יעלה עוד או יירד..

האפשרות השנייה, במיוחד באשר לאפשרות של צבירה, תתאים לנרטיב שהיה מאז מגפת ה- COVID-19 שזרעה הרס בשווקים העולמיים – כלומר, שמשקיעים מוסדיים כמו פול טיודור ג’ונס וחברות של מיליארד דולר כמו MicroStrategy היו הקצאת עושר ל- BTC כגדר מפני אינפלציה של כסף פיאט.

ניתן לראות את האפשרות ששחקנים גדולים ומוסדות גדולים צברו BTC במהלך הקיץ, גם כאשר אנו בוחנים את אחוז סך עסקאות ה- BTC שהם 100 BTC ומעלה. נתונים אלה מראים בבירור לא רק את הסטייה מההתרסקות הקשורה ל- COVID בחודש מרץ, אלא גם סטייה מאמצע יוני עד אוגוסט – ומדגישה את האפשרות שלווייתנים לקח את הזמן הזה להצטבר מתוך ציפייה שהמחירים יעלו..

אחוז ערך העסקה הכולל מעל 100 BTC סטה ממחיר הביטקוין הן במרץ והן מאמצע יוני עד אוגוסט. מקור: Catallact

עם זאת, אחוז סך העסקאות של 100 BTC ומעלה כולל גם את מה שנחשב לשחקנים בגודל בינוני, כמו כורי ביטקוין. על מנת לנסות להסתכל על משקיעים מוסדיים במיוחד, אנו יכולים לצמצם את הנתונים בכדי לבחון את אחוז סך העסקאות של למעלה מ -1,000 BTC..

כאשר אנו בוחנים נתונים אלה ברשת, אנו עשויים להסיק מסקנות דומות.

אחוז ערך העסקה הכולל מעל 1,000 BTC גדל מיד לאחר תחתית מחיר ה- BTC לאחר ההתרסקות והגיע לשיא YTD חדש כיום. מקור: Catallact

אחוז העסקאות הגדולות הללו עלה מיד בתום קריסת המחירים של חודש מרץ ושוב עלה מאמצע יוני ועד היום. זה עשוי להיות הערה המעניינת מכולם, מכיוון שאנו יכולים לראות שיא חדש עד היום בשיעור העסקאות הגדולות הללו בתחילת אוגוסט..

מסקנות

לאחר ניתוח הנתונים ברשת על עסקאות BTC לאורך שנת 2020, אנו עשויים להסיק מסקנות ספקולטיביות מסוימות.

ראשית נראה כי משקיעים קמעונאיים קטנים היו "מזועזע החוצה," במידה מסוימת, במהלך הפאניקה הקשורה ל- COVID בחודש מרץ ובעקבות זאת נקטה גישת המתנה וברגע לאחר שמחיר ה- BTC חזר לרמותיו לפני ההתרסקות במאי.

שנית, עסקאות BTC בינוניות ירדו מיד לאחר ההתרסקות בחודש מרץ ובמקביל למחצית הגמול השלישי של ביטקוין. עם זאת, מספר העסקאות הללו – ככל הנראה של שחקנים וקמעונאים גדולים יותר – עלה בהתמדה לאורך כל הקיץ, בעוד שמחיר ה- BTC נותר שווה. מכאן משתמע כי הצטברות מסוימת התרחשה מצד משתתפי השוק הבינוני בתקופת איחוד זו.

שחקנים גדולים במרחב הביטקוין הפכו לפעילים מאוד כשמחיר ה- BTC התרסק. זה מצביע על כך שלוויתנים ו / או משקיעים מוסדיים "קניתי את המטבל." יתר על כן, עסקאות גדולות גדלו בהתמדה לאורך כל הקיץ, כאשר מחיר ה- BTC מאוחד – מה שמדגיש את האפשרות שהצטברות התרחשה..

לבסוף, השחקנים הגדולים ביותר בתחום ה- BTC הפכו לפעילים ביותר במהלך איחוד מחירים של BTC בקיץ הקרוב. הנתונים גם מדגישים את האפשרות שהם הצטברו בכבדות עם הציפייה ש- BTC יעלה ערך בטווח הארוך.

אם אתה מוצא את הניתוח הזה מושכל, תוכל להציג, להוריד ולשתף את גרסת ה- PDF של דוח זה להלן:

צפה במסך מלא

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner