אסימונים שאינם דלקתיים אינם חדשים, אך עתידם נראה בהיר מתמיד

בחינת העבר, ההווה והעתיד של ה- NFT

בתחום המטבעות הקריפטוגרפיים, התפתחות המימון המבוזר תפסה את הבמה בשנת 2020. בעוד שההייפ בשוק סביב כניסת DeFi וכריית נזילות התקרר מאז סוף ספטמבר, אסימונים לא דלקתיים – הידועים גם כ- NFT – קיבלו הרבה מהפופולריות שראו בה שיא הפופולריות של CryptoKitties בשנת 2017.

עם אסימונים לא דלקתיים במגמת עלייה, OKEx Insights בוחן מחדש את מקרי השימוש שלהם ובודק את האימוץ הפוטנציאלי של NFT..

מהם אסימונים שאינם ניתנים לפגיעה?

ההבדלים בין אסימונים פטרייתיים ובלתי דשנים אינם מסובכים במיוחד.

אסימונים פטרייתיים ניתנים להחלפה וניתן להחליפם בקלות במשהו זהה. BTC הוא דוגמה טובה לאסימון פטרי – או, במקרה זה, מטבע. אם אתה משאיל מטבע אחד למישהו ברשת הביטקוין, לא משנה אם הם לא יחזירו את אותו מטבע בדיוק. הסיבה לכך היא שערכו של BTC אחד זהה לכל מטבע אחר ברשת.

לפני שנבדוק את ה- NFT, כדאי להבין דוגמאות לנכסים שאינם פועלים בעולם האמיתי. בואו נשתמש בכרטיסי טיסה כדוגמה: הגודל והצורה של כל כרטיס נראים זהים, אך המידע המודפס בכרטיסים – כמו פרטי הנוסע ויעדו – שונה. אינך יכול להחליף כרטיס לארצות הברית בכרטיס ליפן. באופן דומה, אסימונים שאינם דליקים הם ייצוגים דיגיטליים של נכסים שאינם ניתנים להחלפה בעולם האמיתי.

מדוע NFTs מבוססי בלוקצ’יין חשובים?

נכסים דיגיטליים שאינם פגמים קיימים מאז הופעת האינטרנט ונעים בין שמות דומיינים לכרטיסים אלקטרוניים ועד לידיות בחשבונות ברשתות החברתיות. נכסים אלה הם בעלי מאפיינים משלהם ואינם ניתנים להחלפה. יתר על כן, משתמש אחד בדרך כלל לא יכול להעביר פריט נדיר ממשחק מקוון למשתמש אחר, וקיים חוסר הוכחה לגבי הבעלות על הפריט המסוים..

כאן נכנסים לתמונה משחקי NFT מבוססי בלוקצ’יין.

ארבעה יתרונות של NFT

השימוש בטכנולוגיית blockchain עם NFT מביא את התכונות והיתרונות הבאים לנכסים דיגיטליים:

  • תקן אסימון ERC-721
  • הוכחת בעלות
  • יכולת העברה ונזילות מוגברת
  • הפחתת הסיכון המזויף

תקן אסימון ERC-721

כפי שהוצג לראשונה על ידי CryptoKitties בסוף 2017, ERC-721 הוא תקן האסימונים הנפוץ ביותר עבור אסימונים שאינם פונגיים..


ישנם שני הבדלים עיקריים בין תקני אסימון ERC-721 ו- ERC-20.

ראשית, אסימונים מסוג ERC-20 ניתנים לחלוקה ואילו אסימונים מסוג ERC-721 אינם ניתנים לחלוקה. לדוגמא, משתמשים יכולים לרכוש 0.5 יחידות Ether (ETH) או UNI. עם זאת, על פי תכנון תקן ERC-721, משתמשים רשאים להחזיק רק את כל יחידת האסימון. בלתי נבדל כזה הופך אסימונים של ERC-721 בקנה אחד עם אופי הנכסים הלא-פטריים. לדוגמה, משתמשים אינם יכולים להחזיק חצי חתלתול ב- CryptoKitties או לתבוע בעלות של 30% על כרטיס אספנות דיגיטלי.

הוכחת בעלות

אסימוני ERC-721 שונים מטוקני ERC-20 ברשומות הבעלות שלהם. אסימוני ERC-20 רושמים רק את יתרת החשבון של הכתובת. נהפוך הוא, אסימוני ERC-721 לא רק רושמים יתרות בחשבון אלא גם מנהלים תיעוד של מזהה האסימון לכל העברה. תכונה זו חיונית לשיפור השקיפות בהעברות נכסים שאינן פטריות.

כל אסימון שאינו פגמי מייצג נכס ייחודי ומכיל מידע חיוני, כגון מאפיינים בסיסיים ופרטי בעלות. רישום הבעלות על הנכס מאוחסן ב- NFT, שניתן לעקוב אחר הבלוקצ’יין.

עֲבִירוּת

רשתות NFT מאפשרות העברת נכסי הבסיס שלהן ונסחרות בקלות במספר מערכות אקולוגיות מרובות. באמצעות פריטים במשחק כדוגמה, רשתות חסימות מסירות כל מתווך ומשמשות פלטפורמות מאוחדות למשתמשים לסחור בפריטים שלהם. עבור מפתחי משחקים, הם יכולים לשלב בחוזים חכמים יכולות מסחר מתוחכמות, כמו מכירות פומביות בסגנון eBay והצעות מחיר. זה הופך את blockchains לפלטפורמות חד-פעמיות עבור משתמשים לסחור, למכור במכירות פומביות ולמכור את ה- NFT שלהם.

בנוסף, הסחירות של NFT מובילה לנזילות גבוהה יותר, מכיוון שניתן לסחור בהן בשווקים פתוחים. שוקי אסימונים שאינם פגמים מציעים חשיפה גדולה יותר לנכסים דיגיטליים עבור מאגר רחב יותר של קונים.

הקלה בזיוף

השימוש ב- NFT מסייע בהפחתת הסיכון ברכישת מוצרים מזויפים.

אמנות היא תחום שבו זה שימושי במיוחד. לכל אספנות אומנותית מוקצה הזיהוי הייחודי שלה באסימון הלא-דופק, המאפשר לאנשים להוכיח את מחסור ביצירות האמנות. הבלוקצ’יין משמש כמאגר מידע שניתן לעקוב אחריו באופן ציבורי כדי להציג את מכלול חיי היצירה. זה עוזר להוכיח את האותנטיות של היצירות, מכיוון שרק יצירת האמנות המקורית עוקבת אחר הבלוקצ’יין.

היסטוריה של NFTs, הסביר

בעוד שאסימונים לא דליקים זכו לתשומת לב ראשית עם עליית CryptoKitties בשנת 2017, מטבעות צבעוניות ניתן לטעון שהפרויקט הראשון שקשור ל- NFT – החל משנת 2012. מטבעות צבעוניים היו הראשונים שבנו NFTs ברשת הביטקוין, והם ייצגו בעלות על נכסים שונים, כגון רכוש ואספנות דיגיטליות..

CryptoPunks, לעומת זאת, היה האסימון הראשון מבוסס Ethereum בתחילת 2017. הוא יצר 10,000 תווים ייחודיים ואספניים עם הוכחת בעלות המאוחסנת בבלוקצ’יין Ethereum.

2017: עליית CryptoKitties

CryptoKitties, שהושק בסוף 2017 ב- ETH Waterloo Hackathon, הוא משחק מבוסס Ethereum המאפשר למשתמשים לאסוף ולגדל חתולים דיגיטליים משלהם. האסימונים של CryptoKitties אינם פטרייניים, שכן כל אסימון מייצג חתול דיגיטלי ייחודי בבלוקצ’יין. התכונה של כל חתול נקבעת על ידי אלגוריתם רבייה ברשת שנכתב בחוזה חכם של מקור סגור. את החתלתולים ניתן למכור דרך מכירות פומביות הולנדיות ושווקים משניים – וככל שמאפייני החתול נדירים יותר, כך הוא יכול להימכר במחיר גבוה יותר..

CryptoKitties הפכה לוויראלית בשל מנגנוני הרבייה והמסחר שלה. המשתמשים קנו תחילה כמה חתולים וגידלו אותם לייצור חתולים נדירים יותר, אותם יוכלו למכור ברווח. משתמשים נוספים מיהרו אז לגדל חתלתולים משלהם כדי להרוויח מהם. הביקוש הגואה ל- CryptoKitties הביא לכך שמספר העסקאות היומיות ברשת את’ריום הגיע לשיא של כל הזמנים (1.349 מיליון) בינואר 2018 – שיא ​​שעבר לאחרונה על ידיו בספטמבר 2020 על רקע שיגעון כריית הנזילות שהונחה על ידי Uniswap. (1.4 מיליון).

עסקאות יומיות ברשת את’ריום הגיעו לשיא הקודם שלהם במהלך שיגעון CrypoKitties. מָקוֹר: אתרסקאן, תובנות OKEx

מהצד השני, קדחת CryptoKitties חשפה את חוסר הסקלביליות של את’ריום. המספר ההולך וגדל של המשתמשים שגדלו וסחרו בחתולים שלהם הביא לגידול עצום בעסקאות שהיה צריך לבצע ברשת את’ריום. מכיוון שאת’ריום יכול לטפל בכ- 15 עסקאות בשנייה בלבד, מרבית עסקאות CryptoKitties נפלו למאגר העסקאות הממתינות. הממוצע היומי של עסקאות ממתינות עלה מ -1,500 ל -11,000 בתקופה זו. על מנת לבצע במהירות את עסקאותיהם, המשתמשים היו מוכנים לשלם דמי דלק גבוהים יותר. זה הוביל לרמות גבוהות של עומס ברשת את’ריום, עם עמלת עסקה ממוצעת מגיע ליותר מ -2 $. 

העומס ברשת את’ריום הקפיץ את בועת CryptoKitties בתחילת 2018. למרות זאת, CryptoKitties היה ה- NFT הראשון שמשך תשומת לב רגילה. היא גם הייתה חלוצה בחוזה מכירה פומבית בהולנד, שהפך אז לאחד ממנגנוני גילוי המחירים העיקריים של NFT.

2018: העניין בהשקעות NFT גדל

למרות ההתעניינות באסימונים לא דלקתיים שמתקררים לאחר CryptoKitties, יסודות המערכת האקולוגית NFT הולכים וגדלים מאז שנת 2018 בשתי דרכים עיקריות:

  • משחקי שכבה 2 ב- CryptoKitties
  • השקעה מקרנות קריפטו ובעלי הון סיכון

משחקי שכבה 2 הופיעו במערכת האקולוגית של NFT בשנת 2018 ומתייחסים למשחקים שנבנו על גבי CryptoKitties על ידי מפתחי צד שלישי שאינם קשורים לצוות המשחק המקורי. למשל, קיטי מרוץ מאפשר ל- CryptoKitties להתמודד אחד נגד השני כדי לזכות ב- ETH. KittyHats מאפשר למשתמשים לאבזר את CryptoKitties שלהם, בעוד Kitties Wrapped מאפשר למשתמשים להמיר את CryptoKitties שלהם לאסימני ERC-20 פטריייים שניתן לסחור בבורסות מבוזרות. כמתואר על ידי Dapper Labs, היוצר של CryptoKitties, משחקי ה- Layer 2 שנבנו על חוזים חכמים של CryptoKitties הרחיבו את המערכת האקולוגית של המשחק, הידועה גם בשם KittyVerse..

2018 הייתה עדה להתעניינות גוברת בהשקעות NFT מקרנות קריפטו ובעלי הון סיכון. בעקבות ההייפ של CryptoKitties, מעבדות Dapper קיבלו שני סבבי גיוס, שהביאו 27 מיליון דולר מ- משקיעים בולטים כמו אנדריסן הורוביץ וסמסונג נקסט. בנוסף, משחקים מיתיים מוּרָם 19 מיליון דולר בסבב מימון למשחק הדגל שלה Blankos Block Party ב- EOS. קרנות השקעה מושקות גם לתמיכה במרחב המתהווה הזה, כמו תרומת ריפל של 100 מיליון דולר לקרן מנוהל על ידי חברת המשחקים הבלוקצ’יין פורטה.

2019: NFTs וקניין רוחני

כדי להגן על הקניין הרוחני, חברות מסורתיות החלו להשתמש באסימונים לא דלקתיים בשנת 2019 כדי להנפיק את האספנות הדיגיטליות שלהם. ענקית מירוצי הרכב פורמולה אחת, למשל, שותפה עם מותגי אנימוקה במאי 2019 עד לְפַתֵחַ משחק מירוצים מבוסס בלוקצ’יין בשם F1 Delta Time. ב- 24 במאי, המשחק הוציא את מכונית הספורט הווירטואלית F1 הווירטואלית המיוחדת הראשונה שלה, ה- "1-1-1." לאחר מכירה פומבית בת ארבעה ימים, האספנות הדיגיטלית נמכרה תמורת 415.9 עטוף עטור (בשווי של 113,000 דולר באותה עת), מה שהופך אותו למכירת האסימונים הגבוהה ביותר ב- NFT בשנת 2019.

בעקבות ההצלחה של F1 Delta Time, מותגים Animoca Brands ו- Dapper Labs הבטיחו לאחרונה הסכם רישוי עם MotoGP ו- לְתַכְנֵן להנפיק עוד משחק מירוצים מבוסס בלוקצ’יין בזמן הקרוב.

מלבד ענקיות המירוצים, ענקית כרטיסי המסחר פניני אמריקה נכנסה לשוק ה- NFT בינואר 2019 עם לְהַשִׁיק כרטיסי סחר ספורט מבוססי בלוקצ’יין לליגות ועמותות מקצועיות גדולות. מסע בין כוכבים היה גם בזירת ה- NFT ביוני 2019, כאשר מפתח משחקי הבלוקצ’יין לוסיד סייט הציג את ספינות החלל האיקוניות ואספנות אחרות על הבלוקצ’יין.

2020: כאשר NFT נפגשים עם DeFi

שנת 2020 הייתה שנת נפץ למימון מבוזר. בעוד שכריית נזילות התקררה לאחר שחרור אסימון הממשל של Uniswap, UNI, החקלאים התשואות הפנו את תשומת ליבם ל- NFT..

גידול התשואה של NFTs היה בעיקר חלוץ על ידי Rarible, שוק NFT. נדיר מְשׁוּחרָר אסימון הממשל שלה, RARI, באמצע יולי, שהביא לצמיחת מחירים של 814%. נפח המסחר של שוקי NFT התעלה 7 מיליון דולר בספטמבר, מתוכם Rarible היוו 81%.

מלבד Rarible, NFTs קיבלו כוח בקרב קהילת המטבעות הקריפטוגרפיים עם השקת אסימון MEME. MEME הוא פרוטוקול ניסיוני שנועד לשלב את DeFi עם אספנות קריפטו. למרות היות הסיסמה של הפרויקט "אל תקנו MEME," היא צברה הייפ בשוק והגיעה פעם לשווי שוק של 48 מיליון דולר. לצוות MEME יש גם שיתף פעולה עם אמנים דיגיטליים כדי לאפשר למשתמשים לשים את ה- MEME שלהם בכדי להשתתף במכירות פומביות של NFT ביצירות האמנות שלהם.

למרות הפופולריות של NFTs לחקלאות תשואה, איליה אבוגוב, אנליסט מוביל ב- DappRadar, סבור כי NFTs לא הגיעו לרמות אימוץ המוני של הייפ. הוא אמר ל- OKEx Insights:

"התעשייה עדיין לומדת כיצד ניתן ליישם את מושג ה- NFT. אני חושב, בהתחשב בטווח ההגעה המוגבל כיום, מוקדם מדי למדוד את ההייפ. זה מרגש יותר בשלב החקרני. אומנות ומשחקים נראים הראשונים ליהנות מ- NFT. עם זאת, כבר ראינו מקרים של שימוש, כמו ביטוח סמלי, שמראים כיצד ל- NFT יש מגוון רחב של יישומים."

במחצית הראשונה של 2020, סכום הדולר שהועבר במערכת האקולוגית NFT השיג 233 מיליון דולר – עלייה של 52% מכלל שנת 2019.

במחצית הראשונה של שנת 2020 כבר נרשמו כמויות שיא של זרימת דולר ל- NFT. מָקוֹר: לא פטרייתי

משחקי NFT ומשחקים: הצבת נכסי משחק לבלוקצ’יין

רשתות NFT נתפסות כבעלי פוטנציאל עצום לחולל מהפכה בתעשיית המשחקים.

במשחקים מקוונים מסורתיים, נכסי המשתמשים במשחק הם בבעלות השרת המרכזי. מפתחי משחקים מאפשרים לגיימרים להחזיק את הנכסים שלהם במשחק. עם זאת, המשתמשים לא ממש מחזיקים בהם.

טכנולוגיית Blockchain מאפשרת בעלות דיגיטלית אמיתית על נכסים במשחק. אלה המיוצגים על ידי אסימונים שאינם פגמים מאחסנים רשומות בעלות ופרטי נכסים בבלוקצ’יין. העברת ה- NFT מייצגת העברת בעלות על הנכסים, אשר מפתחי המשחק אינם יכולים לעצור. בעוד שמשחק בלוקצ’יין מבוזר לחלוטין יכול להיות איטי ומגושם עבור שחקנים, חברות המשחקים נחשב שימוש בטכנולוגיה לעיבוד עסקאות משחק תוך שמירה על מכניקת המשחק בפועל בשרת המרכזי.

Yat Siu, מייסד המותגים Animoca, מאמין שחברות המשחקים יכולות להציע כעת יתרונות כלכליים אמיתיים למשחקים באמצעות NFT. הוא אמר ל- OKEx Insights:

"רשתות NFT מקנות בעלות דיגיטלית אמיתית ומאפשרות לספק זכויות קניין אמיתי לגיימרים. המשמעות היא שחברות המשחקים המסורתיות יכולות כעת להציע יתרונות כלכליים אמיתיים לשחקנים – כעת ניתן לממש את מושג הערך במשחק. זה דומה להציע שירותי מסחר ובנקאות וירטואלית עבור נכסי המשחק שלך."

Siu גם סבור כי NFTs במשחקים משתלבים יותר ויותר במערכת האקולוגית של DeFi. הוא הסביר:

"מכיוון ש- NFT הם, בעצם, נכסים אמיתיים, אתה יכול להתחיל ליישם עקרונות בחיים האמיתיים – כגון הלוואה או השכרת הנכסים. בזמן ה- F1 של דלתא אנו מאפשרים היערכות של מכוניות מירוץ, שניתן להשכיר לשחקנים אחרים לשימוש במשחק.."

בהרחבה פירוט הוסיף סיו:

"אנו מספקים גם תגמולי מרוץ לשחקנים המובילים, המחושבים על הסכום שאתה מהמר, ולכן אנו משלבים חקלאות תשואה עם קצת כיף. כל מי שמחזיק באסימון ה- REVV שלנו יכול לקבל תשואה, אך השחקנים הטובים ביותר מקבלים תשואה טובה יותר! ראינו שחקנים מתאגדים ומקימים קבוצות, כאשר חלקם מספקים מימון ומאפשרים למי שיודע לשחק את המשחק טוב יותר להתמודד ולשתף רווחים.."

אמנות דיגיטלית

לפני טכנולוגיית הבלוקצ’יין, היעדר אימות הולם עבור יצירות אמנות היווה כאב ראש עבור אמנים. על פי שנת 2014 להגיש תלונה על ידי מכון המומחים לאמנויות יפות, מעל 50% מהאמנות מזויפת או לא מיוחסת לאמן הנכון. זה במידה רבה א תוֹצָאָה של תיעוד לא תקין במהלך עסקאות אמנות. אמנים ואספנים פרטיים לעיתים אינם מתעדים העברות אמנות עם הסכמים משפטיים רשמיים. בנוסף, לעתים רחוקות קונים מבצעים בדיקת נאותות רשמית ביצירות האמנות שרכשו.

הופעתה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין מביאה את הפוטנציאל לטפל בחוסר מקורם של יצירות אמנות. כל עסקה בחיי הגרפיקה יוצרת בלוק חדש ומתווספת לחסימה הקודמת. עסקאות מוגנות בבלוקצ’יין, ואף גורם אינו יכול לשנות את פרטי הגרפיקה המאוחסנים בבלוקצ’יין. זה משפר את שקיפות מקור ואמון בקרב קונים, מוכרים ואספנים.

CryptoZR, אמן בלוקצ’יין, אמר ל- OKEx Insights כי מקור מקוון הוא ההבדל העיקרי בין יצירות אמנות דיגיטליות לבין יצירות אמנות מסורתיות. היא הגיבה:

"מקורם של יצירות אמנות מסורתיות מתבצע באופן לא מקוון, אשר לעתים קרובות דורש סיוע של צדדים שלישיים. לדוגמה, אמנים מנוסים, מציגים ומומחי פרשנות יכולים לעזור בקביעת האותנטיות של היצירות. נהפוך הוא, בלוקצ’יין מאפשר יצירה מקוונת של יצירות אמנות מקוריות, ותהליך המקור מתנהל באופן מקוון."

CryptoZR הוסיף כי מערכת אקולוגית חדשה של יצירות אמנות הגיחה עם הופעתה של הבלוקצ’יין והסבירה:

"יצירות אמנות מסורתיות היו בעלות מערכת אקולוגית בוגרת במשך מאות שנים – החל מיצירת יצירות אמנות ומנגנוני מכירה פומבית ועד תערוכות אמנות וגלריות. הופעת הבלוקצ’יין הובילה לעלייתו של שוק אמנות סמלי, חילופי אמנות מבוזרים ותערוכת יצירות אמנות וירטואלית, המביאה מערכת אקולוגית חדשה לתעשיית האמנות."

יצירות אמנות יכולות להיות מיוצגות על ידי אסימון שאינו פגום בבלוקצ’יין, ולכל אסימון יש מאפיינים ייחודיים – כגון מקור, רשומות בעלות ומכירות.

בנוסף, בעוד תעשיית מכירות האמנות נתפסת כשוק לאנשים בעלי ערך נקי ומשקיעים מלאכים, האסימון של יצירות אמנות פותח את השוק לרוכשים קמעונאיים. האסימון של יצירות אמנות מאפשר בעלות חלקית למשקיעים קמעונאיים שאין להם הון עצום.

חילופי אמנות מבוזרים

האסימון של יצירות אמנות הביא גם לעליית חילופי אמנות מבוזרים.

חילופי אמנות מבוססי בלוקצ’יין חוסכים בעלויות התקורה של הפעלת גלריות לאמנות פיזית. יתרה מכך, פלטפורמות כמו בורסת האמנות של בלוקצ’יין ופלטפורמה DADA מבוססת אתריום מאפשרות מטבעות קריפטוגרפיים כאמצעי תשלום. חילופי אמנות מבוזרים הם מניע מרכזי אחד עבור צְמִיחָה של פלטפורמות מכירת אמנות מקוונות, לפי הערכה של כ -5.9 מיליארד דולר בשנת 2020 לתחזית של 9.32 מיליארד דולר עד 2024.

מלבד חילופי אמנות מבוזרים, בתי מכירות פומביות אמנות מסורתיות החלו לייעל את פעילותם בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. למשל, בית המכירות הפומביות של כריסטי הוטל השימוש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין עם ארטורי בנובמבר 2018. שני הצדדים הפיקו אישורים דיגיטליים למכירת אמנות בסך 300 מיליון דולר שכללה את עבודותיהם של ג’ורג’יה אוקיף ואדוארד הופר. ב- 8 באוקטובר, כריסטי הושק מכירה פומבית ראשונה ב- NFT עבור יצירות אמנות בהשראת ביטקוין "חסום 21," שנמכר תמורת 131,250 דולר.

האם NFTs יכולים לעבור למיינסטרים?

בעוד ש- NFT חזרו לתשומת ליבם של הקהילה מאז CryptoKitties בתחילת 2018, עדיין ישנם מכשולים להתגבר על NFTs לפני שהם עוברים למיינסטרים..

מכשול אחד כזה נוגע לרגולציה. בעוד ש- NFT מעניקים לבעלים את הבעלות על נכס הבסיס, אין הסכמה חוקית לגבי טיבם של ה- NFT – בין אם מדובר באסימוני שירות, אסימוני אבטחה, אסימוני מטבע או שייכים למחלקת נכסים חדשה. הנרי ארסלניאן, מנהיג הקריפטו העולמי של PwC, אמר ל- OKEx Insights כי הרגולטורים לא הגיעו להסכמה האם יש להחיל תקנות אבטחה על NFT. הוא הסביר:

"חבר המושבעים עדיין לא יודע אם NFT צריך להיות מוסדר, או אפילו יכול להיות. בעוד שרובם מסכימים כי צריך להיות פיקוח על הפלטפורמות בהן מוצעות ונסחרות NFT כאלה, עדיין אין הסכמה לגבי איזה סוג NFT יש להסדיר. יש הסבורים כי עליהם להתייחס לתחום תקנות ניירות ערך. אחרים טוענים שהם פשוט ייחודיים לפי התכונות והפונקציות שלהם, והכללתם בתחום ניירות הערך לא תהיה מתאימה."

חוויית משתמש היא תחום נוסף שחסר כרגע במרחב ה- NFT. למרות ההייפ בשוק לאחרונה, המערכת האקולוגית שְׂרִידִים מתהווה. קהילות קריפטו, באופן כללי, לרוב אינן מבינות את המכניקה של NFT ו- מַאֲבָק לטבוע את ה- NFT שלהם. יתר על כן, חסר שוקי NFT מבוססים.

איליה אבוגוב גם הדגיש כי חינוך וחווית משתמש, פרט לתקנות, הם המכשולים הגדולים ביותר העומדים בפני NFTs והדחיפה שלהם לעבור למיינסטרים. הוא הסביר לתובנות OKEx:

"החינוך וחוויית המשתמש / הממשק יהיו המכשולים הגדולים ביותר. זה נכון במיוחד לגבי קטעי הגיימרים והאספנות. כדי להשיג אימוץ משמעותי למשחק המשתמש ב- NFT, בעלי אתרים יצטרכו לתכנן ולשווק כראוי משחק מעניין. זה לא יספיק רק להוסיף תג NFT ולקוות שהכלכלה תדאג לעצמם. יתר על כן, הציבור הרחב יצטרך לחנך את השימושים והפונקציונליות של ה- NFT."

ארסלניאן ב- PwC חולק דעה דומה עם אבוגוב. הוא הוסיף בתגובותיו:

"הרבה חינוך ומודעות עדיין צריכים להתקיים בנושא ה- NFT לפני שנוכל לראות אותם עוברים למיינסטרים. זה לוקח זמן."

לבסוף, מסחר בשטיפות הוא עניין בשוק ה- NFT, בו סוחרים עשויים לעסוק ביצירת דרישה כוזבת לאסימון מסוים או להטעות בכוונה את משתתפי השוק. בדוגמה טיפוסית למסחר בשטיפה, הנכסים מוחלפים בין שתי כתובות ארנק לעתים קרובות במסגרת זמן קצרה. כאשר המשקיעים מבצעים את הזמנת המכירה, הם יבצעו הזמנת קנייה כדי למלא את הזמנת המכירה שלהם.

דוגמה אופיינית למסחר בשטיפה, שם הנכס מוחלף שש פעמים תוך 24 שעות. מָקוֹר: לא פטרייתי

צוותי פרויקט ופלטפורמות סטטיסטיות יכולים לסייע במיתון המסחר בשטיפות של NFT. עבור צוותי הפרויקט הם יכולים להטיל דמי שוק גבוהים יותר בעת תכנון מבני תגמול. כאשר התגמול נמוך מעלות ההתקפה, הסיכויים של סוחרים יהיה פחות לבצע פעולות כביסה. מצד שני, צוברים סטטיסטיים ופלטפורמות צריכים לפתח שיטות לאיתור מסחר בשטיפות ולהקל על גילוי מחירים עבור NFT.

בעוד שמרחב ה- NFT נמצא עדיין בפיתוח מוקדם ועומד בפני מכשולים מרובים בדרכו לאימוץ המיינסטרים, יש לו פוטנציאל מרגש לחולל מהפכה בענפים שונים. כאמור על ידי ארסלניאן:

"NFTs יאפשרו למשתמשים בעלות טובה יותר, עקיבות, יכולת פעולה הדדית ומסחר בנכסים ‘דיגיטליים’, החל מפריטים שהובאו במשחקי וידאו וכלה באוספים דיגיטליים חדשים. אמנם זה לא לגמרי סוג נכס חדש, אבל האפשרויות ש- NFTs פותחות הן חדשניות ומרגשות מאוד."

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים, מחקר מקורי & אוצר חדשות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map