‘במחיר’: ניתוח תנועות מחיר של ביטקוין לקראת המחצית השלישית

כאשר רשת הביטקוין (BTC) עיבדה את החסימה 630,000 שלה בסביבות השעה 19:23 UTC ב- 11 במאי, הכורים ראו את תגמולי החסימה שלהם מצטמצמים לחצי – מ -12.5 ביטקוין ל -6.25 – באירוע נחגג, הידוע בכינויו “המחצית”

תופעה של ויסות עצמי זה, שנאפה בקוד של ביטקוין, היא חלק מהותי, מהותי בתכנון המטבע הקריפטוגרפי. מחצית תגמול חסום רגילה מפחיתה את קצב הפליטה של ​​ביטקוינים חדשים לאורך זמן ובאופן תיאורטי מעודדת עליית מחירים – בתנאי שהביקוש ל- BTC נשאר זהה או עולה.

החציון השלישי אי פעם של הביטקוין בשבוע שעבר היה צפוי מאוד ונראה כ- המניע העיקרי של מחיר הביטקוין צמיחה ומבשר צפוי לשיאים חדשים ואפילו גבוהים יותר המובילים ליום החצי.

עם זאת, ההייפ סביב המחצית בסופו של דבר לא הצליח לדחוף את ה- BTC מעל 10,000 דולר והמחיר התחיל לרדת בערך שלושה ימים לפני האירוע – BTC בסך 10,500 דולר בפברואר נותר המחיר הגבוה ביותר עד כה..

פעולת מחיר זו, שמרחיקה ביטקוין תכונה לספקולציות, ראוי לשקול אם השוק כבר שקל את ההייפ למחצית במחיר BTC בשלב הרבה יותר מוקדם.

אנליסטים של OKEx Insights בוחנים את תנועת המחירים של הביטקוין לקראת המחצית השלישית לאור אירועי המחצית הקודמת, הדינמיקה בשוק וההרגשה הכללית בתעשייה כדי להעריך אם ומתי “הומחר” במחצית.

מה פירוש “במחיר”?

המונח “במחיר” בא מתוך תפיסה שמחירי השוק של נכס כלשהו משקפים את כל המידע הזמין בכל זמן נתון. על פי השערת שוק יעילה (EMH), חציית הביטקוין, שהיא אירוע מתוזמן והייתה ידיעה ציבורית מאז הקמת המטבע, אמורה להיות מתומחרת מהיום הראשון.

עם זאת, בהתחשב בכך שהקריפטו הוא סוג נכסים מתחיל יחסית, קיים, מלבד הבהירות הרגולטורית, חוסר הסכמה לגבי מודל הערכה משותף לנכסים דיגיטליים כמו ביטקוין. פערים אלה מביאים לתנודות מחירים משמעותיות ולשינויים במומנטום כתגובה לזעזועי המידע ולהתפתחויות מהותיות.

סקירת ציפיות סביב המחצית השלישית של ביטקוין

ההייפ סביב המחצית השלישית של הביטקוין קיים כבר כשנה ומשתתפי השוק חישבו את התשואות על סמך אירועי המחצית הקודמת..

כפי שמופיע בתרשים שלהלן, במחצית הראשונה נרשמה עליית מחיר הביטקוין מ -2.66 דולר ל -12.22 דולר (+359 אחוז) ב -12 החודשים שקדמו לאירוע, בעוד שהמחצית השנייה ראתה אותו מ -268.92 דולר ל -647.78 דולר (+141 אחוזים) באותו פרק זמן.

בהתחשב בביצועי העבר הללו, השוק יצר קונצנזוס לקראת המחצית השלישית, וצפה שהמחיר יעלה באופן דומה במהלך 12 החודשים שקדמו לאירוע..

היסטוריית מחירים של BTC במחציתאיסוף מחירי BTC סביב המחצית הראשונה והשנייה. מָקוֹר: TradingView

לפני שנה, כאשר מחיר הביטקוין היה סביב 7,200 דולר, משתתפי השוק, כמו מנהל הקרן בריאן קלי, התלהבו.

"אנחנו לא מתכוונים למכור את זה. בדרך כלל יש לך עצרת בשנה תוך [ביטול ביטקוין], ושנה מתוך זה, “אמר בריאן קלי CNBC ב- 21 במאי 2019.

יתר על כן, Litecoin (LTC), שאירע את מחצית השנה שעברה, ב -5 באוגוסט 2019, נתנה לשוק דוגמה מעודדת נוספת, שכן מחירו התגבר ביותר מ -560 אחוזים בין דצמבר 2018 ליוני 2019, רק כדי לתקן בשוליים ולפרסם תשואה של 377 אחוזים ביום המחצית.

לבסוף מנהיגי הענף ובעלי העניין קיימו גם תחזיות שוריות לקראת המחצית השלישית. למשל, עד סוף שנת 2019 אסטרטגים מבית BlockVC ניבא “הביטקוין יאתגר בין 13,000-14,000 $ לפני שיחלוף בחודש מאי”, בעוד שגם הון הסיכון הנודע מייק נובוגרץ אמר בפברואר 2020 שביטקוין יכול לבחון מחדש את שיאו של כל הזמנים, 20,000 דולר לפני החצי.

לפיכך, הביטקוין שהגיע לשיא אמצע 2019, 13,000 דולר לפני המחצית השלישית, היה הציפייה הרווחת בשוק.

דפוסים במחיצות קודמות

ניתן לשקול מחדש את הדוגמה של ליטקוין מקודם כדי להדגיש כיצד המחיר ירד מהשיא שלו ב -22 ביוני, בסך 147 דולר לכ -107 דולר, עד 5 באוגוסט 2019, כשהמחצית הייתה אמורה להתרחש..

מחיר מחצית litecoinמחיר LTC תרשים 1D יוני-ספטמבר 2019. מקור: TradingView

ניתן לראות את אותו דפוס כשמסתכלים אחורה על שני מחצית הביטקוין הקודמת. בשני האירועים, אנו יכולים לראות מדד דרמטי בתוך מאה הימים שלפני המחצית, ובעקבותיה המחזור מתאושש לשיאים נמוכים יותר, ולא יעלה על השיא הקודם..

חציית נתוני המחירים ההיסטוריים בביטקויןמחיר ביטקוין, 100 יום לפני החצי. מָקוֹר: TradingView

כפי שמופיע בתרשים שלעיל, הביטקוין הוערך ב -53 אחוז מ- 8.1 דולר ל -12.41 דולר במאה הימים שלפני יום המחצית הראשון שלו ב -28 בנובמבר 2012. אך המחיר לפני החציון כבר הגיע לשיא של 12.89 דולר ב -3 באוקטובר, 56 יום לפני מִקרֶה.

במחצית השנייה, ב- 9 ביולי 2016, הביטקוין נסחר בסביבות 660 דולר, המהווה רווח של כ -60 אחוז במאה הימים האחרונים. אך המחיר כבר הגיע לשיאו בסביבות 780 דולר באמצע יוני, 21 יום לפני האירוע.

בהסתמך על דפוס היסטורי זה, גם אם התפרצות וירוס הקורונה לא הייתה בתמונה, ביטקוין לא היה סביר להשלים את המחצית ב -11 במאי במחיר הגבוה מפסגת 13 בפברואר של 10,500 דולר..

מדדי שוק הנגזרים שהובילו למחצית השלישית

מאחר ולוח הזמנים למחצית הוא מידע ציבורי, הזמין תיאורטית לכל משתתפי השוק, שוק הנגזרים הביטקוין יכול לספק אינדיקציה טובה לציפיות העתידיות..

ראשית, יחס ההלוואות בשולי BTC – אינדיקטור המסייע לסוחרים לשפוט את סנטימנט השוק – עלה מעל 30 באמצע פברואר במהלך חסר תקדים..

יחס הלוואות השוליים משווה משתמשים הלווים USDT לעומת אלו הלווים BTC. כאשר הלוואת USDT עולה, היחס עולה. אלו הלווים USDT מכוונים לעיתים קרובות לרכוש ביטקוין.

יחס הלוואות מרווח btcיחס הלוואות שוליים של BTC. מקור: OKEx

המומנטום הזה גם העלה משמעותית את שיעור ההלוואות של USDT, שעמד על 0.294 אחוזים ליום (107 אחוזים לשנה) ב- 11. בפברואר. הולך ואוזל בהלוואות USDT, סוחרים ממדינות ללא גישה לרמפות פיאט עמדו בפני מכסי מימון, מה שמקשה על המשך הערכת המחיר.

שיעור הריבית של הלוואות נכסים, החל מה 11 בפברואר. מקור: OKEx

שנית, לאחר עצרת חזקה בינואר 2020, גם שיעורי המימון בהחלפות נצחיות נדחקו גבוה. שיעור מימון ההחלפות התמידי המצטבר של BTC, Ether (ETH) ו- Bitcoin Cash (BCH) בין התאריכים 1 בינואר ל -10 בפברואר היה 3.824, 3.667 ו- 4.539 אחוז בהתאמה..

שיעורים גבוהים אלה הביאו לכך שעלות ההזדמנות להחזקת פוזיציות ארוכות ממונפות הייתה גבוהה מאוד, והתשואה הפוטנציאלית לא הייתה שווה את הסיכון מאמצע פברואר..

שיעורי מימון להחלפה נצחית של BTC / ETH / BCH1 בינואר – 10 בפברואר OKEx צבר שיעור מימון החלפות תמידי – BTC / ETH / BCH

שלישית, לפי נתונים מאת לְסַלֵף, ריבית פתוחה מצטברת (OI) עלתה מעל ל -5 מיליארד דולר באמצע פברואר, הרמה הגבוהה ביותר בהיסטוריה, כאשר Bitcoin נסחר סביב 10,500 $..

ריבית פתוחה מתייחסת לשווי חוזי החוזים העתידיים שטרם הוסדרו. מדד ריבית פתוחה מצטברת מסכם ערך זה בכל הבורסות העיקריות העתידיות.

OI מסיבי מצביע על הצטברות סיכונים, במיוחד בסביבה ממונפת מאוד כמו זו שנראתה בפברואר. הצטברות עמדות זו הביאה לתנודתיות במחירים, מה שהקשה על ביטקוין לשמור על צמיחת מחירים.

עתיד BTC מצטבר – ריבית פתוחה מצטברת. מָקוֹר: לְסַלֵף

גם נתוני נגזרים אחרים הגיעו לשיאם בסביבות הזמן הזה. הפרמיה של OKEx לעתיד הרבעוני על מחיר הספוט עמדה על יותר מ -500 דולר ב -13 בפברואר – פרמיות גבוהות מובילות להצטברות עסקאות על ידי ארביטראז’ים המעוניינים למנף את הבסיס.

OKEx BTC בסיס – פרמיה עתידית רבעונית 2/7 – 2/14. מקור: OKEx

היחס הארוך / הקצר ב- OKEx הגיע באמצע פברואר ל -2.7 מדהים. בדרך כלל כאשר יחס זה הוא מעל 2, השוק חווה שינוי מומנטום מכיוון שיותר מדי סוחרים קמעונאיים בחרו באותו כיוון.

היחס הארוך / הקצר משווה את המספר הכולל של משתמשים הפותחים עמדות ארוכות עם אותם פתיחת מיקומים קצרים.

OKEx BTC יחס ארוך / קצר 1 / 19-3 / 31. מקור: OKEx

אם מסתכלים על אינדיקטורים שונים המבוססים על נגזרים, מתברר כי שיא אמצע פברואר של ביטקוין היה הרמה הגבוהה ביותר, או “במחיר” לפני המחצית השלישית..

מחצית ומחיר ביטקוין: שוקלים מומחים

שוק ה- BTC יעיל אך הסיכונים וההזדמנויות מתומחרים באופן שונה

אנליסט ביטקוין פופולרי PlanB היה צייץ ב -1 בינואר לומר שהמחצית מתומחרת נכון והשווקים יעילים.

בתגובותיו ל- OKEx Insights ב- 13 במאי, חזר האנליסט על דעה זו והדגיש את הצורך להתמקד בהזדמנויות ובסיכונים המיוחדים העומדים בפני רשת ביטקוין:

“שוק ה- btc גדול מספיק כדי להיות יעיל במידה סבירה בכל מה שידוע. אני חושב שהדיון הטוב יותר הוא באילו הזדמנויות (כמו s2f) וסיכונים (כמו כניעה של כורים ובאגים בתוכנה) הם התמחור בשווקים. וכמה מהסיכונים הללו ייעלמו לאחר המחצית (באג התוכנה במחצית נעלם וספירלת המוות בקרוב) . ”

PlanB ידוע כמיישם את מודל ה- Stock-to-flow (S2F) לביטקוין לצורך תחזית מחירים שורית ארוכת טווח, ומאמין שהנכס הדיגיטלי המוביל ימשיך להעריך את ערכו ככל שמחסורו יגדל..

מחצית מתומחרת תמיד, אך ירידת ההנפקה נותרה רלוונטית

ברוס פנטון, מנכ”ל מעבדות צ’יינסטון הצהיר בתגובות ל- OKEx Insights ב- 13 במאי כי המחצית מתומחרת לאורך כל הדרך, מכיוון שהיה ידוע לכל. פנטון אמר ל- OKEx Insights:

“כל מי שסחר מאז המסחר המוקדם ביותר ידע את המידע הזה ולכן במובן הזה הוא תמיד מתומחר. כך גם המחצית הבאה. [עם זאת] השפעת ההנפקה היומית המצטמצמת ב- 900 מטבעות עדיין יכולה להמשיך ולהשפיע על היצע וביקוש ומחיר זמן מה. ”

פנטון התייחס לירידה שלאחר החציון במספר הביטקוינים החדשים המונפקים מדי יום – מ -1,800 (144 בלוקים x 12.5 BTC) ל -900 (144 חסימות x 6.25 BTC) – כגורם שיש לקחת בחשבון במחיר העובר קדימה.

חצי לא היה מתומחר, אבל התרסקות אמצע הצעדה שקעה עצרת אפשרית

ב- 8 בפברואר, סוחר הקריפטו הפופולרי מיכאל ואן דה פופה, הידוע בטוויטר בשם Crypto Michaël, צייץ את השקפתו שהמחצית, למעשה, לא תומחרה. בתגובותיו האחרונות ל- OKEx Insights ב- 14 במאי, הוא הודה כי “היה קשה לקבוע אם המחצית הייתה מתומחרת עד פברואר.”

עם זאת, הוא מאמין שביטקוין יכול היה להתגבר גבוה יותר כדי לגעת ב -13,600 דולר לפני החצי, אלמלא ההתרסקות באמצע מרץ:

“נכון לעכשיו, בהתחשב בעלויות הכרייה החדשות של ביטקוין, נוכל לטעון שהמחצית וההערכה של הביטקוין הם ברמת מחירים ברת קיימא, שהיא בין 7,500 ל -10,000 דולר.”

מחצית במחיר לאורך כל הדרך

ג’ייסון א. וויליאמס, מייסד שותף ושותף ב- Morgan Creek Digital, שיתף דעה לא פופולרית בדצמבר 2019, בטוויטר ש”החלפת הביטקוין בחודש מאי 2020 לא תעשה שום דבר למחיר. זה יהיה אירוע לא. ”

כאשר OKEx Insights ביקש מוויליאמס לבקר את הערותיו הקודמות השבוע, הוא גם מנוי לתפיסה שהמחצית מתומחרת לאורך כל הדרך וכי שוק הביטקוין יעיל. עם זאת, הוא ציין כי לא ציפה לעלייה שלאחר המחצית שראינו השבוע:

“ציפיתי למהלך אפשרי למטה בגלל כניעה של כורים שנכנסו למחצית ואחריה, אך נראה כי בשלב זה כורים יעילים הבטיחו את הכוח הזמין והגיבוב נגמר.”

במחיר או לא?

שוב, בעקבות ה- EMH, כל המידע הידוע תמיד מתומחר בשווקים גדולים ויעילים ורוב משתתפי התעשייה מאמינים כי ביטקוין מייצג שוק יעיל למדי..

עם זאת, ניתוח של תנועות המחירים ההיסטוריות מצביע על כך שלמטבע הדיגיטלי המוביל יש תגובות חזקות לטווח קצר ובינוני להתפתחויות הקרובות ולזעזועי המידע. דפוס זה מדרבן את הדיונים סביב התפתחויות אלה במחיר פרקי זמן מסוימים.

בהתחשב במגמות קודמות, אינדיקטורים משוקי החוזים העתידיים של BTC ופעולת מחירים לקראת המחצית השלישית, נראה כי עליית המחירים של אמצע פברואר ייצגה את הרמה בה תומחר האירוע.

בהמשך, מחיר הביטקוין צפוי להגיב בצורה חיובית לירידה בשיעור הפליטה של ​​ביטקוין חדש – התוצאה העיקרית של החצי. בעוד שלכל משתתפי השוק תהיה הסכמה לגבי מתאם זה, הרמות בהן מגזרים שונים (סוחרים, משקיעים, מוסדות וכו ‘) מתמחרים אותה עשויים להשתנות..

OKEx Insights מציג ניתוחי שוק, מאפיינים מעמיקים וחדשות אוסרות מאנשי מקצוע בקריפטו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Social Links
Facebooktwitter
Promo
banner
Promo
banner